Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

bez liecenia

  • evula
  • Autor témy
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #937 od evula
Odpoveď od evula na tému Odp.:bez liecenia
Ahojte. Dlhšie som tu nebola.... a ako vidím, Marko svoj postoj nezmenil. Tak ako napísal Jarino si naozaj časovaná bomba. Ty iba nehráš, ale neverím tomu, že v hlave to máš usporiadané tak, že naozaj nezačneš hrať. Že máš stále program??? Tak tomu neverím! Kde si myslou keď sa "venuješ" tomu svojmu programu? Garantujem ti že ju máš podvedome pri automate....Môj muž je rok po liečbe a drží sa, ale ja mu neverím. Stačí malá zmena v jeho správaní a mňa chytajú hororové predstavy....
Jarino a k tebe. Aj Milan to nemá ľahké, nepridávam mu k tomu ani ja, ale drží sa. Prečo si sa neozval?? Koľko krát som ti písala že ideme na klub??? Vždy som hovorila Milanovi že sa mi nezdáš. Verila som, že TY to vydržíš. A keď si sa dlho neozýval, tušila som čo sa deje.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jomi
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #935 od jomi
Odpoveď od jomi na tému Odp.:bez liecenia
Keby si mu stále iba pritakávala a vyhýbala sa konfliktom s ním, tak by si stále žila iba jeho život a nie svoj. O tom to nie je.Práve na liečení by sa mali gembleri naučiť to, ako zvládať tomuto podobné situácie a záleží len na nich, ako to budú praktizovať v živote. Ich blízki im môžu pomôcť, keď ich o to požiadajú, ale nemôžu zabrániť tomu, aby znovu nešli hrať - to je vždy len na samotnom gemblerovi....Kto chce - dôvod si nájde.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • igi
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #936 od igi
Odpoveď od igi na tému Odp.:bez liecenia
konfliktom sa samozrejme nemas vyhybat, nicomu to neprospieva, problemy sa hromadia a vztahy sa iba viac narusaju takymto ich prehltanim, zatlacanim, pritakavaniam apod...akakolvek hadka nemoze byt prenho zamienkou, dovodom aby isiel hrat, drogovat, opijat sa...vsetko su to len vyhovorky ktore hrac pouziva aby ospravedlnil svoje hranie pred sebou samym a aby dokonca vyvolal pocit ze za jeho spravanie moze ten druhy...to ze chut na hru v takychto zatazovych, vypatych situaciach moze prist...O.K. nech pride je vsak na nom co s nou spravi a ako sa tieto svoje chute nauci zvladat resp. ako sa nauci zvladat situacie a problemy kazdodenneho zivota...ty tu hadku predsa prezivas tiez a hrat nejdes preto sa neobvinuj, nic nepotlacaj a uz vobec ho chudacika nelutuj...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #934 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:bez liecenia
takto by som to nebral,podstatné je aby hráč bol pod kontrolou,aby kontroloval svoje emócie,nálady.hráč môže aj vyvolávať skryté konflikty aby mohol tresnúť dverami a ísť do herne,no to už je v štádiu že chce hrať a nič ho nezadrží.podľa mojich skúseností najskôr príde depresia, to je jeden s prvých príznakov že sa niečo deje.aj konflikt sa dá riešiť konštruktívne a pod kontrolou.na konflikt ja najlepší recept smiech,aspoň na mňa to platí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • adik
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #933 od adik
Odpoveď od adik na tému Odp.:bez liecenia
Ahojte,
chuť na hranie prichádza aj keď nahnevám partnera?? To je smutné, pretože také chvíle sú. To mám byť teraz ako na tŕňoch, že keď sa nepohodneme tak on doma bojuje či ísť alebo neísť???Mám sa vyhýbať úplne konfliktom a pritakávať???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #932 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:bez liecenia
chuť hrať určite príde, no nauč sa čo ju u teba vyvolá a ako proti nej bojovať. kludne jej aj nadaj a riadne nahlas,no musí to byť predtým ako vstúpiš do herne. ako hovoria alkoholici, zavolaj kamošom predtým ako sa napiješ, ak si už pil tak nevolaj. chuť hrať prichádza aj zo zmenou nálady,depresia alebo dobrá nálada,alkohol alebo keď ťa niekto nahnevá, napr.priatelka a pod. musíš vedieť čo ťa môže ohroziť priamo a čo nepriamo.ak máš otázky tak sa pýtaj. ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #931 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
eufória z nehrania raz prejde a aj ten vzdor ktorý máš dnes časom oslabne.teraz ťa drží aj to že tu na teba utočia,no aj to prejde, Toto su tvoje pismenka suhlasim,mas vnich pravdu len jedna otazka a co chut HRAT???ta jedina neoslabne?ked vsetko oslabne alebo prestane??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #930 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Mam program,nehrajem,venujem sa praci,nemam ani vzdor,netlacim svoju chut niekam dokuta,to zasa nie,venujem sa rodine praaci,svojmu psovy,a nemyslim na hru.meboj nesedim doma privazaany o kreslo a npocitam,cas.normalne zijem a bez automatou.a viem si uvedomit aj to ze ked sa objavim v hracskej eufrii tak nebudem mat nic proti ustavnej liecbe..zatial sa tak nestalo drzim sa dobre,dni som prestal pocitat a je mi aj uplne jedno kolko uz nehrajem,podctatne je ze nehrajem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #929 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:bez liecenia
ahoj marko,mňa by zaujímalo ako to robíš že nehráš. to znamená že sedím a nehrám? ak je to tak, to znamená že sa raz postavíš a nehranie skončí.alebo si aktívny? tvoríš svoju prítomnosť?vieš presne čo s časom ktorý si trávil v herni?už som písal že poznám aj takých ktorí neboli na liečbe a abstinujú, no mali program a ten dodržiavali a dodnes ho dodržujú.eufória z nehrania raz prejde a aj ten vzdor ktorý máš dnes časom oslabne.teraz ťa drží aj to že tu na teba utočia,no aj to prejde, tak sa na to všetko priprav aby si vedel čo máš robiť keď príde pokušenie.neprajem ti šťastie aby ťa to nezviedlo, ale rozum aby ťa nesklamal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #928 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
dokedy?

je mi Ta luto, lebo nechapes... hoci si myslis, ze chapes.... nebudem TI uz viac pisat, je to zbytocne... tvrdis si len svoje.... inich nepocuvas... chod si teda svojou cestou, ale necakaj od tych, ktori cez toto stadium uz presli, ze Ta budu podporovat v niecom, o com je jasne, ze je to cesta neuspesna...

ale to si este zjavne musis precitit na vlastnej kozí....

preto sa pytam znovu: dokedy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #927 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
ja si myslim pravy opak.Ja si akoze nezakazujem ist hrat,jednoducho nejdem.som hlboko presvedceny ze sa tam uz nevratim a to hlavne kvoli sebe nie koli rodine znamim a pod.kolko zvas isli na liecenie dobrovolne??a kolky zvas isli tam dobrovolne na silu?ja mam dobre zmaknutu teoriu o pat. hracovy.vsetci mna posielate do BB lebo vy inu cestu nepoznate.presli ste tym,tak preto,ani moj psychiater mna tam zatialneposiela,doma mam velke obnosi penzazi,mam velkosklad a kpenizom mam dost blizko,nemusim ich ist nikam zhanat,poziciavat si ,jednoducho zoberem a idem,,,,,,,,,a predca nejdem,pretoze NECHCEM,nehovorim ze som prelieceny ale ak to mam racionalne zhodnotiti tak navratnost khraniu mam presne taku istu ako vy co ste presli ustavnou liecbou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lubo
  • Autor témy
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #926 od lubo
Odpoveď od lubo na tému Odp.:bez liecenia
Mily Marko, bez absolvovania ustavnej liečby na psych. oddeleni nemaš žiadnu šancu,
skor či neskor to dufam pre tvoje dobro a tvoje zdravie pochopiš. Ešte si to neuvedomuješ ale si podľa mňa važne chorí - F.63. Momentalne len stracaš čas .V tejto chorobe sa zazraky nedeju. Už som Ti to pisal pred 3 tyždňami. Nevahaj , nepolemizuj ale si radšej napiš žiadosť. Držim Ti palce a prajem všetko dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #918 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
drzim Ti palce.... bars by som sa mylil, po tom, co si napisal Ti fakt nemam co povedat.... mas pravdu, chod si za svojim podla svojho.... a nech je to tak, ako vravis.... ja Ta uz nebudem o nicom presviedcat... vela uspechov a aby si si uz nikdy nesadol k automatu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #917 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
ja som tiez hraval a to tiez vela,ale uz nepotrebujem hrat.ja mam vsetko vysporiadane,nie som tvrdohlavy,ver mi.to ze sem pisem alebo ze citam prispevky je asi to iste ako keby som ich pocuval na nejakom spolku gemblerou,Tu je jeden problem a to je vtebe,vtojom nazore:a to je ze ked liecenie pomohlo tebe musi to pomoct aj mne,a bez toho to nejde.ako keby vsetci co spadnu do jazera sa bez pomoci druheho museli zakonite utopit.to mi momentalne tvrdis,viem co je pokora,.viem co je tak povediac aj dno.to ze som tu a na takychto podobnych strankach je to ze mi to dodava silu a ucim sa na druhych pribehoch.ved daj clanok co ti pisem teraz precitat svojmu psychiatrovy a neh ho ohodnoti ci pisem nezmysle-Ved my vsetci gembleri a negembleri mame nieco spolocne a to je osud...ani ten co nema znacku patalogicky hrac nema nikde pisane ze nim nikdy nebude.a tiez nikde neni pisane ze ja alebo ty sa tam nemusime nikdy vratit..tak nemozes pisat take veci ako ze ked si sa ustavne neliecil tak to mas dopredu prehrane.najskor ze nechcs hrat sa stym musis vnutorne a hlavne bez okolneho natlaku stotoznit,a nie robit okolnemu svetu rodine frajerke manzelke rodicom atd....tak povediac ustupok,to musi ist steba nie snich.Hovori sa ze rakovina je neviliecitelna tak ako gemblerstvo,a predca sa lieci.a je vela pripadou ze sa zrakoviny dostal.a vies preco???lebo to uzdravenie chcel a bojoval stym,a nie koli druhym ale kvoli sebe.a mozes si otom mzsliet co chces,toto je moja teoria,a som onej vazne presvedceny averim jej viac ako keby som sa mal uzdravovat kvoli druhym niekde na ustavnom lieceni..inak dobre citaj tam navrchu tie myslienky.vtom modrom okne.teraz som tam precital asi toto:" Každý problém skrýva v sebe príležitosť niečo dokázať. " spozdravom........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 5 mesiacmi #916 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
ver mi, ze Ti uprimne prajem, aby si sa k hre uz nevratil, ale tomu, ze existuje zastup tych, ktori sa bez liecenia vyliecili z gamblingu neverim, ja takeho nepoznam, a to som gambloval inu ligu.....
sice momentalne nehras, ale s dosledkami svojej hry najma k svojmu okoliu to nemas vysporiadane, to Ti casom vykruti krk.... si prilis tvrdohlavy na to, aby si si v tom nechal povedat, takze Ta uz nejdem presviedcat.....
A k tej silnej voly.... ak je to len o pevnej voly, tak naco si sa rozhodol pisat sem? To Ti volu neposilni... vola je v Tvojom vnutry..... tak ked ju mas taku silnu, naco sa timto zatazujes???? a ked hovoris o tych, ktori na lieceni boli a aj tak zrecidivovali, tak im povedz, ze nemaju pevnu volu... co Ti na to odpovedia....
Clovek, ktory je v problemoch ako Ty potrebuje silnu davku pokory, aby svoj problem zvladol..... a tu Ty nemas ani nahodou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top