Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

S pravdou von

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 týždnami #3528 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému S pravdou von
Marcus,

odchadzš zo sveta iluzii a nádeji v ktorom si nezvladol sam seba a vraciaš sa naspäť do sveta od ktorého očakávaš ,že ti pomôže sa zmeniž a ty budeš iným a tvoj život sa bude úberať už len tak,ako si si to predsavzal po neúspechu aj svetov tvojích častých imaginacii. Marcus ,keď budeš spomínať a plakať nad hrobom tvojho otca ,dufam že sa tak stane, tak nezabudni na jednu jedinu vec a ta sa volá ODPUSTENIE. Odpústi sam sebe za to ,že si tam kde si a v takej situacii v akej si . A až potom sa vyber na cestu pre ktorú si sa rozhodol a na ktorej chceš najsť konečne aj SÁM SEBA a zmeniť sa na nej tak ,že v jej cieli sa budeš môcť pozrieť mamičke,sestre a všetkýym priamo do očí a povedať si v duchu ,DOKÁZAL som to a vám všetkým ďakujem za toto prekrásne poznanie. Ja ti prajem na tejto ceste všetko najlepšie,pevnú vôľu, sebadiscipýnu, silné sebavedomie ,sebadôveru , silnú vieru vo vlastné sily a uvedomenie v takej sile a širke aby si sa už nikdy nevratil naspäť........

AK NECHCEŠ BYŤ NIKOMU OTROKOM A CHCEŠ STAŤ PRED KAŽDÝM VZPRIAMENE MUSÍŠ SA ÚPLNE A DOKONALE OVLADAŤ!

NECHCEM VIAC ŽIŤ VO VAZENÍ SVOJHO DUCHA ,KTORÉ SOM SI SÁM POSTAVIL A DOTERAZ VLADOL MOJMU SMUTNÉMU OSUDU!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3527 od St
Odpoveď od St na tému S pravdou von
Marcus
Tvoje povolanie ked si zacal s hazardom bolo povolanie syn peniaze od otca ktore si si ani nezarobil ale dokazal si ich minut a ked sa minuli otec ti dal dalsie. Vinis vsetkych okolo seba otca kamaratov a co tak seba. Otec ti nedaval peniaze aby si hazardoval kamarati do teba neliali alkohol ty si sa takto rozhodol bolo to tvoje rozhodnutie. Nehazardoval si pre otca ale pre seba a za seba nepil si pre kamaratov ale pre seba. Tak aj abstinencia neni pre tvoju mamu a sestru nerobis to pre nich ale pre seba toto si uvedom ak chces normalne a zdravo fungovat v zivote. Ziadne vyhovorky ale primi zodpovvednost za svoje konanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3526 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
Dnes je presne 2 roky čo som prišiel o otca kvôli hazardu. Prehral jeho peniaze a ešte ho aj z toho vinil. S jeho peniazmi som hrať začal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3525 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
Ahoj Woland,
som svojpravny, ale chcem isť od kamaratov čím dalej. Pred par mesiacmi sa pokúšal hlavne nepiť. Chodil som do fitka 3-4 hodin 6 dni do tyždna. Chcel som si vyčistiť hlavu a žiť zdravo,prísť na ine myšlienky. Vydržal som tak asi 3-4 mesiace. Kupoval som si k tomu najlepšie doplnky, stravu som zmenil k najzdravšej aka existuje kedze som kuchar viem čo je zdrave. Prestal som dokonca fajčiť. Snažil sa chodiť študovať jazyky... Ale kamarati si toho všimli ja som od nich chcel pokoj aj som im to hovoril. Vieš čo oni tomu nechapali, že si ničim telo a prečo to robim?? Pomaly som sa navšetko vykašlaľ a teraz mi tie doplnky asi za 400 eur ležia na polici a možem ich rovno vyhodiť. Ked pridem domov 1. vec čo spravim vymenim čislo a odteraz DOST. Aj toto ma hneva lebo ja nesmiem piť a s takym kolektívom som skončil... nechcem s nimi sedieť a ani rozpravať, veľmi ma to znechutilo.Ja som sa dal ako vždy.
Maš s tymi dlhmi pravdu, mame navrhnem splatkovy kalendar. Chcel som ísť študovať gastronomiu ale pre ten hazard sa mi to už asi nikdy nepodarí. Ak sa mi podarí dostať zo zavislosti, začnem umyvať riady a radšej splatiť to čo som prehral.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3524 od woland
Odpoveď od woland na tému S pravdou von
Marcus,
chceš robiť to, čo ťa baví? Ale tvojím najväčším problémom je to, že ťa baví hazard. A bude ti veľmi dlho trvať, kým nájdeš niečo, čo tvoju závislosť aspoň ako tak vyváži. Nechápem prečo sa vyhováraš na kamarátov, na dno si nepadol kvôli nim, ale len a len kvôli sebe. Alebo je aj niekto z tvojich kamarátov na dne? To je taká otrepaná výhovorka: kamaráti ma stiahli. Predpokladám, že si svojprávny :-) Kamaráti by ťa mohli stiahnuť len tam, kde sú oni a len vtedy, ak by si sa dal. To znamená, že ak oni nie sú na dne, dostal si sa tam celkom sám a bez nich. A presne tak sa z toho dna môžeš aj dostať. Celkom sám. Neurobí to za teba ani psychológ, ani liečenie, ani mama... Oni ti môžu iba pomôcť. Psychológ aj liečenie. Mama ti veľmi nepomáha, lebo nevie, že vyplatením dlhov ti viac škodí ako pomáha. Ale to nevieš ešte ani ty, napriek tomu, že som už najmenej tretí, kto ti to píše.
Dohodni si so všetkými, ktorí niekedy niečo za teba zaplatili aspoň splátkový kalendár, aby si vedel, aké veľké sú tvoje dlhy a aby si ich mal stále pred očami, keď ti náhodou o pár dní napadne ísť s nejakými inými kamarátmi na pivo. Aj to euro, čo dáš za pivo by si mal vždy radšej vrátiť mame a napiť sa čistej vody. Nie je predsa normálne, keď si niekoho okradol o peniaze, aby si si spokojne popíjal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3523 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
St,
kamarati nech žiju svoj vlastny život aj vdaka nim som znova padol na same dno. Preto ja ani nechcem byť s nimi v kontakte. Chcem odísť ako zbabelec ale aspoň viem, že už ma nikto nenahovori vypiť lebo sme kamarati ked ja sam piť nechcem. Na tom som sa popálil a zruinovany sa idem liečiť. Boli to iba same podpichovačky vypiť si s niekym kto ma chuť vypiť. Na toto si budem dávať obzvlášť pozor. Chcem žiť iba normalne to čo ma bavi, vždy ked som s niečim začal čo ja chcem tak to skončilo pre alkohol alebo pre hazard. Novy smer, že nepojdem tam kde som bol a dobre si rozmyslim s kym sa budem stretávať a s kym budem v kontakte. Chcem konečne robiť to čo ma bavi a nie robiť to čo baví druhých. Hlavne nech mi v tom nebráni hazard...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3522 od St
Odpoveď od St na tému S pravdou von
Marcus
Ved prave ze to nie su tvoje prve dlhy a vzdy ta za teba niekto zatiahol a ty si si spokojne pokracoval dalej. Aj teraz to za teba zatiahnu druhy odchadzas od kamaratou co skutocne ani kamarati niesu ako hrdina. A to vetne spojenie ak sa svedci o tvojich zadnych dvierkach ktore si nechavas. Aky novy smer spominas co myslis pod novym smerom. Nie dlhy ta zdeptali zdeptali ta najblizsi lebo to vzdy za teba zatiahli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3521 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
Dusiander, St...

Ja som gambler už roky to nie su prve dlhy čo som mal. Ale tieto dlhy mi prave zdeptali rozum lebo predtým v živote nevedel čo je to dlh. Dlhy posilňovali moju zavislosť a to nie len na hraní ale aj na alkohole.

Dusiander ako hovorím všetko som nechal tak a idem do BB sa liečiť. Takto ako žijem teraz už pre mna nema vyznam. Pojdem novym smerom ak sa z toho dostanem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3520 od St
Odpoveď od St na tému S pravdou von
Marcus
Ty nejdes kvoli kamaratom ani kvoli sebe ides preto ze maminka zaplati za teba dlhy. Akym novym smerom chces vykrocit
Za den ani za tyzden sa tvoja ypocitavost nezmenila lebo ty si nezmenil taktiez nic

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 týždnami #3519 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému S pravdou von
Marcus,

no veď nam povedz jasne a nahlas ako sa postavíš k tvojej chorobe a čo všetko si ochotný stratiť a obetovať,aby si našiel a ziskal!!! Skús mi ešte povedať do akej miery ťa ovplyvnil fakt a poznanie ,že si si tvoje liečenie doslova vymodlil a nechal zaplatiť formou splatenie tvojich dlhov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3518 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
Dusiander,

Vcera som nemohol zaspať, stale mi chodila po rozume tato choroba. Ide o to ako sa k nej postavim...či sa pojdem opiť s priateľmi to mi nepomože. Zajtra cestujem domov a ja neidem kvôli kamarátom ale kvôli sebe a to musim mať napamäti. Alkohol tento problem za mna nevyrieši prave naopak spusti mi to chuť hrať. Tentokrat to myslim vážne chcem sa vyliečiť aby som mohol vykročiť novym smerom a nie byť tam kde som bol doteraz.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 týždnami #3517 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému S pravdou von
marcus,

kto hľada ,ten najde! Ale inač si tvojou reakciou na Wolanda len potvrdil tvoju infatilnosť a tvoj pristup k tvojej chorobe! Dajte mi všetko pod nos,vyriešte za mňa všetke problemy ktore spôsobila moja choroba,vyliečte ma a potom sa ja pôjdem opiť s priateľmi a uvidi sa ,čo a ako ďalej ! Čo si tu vlastne ten celý čas robil a nad čim si premyšľal ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 4 týždnami #3516 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
Ahoj Woland...V ktorom članku si napisal bežny den v BB? Rad by som si to prečital. Liečenie je pre mna jedina cesta. Už som sa pokušal prestať sam a nahradzal to inými aktivitami a zalubami ale u mna je to nemozne prestať. Iba som začal viacej klamať, kradnúť a prehravať. A to mi mama povedala že ja nemusim hrať, že dostanem čo i len chcem len ,,nehraj". Trošku začinam tomu chapať, ja vlastne ostanem gambler do konca života tak či tak. Veľmi dobre si mi to napisal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 4 týždnami #3515 od woland
Odpoveď od woland na tému S pravdou von
Marcus,neviem, na ktorom vlákne, ale popísal som jeden bežný deň režimu na oddelení liečenia nelátkových závislostí v BB, kam sa pravdepodobne chystáš. Tvoja otázka: ako človeka z toho vyliečia?? je dôkazom toho, že nepočúvaš, lepšie povedané, nečítaš pozorne. Ak tvrdíš, že na tomto portáli si aj preto, aby si sa niečo dozvedel o svojej závislosti, tak by si sa už dávno dozvedel, že ťa zo závislosti nikto nevylieči. Je to doživotná a nevyliečiteľná psychická choroba, s ktorou sa pri dodržiavaní prísnych abstinenčných pravidiel dá plnohodnotne žiť. Liečenie ti môže v tomto smere pomôcť, že na ňom túto jedinú možnosť pomaly začneš chápať.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Marcus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 4 týždnami #3514 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému S pravdou von
Dusiander,
Pre mna krok je že som tu teraz. Už teraz začinam abstinovať lebo nemam začo viac hrať a v najbližšej dobe budem žiť uplne bez penazí. Ty si bol v PL môžeš mi nejak stručne popisať ako človeka z toho vyliečia?? Čo sa vlastne tych 2 mesiace odohrava za murmi??Ja len chcem vedieť čo ma čaka a ako sa mam k tomu postaviť. Ak môžeš povec mi. vopred dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top