Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

moj priateľ....

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3361 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
Riesenie som nechala na nom....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3360 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
V sobotu sme sa rozpravali. Dlho. Dnes u doktorky psychologicky.... odporuca liecenie. Vsetko to co ste mi tu napisali vsetko povedala aj ona. Ano konecne som otvorila oci pred tym vsetkym. A riesenie? Jedine mozne vidim ostat sama. Koli synovi,koli sebe.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3359 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Sisa´

ak si sa už nahodou vybrala na cestu k tvojmu cieľu ,tak vedz že nie je v tomto momente dôležity cieľ,ale to ,čo na tej ceste k cieľu učiniš a vykonaš! Nuž a na tej ceste k tvojmu cieľu nie je absolutne dôležite to,čo vykona a bude robiť tvoj priateľ,ale to ,čo a ako to budeš robiť ty!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3355 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému moj priateľ....
Ahoj Sisa,


jak to vcera dopadlo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3344 od St
Odpoveď od St na tému moj priateľ....
7sisa7
On rozmyslal nad liecenim a uz nerozmysla nemoze prist o robotu koli dlhom pozicii toto vsetko ti narozpraval. Ale pravda je mozno ina. Zadlzi sa este viac o poziciu casom pride ako hlboko musi padnut aby si uvedomil ze je chory a musi sa liecit. Manipuluje tebou aby si mu uverila tie jeho klamstva ktore ti podsuva. Ty za neho hladas riesenia a co on jemu to vyhovuje ma len mnoztvo vyhovoriek. Co chce skutocne on aj to ti povedal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3318 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Sisa,

,,JE TOHO EŠTE STRAŠNE VEĽA ČO MUSIŠ POZNAŤ ,NEŽ POCHOPIŠ ČO SI UŽ ZAŽILA A ZAŽIVAŠ!!!´´

,, NIEKEDY SA MUSI ČLOVEK ZBLAZNIŤ ,ABY PRIŠIEL K ROZUMU!!!´´

Tvoja slepa laska a viera ako spoluzavislej ti jednoducho nedovoľuje inač myslieť a ani konať. Ty tu prakticky cely čas a vytrvalo tvrdiš ako ho silno ľubiš a ako bez neho nedokažeš žiť . A prave že on to veľmi dobre vie ,tak si z teba spravila jeho choroba otrokyňu s ktorou manipuluje tak ,ako sa mu kedy koľvek zachce!!! Sisa keď si s nim vôbec v kontakte tak mi vysvetli a povedz čo ti on hovori na jeho učasť na tomto portali ako aktivny diskuter ktory chce riešiť svoj problem a byť zdravim!!! Ja som tu už ix ľuďom radil a vysvetľoval a tebe tak isto ,že zavislosť nie je o peniazoch,ale stoji strašne veľa peňazi! Ty a tvoj priateľ momentalne pozerate na jeho chorobu cez peniaze a STRACH zo straty prace ,ktorej by bola dôvodom jeho choroba je iracinalny a vy obaja namiesto toho aby ste hoci aj spolu navštivili kancelariu jeho šefa a višli s PRAVDOU von ,tak sa v strachu o jeho robotu hrajete na mrtveho chrusta a silne milujucich!!!! Už som to tu tiež pisal,.že každy zamestnavateľ ,ktory si ceni pracu jeho zamestnanca mu bez problemu pomôže a oželie jeho PNku aj na pol roka. Skušali ste už tuto možnosť,alebo ma priateľ altimatum v tomto smere a ešte vždy si nam nepovedala celu pravdu o nasledkoch jeho choroby???

Sisa, fakt CHCEŠ riršiť aj tvoj problem ? Mne sa to akosi na zaklade tohto čo tu prezentuješ akosi nezda,alebo ma klame moja empatia k tebe ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3311 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému moj priateľ....
Sisa,

ja jsem se z toho dostal sam - teda mam zua sebou pouze pul roku abstinence ale elanu na dozivotni abstinenci mam na rozdavani. Kdyby to slo, dal bych do zacatku trochu tvemu priteliu.
Chci ti dat nadeji ale je to mini nadej - pokud tzv PROZŘE, velmi rychle se nadej a celkove nalada a chovani abstinujiciho gamblera meni k lepsimu.

Jen neumim poradit jak docilit toho Prozření. Je to individualni, nekdo na to prijde drive, nekdo pozdeji, ja jsem byl "osvicen poznanim" po 20 letech gambleni.....je mi 47 let, ziskavam zpet sebeuctu, muzui se podivat do zrcadla, raduji se z malickosti vsedniho zivota., mam dozivotni dluhy ale ziju a poražím svou zavislost a to je vuice nez vsechny povyseni v praci a materialni hodnoty. Vitezstvi nad zavislosti - to je ta nejvetsi vyhra gamblera a v tu chvili je naprosto jedno , jestli vydela 500 euro nebo 3000 euro za mesic.

Ani to leceni mu nemusi pomoct, je to tak individualni, tady na vedlejsim vlakne pise pritelkyne gamblera, ktery je na leceni potreti a je zoufala a nevi co ma delat.

Pokud se das na cestu a budes mu chtit pomoci, nemusi to dopadnout dobre
ZALEZI JEN NA NEM, ty to nemuzes ovlivnit, gamblerstvi je tak tezka zavislost


Lemog

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3310 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
Lemog..... moc dakujem. Je v tom kustilincek malinky najmensi nadeje. No s tou pracou neviem. On uz rozmyslal nad liecenim no nemoze prist o robotu koli dlhom. A keby teraz ked ide na inu poziciu odisiel na dva mesiace tak by ho vyhodili. Ked zistia dovod. To si myslim ja. Neviem. Ale moj nazor je tiez ze liecenie je najlepsia moznost

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3309 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému moj priateľ....
Sisa,

o penezich jsem psal vcera, rikala jsi ze jste to tak delali, nemam ten pocit, pokud ma pritel u sebe 30 euro - to neni na svacinu.
Kdyz rikam ze pritel musi bezpodminecne dodrzovat stanovena pravidla, musis je samozrejme dodrzovat i ty, jakmile jednou povolis ze stanovenych hranic, vse se muze sesypat jako domecek z karet. Pokud se do toho pustis, bude to tva obrovska investice s nejistym koncem. Tvuj pritel se muze citit ze ho kontrolujes, ze ho omezujes a fakticky to bude tak - nevim jak docilit toho aby "jeho psychicke omezeni" bylo v ramci nejake normy, kdy se nebude citit uplne jako pitomec. To musis vedet sama, znas ho nejlepe.

Musi tedy prijmout tvou absolutni kontrolu nad ropdinnyma financema.
Musi zavitat sem na forum a na zaklade informaci ktere tady poskytne se da zvolit dalsi varianta jeho lecby.
Sezeni s psychologem mu m,yslim nepomuze, tim ze ti slibi ze ho bude navstevovat te jen ukoleba .
Musis se mu venovat vce volnem case, vymyslkete i treby s detmi zabavu, pri ktere se vsichni odreagujete.
Pri tom vsem bude stale myslet na gambleni.
Sam musi prijit na to,jaka cinnost ho uspokojuje natolik aby potlacil chut na hru.
Budes ho kdykoliv moci kontrolovat mobilem a vzdy to musi zvednout bez vymluv.



Nejlepsi varianta je vsechny tyto kroky preskocit a nastoupit lecbu - to by pro tebe byl ten nejlepsi signal, ze to mysli vazne, musis na tom nekompromisne trvat, vrati se ti uplne jiny, ziska informace a nauci se pracovat s temito informacemi ve svuj prospech coz ve vysledku bude vyhra pro vas oba.
Tady neobstoji zadna vymluva ze prave nastoupil do nove prace - bude - li gamblit dale, o tu praci stejne prijde a navic se stale bude prohlubovat jeho nemoc a samozrejme dluhy.

Tytoi podminky by mely platit, pokud zustanete spolu, pokud se odstehuje k mame . nebudes ho mit jak kontrolovat a je 100% jiste, ze by gamblil.


Pevne nervy, dobrou volbu.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: 7sisa7

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3306 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
Dusiander.... jasne ze chcem riesit aj svoj problem. Lebo uz to je na mna vela. Citim staale zodpovednost ako ho strazit a ako mu pomoct. Uvedomujem si ze vsetko zavisi na jeho cinoch a napriek tomu stale zistujem a hladam riesenia ja za neho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3304 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Sisa.

Veriť , v určitom zmysle znamená ,pokladať za pravdivé to,čo rozum a zmysli popierajú! Treba teda odstrániť ohraničeného a rozumovo zameraného analytického ojektivizujuceho ducha a na miesto toho sa spoľahnúť s plnou dôverou na neohranicenu moc a silu vlastného podvedomia!!! Takto definujú verenie odborníci. Nuž čo na tvoju slepe verenie vraví tvoje podvedomie???

Sisa , tvoj priateľ musí mať predovšetkým kontrolu ,ktorú si nežela a ktorá ho bude nútiť robiť aj tie veci ktoré robiť nechce! No keď je pravdepodobné ,že ty by si takúto úlohu nedokázala plniť ,emócie-láska-chemia, a to ani jeho mama ,tak mu neostáva nič len kontrola za murmi PL.

Sisa,ty sa vždy dožaduješ rád pre priateľa ,čomu dobré rozumiem, ale povedz mi čo bráni tvojmu priateľovi si ich vyžadovať tiež? Sisa,ty možeš tuna dostať tisíce rád a overených praktik ,ale keď ich nebude APLIKOVAŤ V PRAXI tvoj priateľ ,tak sú ti na nič . Ty sa predsa neliečíš zo zavislosti !!! A keď budeš konečne riešiť tvoj problém SPOLUZAVISLOŤ ,tak ti budeme radiť diametrálne ináč než sú rady pre tvojho priateľa!!! Mimochodom,chceš riešiť už aj tvoj problém ,alebo o ňom ešte vždy nevieš???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3303 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému moj priateľ....
Sisa,


i bez tvych viditelnych prispevku jsem procetl historii toho, co zde pise dusiander a St.
Vsechny odpovedi na sve otazky tam najdes, jsou tam i opatreni apod, precti si to znovu a nekolikrat .
Negambler velmi tezko chape gamblerske mysleni, tvuj pritel si mysli , ze jednoho krasneho dne vyhraje velkou vyhru a tim te oslepi a poplati vsechny dluhy a jak bude svechno fajn.
TO JE NEJVETSI BLUD GAMBLERA.
I kdyby vyhral velkou vyhru, roztoci tim spiralu gambleni, kterou si nedovedes predstavit ani v nejhorsich snech. Stahne te sebou do gamblerskych sracek.

Vsechny pro tebe pouzitelne informace jiz mas zde napsany.
Nicmene i ja ti vlasnimi slovy napisu, jaka opatreni povazuji za vhodna aby jsi aplikovala do budoucnosti vaseho vztahu.
Pokud byt s jedinou podminkou nebude souhlasit, dela si z tebe prdel a gambli ti za zady vesele dal.
Je mi to lito, chtel bych mit pro tebe povzbudivejsi slova, bohuzel realita je kruta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3302 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
Lemog...... ja som to tak spravila. Uz to neviem vratit. Spravy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3301 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému moj priateľ....
muze mi nekdo , nejspise admin ,vysvetlit, proc se mi nezobrazuji prispevky od Sisy?

je na to nejaka prijatelna odpoved? Muze za to nastaveni prohlizece? nastaveni profilu Sisy? Prispevky od ostatnich v tomto vlakne vidim, jen u Sisy vzdy jen posledni stranku

Sisa, vecer se pokusim podle sveho nejlepsiho svedomi sepsat, jake podminky bych nastavil ja, vyber si z toho co lze aplikovat do praxe v tvem pripade


Lemog
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: 7sisa7

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3300 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
Lemog..... vies mi poradit podmienky ktore fakt treba? Ktore dokazem ja alebo uz aj jeho mamaa mu dame.

Dusiander.... ty mas vela skussenosti a vidis to s otvorenymi ocami. No ja stale chcem verit ze to nejak da a zvladne. Vies mi este poradit tie podmienky. Ci to vidis len na rozchod? Je dobre ze ide k mame ci ak to chcem skusit este tak by mal ostat u mna?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top