Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

bez liecenia

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #990 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:bez liecenia
Marko,
mať vlastný názor je fajn, ale ide o to, či je správny a taktiež o to, kto to, či je správny, vie lepšie posúdiť. Iste uznáš, že správny (aj keď cudzí)názor ti viac pomôže ako vlastný nesprávny. Samozrejme, že ideálna situácia je vtedy, ak je správny a zároveň vastný...
Stáva sa to (u nás, hráčov), bohužiaľ, málokedy, pretože sme vo fáze, keď si namýšľame, že to zvládneme sami, celkom neoprávnenene presvedčení o svojej výnimočnosti. Všetci nám vravia, že to sám eše nikto nezvládol, respektíve, že ešte nikto z hráčov takého nestretol, a my vo svojej márnomyseľnosti a pýche veríme, že to môžeme byť práve my, kto to ako prvý zvládne sám. Tak ako sme verili, že to môžeme byť my, kto prvý vyhrá nad automatom, ruletou či náhodou športových stávok.
Nezazlievaj, niektorým hráčom, ktorí čerstvo prešli liečbou (a je naozaj jedno, či v BB či inde - podstata je stále tá istá), že sú niekedy voči tvojim názorom netolerantní. Naozaj ti chcú pomôcť, ale dopušťajú sa tej istej chyby ako ty. Nie sú dostatočne pokorní a ešte stále sú presvedčení o vlasnej výnimočnosti (napríklad z toho, že zvládli liečenie a relatívne sa im darí viac ako predtým, keď sa, podobne ako ty, snažili prestať hrať bez pomoci. Im by tiež mohol niekto povedať, že najlepšie je abstinovať po desiatich liečbach, pretože prvých deväť je vlastne o ničom, pretože naozajstný hráč potrebuje dostať po nose viackrát... okrem toho v prvej fáze abstinencie je jedným zo sprievodných znakov aj chuť robiť zo všetkých abstinentov a všetkým pomáhať. Poznám to, bol som taký istý a určite to spoznáš aj ty, ak sa ti v abstinencii bude niekedy naozaj dlhšie dariť. Ja som sa o to bez pomoci pokúšal 16 rokov. Toľko mi totiž trvalo, kým som prestal byť pyšný a pochopil som, že to naozaj sám nezvládnem. A mal som relatívne dlhé obdobia (raz som nehral rok a pol).
Takže to zhrniem: každý hráč si tým musí prejsť. Pokusmi prestať hrať bez pomoci. Aj keď v tvojom príade to už nie je celkom bez pomoci, pretože už to, že tu o svojom probléme píšeš a že ti niekto poradí, znamená že akú takú pomoc si ochotný rijať aj v tejto fáze. To je určite správny krok. Nuž pokračuj, skúšaj a ak vydržíš, pokojne sa tu pochváľ, že si prvý, kto to dokázal, pripadne sa príď ukázať na klub ako príklad pre tých, ktorí veria, že sa to dá. Ja verím, že sa to dá, ibaže ja som to nedokázal a zatiaľ som nikoho takého nestretol. Budem rád, ak budeš prvý... Ale rátaj aj s druhou možnosťou. Jednoducho, ako sám hovoríš, sú aj iné názory... len pre ne zatiaľ neexistuje nejaký príklad zo života... a ak ním napokon nebudeš ani ty, uznaj že sme mali pravdu a skús aj liečbu. Za pokus nič nedáš...
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dontao

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #989 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:bez liecenia
ahoj marko. podľa môjho názoru si už dostal odpovede na všetko čo potrebuješ na to aby si mohol niečo robiť zo svojím problémom.ak to budeme rozoberať ďalej vrátime sa na začiatok a to je zbytočné.je to už iba na tebe čo s týmito informáciami urobíš.prajem ti veľa šťastia v abstinovaní.ahoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #987 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
STARYMATROZ ahoj,je pravda ze tady tieto debaty nikomu neprospievaju,ale tiez sa nenechas urazat vzivote nevidel,a len na zaklade toho ze mam iny nazor ako on,/moj nazor vzchadza zmojho pocitu a zmojej mysle,nie je nikym a nicim nauceny a umelo vtlacany do hlavy ako jeho.oto je cenejsi/Ja som nikdy nebol na ziadnom lieceni a preto nereferujem tu nazore niekoho ineho,len svoje,ak sa niekto tu zacne urazat a povisovat sa nad tebou znejakyma diplomami oto je to horsi,mozno vskutocnosti je ten clovek velmi velka nula,ludcka troska a neoprel by si oneho ani cigan kolo.Mzslim ze je toto forum o vzmienani nazorou pocitou,a nejakej vyrtualnej pomoci,a nech je nazor aky je vzdy je to len nazor.to je cele co som ktomu chcel dodat,Tak prosim ta aj ty,ak chces niekomu dohovarat tak zacni od toho kto tu na niekoho utocil a nie od toho kto sa len brani.dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #986 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
??????
INTELEKTUAL versus KUCHAR=F:63.0
Tato stranka vznikla iste v dobrej viere navzajom si pomahat pri rieseni horemenovaneho problemu, a nie na vybijanie energie a konfrontacie sily a mudrosti,ktora nema nic spolocne s danym problemom! A preto niekolko zrniek mudrosti..
...pec pre svojich nepriatelov nerozpaluj tak,aby si sa popalil sam...
...nemam cas nic lutovat,a nikto ma nemoze donutit klesnut tak hlboko,aby som ho nenavidel...
...nic mi nemoze priniest pokoj,okrem seba sameho...
...cogito ergo sum -myslim teda som....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #985 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:bez liecenia
ahoj marko, myslím že tento spôsob debaty nikomu nepomáha a tých ktorí hľadajú pomoc skôr odradí ako poradí.nechávaš sa zbytočne vytáčať a to je nebezpečné.táto stránka by mala slúžiť hlavne pre nových ľudí aby sa zorientovali v problematike a vedeli kde treba hľadať pomoc.myslím si že terapia cez internet je scifi,aj keď môže pomôcť no osobný kontakt to nenahradí.podľa mojich skúseností,liečil som sa v 1996 v BA,skoro všetci dlhodobo abstinujúci sa pravidelne stretávajú alebo na kluboch, alebo v iných spoločenstvách kde si vzájomne pomáhajú v abstinovaní či už priateľstvom,spätnou väzbou,chodením na turistiku...jednotlivec má mizernú šancu dlhodobo abstinovať sám.určite aj v tvojom okolí sú kluby abstinujúcich alebo niečo také.nemusia to byť iba hráči,podstatné ja aby oni prijali teba a aby si ty prijal ich, a aby ste mali spoloční problém závislosť.neviem či na tejto stránke je zoznam klubov abstinujúcich, no určite sa dá vyguglovať.ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #984 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
JARINO. To mas pravdu,este ze to malo pre teba dnes maly dopad....vsak mas na to skolu,a pre mna to ze mna urazy vazne len inteligent.:) aspon viem ze na inteligenciu nemas vazne cerveny diplom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #983 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Jarino,
si dost impulzinvy,a podla mna konas az moc energicky a pudovo.To som sa ti snazil uz naznacit skor,ak si pamatas. A ty velmi dobre vies ,ze to nie su prave najlepsi radcovia pre nas!Ak je tvoj intelekt na tebou spominanej urovni,tak by si nemal mat velky problem so zmenov postoja pocitov, a tym aj naslednou zmenov samotnych citov!Proste asi by bolo lepsie predbehnut udalost,a az potom konat! No to vsetko je ,ale na tebe.Ja samozrejme za tvojim spravanim vidim trochu viac,ale to je tiez len na tebe ,ako sa s tym vyrovnas! Predsavzatia si si ,a to nie po prvy krat, priniesol z poza murov PL,tak preco tak rychlo schadzat z cesty???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #981 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
mas pravdu.... neodkontroloval som svoje emocie.... a som rad, ze to malo iba takyto dosledok, v inych situaciach by to mohlo mat pre mna ine dosledky....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #982 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
. pridané pred 10 minútami Karma: 2 Karma+ Karma-
taky jarino ma vystudovanu vysoku skolu ukoncenu s cervenym diplomom.... zato sudiac podla Tvojej gramatiky, ktora je uplne neuveritelna a v zivote niky som nevidel take perly schomolone, ako Ty dokazes, tak Ty budes kamarat moj intelektualne na tom tak, ze pravdepodobne nevies, co je cerveny diplom...

chudacik....

drzim Ti palce, vlastne mas pravdu vo vsetkom Ty... taky Jarino sa uz Tebou nebude obtazovat, aby Ti nahodou nepovedal nieco, co sa Ti nebude pacit...

a posledna vec priatelu... v gamblingu a abstinencii vobec nezalezi na tom, aky si mudry a aku mas skolu ake .......................................................................toto parilo sem ze?ja by som povedal ze mas aj tri vysoke skoli stromi diplomami.....aj ja takych poznam a su kamarati dvaja poberaju socialku a treti rozvaza obedy pre Mestky urad,a este mam kamosku ktora ma bohuyial len jednu VS a a radcsej po domoch chodi modelovat nechty,tak neviem na akej urovni sa nachadzas ty stvojima cervenyma diplomami.Ja som kuchar casnik mam trojrocne vzdelanie bez maturity,a mam jeden FAST FOOD a velkosklad zo specialnym fastfoodovim tovarom,moj obrat za rok 2009 robil skoro 332tis eur,nepotrebujem preto cerveny diplom,ty sa ho urcite drz.to co mam je len moja zasluha moj otec bol alkoholik ktory uz nezije mama robotnicka cely zivot a peniaze som nikdy nevyhral,som tu preto ze sa chcem zmenit ze nechcem prehravat a chcem byt clovek,a stastny.nie som tu ze som svorc penazi mam na ranie habadej,ale som tu preto ze uz viac hrat nechcem.to ze pisem skomoleniny je skor preto ze som pol slovak a pol cech,tak dufam ze mi to nebudes mat za zle.a zdiktatou som prepadal,ale vzivote vynikam obchodnim duchom,ty stvojim cervenym diplomom robis co??prosim ta:laugh:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #980 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Jarino,
tak tomu sa hovori dokonala restimulacia s nekontrolovane ujdenymi emociami,a o to ti zrejme neslo,alebo sa mylim???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #979 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:bez liecenia
aky jarino ma vystudovanu vysoku skolu ukoncenu s cervenym diplomom.... zato sudiac podla Tvojej gramatiky, ktora je uplne neuveritelna a v zivote niky som nevidel take perly schomolone, ako Ty dokazes, tak Ty budes kamarat moj intelektualne na tom tak, ze pravdepodobne nevies, co je cerveny diplom...

chudacik....

drzim Ti palce, vlastne mas pravdu vo vsetkom Ty... taky Jarino sa uz Tebou nebude obtazovat, aby Ti nahodou nepovedal nieco, co sa Ti nebude pacit...

a posledna vec priatelu... v gamblingu a abstinencii vobec nezalezi na tom, aky si mudry a aku mas skolu ake zamestannie a kolko penazi, ale na uplne inych veicach... a tie Ti prajem, aby si nasiel.... maj sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #978 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
Ahoj starymatroz,momentalne sa len branim neutocim,tato debata ma byt o pomahani a nemyslim si ze o urazani,ked niekto niekoho nazve,do dnesneho dna som sem chodil velmi rad precital vela pribehou mzsleniek a pod.momentalne sa mi to tu niekto snazi sa zhnusit a poriadne.ked sa gembleri ktory boli na lieceni musia napominat ohladom toho ako ma viest dialog,ze na lieceni ich ucili pocuvat inych hladat pravdu vdruhych vetach a pomahat jeden druhemu a uz bolo az zakazove niekoho urazat na lieceni,potom sa by som chcel vediet z hruba ako zije takovy gembler vskutocnosti.ked vsetko co mu vtlkali do hlavy porusuje...a este ktomu aj klame...ked zacne niekto citat v archive ocom bola vobec rec,jarino sa nikdy nespraval kamaradcky stacdi precitat archiv.a po druhe nejako niemienim dokazovat svoju nevinu,bo mna u osocovali ze som sa ke hre vratil,a to tiez neni koser..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #977 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
Marko,
nazorova nezhoda je tiez istou formou,ktora ta posuvu v pred a prostriedkom na zamyslenie sa nad sebou samim!Ty tu proste nemozes citat to,co chces citat,tu sa ti snazi kazdy podsunut svoju pravdu vyplyvajucu z jeho vlastnych skusenosti! To ty sam si tu rozputavas vojnu medzi svojim myslenim a nami,ale este to nedokazes pochopit! Toto je system a prejav terapie kde sa ku konfrontacii stava s pochopenim,alebo odporom!Ty si toto proste nezazil,ty zijes v iluzii,ze konas dobre,ale vsetci ,,oponenti",ktori presli svojim peklom,ale i liecebnym procesom ti proste davaju najavo ze sa mylis! A to je ten ich nazor,ktory ty nie si ochotny akceptovat! Ja som sa ta pytal na vyznam viacerich cinnosti a slov ,a tiez som ti uz druhy krat spomenul vyraz ,,REGULACIA MOTIVACIE",tak ta poprosim teraz v tvoj vlastny prospech zisti si na internete,alebo over si ich u svojich odbornikov ,a potom budes mozna reagovat inac!
Marko ten,kto seje vietor znie burku! Co si myslis ,kto tu burku zasial???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 25marko25
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #974 od 25marko25
Odpoveď od 25marko25 na tému Odp.:bez liecenia
pre dusiandera,konecne sa dostavas do formi a napisal si nieco dost vystizne a pravdive a zrozumitelne.stymto sa da len suhlasit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 4 mesiacmi #973 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:bez liecenia
jarino,
u nas sa pocas terapii plakavalo a padali tvrde slova,ale nikdy sa nepouzivali osobne invektiva!To bolo priam zakazovane nasimi terapeutmi,nechapajuci sa,, lomil" pod tarchou dokazov o jeho racionalizacii,a nie zastrasovanim a ponizovanim!Terapia nie je len o posudzovani inych,ale predovsetkym o ukazani seba sameho,a kazdy neadekvatny atak zo strany jedneho na druheho bol vzdy posudzovany skor,ako poukazanie na svoje iracionalizovanie, nepochopenie stavu-veci,alebo dokonca sa to zobralo ako projekcia!Taketo ataky len malo kedy u spolulieciaceho vyvolali zmenu myslenia,tato provokacia proste nepadla na urodnu podu,a to z jedineho titulu,adresat to nikdy nezobral tak,ako to bolo myslene,ale vzdy ako urazku a ponizenie!Mne sa moc nechce verit,aby nechapajuci lieciaci sa bol prepusteny z liecby a nastartovalo ho to tak,ze sa stal z trucu abstinenetom,ale je to mozne!Ja neviem ake udrzanie idealov mas na mysli,ale nachadzanie svojej pravdy ,v pravde inych, bude pre teba asi dost tazke!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.132 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top