Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

bez liecenia

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1027 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
Dnes zaziari nad nami svetlo, lebo sa nam narodil Pan... prajem nam vsetkym, aby sme Ho privitali v nasich srdciach... pokojne a pozehnane Vianoce...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • zuzana
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1026 od zuzana
Odpoveď od zuzana na tému Odp.:bez liecenia
Pekné, veď o tom je celý život, len si to musíme častejšie pripomínať, nie len na sviatky:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1025 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
Bol som dnes na predvianocnej spovedi... to je dobre :D a knaz mi povedal jednu peknu myslienku: su vojny, v ktorych sa neda vitazit, da sa len neustale vyhravat bitky... tak veru, F63 nam kapitulaciu nikdy nepodpise.... nie je to teda vysledok boja, ale jeho priebeh, ktory nam prinasa pozitok bojovania...
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: manzelka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1024 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
RADOSTNE,STASTNE A VESELE,
PREZITIE VIANOCNYCH SVIATKOV A BOZIEHO POZEHNANIA V KRUHU NAJBLIZSICH A SRDCIAM NAJMILSICH,AKO I VSETKO NAJLEPSIE,VELA ZDRAVIA STASTIA,OSOBNYCH ALE AJ PRACOVNYCH USPECHOV V NOVOM ROKU VSETKYM UCASTNIKOM,ALE I ZRIADELATELOVI PORTALU NEHRAJ.SK ZO SRDCA PRAJE A ZELA dusiander
...stastie najdes len ak sa zmieris so sebou,nehladaj dokonaly zivot,ale dokonale zmierenie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1023 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
pripajam sa k nazoru, ze citat dusianderove prispevky je zazitkom... :D pekny nedelny den nam vsetkym prajem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1022 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
....
Joama sama vidis,co dokaze nazorova nejednotnost na da
ny problem,a teraz si predstav,ze by sa tuna preferovali praktiky jednotlivych abonentou v dosahovani abstinencie a co najdlhsieho zotrvania v nej!Takychto praktik je ,,XY",a kazdy by si mohol vybrat tu svoju,a predsa kazda z nich by mala ten isty ucinok a uspech podobe samotnej abstinencie!Ale ,ake by boli asi reakcie?
Joami na zaciatku som napisal,ze prave preto sa to oplati! Ja so tiez len jednym z mnoha ,,vyvolenych",ale nie samoz
vanych,ktoreho potesi,ak vidi ze jeho nazor nie len potesi ale mozna aj pomoze inemu!Ja som tu uz niekedy pisal,ze len clovek,ktory vie ,a videl, co je nestastie moze vediet,a le aj pochopit co je stastie! A prave pre to stastie,ix krat len z vyvolaneho pocitu a naslednej chvilky upokojenia ineho,mi jasne dava najavo ,ze pre ten pocit v inych sa mi tu oplati prezentovat moje nazory,aj ked nie su vzdy pochopene!!!
...chvila postoj,ved si taka krasna....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1021 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
....
Jaomi,ja som si vedomi ,ze na tejto stranke su stovky,ak uz nie tisice ,,pasivnych" abonentou v podobe hosti,ktri si precitaju a mozna aj osvoja nieco z toho,co sa na tomto portali odohrava.Nikto sa tu nezastavi ,len kvoli chvilke zastavenia,ale vacsinou nieco hladaA Ja osobne ponukam svoje nazory ziskane z vlastnej vyse dvadsat rocnej ,,praxe" v kolotoci s nazvom ,,Zavislost" v poslednom case dost casto a vela doplnovanych z odbornej literatury. Som sice za to neraz napadany,ale ako som to tu uz neraz spominal,tieto ,,mudrosti" nie su moje,ale som presvadceny,ze pomozu kazdemu,kto chce aby mu pomohnute bolo!Na tomto portali sa ani prakticky nestretavam s praktikami,ako zotrvat co najdlhsie v abstinencii,ale len so vznikom ,teda pricinou,a potom uz len s nasledkami ,ktore sposobila choroba a traumatizuje ,tak ako samotneho zavisleho,spoluzavisleho,tak aj celu blizku ale sirsiu rodinu!A neraz aj okolie v podobe roznych az kriminalnych cinov,ale to je uz ina parketa!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1020 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Joami,
a prave preto sa to oplati!Tento portal je zalozeny na principe aj porozumenia a pomoci.a kazdy abonent si tu najde to co najst chce! Tak ,ako nie vsetci sme porozumeni a pochopeni,tak isto nie sme vsetci rovnaki,ale sme si vsetci rovni!!!A to nie len v ponimani nasej choroby-zavislosti! Niektori z nas to uz davno pochopili, a aj tak sa na tejto stranke spravaju ,niektori su este len na zaciatku cesty pochopenia a pokory pred svojou chorobou.Su plny vnutornych rozvratov,ich postoje k pocitom su vysledkom ich citov,ktore este nevedia ovladat,a potom uz len pod vplyvom emocii v zniklych z nich-citov-jednaju tak,ako mame niekedy moznost pozorovat!Ale takyto postoj netreba odsudzovat,a treba predovsetkym za nim vidiet snahu zavisleho,ze chce fakt nieco so sebou, svojim ,,JA".ale aj ,,TY" robit! Ja tomu rozumiem,a viem,ze nechapajuci,tak kona predovsetkym na zaklade neznalosti problemu ,a aj nepochopenia stavu v akom sa nachadza,ale predovsetkym este napozna vsetko co sa tyka jeho chroby!!!A tak potrebuje zavisli predovsetkym viac casu na pochopenie skutocneho stavu,a scopnosti nebat sa pozriet do zrkadla v ktorom skutocne vidi svoje chore ,,JA",ale aj ,,TY"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jomi
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1019 od jomi
Odpoveď od jomi na tému Odp.:bez liecenia
Dusiander, neviem, cim vsetkym si presiel a comu sa v zivote venujes, ale je zazitok citat tvoje reakcie a odpovede. Neviem, ci si taky scitany vseobecne, alebo sa venujes problematike iba tohto typu (ako je gemblerstvo), ale pises vela poucnych a zaujimavych slov.
Iba sa ti cudujem, ze ta bavi stale pisat nieco niekomu, kto o to evidentne nema zaujem a kazda dalsia jeho odpoved je cisty zmatok, bez hlavy a paty... Ale kvoli tvojim nazorom sa tuto temu oplati otvorit znova a znova. Dakujem za otvaranie oci kazdemu, kto o to stoji.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: manzelka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1018 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
.....
Odpusti a bude ti odpustene,je jednym z mnohych pravd Jezisa,no ty akosi nie si schopny,ako krestan tak cinit! Jednym z krokov pri odstranovani zavislosti je aj krok v podobe:odpusti napred sam sebe,a potom sa ti bude lahsie odpustat inym! No ty ani tento krok nie si schopny naplnat.Na miesto odpustenia a uz uvedenej pokory,z teba vyzaruje nenavist podporovana neschopnostou pochopit a uznat aj nazor ineho!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1017 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
....
nejako moc dobre nerozumiem tej tvojej poslednej vete,zrejme si si ju chcel od niekoho osvojit,ale ti to akosi nevyslo! Spominas pokoru,ale pokoryt sa nechces,a to tak ,ako pred chorobou tak aj pred nazormi inych! Ty sa tu snazis vnuknut nam tvoju vieru v boha a aj volu nieco so sebou robit,ale jedno i druhe porusujes! Clovek ktory ovplyva vierou,pokorou,ale i volou sa proste sprava inac! Jarino si uvedomil svoju chybu pri vymene nazoru s tebou,ospravedlnil sa ti,a coho sa dockal z tvojej strany?Tvoj egoizmus a tvrdohlavost,zabudli na vieru,pokoru ,ale i odpustenie a su ticho! Asi preco?Marko ja som tu uz spominal ze vymena nazorov v ramci terapie odohravajucej sa na tomto portali odkryva aj charakteristicke znaky kazdeho z nas.Ty si tu tiez tvrdil,ze sa menis a zacinas uznavat iny hodnotovy rebricek,No ver mi,ze toto co tu dokazujes nema absolutne nic spolosne s tym co tu profonujes!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1016 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Marko
kazdou tvojou reakciou dokazujes ,ze ucast na tomto portali pre teba straca vyznam,a tvoj pociatocny ciel ,najst na tejto stranke pomoc pri rieseni tvojho problemu-zavislosti sa zmenil na riesenie obhajoby si svojej pravdy! Tvoje reakcie sa absolutne minaju ucinku povodu problemu, a vedu ta do slepej ulicky!Ty uz tu neriesis svoj povodny problem,ale len tebou vyrobene problemi s jednotlivymi abonentmi!A to si tu prisiel s prosbou,pokorou a viierou,ze ti tu bude niekto,alebo nieco na pomoci.Teraz uz,ale pomoc odmietas,vyberas si dokonca,ktora je spravna a dobra,hodnotis ju ako jeden z najpovolanejsich,a nedopustis na svoju pravdu!!!Konfrontujes ,nekonfrotujuce a vyrabas jeden konflikt za druhym! Ja som ti uz pisal,ze velmi zle citas,vyberas si z nazoru ineho,len to co chces, a na to reagujes,ale nie si este vzdy schopny si spravit z nazoru ineho komplexny obraz a tak reagovat na celu a ucelenu myslienku v nazore!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1015 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Ano,DUsiander,tu vtomto si napisal velky kus pravdy....O toto co si napisal tu pisem dokola,niekomu pomoze ustavna liecba po prvy raz a niekomu ani po siesty krat..ale nehovor ze ne ustavna liecba nepomoze nikomu.Ja sa stebou vpodctate nehadam,len ty nechces chapat mna a ja teba.Ved nikto do teba nevidi ani doktor nie a dokonca ani gembler.pokora je vtebe a hlbku svojej pokore ti nikto neprehlby len ti sam,len asi nie kazdy ma odvahu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1013 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Marko,
aka odpoved je vlastne uspokojiva pre tvoje velke TY? Tu sa vymienaju nazory a ponukaju riesenia,a je na kazdom z nas,ako to dokazeme pochopit a prijat.No a ked,ze tvoje velke TY okrem podla teba jednej odpovede su neuspokojive,tak jednoduch zmen spolocnost, a problem tvojho velkeho TY ries s inymi,kvalifikovanejsimi odbornikmi!Tam mozna tvoje velke TY dostane odpovede,ktore predovsetkym budu take ake chces aby boli, a uspokoja potreby tvojho TY!Marko nepozorne citas,potom nerozumies,a vyvadzas z toho nespravne zavery! Mas pravdu v tom ,ze tvojmu choremu a velkemu TY nemusi pomoct ani pol rocne ustavne liecenie a nasledne rocne ambulantne,ale tvoje velke TY nema pravdu v tom,ze si mysli ze ho lieci samotne liecenie a vsetko s tym suvisiace t.j. lekari,spolulieciaci,sposob liecby atd.! Tvoje velke Ty sa lieci samo,to len ale musi dokazat posobit a pustit do svojho JA aj ine nazory a praktiky suvisiace s liecbou!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #1012 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Marko,
jedinym pozitivnym posuvom vpred pri rieseni tvojho problemu-choroby je fakt a poznanie z mojej strany,ze sa uz nebranis zobrat do ruk aj nejaku literaturu,a zacinas sa snazit na zaklade precitaneho aj konat!!!Inac tvoja projekcia voci vsetkym tebe pomahajucim je obdivuhodna,a tvoja vytrvalost v nej by sa ti viac zisla pri priznani si vlastnych chyb v krokoch podnikanych z tvojej strany pri odstranovani zmeny myslenia tvojho velkeho TY!!!Marko ,tu nejde o ziadne suhlasenie jedneho s druhym,tu ide o pochopenie a prevzatie,osvojenie si istych postupov pri liecbe zavislosti.Tieto postupy a praktiky sme nevymysleli my,ale ti,ktorych momemntalne navstevuje tvoje velke TY!!!Marko pravdou je ,ze nikto vylieceny nie je tak dokonale zdravym,ako ten co nikdy neochorel! Tvoja profilaxia pred vznikom tvojej diagnozy bola nulova,a teraz zrazu v ramci svojej prevencii zrazu vsetko vies,a dokonca nie si uz schopny ani akceptovat nazory pomahajuce tvojmu choremu TY!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top