Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

moj priateľ....

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3395 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Sisa,

ty iste nemaš ani len predstavu o vyraze a pravde pre zavisleho ,,spadnuť na hubu´´ a v tomto pripade opäť plati ,že skutočnosť a tvoja predstava o nej nie je to iste!!! Tvoj priateľ ,ako zavisly - chory človek je na tom ,,relativne´´ dobre a to aj vdaka tvojej slepej viere,laske a hlavne nevedomosti o nasledkoch, ktore dokaže vyprodukovať jeho vašeň,teda choroba. On sa aj vďaka tvojej tolerantnosti a zhovievavosti pod ruškom tvojej slepej viery a lasky posuva pomaličky po reprimitivizačnej špirale na jej sami kaniec, odkiaľ sa veľmi ťažko .čo i len odraža a nie to vychadza! A pokiaľ nezačne ,čo najskôr konať tak nikdy nevie kedy a aku silu naberie jeho choroba a tak urychli pad na koniec už spominanej špiraly. Nuž a pri tomto pade potom budeš pociťovať inač a ine symptomy jeho choroby!!!

Sisa, na ,,hubu´´ nikdy nepadne žiadny človek,ale len ľudska troska,ktora napachala toľko zla pod silou zavislosti ,že si to ani nedokaže predstaviť a ty momentalne s nim . Nuž a tam sa o akomkoľvek CHCENI neda ani len pomyslieť a nie to ešte o ňom hovoriť!!! On ,tym že sa brani akekoľvek dialogu sa predovšetkym boji a ma STRACH pred PRAVDOU o sebe samom a nie o tom čo už napachal a to z jednoducheho dôvodu,ktory spočiva v tvojej loajalnosti a aj laske k nemu ale aj tomu čo už jeho choroba spôsobila tebe a jeho celej rodine! Ja mu nechcem nijako ubližovať,ale si myslim že tak,ako ti ešte vždy nepovedal celu pravdu ,tak ma ešte vždy otvorene ,,zadne dvierka´´ a čaka a skuša tvoju trpezlivosť. On si je totiž isty silou jeho empatie k tebe ,že sa mu prakticky nemôže z tvojej strany nič stať a vychadza pri nej už s odskušanymi trikmi a ťahmi a to aj preto lebo veľmi dobre pozna tvoje,,slabe miesta!´´ No pokiaľ si na svojom spravani a postoji k jemu a činom jeho chorobe už prijala iste tvrde a nekompromisne opatrenia a VERIŠ v ich uspešnosť ,tak ti nič ine ako čakať v silnej VIERE neostava a dufať tak v jeho ,,prebudenie !´´

Sisa ja momentalne abstinujem necelych šesť rokov po ambulantnej lieščbe a po ustavnej mi to ,,vydržalo´´ niečo vyše roka ,ale presne to akosi už ani nepamätam . presne viem to ,že na liečeni som bol na rozhrani rokov 1999 -2000 a teda cez VIanoce a sam bez rodiny.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3394 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému moj priateľ....
Sisa,


vse podstatne uz zde bylo na adresu tveho pritele receno. gambler ktery to mysli vazne se bude po vzoru tonouciho chytat sebemensiho stebla nadeje, v tomto pripade nadeje v podobe konzultace na tomto foru se zkusenymi abstinujicimi gamblery..Ty Siso uz to zacinas chapat, preji ti aby jsi i ty co nejdrive zacala pracovat na sobe a neplytvala energii na nekom, kdo o to v tuto chvili nestoji. Predstav si, ze treba za 5 let te jeste stale bvude tahat za nos a tvrdit, ze uz NA TO PRISEL. Vidis se v zrcadle? On v pohode usmevavy a ty znicena a uz bez sily mu dale pomahat.......zacni zachranovat sebe a dite

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3393 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
Dusiander...... myslis ze nepadol este na hubu? Ako clovek musi padnut aby CHCEL. Neviem co teraz momentalne robi lebo je v praci a nechodi ku mne domov. A co mu brani semm ist? Asi nema cas alebo nechce. A tym ze nejde na forum nechce ani prestat? Mozno naozaj nie. Ano koli nemu som tu a koli mne a koli nemu vynakladate energiu. Dusiander ako dlho uz abstinujes?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3392 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Sisa´

ty veriš a chceš pomôcť ,a tvoj priateľ tiež VERI a CHCE? Už bol za zamestnavateľom a zdôveril sa mu ? Alebo,prečo sa boji za nim isť ,keď VERI a CHCE? Mysliš si ,že jeho spravne poznanie už CHCE a priviedlo ho k spravnej VIERE a on už nechce viac žiť vo väzeni jeho ducha ,ktore si sam postavil a doteraz vladne jeho smutnemu životu??? Na čo vlastne ešte vždy čaka? Žeby na splnenie jeho chorej a imaginarnej fixnej idey v podobe veľkej vyhry?! Čo si mysliš,čo mu brani aspoň raz sadnuť za PC a aspoň poďakovať ,hoci ho o to nikto neprosi, tu na ,,pomahajucim´´ za ich energiu a čas jeho problemu vynaloženu.........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3390 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
Lemog..... no tak jasne ze nie leen praca. To je jasne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3389 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému moj priateľ....
Sisa,

at sem prijde vysvetlit jake konkretni kroky chce podnikat. Tady se nemusi niceho bat, tady mu vsichni radi poradi a i za pomoci tohoto fora by mohl byt dalsi z uspesne sbstinujicich gambleru

Pokud rika , ze za pomoci prace bude abstinovat - je to nesmysl, nic nepochopil, - vem ho za ruku a odved do lecebny a pokud tam pochopi, ze je to nemoc - muzes v malem procentu doufat, ze pri stanoveni a dodrzovani pravidel by mohl uspesne abstinovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3388 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
St..... ano ja stojim za to aby siel na liecenie. Necuvnem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3387 od St
Odpoveď od St na tému moj priateľ....
7sisa7
Liecenim nic nestrati len ziska. ale tym ze bude vymyslat nejake nove sposoby to mu nepomoze a neposunie sa bude len viac padat do tej svojej zavislosti. Ty necakaj ale mu daj pocitit ze si stojis za tym aby sa siel liecit a ziadne polavovanie lebo on znovu zacne s tebou manipulovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3386 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
St... ja viem. Ja si myslim ze liecenie je najlepsia volba. Pockam chvilu co bude riesit a aspon zistim ci napzaj chce byt zdravy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3385 od St
Odpoveď od St na tému moj priateľ....
7sisa7
Ak to hodi za hlavu a povie ze pomocou prace to da je to dalsie klamstvo s jeho strany. Co mu povedala doktorka. Pevna vola aku pevnu volu ma tvoj priatel ziadnu voci zavislosti ktoru ma aby mal pevnu volu musi na tom pracovat ona sama od seba nepride. Hrat sa na slovicka o pevnej voli zvladnuti o tyom ze niekto zacal saam od seba abstinovat to su unikove cesty a vyhovorky nech zcne na sebe robit rady dostal a nech si ich nezjednodusuje lebo sa nikam neposunie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 7sisa7
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3384 od 7sisa7
Odpoveď od 7sisa7 na tému moj priateľ....
Nemyslim si ze vola je drist. No v niektorom clanku ci prispevku to niekto tak napisal. Ano mam vela nacitane a viem ze je to uz v cloveku na cely zivot. Naozaj nie som rozhodnuta s nim uplne skoncit. Chcem ho podrzat a podporit. No uz sa nedam oklamat. Teda dufam. Uvedomujem si ze musi chciet a az vtedy ho mozeme rodina podrzat. Ked nechce mozeme robit cokolvek. Aj on pozna jedneho abstinenta zo skupiny ktory zacal sam abstinovat. To len k teme sam alebo liecenie. Som zvedava co zisti o lieceni. Ak nehodi tuto moznost za hlavu. A nebude si mysliet ze sam to dokaze pomocou prace, nemoznosti dostat sa k peniazom, navstevovania anonymnych hracov a doktorky.A rodina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3382 od St
Odpoveď od St na tému moj priateľ....
Lemog
pisal som to ako to je, nestretol som nikoho kto by sa zo zavislosti gamblingu dostal sam . Vela krat rozpravame o tom ako dobrovolne sme sa isli liecit ale skutocnost je ina a dajme si na nu kazdy jeden odpoved ako to bolo skutocne o co nam skutocne islo a o co vsetko sme mohli prist kam sme sa mohli dostat a ci by sme tu este boli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3381 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Lemog,

pre každeho samoličiaceho ale aj liečiaceho zavisleho je absolutne jedno akym spôsobom sa stava z neho abstinujuci gambler,alkoholik,narkoman,atď. Rozhodujucim faktorom je vždy konanie na ceste k cielľu ,ako fixnej idee ,ktoru si každy jeden zavisly určil pred nastupom na tuto cestu , Ty si si vybral cieľ a spôsob ,cestu ,sam a a hlavne je to, že tomu všetkemu veriš a aj podriaďuješ tomu svoje konanie,teda zmenu myslenia!!! Aj tebe až buducnosť ukaže ,či tvoje a len tebou vybrate kroky-činy po ceste k cieľu ako trvalej abstinencie boli spravne a priniesli ti to,čo si si stanovil ako cieľ.

To dychanie ti vrele odporučam ,ja som tento druh ešte neskušal ,ale mam podobne tzv. Vahove dychanie ,ktore sa inač nazyva aj trening nervov a veľmi dobre pomaha aj pri problemoch s vnutornymi organmi lebo ma priaznive uťinky na vegetativne nerstvo a ganglie! Ale dobre je a mne pomaha aj dychanie Zatajeneho dychu . Keď vyskušaš to Holotropne ,tak potom daj vedieť.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3379 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému moj priateľ....
Sisa,

už si na tomto portali dosť dlho ,aby si si mohla spraviť určitu mozaiku o činnostiach ,ktorei musi začinajuci ,abstinujuci zavisly človek v sebe prebudiť aby bola jeho fixna idea o trvalej abstinencii zrealnena. Kto ti povedal že trvala abstinencia nie je o pevnej viere??? Ja som tu pred par rokmi kladol prizvuk prave na pevnu vôľu a jeden tuna pasivne sa zučastňujuci diskutujuci mi napisal že je to DRIST ,tak sa ťa spytam ako nezasvetenej či je tato kratka definicia vôle ako takej dristom.

Vôľa-je to energia determinovana psychikou,je to prostriedok realizacie IDEY ,voľa znamena vyvijanie sily smerujucej k určitemu cieľu..... !

A tak by som ti mohol definovať aj ďalšie činnosti potrebne pri a na ceste k dosiahnutiu trvalej abstinencie. Maš ešte vždy pocit ,že to nie je aj o pevnej vôli a je to DRIST???

Sisa ,ja som sa vo svojom okoli za obdobie v ktorom sa zaujimam o zavislosť ako taku cca.15 rokov nestretol so zavislym ,ktory by bol trvalym samo vyliečenym abstinentom aj keď je pravdou ,že poznam mnoho takych ktori si zamenili zavislosť za inu a su dnes alkoholikmi ,alebo tipermi na pokraji ich fyzickych a psychickych sil a tvrdia mi že prestali hrať a su mimo ohrozenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3377 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému moj priateľ....
St,

nejsem zadny superman, nemam zapotrebi tady psat nejake bludy, jsem tezky gambler, hral jsem pres 20 let a jako naprosta troska tesne pred hrozbou bezdomovectvi jsem byl osvicen poznanim. Nem,am na to zadny specialni navod, kazdy si to musi uvedomit sam, precetl jsem spoustu pribehu gambleru, vim ze lecebna muze nasmerovat ale nada ti zaruku ze se vylecis, v lecebne jsi odstrizen od reality a chranen zdmi nemocnice o top vice se musis snazit po navratu do civilu a pokud ma pritel Sisy sisu a ta jak je videt ho miluje a abizi pomoc - muzou to zvladnout.

V podstate tady piseme to stejne, jen ja jsem tu lecbu neabsolvoval , nicmene jsem si stanovil, ze pokud selzu, budu uvazovat i o lecebne. Ja mam pripraveny a brzy budu absolvovat dalsi tzv level sve samolecby - coz buide holotropni dyxchani. Je mi uplne jedno kdo si co mysli o me samolecbe , protoze ja kdyz se podivam do zrcadla, muzu se podivat primo do oci a dobre se mi dycha, jsem silnejsi a diky sve zavislosti jsem daleko vyrovnanejsi a pripraveny resiut s klidem a prehledem bezne zivotni starosti.


St, pokud jsi jeste nikoho takoveho nepotkal, neznamena to ze to nemuze nekdo zvladnout. Mam za sebou jen pul roku, uvedomuji si nutnost dolecovani a podnikam kroky abych byl cim dal vice silnejsi vuci sve zavisdlosti. Nezavrhuji standardni postupy, napr. planuji i navstevu AG, jeste nemam presne stanoveno kdy - a na zaklade jak vyhodnotim prinos techto skupin pro muj konkretni pripad, zvolim v tomto smeru dalsi postup. Ja si to takto planuji sam, v lecebne te to uci a rikaji vlastne naprosto to stejne, ja si ordinuji pro sve konkretni potreby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top