Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

moj priateľ....

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3104 od St
Odpoveď od St na tému moj priateľ....
7sisa7
tvoj priatel sa liecil ambulantne a je bezne ze nosi financie zo sebou. Ma taku doveru u teba ze ty s tym suhlasis. Veris mu co ti povedal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom - pred 8 rokmi 1 mesiacom #3103 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
.
Posledný krát upravené:pred 8 rokmi 1 mesiacom 7sisa7

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3102 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Sisa,

nebud skupa na slovo a skus dať viac info o tvojom priateťovi a jeho vzťahu k jeho vašni ,ale aj tvojho momentalneho postoja k nemu ako zavislemu ,teda choremu......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom - pred 8 rokmi 1 mesiacom #3101 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
.
Posledný krát upravené:pred 8 rokmi 1 mesiacom 7sisa7

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • stefano82
Viac
pred 8 rokmi 7 mesiacmi #2216 od stefano82
Odpoveď od stefano82 na tému moj priateľ....
Zdravim som abstinujuci gambler nieco podobne som robil aj ja svojej zene a mozem ti povedat ze je az neuveritelne ako dokaze gambler ublizit ludom ktory ho maju radi urcite sa pytas preco ved to nema logiku avsak gambler v konecnom stadiu straca svoju identitu zacne sa lutovat zacne obvynovat svoje okolie z toho ako dopadol a tento stav trva kym nepride tvrde prebudenie a hlavne uvedomenie .Moje prebudenie nastalo ked som zistil ze za ten cas co som bol taky slepy SEBEC si moja manzelka nasla milenca a nakoniec mi prisiel navrh na rozvod.Mozem ti zodpovedne povedat ze pokial tvoj priatel nespadne na same dno a neuvidi realny produkt svojho konania len tazko sa vo vasom vztahu nieco zmeni .Ja som nechal vsetky financie ,platobne karty, svojim rodicom mozno je to hanba ale je to jediny sposob ako mozem este nieco zachranit pre moje deti pretoze pre mna a moju manzelku je uz neskoro.Nebudem ti radit ci ho mas opustit alebo nie na to si musis dat odpoved sama no su ludia ktory z toho vydu a ziju zase plnohodnotny zivot a potom su ludia ktory z toho nikdy na trvalo nevydu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Nikoleta994
Viac
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2197 od Nikoleta994
Odpoveď od Nikoleta994 na tému moj priateľ....
38 hodín som ho nevidela...:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Nikoleta994
Viac
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2196 od Nikoleta994
Odpoveď od Nikoleta994 na tému moj priateľ....
snád prišla odpoved aj tebe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Nikoleta994
Viac
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2195 od Nikoleta994
Odpoveď od Nikoleta994 na tému moj priateľ....
áno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2194 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Nikoleta,

poslal som ti kratku spravu na tvoj mail,došla ti už?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2192 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Ahoj Nikoleta,

pošli mi tvoju mail adresu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Nikoleta994
Viac
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2191 od Nikoleta994
Odpoveď od Nikoleta994 na tému moj priateľ....
Ahoj dusiander,

mohla by som sa s tebou spojiť napr. cez e-mail?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2190 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Ahoj nikoleta,

nerozhodnosť je jedna z najčastejších príčin neúspechu. Je to spoľahlivá brzda na ceste k úspechu a vlastnému šťastiu a spoľahlivo paralizuje každý pozitívny postoj.Paralizuje vôľu a sebavedomie o oberá ťa o drahocenný čas a energiu. Nuž a aj ty potrebuješ v tomto prípade zmenu myslenia a ňou dosiahnuť odvahu k činom. No keďže žiadna zmena neprichádza sama od seba a stojí veľa času ,sil a energie ,tak aj ty musíš napred prehodnotiť ,spraviť si dialektiku vsťahu, tvoj vstah k priateľovi a potom ísť odhodlane a nie v rozpakoch za cieľom ,ktorý si si určila! No a na tejto ceste sa musíš osedlať predovšetkým trpezlivosťou ,ale na to potrebuješ vnútorný pokoj a kľud a ten momentálne nemáš a tak ide tvoja energia nesprávnym smerom a míňa sa účinku !!! Nikoleta a to isté momentálne platí aj pre tvojho priateľa a keď si skutočne rozhodnutá stať po jeho boku a byť mu napomocna,tak on sa musí aspoň takou mierou pričiniť o zmenu aj vo vašom vsťahu ako aj ty! Ty si musíš uvedomíť ,že ty ho nikdy nedokážeš vyliečiť,ale možeš mu v tomto procese liečby len pomôcť!!!

Nikoleta ,laska je emocia ako prejav snahoveho napätia vyššieho druhu a ta keď je vzdialená tak vznika tuzba po nej ,no pri jej dosiahnutí je túžba ukludnena a vznika prejav zadosťučinenia v podobe radosti . Tu ide o zmyslovu vôľu ! Ale láska je aj hlavným prameňom z ktorého vyvieraju všetky vášne a to nie len pozitívne. Ale ľudský zmyslovi život má okrem zmysloveho napätia ešte vyššie snahy a tie sú rozumové vôle ,ktoré idú za poznaním rozumovým! A práve tieto sa musíš teraz naučiť používať a to tak,ako ku vsťahu k sebe samej ,tak aj vo vsťahu k priateľovi.

,,ĽÚBIŤ ZNAMENÁ ŽIŤ ,ŽIVOTOM TOHO ,KOHO ĽÚBIME '',povedal raz jeden múdry človek . Nikoleta ,máš taký pocit ,že tvoja láska žije tvojím životom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Nikoleta994
Viac
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2187 od Nikoleta994
Odpoveď od Nikoleta994 na tému moj priateľ....
Ahoj,

po prečítaní tvojej odpovede som pochopila z časti chorobe. Strašne mi tvoje slová pripomínajú niekoho kto sa takýmto veciam venuje...možno si doktor,psycholog,veštec...ale určite si mal pravdu...láska je silná,ale niekedy neviem ako dalej..miestami mám pocit, že chcem aby išiel preč a začať nový život ale zároveň som nikdy nechcela aby odišiel...nikdy som nerozmýšľala aké je to žiť bez neho...
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dusiander2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2184 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Ahoj Nikoleta,

aj keď z tvojho vyznania nie je jasná závislosť tvojho priateľa ,gambling-tipovanie ,tak vedz že závislosť tvojho priateľa je momentalne silnejšia než jeho láska k tebe! On ťa má rád,miluje a iste ťa aj ľúbi ,ale sila zavislosti-choroby mu jednoducho nedovolí prejaviť tieto emócie a vášne ,lebo zvádza urputny vnútorný boj s chorobou a mnohými vecami ktoré prináša. Jeho myšlienky nie sú aj preto nasmerovane na teba a váš vsťah ale na problémy ktoré mu táto choroba spôsobila a spôsobuje ! Ty ešte iste nepoznáš celú pravdu ,dlhy-pôžičky-veritelia a strach priateľa pred touto pravdou ktorá vijde jedného dňa na povrch a svetlo sveta a ktorá prinesie aj iné svetlo do vášho vsťahu a aj zmenu tvojho pohľadu na priateľa ako milenca a jediného na tomto svete!!! Závislosť ma totiž presne definované vývojové štádia a symptómy ,ktoré sú jej súčasťou . A keďže tvoj priateľ si toho nebol a ešte ani nie je vedomý ani po liečbe ,tak je jasné že dva mesiace strávené na PH boli len zastieracim manévrom a iste aj únikom pred veriteľmi a nie liečením sa zo závislosti! On bol totiž na liečení,tak ako mnoho iných, z donutenia a nie vlastnej vôle a chceni liečiť a vyliečiť sa!!! A samozrejme že to hechce ani teraz ,lebo strach z pravdy a sila závislosti u neho narastá a on nie je v stave prijať tento fakt s pokorou a postaviť sa mu ako chorý,ktorý chce byť vlastným pričinením zdravím !!! O čom svedčí aj jeho násilný a neúspešný pokus v psychiatrickej liečební na PH! Liečenie ako súčasť jeho hry s tebou a rodinou neprinieslo úspech a jedine on vie ,že prečo sa tak stalo a kde je pravda. A pokiaľ túto pravdu tvoj priateľ zo seba nedostane vonku ,tak je len strašne mála pravdepodobnosť že sa jeho zdravotný stav-choroba zmení a jeho ale aj tvoj život s ním tiež. Ty sa venuješ predovšetkým problému ,zdravotnému stavu,tvojho priateľa ,ale ako sa staráš a venuješ zdraviu vlastnému? Si si vôbec vedomá ,že si sa stala spoluzavislou a možná už tiež potrebuješ odbornú pomoc ,alebo ju čo skoro budeš potrebovať? Nikoleta,láska dokáže divý a aj hory prenáša ,no závislosť ako choroba je omnoho silnejšia a dokáže aj hory so zemou rovnáť a tomu ver! Aj v tvojom prípade totiž platí ,že ťa momentálne nezdoláva situácia do ktorej si sa nechcene a pričinením tvojho priateľa dostala ,ale to ako sa v nej správaš ,čo si o nej myslíš a hlavne ako sa k nej staviaš .Je pravdou ,že ešte vždy možeš -môžte zmeniť ,niečo robiť ,aby sa zmenili následky vyplývajúce z príčiny-choroby priateľa ,ale skutočnosť -udalosť vo forme choroby priateľa už zmeniť nedokážeš,nedokážete! A aj v tomto prípade existuje iba jediný spôsob ako využiť minulosť konštruktívne v prospech vášho vsťahu a to je v pokoji a pokore k stavu-chorobe a pravdy analizovať chyby priateľa v minulosti a stanoviť si jasný cieľ do budúcnosti. No a či budeš aj ty súčasťou dosiahnutia tohto cieľa je predovšetkým na priateľovi ,jeho pochopeniu,uvedomenia si a snahe v ziskani stratenej dôvery a tvojej ochote -schopnosti odpustiť a slepo veriť v jeho zmenu myslenia,spravania a návratu k trvalému zdraviu a života bez zavislosti!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Nikoleta1994
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 8 mesiacmi #2183 od Nikoleta1994
moj priateľ.... bolo vytvorené Nikoleta1994
Ahojte,píšem v zúfalstve a snahe myslieť triezvo. Možno, keď rozpoviem príbeh ktorý som prežila bude mi lepšie a možno sa z toho skôr spamatám..
S mojim priateľom sa poznáme už 12 rokov. Od destva...bola to detská láska,ktorá vzrástla až po dospelosť. Všetko bolo v poriadku, lúbili sme sa, prežívali spolu pekné chvíle...až raz...bol október a ja som musela odísť na mesačné školenie..domov som chodila len na víkendy na ktoré som sa tešila ale strávila som ich buď sama,alebo s ním ale so slzami v očiach. Keď som zistila, že všetky naše peniaze miznú, že minul naše úspory, moju výplatu...od plaču som sa nevedela ani poriadne nadýchnuť..nevedela som pochopiť tomu, prečo práve on..prečo niekto kto o mňa tak statočne bojoval..niekto koho mali moji rodičia tak radi..všetky ilúzie sa mi vtedy rozpadli ako domček z karát.Nevedela som čo robič, ako sa rozhodnúť čo bude najlepšie. Nechala som tomu čas, nech všetko prebolí a možno sa spamätá.Nestalo sa tak a nakoniec mi vo februáry prišla sms, v ktorej mi písal že musí odísť na pár dní preč, pretože nevie čo chce robiť..čo somnou vôbec chce byť...nevedela som čo robiť,bola to rana pod pás...o všetkom som povedala jeho rodičom,ktorý urobili rázny krok a išiel sa liečiť na prednú horu na 2 mesiace. Neprešiel ani jeden víkend,aby som za ním neprišlo,aby som mu nedoniesla všetko o čo ma požiadal. Bol spokojný,šťastný..bol rád že ma videl..blížil sa koniec jeho liečby a ja som o osmej ráno sadla do auta a išla pre neho aby bol čím skôr doma...všetko vyzeralo v poriadku,až som sa po 3 týždnoch dozvedela že do toho znova padol...klamal ma že ide do roboty,ked som tam volala v žiadnej robote nebol..oklamal ma len aby mohol niekam odísť...vždy som mu chcela pomôcť, či už psychicky alebo mu pomôcť s dlhmi...dala som mu strechu nad hlavou...mal všetko...no ja momentálne sedím v práci na ktorú sa nedokážem sústrediť a rozmýšľam nad tým,či mu vôbec za niečo stojím, či ma má rád...no podľa jeho správania mu nestojím za nič...nedokáže mi dať vysvetlenie a ani zodvihnúť mobil..pripadám si ako chudera,ktorá sa doprosuje aj o lasku...
Ďakujem, za akýkoľvek názor....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top