Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

bez liecenia

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #915 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
ahoj,nikoho neklamem,proste jednoducho nehram,dokazem sa sa stym byt dobre....poznam vela ludi co hralo a prestalo a neboli nikde NA LIECENI,JEDNODUCHO PROBLEM JE vtom ze si musis uvedomit co robis,nikdy nehovor nikdy to je pravda mam 30r,dnes sa mozes vyliecit zo zavislosti na autmatoch a za rok dva mozes zacat fetovat,pit,fajcit,proste je to zivot ktory prezivame a nastrahy ktore su vnom.a co clovek roby je len na jeho voli a odhodlani,ked jednoducho nieco nebudes robit tak nebudes ked si otom presvedceny.ked otom presvedceniniesi tak ti nepomoze ani liecenie,Ved kolko ludi pride spet na liecenie lebo sklamali??a kolko ludi sa vrati k hazardu stych preliecenych??to nie je casovana bomba?kazdy moze hovorit co len chce ale najsilnejsie na svete je ludcka vola,ta je i dost odolna ale clovek ju musi najskor mat.....Na liecenita nikdo nebude ucit ako nehrat,ale ako zit,ziadne lieky tam nedostanes na nehratie,jednoducho.takze je to len na kazdom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #914 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
no ja si myslim stale, ze to, co robis je casovana bomba... a prajem Ti v Tvojom vlastnom zaujme, aby vybuchla co najskor.... o to viac casu ziskas.
povedal si uz svojim najblizsim o svojom probleme? alebo klames dalej...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #913 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
ahoj,citim sa dobre.....Zatial nehrajem,dufam ze to zvladnem aj do buducna.som bez depresii,a vraciam sa do normalu......a u vas je t ako

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #905 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
ahoj Marko.

co mas nove? drzis sa? ako sa citis? daj vediet o sebe...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #904 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Chcem len napisat ze sale NEHRAM,som na to hrdy.......dakujem tejto stranke a ludom sktorima som pisal za pomoc.velmi mi to pomaha.este raz DAKUJEM

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #891 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Ahoj Jaro.si mi to napisal dost presne a vystizne,ja stvojim prispekvkom 100% suhlasim,az dokonca ked som to cital som sa roztriasol.Momentalne som vsituacii asi vtakej co si pisal na konci,ze este jedno hranie a som v BB bez nutnosti daalsich vyhovoriek,velmi ti dakujem za to co si napisal,.presne mam aj ja v Hlave.takze dalsie hra su umna dvere pred ustavnou liecbou.inak velmi pekne dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #888 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
ahoj marko,

v prvom rade Ti chcem povedat, ze je velmi velmi dobre, ze si sa rozhodol pisat sem, pretoze si tak urobil prvy, najdolezitejsi krok. Drzim Ti palce. To, ze si veriaci, Ti moze byt velkou pomocou, ale vies ako sa hovori: Pomoz si clovece, aj Boh Ti pomoze.....
Vsetci Ti tu hovoria, ze to co robis nestaci a Ty sa im upenlivo branis.... Zdas sa byt dost tvrdohlavy chalanisko, takze ja tu do Teba nejdem busit, poviem Ti svoj pribeh:
Hraval som dlhe roky v roznej intenzite... asi pred piatimi rokmi som sa zamestnal vo firme, kde som zarabal neuveritelne vela penazi.... vsetky som ich prehraval.... velakrat som si povedal, ze uz hrat nebudem, lebo zarabam dost a nepotrebujem hrat, ale marne.... vydrzal som vzdy len chvilu.... zaslo to tak daleko, ze som za par mesiacov spreneveril vo firme asi milion korun... potom to prasklo a moj sef bol z tych tvrdsich chlapcov s takou holou hlavou... no nemal som to lahke vtedy... napriek tomu som dostal sancu peniaze pracou vratit.... aj sa tak stalo, vratil som a pracoval dalej... vtedy som si neuveritelne pevne povedal, ze uz ozaj nikdy nikdy nebudem hrat... mal som to tazke vtedy. bol som si vtedy tak isty, ze uz nikdy nechcem hrat, ze by som si bol dal ruku odtat. No zacal som znovu, tiez za firemne... To uz ani nehovorim o tom, ze ma medzitym rodicia vyhodili z domu... vtedy som sa rozhodol ist na liecenie.... Marko, take samosugestivne presvedcenie, ze uz nikdy viac nechcem hrat som mal velakrat. a nielen ja, ale takmer kazdy gambler. a 99,9% z nas casom islo hrat znovu.
Ako som povedal, siel som na liecenie, po ktorom sa mi asi rok darilo. Moj zivot sa ovela zlepsil, dal som si do poridku vztahy s rodicmi s okolim, nasiel som si novu pracu.... No po case prisla zatazova situacia, problemy v praci, velmi som sa pohadal s mamou, zrazu prestali byt veci podla mojich predstav a v tej chvily som sa zriekol vsetkeho, co som si za ten rok vybojoval....
Po recidive som siel na lieceni opat. No lenze to som uz stratil aj tich najblizsich. Rodicia to uplne vzdali. Stal som sa bezdomovec, nezastnany, bez kohokolvek na svete.. A som tu len vdaka pomoci priatelov, ktori ma maju radi.... Inak by som uz prespaval v parku na lavicke.
Marko, v situacii, v ktorej sa nacadzas Ty som bol velakrat. A zakazdym som sa k hre vratil. A ako citam Tvoje prispevky najma MEDZI RIADKAMI, to ze sa k hre vratis aj Ty je 100%na vec. Na lieceni som sa naucil nie nehrat, na to liecenie nepotrebuje nikto. Uvedomit si racionalne, ze uz hrat nechces je velmi jednoducha vec. Ono to ale nestaci. Staci to vtedy, ked je clovek v pohode, co teraz zjavne si. Ale pridu problemy v rodine, v praci, vo vztahu, s priatelmi, mozno sa len zle vyspis a budes v herni znovu. A prave na to liecenie je, aby si spoznal sam seba. Ja som na oboch lieceniach prisiel na vela veci o sebe. A modlim sa za silu, aby som to dokazal vyuzit vo svoj prospech.....
Ak to ale mas postavene SAM PRED SEBOU tak, ze ak este raz zahras, davas si ziadost na liecbu, tak je to OK. Ambulantna liecba je strata casu. Psychologovi a psychiatrovi nabuchas do hlavy bachorky ako chces. Ich oklames. Schopnost gamblera klamat je neuveritelna. Jediny koho neoklames je dalsi gambler, preto liecenie...... TIez si myslim, ze kedze nechces povedat pravdu svojim najblizsim, nechavas si otvorene zadne dvierka k hre.... Tomu teraz ale nerozumies, preto TI praje, aby si tomu co najskor porozumel.
Marko, ak nebudes uz viac hrat, bude to skor zazrak.... Ale postav si to sam PRED SEBOU tak,ze akakolvek Tvoja dalsia hra znamena nutnosti podania prihlasky na liecenie.... potom to, co robis, bude mat zmysel.
Ved prid niekedy v piatok od 13:30 do 15:00 na klub. Nemusis tam nico hovorit, ak nebudes chciet, uvidis aspon, ako to tam funguje....
Drz sa, Jaro!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #887 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:bez liecenia
gambler ktorý nehrá je taký ktorý iba nehrá a je otázka času kedy začne. gambler ktorý abstinuje je taký ktorý pristupuje ku svojej závislosti aktívne,to znamená že niečo koná pre to aby nehral.napr: chodí pravidelne do spoločenstva abstinujúcich,naplánuje si že nebude chodiť okolo kasína, ak ho niekto pozve na kávu do herne tak nemá problém povedať že je závislí a že tam nechodí lebo ho to ohrozuje, vyhýba sa alkoholu aby sa mohol kontrolovať a plánuje svoj čas, dodržuje určitý režim...zmieri sa s tým že nikdy nebude abstinent ale iba abstinujúci, a samozrejme sa rozlúči s prehratými peniazmi a nerozmýšľa o tom ako ich dostať späť.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: manzelka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #884 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Ahoj Lubo.dakujem za radu,az ked nevydrzim tak tak pojdem,urcite.teraz to riesim takto..aky je roydiel medzi abstinujucim gemblerom,a gemblerom co nehra?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lubo
  • Autor témy
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #883 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Odp.:bez liecenia
Mily Marko,
podľa mojho názoru Ti ambulantná liečba nepomože, a momentalne je to strata tvojho času a neskor aj tvojich penazí. Ak si patologicky hráč tak žiadaj čo najskor o prijatie na ustavnu 7 - tyždňovu liečbu . Momentalne sice nehraš hazardne hry ,ale je iba otazkou času kolko Ti to vydrži. Neabstinuješ, iba nehraš. Ja osobne Ti davam 2 mesiace a to som optimista. Držim Ti palce a pochop to čo najskor. Mne Dušiander pred rokom napisal ,že ludia s touto chorobou F.63 patria za muri psychiatrickej liečebne .NašŤastie pre mna sameho aj moju rodinu som to vdedy pochopil a podal som si žiadosť.Prajem Ti krasny večer a hlavne neracionalizuj .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #882 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Ahoj Lubo,
som velmi rad ,ze sa ti dari.A ty opat nachadzas v zmysle zivota radost,stastie a samozrejme aj navratene zdravie a hodnoty,ktore ta posuvaju kazdy den v pred!
Ja ti drzim na tvojej prebiehajucej ceste vsetky palce,a prajem ti do buducnosti uz len hodnotnejsi a zmysluplnejsi sposob zivota v ktorom uz nikdy nespoznas silu zavislosti,ale ani ziadnej inej choroby!!!A preto maj na mysli vzdy aj toto..
...nie je dokonale zdravym ten,co sa vyliecil,ale ten ktory neochorel.....! prajem dobry vecer...:) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #881 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
marko,
tvoja jednoducha filpzofia znie! Ja nechcem hrat,nechcem sa vratit spat! Ty si myslis ,za len toto poznanie ti staci na vyliecenie sa?Ked si uz prisiel k poznaniu,ze si chory,a ze chces byt uz aj zdravy,je podla teba asi vsetko,co potrebujes k vyzdraveniu!A ja ti opat vravim,never tomu,si na zlej ceste,zavislost je predovsetkym aj o niecom inom!Ale je aj o tvojom len racionalizovani!
A co sa tyka ststistik? Never im,nie su zalozene na pravde.Nikomu sa nikdy nepodari zistit skutocnu uspesnost liecby,neexistuju ziadne statistiky,a ani nie je mozne ich viest na zaklade nejakych relevantnych dokazov!Ved vacsina nevyliecenych prestava so svojou liecbou,nikoho neinformuje.Proste po ich neuspesnej liecbe sa to pre nich vsetko skoncilo!:side:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #880 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
ahoj,dakujem za radu,inak ak by si cital vsetky moje vyjadrenia,tak sa tam zmienujem otom ze som zacal chodit psychiatrovy,neviem teraz ci ho akceptujes za odbornika,ale lieci zavyslosti.zatial sme sa dohodli na ambulantnej liecbe,ak by to bola strata casu tak idem na liecenie.to je cele.nic viac nic menej,Zatial nemam chut hrat a nechcem,vsetko uvidi cas,mne to sice nezarucuje ze sa mozem vratit ku strojom,ale tiez si myslim ze ked si presiel lozkovou liecbou tak to nezrucuje ani tebe.ak niekedy pan boh chcran zrecividujes tak pojdes spet na preliecenie,a to iste ak sklamem ja tak tam pojdem tiez.to je vsetko cely moj nazor,Pan doktor ma uplne ten isty nazor ako ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lubo
  • Autor témy
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #879 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Odp.:bez liecenia
mily marko ,
ak Ti možem poradiť tak si čo najskor napíš žiados´t o prijatie na liečenie, pretože bez odbornej pomoci nemaš žiadnu šancu. V tejto chorobe - patologicke hračstvo sa žiadne zazraky nedeju a Ty mily Marko si neni ziadna vynimka. Čim skor to pochopiš tym lepšie pre Teba a tvoju rodinu. Tiež som mal podobne uvahy ako Ty pred rokom, ale vždy po nejakom čase nehrania som tomu podlahol. Absolvoval som odbornu liečbu a odvtedy sa mi darí. Chcem sa znovu podakovať panovi Dušianderovi ,ale aj ostatnym vďaka ktorym som pochopil, že som chorí a jedina cesta ako plnohodnotne žiť je nehanbiť sa zaklopať na dvere psychiatrickej ambulancie a poporosiť o odbornu pomoc. Prajem Ti všetko dobre .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #878 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Aká je úspešnosť liečenia?
To je diskutabilné. Všetko závisí od spolupráce s pacientom. Väčšinou ho do liečenia núti rodina, neprichádza z vlastnej vôle. Veľkú úlohu zohráva jeho motivácia, presvedčenie, že sa chce vyliečiť. Asi 30 percent z patologických hráčov sa vylieči, teda abstinuje, zvyšok pacientov sa do ústavov opakovane vracia..............................toto neni zmojej hlavy som to asiel na internete.lebo tvoje reakcie mi vyvolava pocit ze len cez lozkove liecenie sa stoho gembler dostane...a neni to az taka pavda,Najdolezitejsie je na tom jedna vec ci to chces hrat alebo nie..Moje pocity su teraz vzaciatku abstinencie asi take ze je mi velmi luto co som porobil,niekedy sa mi chce aj somna vracat,a ked si spomeniem na hru tak mi dojde dost zle stoho...a NECHCEM UZ HRAT a chcem vyjst stoho pekla von

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.434 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top