Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

bez liecenia

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #862 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Marko,
skus zmenit vo svojom slovniku slovo MUSIM za slovicko CHCEM!Tvoje psychosomaticke problemi nepomynu zo dna na den,je to dost dlhodoby a komplikovany proces uzdravovania,a trva prakticky cely zivot.Preco je tomu tak,som ti napisal uz predtym.Abstinancne priznaky sa u kazdeho prejavuju systemom s klesajucou tendenciou,ale v dost pravidelnych intervaloch, su periodicke.Po urcitom case sa ich dlzka a mnozstvo znizuje,ale u kazdeho je to rozne,a zalezi to od mnoho aj inych faktorou,ktore niekedy sam zavisli nemoze ovplyvnit!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #861 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
marko,
asi si zle pochopil.Gemblerstvo-zavislost sa lieci! Vidis to sam na sebe,len tvrdenie odbornikov je take,ze tato chroba ti ostava na cely zivot uchovana v tvojom vnutri-ak chces ,tak v kazdej tvojej bunke,je to zlozite vysvetlovanie.Ty sa po uspesnej liecbe stavas clovekom s visackou ,,ABSTINUJUCI GAMBLER!",nic viac nic menej.A s tymto sa predsa da zit,a zalezi len na tebe ako dlho sa ti bude darit viest zivot v abstinencii!Ako nahle zrecidivujes,tak si opat na zaciatku,ako predtym, a to opat ako gambler,so vsetkym ,co ktomu patri.To uz ,ale poznas!Tak,ze uz vies ,aka je skutocna pravda?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • eva19
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #859 od eva19
Odpoveď od eva19 na tému Odp.:bez liecenia
vies to mi povedal manzel,ked zacal hrat prvykrat,vytiahli sme ho z dlhou aj s jeho mamou a pozri presli 2roky a sme naspat v srackach...a to sa mi priznal,ze chodil hrat aj ked siel na nakup-len tak za 5libier a siel prec-je to normalne!?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #857 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Teraz som cital clanok ze gemblerstvo sa neda liecit...je to na cely zivot......ale odmietam hrat uz automaty a podobne nezmysli...tak neviem kde bude pravda.ja uz ani cent,nikdy!!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #856 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Nehrajem uz vysse tyzdna,od hracckej zavyslosti mi ostali len depresie,uskost,nevolnost,stale som odhodlany nehrat,musim to vydrzat.zmenil som rezim dna,a to ze po praci chodim domou.Zajtra idem psycchiatrovi tak som zvedavy co mi povie.pisem to vsetko sem pretoze mi to pomaha vabstinencii.dufam ze vydrzim a nesklamem sam seba.chcem sa len niekoho spytat ako dlho ma clovek pri odvikani tieto priznaky.a kedy sa dostanem tak nejako do normalu..Inak som velmi rad ze nehrajem,drzi na to pri zivote.keby som vbehol naspet hrat tak viem ze zasa by som zacal odznova a na to nemam uz sil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #855 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Osem dni nehrajem:aj kd je to malinka doba na abstinenciu ale je.som na seba hrdy....na tejto abstinencii sa podiela tato stranka,chut stym seknut a Pan boh

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #854 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
ano,ona chcel LEN aby som ja rozpraval,povedala mi ze je nova a ze hraca ma pred sebou prvy krat,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #853 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
..a si presvedceny,ze si jej rozumel?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #852 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
ZATIAL nehrajem,ale neni to dlha doba co som nehral.je to presne tyzden.dnes som bol u psychologa,ale neviem ci mi nejak pani pomohla.objednal som sa aj psychiatrovy tam idem az vo stvrtok,tak som zvedavy co mi povie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #851 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:bez liecenia
sú aj horšie veci ako to čo si napísal, no je aj cesta von. záleží iba na tebe ako sa rozhodneš a čo konkrétne urobíš,no hlavne konaj.je viac možností, liečenie , ambulantné liečenie,návšteva klubov a pod. a je aj možnosť Božieho uzdravenia.rozhodnutie je na tebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #850 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Chcem sa niekoho opytat,ze co to znamena ked niekto napise ze gembler si musi uvedomit najskor problem...ja citam tu typi rady ponaucenia,a podobne veci,ked viem si predctavit v akej som situacii,niekedy mi je znejakych prispevkou velmi zle,az na grc,a premietam si vhlave svoju minulost co som urobil zle ako som hraval alebo ako som zacal hrat a preco.a premyslam nad svojou buducnostou ktorej sa dost bojim,ze mi hrozy vysoka zadlzenost,socialny pad a bezdomovstvo,stoho sa porad trasiem,a je mi vazne stoho zle......je to ono???to kompletne uvedomovanie si danej situacie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #849 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Dakujem za podporu,asi cely zivot budem musiet vediet jednu dolezitu vec.a to je ze cestu do pekla si nanovo otvaram len zjednym svietacim tlacitkom START......ale to uz nikdy nestisknem,pomaly sa uklidnujem a citim ye psychika je lepsia nez bolo hodinu alebo den po hre.uvidim co mi psychiater povie,staci aj radu necakam ze mna vylieci hned ale aspon mi trocha ukaze smer.tak uvidim,idem tam dobrovolne anonymne,nikto otom nevie,nikomu som sa stym nezveril.....tak som zvedavy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #848 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
od utorka nehrajem,aj ked mam obcas nutkanie,tak to zatial zvladam,aj krd to neni az taka dlha doba....stale citim ze mam chut bojovat.Kazdy den mam depreie a ked si poviem ze co to vyriesi ked si sadnem naspet za tiepekelne sttroje,asi nic.ta nehrajem.Vo stvrtok som objednany psychiatrovi a aj ked na jednej strane mam obavy tam ist tak na druhej strane sa neviem dockat kedy u neho budem sediet,je to ak keby mna bolel strasne zub a cakal vcakarni u zubara kedy mi ho da dporiadku..........tak som sam zvedavy.aj napriek bolestam hl:dry: a pocuaknum nervam mam jasno hlave ze UZ VIAC NEHRAM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Števo 242
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #847 od Števo 242
Odpoveď od Števo 242 na tému Odp.:bez liecenia
Hi Marko.Som gambler.Abstinujem zatiaľ iba druhý rok.Je super, že si sa rozhodol riešiť sám svoju závislosť.Mňa do toho musela prinútiť manželka.Z toho čo si napísal je jasné, že si plne závisly,takže nečakaj u psychológa žiadny stupeň štádia.To že zatiaľ padáš na hubu a nepadol si ešte na dno je pre teba plus.No každý ma to svoje dno a sám si ho musí uvedomiť.Čím skôr sa zmieriš s tým ,že si gambler tým skôr sa ti podarí žiť normálne.Je to ťažke no dá sa to zmáknuť.To že niekto rupne po 12 rokoch abstinencie je dosť blbé,no recidíva je súčasťou tejto liečby.A na čas sa nespoliehaj.Ten je pre nás nepodstatný z dôvodu že diagnóza F.63.0 je doživotná.Čas síce hojí no gambler nesmie všetko čo bolo hodiť za hlavu.Ja každe ráno vstávam s tým, že som gambler,no vstávam bez strachu kde zohnať love, komu vrátiť a kedy budem môcť ísť hrať.Nezabúdam na toho obra s ktorým bojujem.Žijeme spolu no snažím sa mu nedať příležitost.Ak ti je z niektorých pribehov na tomto fóre zle až na grc, ver že je to ok.To máš len nastavené zrkadlo svojho života ako hráča.O tomto je aj samotné liečenie.Gambler klame ,podvádza celý život.Klame rodinu,kámošov,psychologov atď.Iba gambler gamblera neoklame.Ani liečenie však nie je záruka ,že už nikdy nebudeš hrať.Ukážu ti však ako žiť, čoho sa vyvarovať,čo robiť ak na teba príde chuť a podobne.Ďaľej však bojuje každý sám so svojím obrom ako ho ty nazývaš. A dá sa žiť v pohode,len musíš dodržiavať určité pravidlá.Čo sa viery týka, je dobre mať vieru akúkoľvek a v čo koľvek.Obzvlášť pre gamblera.Nik nemá právo súdiť tvoju vieru,či je silná, slabá,povrchná.Iba každý sám.A vo viere v Boha iba Boh sám.Ja ti držím palce. Skús prísť niekedy medzi nás gamblerov na klub do Banskej Bystrice.Možno zistíš čo nevieš a možno ti aj odľahne.Hodinka a pol v piatky o13.30 .Tak sa maj a nehraj. Števo 242

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #846 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Marko, viera nie je nieco co visi na klinci v predsieni,a ty si ju pouzijes-zvesis,kedy sa ti zachce,alebo kedy ju potrebujes!Sllna viera vychadza zo srdca a z presvedcenia,a nie z potrieb! Tvoja viera je moc povrchna,a doteraz si ju nevpustil do svojho vnutra,nestala sa sucastou tvojho zivota! To ty si len sem tam spomenies ,zvesis,pouzijes,a hned zabudnes!!!Tak to ja vidim tvoju vieru v Boha,a ver mi ze ak s vierou vo vlastne sily pri prekonavani tvojej choroby je to podobne,tak tvoja sanca na uspech je na mile vzdialena!!!
Marko skus si nastudovat vyznam slov VERIT a VIERA,a potom sa nauc na zaklade toho konat,ale aj zit!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.181 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top