Dolieha na mňa psycho... Ale som to dotiahol krásne ďaleko. Cesta tu bola ťažká, viezol ma otec. Právom som si vypočul aký som debil. Kolektív tu vypadá slušný. Neviem ako to bude ďalej. Rozmýšľam komu zavolať? Hanke, ktorá to nezdvihne? Zavolám synovi a mame, ktorá sa musí teraz oňho starať. Má 6 rokov a ja som mu nevedel vysvetliť, kam idem. Teraz som mal byť s ním a ja sedím tu.

Musím to zvládnuť, už nechcem klamstvá a výhovorky. Ľúbim Hanku a Tomáška, mám rád rodičov a tentokrát ich už nesklamem.

Mal som tu byť už pred dvoma rokmi, keď osm si myslel, že to zvládnem sám, keď som dostal prvú šancu od otca. vyrovnal za mňa dlhy a sľúbil som, že "už nikdy nebudem hrať." A ja debil som začal hrať znova. "Tento krát sa to už nesmie nikdy stať."

Bez kávy a cigarety sa ťažko rozmýšľa, ešte aj na tom som závislý...Neviem sám sebe vysvetliť, prečo som išiel hrať. Veď som sa bál bolesti, ktorú spôsobím a ktorú som spôsobil. Sám sebe vyčítam, aký som bol hlúpy, čo som mohol mať a ja musím teraz začať od mínusu...

hrac dlhyJedným z najväčšších problémov bývajú financie. V tomto článku Vám ponúkame informácie o tom, ako čo najlepšie stabilizovať vašu finančnú situáciu.

 Pýtate sa čo s dlžobami. Ako ďalej?

Na začiatok Vám doporučujeme urobiť si zoznam všetkých dlžníkov aj so sumami, ktoré im máte zaplatiť aj s úrokmi. Doporučujeme tiež rozdeliť dlžoby do dvoch kategórií – dlžoby, ktoré vznikli ešte pred hraním a dlžoby, ktoré priamo, alebo nepriamo (nedostatok financií na iné povinnosti) plynú z hráčskej kariéry. Dobré je tiež zoradiť ich podľa dôležitosti a naliehavosti. K dlžobám, kde vieme presnú dobu splácania je dobré poznačiť si aj výšku mesačných splátok a trvanie.

Čítať ďalej: Dlžoby a ako z nich von

zavislost recidivaNapriek tomu, že už nejaký ten čas nehráte, môže sa časom objaviť chuť, alebo pokušenie opäť začať hrať. Častou reakciou na tieto chute býva pochybnosť, či dokážem odolať. Takéto pochybnosti sú normálne a nie sú nebezpečné , pokiaľ v danej chvíli nespanikárite a nestratíte nad sebou kontrolu. Kľúčom k úspechu je udržať si kontrolu nad svojimi myšlienkami, udržať si pokojnú myseľ a sústredenosť. Tu je niekoľko krokov, ktoré Vám k tomu môžu pomôcť.

Krok 1
Doprajte si čas: nechajte chuť, alebo pokušenie, aby naplno „prišla" a potom opäť „odišla". 
Predstavte si ju ako vlnu na oceáne: narastá, dosahuje svoj vrchol, opadá a odchádza. Presne toto sa stane aj s chuťou, alebo nutkaním hrať: ak nebudete na ne reagovať, je veľmi pravdepodobné že za chvíľu sa stratia.

Čítať ďalej: Pokušenie je tu...

patologicky hracĎalším zo základných faktov pri snahe získať opäť kontrolu nad svojim hraním je pochopiť, že náhodu nemožno nijako kontrolovať, a nech robíte čokoľvek, nemožno zvýšiť šance na výhru, ake je výsledok závislý od náhody. viera v to, že môžete ovplyvniť výsledok hry sa označuje ako "ilúzia kontroly."

V nasledovných riadkoch Vám ponúkneme niekoľko typických, klamlivých a skreslených presvedčení podľa rôznych typov hier:

Automaty sú navrhnuté tak, aby vytvárali v hráčoch pocit kontroly. Hoci majú v sebe podobnú elektroniku, každý z automatov ukazuje hráčovi inú "tvár." To je už výsledkom jemnej hry dizajnérov konkrétneho automatu. A práve tu sú skryté pasce a chytáky, ktoré sa snažia vytvoriť dojem ovládania - presvedčiť hráča, že má hru pod kontrolou. Čím zručnejší automatu, tým ťažšie je odolať ilúzii kontroly hry.

Čítať ďalej: Patologický hráč a ilúzia kontroly.

gambeler recidivaMilý XY,

píšemi Ti tento list, lebo by som Ti chcel pomôcť. Pokúšal som sa Ti dovolať, no nebral si to, tak som sa rozhodol, že Ti napíšem. Ak ho čítaš, je to dobrá známka a prosím Ťa, dočítaj ho celý dokonca. Som už mesiac po liečení a cítim sa dobre. Vrátil som sa domov taký, aký som išiel na liečenie - myslím zvonka. Zvnútra som sa zmenil. Ťažko sa niečo vysvetľuje, veď som bol taký istý ako ty.

Čítať ďalej: List niekomu ako ja - List gamblerovi

liecba zavislostiCieľom tohto článku je porozumieť reťazi udalostí, ktoré privedú hazardných hráčov k opätovnému nadmernému hraniu. Vysvetlíme význam takzvaných vysoko rizikových situácií a u a tiež na konkrétnych príkladoch ukážeme, ako takéto situácie vyzerajú.  Po prečítaní tohto článku Vám doporučujeme urobiť si zoznam vlastných rizikových situácií a napísať k nim svoje vlastné riešenia.

Čítať ďalej: Gembler v ohrození - na čo si dávať pozor.

gambler liecenieExistuje postup ako riešiť problémy? Áno. Intuitívne ho používajú mnohí ľudia bez toho, že by sa nad tým zamýšľali. V časoch, keď je toho na človeka veľa však môže robiť pri snahe problémy vyriešiť školácke chyby. Aby sa to nestalo aj Vám, ponúkame Vám niekoľko rád, ako na nič nezabudnúť.

1. Jasne určite v čom je problém / zastav sa a mysli

Nájdite si čas na premyslenie problémovej situácie, aby ste sa vyhli impulzívnym reakciám. Keď sa na chvíľu zastavíte umožní vám to jasne určiť,v čom je problém. Venujte dostatok času definovaniu problému. Umožní vám to dosiahnuť na konci lepšie odpovede. Nie je to vždy ľahké, najmä keď sa snažíte pracovať s následkami iných problémov. Pokúste sa odpovedať si na nasledovné otázky:

Čítať ďalej: 5 krokov k riešeniu problémov

test zavislosti na hrachHľadáte odpoveď  na otázku, či ste, alebo nie ste patologický hráč - gambler?  Vravia Vám ľudia okolo, že ste gembler, ale Vy s tým nesúhlasíte? Myslíte si, že s tým ešte nemáte problém, že to zvládnete, že to bude dobré? Alebo naopak zúfate, máte pocit, že majú pravdu, ale bojíte sa im priznať, aby ste o nich neprišli, aby ste ich nesklamali? Hanbíte sa za to, že nezvládate hazardnú hru, tipovanie? A

Čítať ďalej: Otestujte sa: Patologický hráč / gambler - gembler/ - áno, alebo nie.
Scroll to top