Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

S pravdou von

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3347 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému S pravdou von
Marcus´

včera si sa bal a tvrdil niečo ine! Pri tejto diagnoze nestači čitať,tu treba konať a to veľmi tvrdo a nekompromisne. Takťe ,ako si sa rozhodol konať a čo si npr. už dnes spravil na začiatku nastupu na cestu k trvalej abstinencii???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3346 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
dusiander vždy to bude lepšie povedať pravdu a isť na to liečenie ako zatajovať a neisť. Tentokrat chcem s tym prestať raz a navždy. Na tomto portali som si cital kolko sa len dalo aby som aspon niecomu začal chapať.Napr. čo to vlastne je zzavislosť, ako sa jej postaviť, pribehy ľudí s tymto problemom...k tej sebevražde...som na tom zle ale už nie tak zle ako som bol na začiatku kedy som bol uplne na dne s pomyslenim aj na samovraždu. Začiatky boli pre mna najhrošie s touto chorobou kedy som si to neuvedomoval a nevedel čo sa deje. Ja len dufam že všetko dobre dopadne a budem natom tak dobre ako ste Vy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3345 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému S pravdou von
Marcus´

predsudky,nerozhodnosť, strach z pravdy a okolia ale už aj sameho pred sebou su vysledkom tvojej choroby -zavislosti a tvoje myslenie a konanie je tomu tiež adekvatne! Ty v momentalnej situacii nie si schopny inač myslieť a konať ako mysliš a konaš. Tvoje spravanie a konanie je uplne v sulade s človekom ,ktory je ťažko chorym a symptomy tejto choroby sa prejavuju na tebe v plnej sile a ,,krase´´. Ak je pravdou ,že si už kolaboroval aj s myšlienkou samovraždy ,tak je najvyšši čas pre teba navštiviť rovno psychiatra a nie len psychologa!!! Marcus ,zakladom uspešnosti liečby zavislosti je ZMENA MYSLENIA ,ktora si ale vyžaduje aj zmenu spravania,postojov a navykov ktore si robil do teraz. A to môžeč dosiahnuť jedine s čistym rozumom a ty už najskôr pod kontrolou odbornikov. Ja sa ťa pytam aty furt len svoje . Čo si mysliš,že prečo? Tvoja psychika je na pokraji unosnosti a strach z nasledkov pričiny ,ktoru nevieš sam odstraniť je väčši než si ty cely!!! A to hlavne strach z priznania sa mame ,že si ju opäť okradol a podviedol ti nedava spavať a doviedol ťa k bezsennym nociam a nekonečnym imaginarnym monologom v ktorych sa utapaš a nenachadzš riešenia! Nuž, Marcus na to je totiž najlepšim liekom PRAVDA a to ta ktorej sa tak bojiš. Takže ty sa začni pripravovať a tešiť na to ,ako povieš mame a rodine pravdu o sebe a až potom na navštevu pana doktora Zaskalana!!! Ty sa totiž nepohneš nikdy do predu ked zo seba nedostaneš vonku všetko ,čo ťaži tvoju dušu a všetke zmysly! Nuž a komu by si sa mal zzdôveriť napred ked nie tej a tym ,ktoru a ktorych si opäť podviedol??? Ty nerozmyšľaj teraz na d tym ake reakcie to vyvola u mami a blizkych ,ale nad tym ako im to povieš všetkym naraz. a pokiaľ nespraviš ,nevykonaš tento krok tak sa do predu nepohneš a STRACH z vyjdenia PRAVDY na svetlo sveta ťa bude sprevadzať a aj nutiť hrať a piť ešte viac než doteraz?

Marcus ,na tomto portali maš toľko rad a praktik koľko len chceš a už som ti pisal a aj sa ža pytal čo si si už z tejto palety vybral a ty mlčiš,prečo? Nuž aj preto ,lebo nie si v stave ich absorbovať ,rozmyšľať nad nimi a vybrať si hned niečo čo ťa oslovilo a môžeš hned aplikovať na sebe teda v praxi človeka, ktory sa chce zmeniť a nastupiť na cestu za trvalou abstinenciou!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3343 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému S pravdou von
Marcusi,

pochopil jsi, ze je to nemoc a nemoc jako takova se musi lecit. Jsi mlady, zachran si zivot, prohrane penize uz nevyhrajes zpet, neni to mozne, v pripade velke vyhry , o ktere sni vsuichni aktivni gambleri, by jsi se dostal do kolotoce takovych destruktivnich rozmeru, ktere si zatim nedovedes predstavit.
Pouzij silu sve zavislosti k tomu aby jsi stejne inmtenzivni silou rekl RAZNE NEEEE, UZ NEBUDU GAMBLIT.
Uvedom si, ze je v tvych moznostech zvitezit a dozivotne abstinovat, abstinence nijak neomezuje a da se stim nadherne plnohodnotne zit.

Bud prikladem pro dalsi, kteri zde na forum prijdou a budou hledat prvni pomoc..

Lemog

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3342 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
Ahoj woland ja nemusim hrat kazdy den, ale som schopny peniaze prehrat a preto sa k tomu vždy vratim aj ked som povedal sebe asi milion krat že už stačilo aj tak nevyhram. Problem je že ked tie peniaze mam tak ich risknem sak vyhram bude pokoj. A myslim si že aj keby som tie peniaze vyhral či by som s tym prestal? Podla mna nie, vždy by som stavkoval. Určite odbornika ako p. Zaskalan kontaktujem a po psychoterapii mi vyvodi dosledky co mam robit...Neboli to len peniaze a hazard prisli horsie psychicke dosledky z ktorych som sa z niektorych dostal ako sebavražda, utek z domova a nevratiť sa a pod. Ja som si myslel že tym ako som išiel dolu vodou ani nebol ten hazard ale teraz som presvedčeny na 100 % cele tie 2 roky strachu ,okradania,klamstiev...bolo prave pre ten HAZARD.prajem dobru noc vsetkym

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3341 od woland
Odpoveď od woland na tému S pravdou von
Marcus,
to či to niekto o tebe vie alebo nevie, je teraz zástupný problém. V podstate si tým pripravuješ pozíciu pre výhovorku, aby si sa vyhol liečeniu, pretože podvedome sa nechceš vyliečiť a chceš hrať ďalej. Na tých ľudí, ktorých Lemog nazýva zlými (neznalými problému), v takejto situácii netreba brať ohľad. Ty ich nezmeníš. Ale môžeš zmeniť seba. A práve to je základom liečby. Už si pravdepodobne pochopil, že sám na to nestačíš a naozaj bude v prvom kroku najlepšie zveriť sa odborníkom (p. Záskalan, ktorého si spomínal, takýmto odborníkom je) a následne si dohodnúť ústavnú liečbu. Ja odporúčam BB, sám som ju absolvoval. Dovtedy (tie dva týždne, kým prídeš domov) sa musíš zveriť rodine alebo nejakému priateľovi, aby si nemal prístup k peniazom ani k voľnému času, ktorý by si mohol zneužiť. To je úplne prvá pomoc, ktorú potrebuješ.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marcus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3340 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému S pravdou von
Marcusi,

kdo chce, pochopi, ale je pravda, ze je spoustu zlych lidi a pokud neznaji podstatu problemu, muzou na tebe nahlizet jako na toho, kdo byl v blazinci. Taky bych se tim nikde nechlubil, je to ovsem nemocnice jako kazda jina a jdes si zachranit zivot, tak se neni za co stydet. . Pobyt v PL te muze nasmerovat k trvale abstinenci, nikdo ti tady zatim ovsem nerekl, ze tato lecba neni vsemocna a zakladem uspechu je abys chtel ty sam, coz evidentne chces, kdyz jsi tady a zacal jsi sbirat o teto nemoci informace.
Ja jsem v PL nebyl, jsem samolecitel.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marcus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3339 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
Aj tak sa to budem snažiť potajomky nemusi to zas každy vedieť...Už dosť som narobil hluposti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3338 od St
Odpoveď od St na tému S pravdou von
Maros
Co bude plnohodnotny zivot. Kazdy sa dozvie kazdy to vieze mas problem si chory a potrebyjes sa liecit lebo ak sa nebudes potom sa s teba stane psychopat
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marcus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3337 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
To su posledne peniaze ktore mam ...nechal som si ich v rezerve, inak by byli fuč...hadam sa dostanem domov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3335 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
St čo som si vobec neuvedomoval, pozeram na uplne ine veci ale nato čo je s mojim zdravym to som nevidel. Ja si to ani neviem predstaviť čo bude ak budem musieť podstupiť liečbu. každy sa dozvie že som psychopat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3334 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému S pravdou von
Marcusi,

jak mas na tyto nasledujici 2 tydny osetren pristup k penezum? abys nemel moznost vsadit a recidivovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3333 od St
Odpoveď od St na tému S pravdou von
Maros
Ty si uz teraz na tom zle. Zvladnes to ak chces .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3331 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
St o 2 tyzdne sa vratim a hned začnem vyhladavať pomoc. Dufam že to zvladnem ,musim sa tomu postaviť, inak možem veľmi zle dopadnuť. To je zavislosť ktora pokračuje do nekonečna

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3330 od St
Odpoveď od St na tému S pravdou von
Maros
A kedy sa vratis. Do kedy chces odkladat svoju chorobu na druhe miesto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top