Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Ako Ivan skoro všetko stratil

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 týždnami #3550 od St
Odpoveď od St na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Marcus
Za minulostou nikdy neurobis hrubu ciaru to je nezmysel ktory sa ludom nahovara ziadna hruba ciara Ta minulost pojde stebou ale budes zit pritomnost. Neexistuje zla debata len rozhovor s ktoreho mas vycitky ze si v minulosti konal tak ako si konal. Jedno stretnutie so psychiatrom a jeden klub cloveka nezmeni a hlavne nie gamblera.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 8 rokmi 2 týždnami #3549 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Ahoj Dusiander,

Odkedy som doma, kamaratov som este nevidel. Akurát som bol navštíviť jedneho stareho známeho kamarata, ktorý ma už 73 rokov. Skvely človek v lepšej forme ako ja, žil v Afrike, Australii plno rokov. Zdravo žijuci, ktorý pomaha ľudom ako ľudový liečiteľ a to nie za peniaze. Ten ti popraví tak telo a orgány že si nevieš ani predstaviť. Ked som bol u neho naposledy veľmi som ho sklamal. Naposledy čo som ho navštívil som mal prespať u neho. Ja som sa opil v krčme a išiel k nemu. Ja som este vypil par burčiakov u neho a utiekol bez slova preč. Teraz po zistení mojej choroby som ho išiel navštíviť znova . Všetko som mu povedal o gamblerstve, ktory on odsudzuje. Povedal mi aj to,že to čo som vykonal naposledy ho odo mna odradilo sa stretávať a byť priateľmi. Je to človek ktorý hovorý úprimne pravdu narovinu. Ja som bol veľmi rad,že mi to povedal lebo to bolo zle ako som sa zachoval. Kamarati sme nadalej, dostal som od neho znova sancu a neodkopol ma. Dal by mi najesť, skoro všetko ale hovoril mi aj že s mojou chorobou mi pomocť nevie, čo ja som od neho toto vôbec nechcel. Som rad že mam skutočného priateľa zdravého s ktorým si nemusím ísť vypiť.
Odkedy som doma a po odhalení sebaklamu som to zapiť ešte nebol a zrejme ani nepojdem. Preto nechodím medzi ľudí a kamaratov kde sa pije vo veľkom. Nevyhybam sa priateľom ani nechcem nič zatajovať ale jednoducho sa mi to už hnusí. Či sa to dozvedia o mne, že som gambler teraz alebo potom je mi to uplne jedno lebo ja už gambler som na celý život, ide iba o to aký zostanem gambler (pokračujuci alebo abstinujuci).

Včera som mal celkom príjemný den. sestra mala narodeniny a oslavovala na chate s jej manželom a priateľmi. Spravil som im obidvom spoločnú tortu lebo jej manžel tiež mal pred týždnom narodeniny a ja som to tak trošku spojil. Som kuchar a take veci mi idu, veľmi im chutila a potešili sa. Oznamil som im, že v stredu idem na PL a poprosil ich či ma tam nemôžu odviesť. Trošku ma to rozhodilo vidieť sestrine oči v slziach.

Prišiel domov, vyčerpany cely den s myšlienkami čo mi behali cely den hlavou. Mama mi spravila jesť a potom som si sadol k nej a pozerali televizor. medzi tym aj nejake reči prebehli medzi nami. Spytala sa ma či idem zajtra do kostola. JA som jej povedal že ja neverím v kostol a všetko čo sa v nom deje. že ja verím v Boha ale cirkev a toto všetko je pre mna fraška. Tak si asi viete predstaviť ako sa zatvarila. Povedal som jej,že ja nemožem klamať. Kupil som si veľa kníh s touto tematikou s ktorou chcem očistiť a pokročiť iba vpred. V kostole ma nič neočistí, moja viera je vo mne a nejak to mame aj vysvetlil a trošku tomu pochopila.
No nakoniec sme sa zaplietli do zlej debaty a to do mojej minulosti. Ona to vôbec nechape prečo som tak konal. Ja už som bol zlostny tak, že sa s nou prestal rozpravať a musel odísť. POtom až plakala, že ju ešte vinim. Zle temy sme rozoberali a ja som jej nemohol nijak vysvetliť, že to nebolo schvalne ale ma manipulovala tato zavislost. Nakoniec som sa jej ospravedlnil ak povedal niečo zle a povedal ,, za minulosťou spravme hrubú čiaru". Lebo to bude bolieť teba aj mna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 týždnami - pred 8 rokmi 2 týždnami #3548 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Marcus,

tvoju správu som dostal a tvoja reakcia na club ma vôbec neprekvapila. Pamätáš ,čo som ti napísal o neuvedomeni si prosiacich o pomoc na tomto portali ,čo a akú pomoc tu dostávajú??? Nuž máš aj ty o jednu skúsenosť a poznanie viac a aj na základe toho,čo sa ti tu ,,ušlo'' od tuna pomahajucich amaterov a laikov si mohol porovnávať a spraviť si aký,taký názor na riešenie a prístup k chorobe-závislosti jednej aj druhej strany. Aj ty si musíš uvedomiť,že úroveň každej debaty záleží predovšetkým od kvality vedomosti zúčastnených ale aj schopnosti tieto vedomosti podať-predať tak,aby padli na úrodnú pôdu. Sam vidíš a možeš porovnávať štýl a spôsob vedenia konštruktívnej hádky na tomto portáli môj,st,wolandov ale aj priateľa z Čiech a schopnosť každého z nás ti svojím spôsobom nastaviť to pomyselné zrkadlo a v ňom tvoju skutočnú tvár. Prakticky robíme všetci to isté -pomáhame-,ale každý svojím spôsobom a štylom. A je len na tebe ako druhej strane ,ako to dokážeš pochopiť ,osvojiť si myšlienku každého z nás ,prijať ju a potom už len s ňou pracovať vo vlastný prospech. Ja som tu už viacerím napísal,že na liečení sa im nikto nebude venovať tak,ako na tomto portali a ani im nikto nebude venovať toľko času s vysvetlovanim tak,ako sa im dostáva tu. No a reakcie jednotlivých prosiacich v debatách vidíš tiež a robíš si iste aj o nich vlastný názor .Tu treba mat ale vždy na vedomý poznanie a fakt ,že tu nie je prítomná len ich choroba ,ale prítomnosť ich celých ako ľudí.A to so všetkým čo k ním patrí ,ale hlavne s tvrdými egami ,tvrdohlavosťou,infatilitou ,neschopnosťou a neuvedomenim si mnohých faktov ku komu sa obracajú a hlavne prečo !!! Nuž a potom to tak s nimi aj vyzerá a mnohokrát aj rychlo končí a to nie len na tomto portáli ale aj v živote. Za chvíľu budeš za múrmi P.L. a budeš môcť porovnávať ešte viac a potom mi potvrdiť alebo vyvrátiť tieto moje slová.

Marcus, zmyslom liečby závislosti je prakticky priviesť chorého za pomoci presne stanovenej liečby a postupov k jeho pôvodnej autetičnosti z pred vypuknutia závislosti -choroby a to s čo najväčším a najširším pričinením pacienta . Ale toto na liečení počuť iste nebudeš tiež .A to aj preto ,že nsustale skracujuca sa liečba závislosti ,ja som bol 13 týždňov, nie je ani tak zameraná na procesy v lieciacom sa , na škodu pacientov ,ale len na jej princíp a obsah . Môj osobný názor na momentálnu liečbu závislosti je asi taký,že je to len ,,rychlovykrm'' s určitými a nepostacujucimi informáciami pre chorého-závislého zo strany liečiaceho personálu a zbytok je na pacientovi,ktorý mnohokrát ani len nepochopil na čo na liečení bol a čo sa od neho vlastne chcelo-žiadalo!!! Nuž a potom je samozrejme,že prichádzajú rýchle recidivy a pády ešte do väčších hĺbok aké boli dosiahnuté pred samotnou liečbou!!!

Marcus,aj ty musíš napred pochopiť a až potom prestavať a samozrejme si uvedomiť aj fakt ,že na liečení sa ti len pomôže postaviť sa na ,,štartovaciu čiaru '' ktorej prekročením začínaš sám kráčať po ceste abstinencie na ktorej sa stretneš so všetkými nastrahami ,ktoré život a závislosť prinášajú . A tak bude vždy už len na tebe a tvojich rozhodnutiach ,ako sa ti bude dariť ich obchádzať,eliminovať ,čeliť im a zdolávať ich. A maj vždy na pamäti,že závislosť bdie,drieme , čaká a ,,udrie'' v tej najneočakavanejšej chvili.......
Posledný krát upravené:pred 8 rokmi 2 týždnami dusiander2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3547 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Ahojte všetci,

odkaz Mailovi...
ak to čítaš, nenechavaj tvoje zdravie uplne zničiť ako som to spravil ja, pretože som o pomoci tejto závislosti nevedel a týmto si prežil peklo. Cele tie roky v klamaní seba samého, zaslepený hrou s myšlienkami na samovraždu bez ohľadu na mojich blizkych, o ktorú sa aj pokúsil pre nejaké karty. Po 3 rokoch v pekle som dostal šancu žiť, za ktorú DAKUJEM vsetkym Vam a hlavne tebe Dusiander som do konca života vďačný. Dakujem aj Bohu,že mi takýchto ľudí poslal, ktorý to so mnou vydržali a vstúpili mi do podvedomia ktore mal tak zatrpknute a zaslepene, že nevedel ani čo odo mna chcu.
Mailo ja ti len ti chcem povedať, že kvôli tym kartam si stratil rodinu, pretože si zaslepený zavislosťou, ktora ťa uplne pohltila a presvedčila v klamstvo.

Ja dokonca ani nechapem tomu ako tak hlboko som sa mohol myliť, byť presvedčený v klamstvo a klamať sam seba. Az teraz vidím silu tejto zavislosti.

V stredu nastupujem do BB na liečenie, aj ked som našiel pravdu o sebe, idem do toho s plnym nasadením. Hrač s diagnózou F63 patrí za muri PL a ja tam chcem ísť...možno pomožem ešte viac sebe, spoznať sa, nikdy viac nedať tu najmenšiu šancu zavislosti ma opantať znova, ktorá ma skoro zabila. Možno pomôžem iným tak ako ste poniektorý pomohli Vy mne. Dnes som mal aj v sebe takyto pocit.

Aj ked horoskopy necitam, na dnes moje znamenie strelec:

Siahnite na dno svojej citlivej duše a zamyslite sa, či nemôžete niekomu pomôcť.

PS: Mailo popremýšľaj ide o tvoj život.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami - pred 8 rokmi 3 týždnami #3546 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Ahoj dusiander,
Poslal som ti sukromnu spravu, napis mi ci ti dosla. dobru noc
Posledný krát upravené:pred 8 rokmi 3 týždnami Marcus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 týždnami #3545 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Marcus,

,,ODPUSŤ A BUDE TI ODPUSTENE !´´ ,,KLOP A BUDE TI OTVORENE!´´ ,,PROS A BUDE TI DANE!´´ ,by sa dalo pridať k tvoju uvedomenovaniu si stavu a schopnosti chapať veci , PRAVDU už s jasnejšim a čistejšim rozumom a bez predsudkov a snahy veci obraciať len na tvoju pravdu!!! Tvojou hlavnou ulohou je teraz venovať všetku tvoju pozornosť a vynakladať vlastnu energiu a silu v tvoj prospech a tak čo najlepšie vytvarať podmienky na vytvorenie živnej pôdy,PODVEDOMIE, pre tvoje nove semienka v podobe MYŠLIENOK ,ktore keď raz v tebe dozreju ti budu spôsobovať už len radosť ,ktoru si doteraz v tvojom živote nepoznal! Všetko chce ale čas a musi v tebe dozrieť . Aj ty musiš totiž napred veľa stratiť a dať,aby si raz veľa ziskal a našiel! Možna že ti to tu všetko znie len ako frazy ,ale ako sam vidiš aj takyto spôsobom sa da interpletovať PRAVDA o tvojej chorobe a hlavne aj pomoc s ktorou ju môžeš napred eliminovať a potom nad ňou aj ,,vyhrať´´ a to so všetkou uctou a pokorou k jej sile. A to aj preto ,lebo aj na tvojej novej ceste k tvojmu cieľu plati ,že so spravnym poznanim prichadza aj spravna viera ,ktora ťa bude posuvať už len vpred . A pametaj vždy na to,že nie je v tomto momente dôležity cieľ,ale všetko to,čo budeš na ceste k cieľu robiť a konať!!! Časom totiž opadne euforia a pridu problemy spojene s tvojou chorobou ,ktore budu utočiť na tvoje vnutro a konanie. Budeš sa učiť počuvať reč tvojho tela a ducha ,ktore budu reflektovať na ataky skrytej sily zavislosti v podobe abstinenčných priznakov a suchých recidiv ,ale aj iných telesných priznakov . Jednoducho maš pred sebou ešte dlhu cestu aj seba poznavania a strašne veľa uloh ,ktore budeš musieť zvladať a eliminovať tak,aby si nesklamal predovšetky sam seba a potom aj všetkych ktorým si sľubil a snažiš sa momentalne ziskať ich stratenu dôveru!!!

,,ROB TAK,AKOBY SOM TU UŽ BOL A JA TU BUDEM!´´

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3544 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Ahoj Dusiander,
V prvom rade sa ti chcem podakovať že si mi znovu pomohol odpovedať na otazku s ktorou si neviem rady.
Ja ked som tu prišiel v tom zuboženom stave mal som z toho všetkeho taky pocit, že tu do mna iba všetci rypete, (zasran, egoista a mamkin synček o ktorého sa postara so všetkými problémami). Ja som akotak vytrval čo bolo kľučom k pravde. Ešte ten posledný týžden v tom zahraničí som o sebe pravdu nevidel a vkuse sa v tom rypal. Cestou domov to prišlo ako ked sa vyjasnuje z burky obloha...Všetkých som obvinoval len nie seba, to čo ste mi predkladali som dlhu dobu nechapal alebo som tomu chapať nechcel. Teraz ked si prečítam moju diskusiu jej plne chapem skoro každe jedno slovo.
Mal si pravdu že od Vas dostanem take informacie a nakopnutie ako nikde od nikoho. Každý tvoj odkaz este v zahraničí bol pre mna zašifrovaný. Teraz aj chapem faktu ako ti išlo o to mi pomoct a nestracať zbytočne tvoj čas a energiu.
Ja si neviem ani predstaviť ako by som dopadol bez tvojej pomoci. Tato choroba človeka dohna k sebevražde bez ohľadu nato, že ublíži tym druhym okolo neho.
Dakujem Bohu že mi poslal niekoho ako ste Vy a konečne mi niekto otvoril oči, kedže som bol v dezolátnom stave zaslepeny zavislosťou. Ked sa mi všetko vyjasnilo beriem to uplne inak. Som dokonca zhrozený z toho ake to mohlo mať následky ak by som sa klamal dalej,.. to by už neboli iba peniaze.

Mailo,

oni sa ti budu snažiť odkryť pravdu pomocou otázkami na ktore treba odpovedať. Tymto ti predkladaju zrkadlo pravdy o tebe aby si sa videl. Chce to aj čas, mne to tiež dlho trvalo ale ak prídeš nato si na dobrej ceste. Hlavne to nevzdavaj inak sa z toho nedostaneš.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dusiander2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 týždnami #3543 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Ahoj marcus,

som rad že začinaš chapať širšie suvislosti s tvojou chorobou a pomaly prichadzaš ku koreňu problemov ,ktore ťa doviedli tam kde omentalne si. Tvoj postoj k tebe saemu sa začina pomaličky meniť a začinaju sa ti otvarať oči a ty si schopnejši pomenovavať veci pravim menom. Tvoj zlý psychický stav treba samozreje riešiť s odbornikom a to už aj preto lebo prave on je alfou a omegou rôzných reakcii v tvojo celom tele a od neho sa odvija aj tvoje spravanie na vonok ,ale aj v tvojom vnutri a to ma za nasledok jednak vznik psychosomatickeho ,,kolotoča´´ ale aj tvojho spravania ako takeho. Už som ti pisal ,že ty si musiš predovšetkym ODPUSTIŤ a potom sa ti bude ľahšie odpušťať iným a ty sa aj takýmto spôsobom začneš ,,oslobodzovať´´od mnohých predovšetkým vonkajšich vplyvov ,ktore ťa deň a noc oslovuju v rôznych podobach a nutia ťa konať monoho krat aj proti tvojej vôli. Takže jednoznačne ANO za otvorenie tohto problemu s odbornikom a to aj s uvedomenim si ,že zakryvanie akehokoľvek problemu spojeneho s tvojiim problemom a zatajovanie pravdy aj tych najneprijenejšich udalosti ,alebo klamstva ti len a len ubližia a neposunu ťa v pred ,ale budu len zbytočnou zaťažou pre tvoju psychiku a ty budeš donekonečna v ,,bludnom´´ kruhu klamstiev a polopravd. A prave aj tie môžu byť v neskoršej buducnosti spušťačom tvojej možnej recidivy a to ty iste nechceš! Dufam že maš na vedomý moje odkazy na PRAVDU a vieš už prečo je tu ona konečne aj pre teba.........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 týždnami - pred 8 rokmi 3 týždnami #3542 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Mailo,

tvoja iracionalizacia je na urovni všetkých tuna prichadzajucich a prosiacich o radu od nas odliečených ,abstinujucich ale aj ešte hrajucich a recidivujucich . Ale je to o.k ,ty totiž tiež ešte ani len nemaš poňatia čo to ZAVISLOSŤ ako choroba je a ako a kde konči. Aj ty nechceš odpovedať na otazky a budeš ribiť len to čo robiť budeš CHCIEŤ a nie to čo na ceste k trvalej abstinencii budeš musieť CHCIEŤ! Nuž a keď si si isty že ty tuna nebudeš a ani nemusiš presviedčať o tvojich ,,dobrých umysloch´´ tak mi odpovedz ,načo si tu vôbec zavital? Veď podľa teba je tvoje UVEDOMENIE už na takej výške,že ty už vieš ,čo chceš a hlavne že prečo to chceš! Tak ,kde je vlastne problem z tvojej strany? Pre teba ako človeka ,ktorý si mysli ,že sa z choroby dostaneš sam je toto poznanie rozhodujuce a nemaš tu ešte čo riešiť.Cestu a spôsob si si už predsa vybral a aj určil a nevidim jeden jediny dôvod aby si si na nej nechal radiť a nedaj bože usmerňovat sa od iných a s inými. Mailo,pre každeho zavisleho je absolutne jedno čo a akým spôsobo bude robiť na ceste k trvalej abstinencii ,teda k vytuženemu cieľu. A ty nie si vynimkou .Aj pre teba je rozhodujuci v tomto momente len CIEĽ a aj ty si infatilne mysliš ,že ho dosiahneš spôsobom tebou vybranym a tvojimi mantinelmi ohradenymi. Ale musim ťa sklamať ,aj ty sa strašne myliš a mysliš si že budeš len brať a žať a to bez toho aby si dal a sial! Aj ty si ešte len na začiatku tvojej dlhej cesty zmeny predovšetým myslenia a ako tak vidim tak to nebude ani pre teba cesta ľahka,schodna a predovšetky kratka. Ešte aj v tvojom pripade pretečie strašne veľa vody aj v Dunaji dokedy POCHOPIŠ a sutočne začneš konať na ceste k trvalej abstinencii tak,ako treba a nie len tak,ako to CHCEŠ momentalne ty a tvoje hrde EGO!!!
Posledný krát upravené:pred 8 rokmi 3 týždnami dusiander2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3541 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
caw mailo,

Gambleri čo si neuvedomuju a hraju dalej (priklad nie su stratový) v tom kolotočí sú stále a budu hrať aj celý život. Oni to hrajú kontrolovane a majú mieru. Tak keby som hral aj ja tak ti poviem som milionar. Teraz ti poviem pravdu, keby som tych 15 000 euro nepretipoval čo som mal velku vyhru nadosah a peniaze čo prehral za tie roky by boli späť,tak nikdy sa z toho nemam šancu dostať.Nevedel som(neuvedomoval),že mam chorobu(zavislost-gambling). Hraješ dookola a v tebe sa mení osobnosť, robíš také veci čo by si bez zavislosti v živote nespravil. Žijem v hre a nie v realite v ktorej mi bráni žiť. To čo v skutočnosti chcem robiť nemožem lebo ja chcem hrať. V mojom prípade už o peniaze neide lebo prídem o zdravie ak sa nezačnem liečiť. Neni to stav ako alkoholik, ktorý ma absťaky a trasie ho aby si vypil. Mna vôbec netrasie ked si nezahram, mozem nehrat tyzden, mesiac, polrok otazka času kedy to vo mne vybuchne. Je to hlboko vo mne v podvedomí kde som hráč...S alkoholom som si tiež povedal koniec...s alkoholom u mna chuť hrať bola do neobratnych vysok. Soferoval som s autom opity na mol len aby som si zahral. V opitosti by som asi spravil všetko pre hazard.

Tí ľudia čo nehrajú, teraz som prišiel domov k rodine. Nechápu to vôbec. Mne to takmer všetko doplo cestou domov. Videl som sa v zrkadle pravdy seba, ktory tu všetci to zrkadlo mi predkladali pod nos. Čím viac rodina by mi chcela pomoct tym by to bolo so mnou horšie. Lebo oni to nechapu a kym to ja nepochopim tak ich stiahnem so sebou... Gambleri ti postavia zrkadlo v ktorom sa vidíš až potom ti dopne. Potom už mi nebolo tak všetko jedno.

Ku psychologovi Zaskalanovi idem v piatok 1. krat. potom hned idem na klub abstinentov. vlastne sa aj uvidi v jakom štadiu zavislosti som ale viem to na 100 % kam idem. PL

Jasne so všetkym budem informovať, s takou zavislosťou si treba pomahať a pomocť si možu iba gambleri navzájom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3540 od St
Odpoveď od St na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
mailo
Mozes sa vratit domov ked nastupis na liecenie a pises ako ti zalezi na rodine. Napriek tomu stale hladas vyhovorky preco nemozes sa liecit ako ta to ohrozi ako padnes do ovela horsej situacie. Ty si uz v zlej situacii a rozpravas este o horsej o akej horsej teraz chces rychlo riesit to na com si pracoval roky a prepracoval si sa k zavislosti ktora ti zostane na cely zivot. Same vyhovorky spekulacie . Kvoli komu sa skutocne chces liecit a vobec chces sa liecit ked hned na zaciatku su tu spekulacie co ano co nie. Zlyhania ktore si mal ta o tom nepresvedcili ani to ze ta zena vyhodila z domu ze sa ti rozpada rodina. Tie tvoje zadne dvierka pojdem ked zlyham kolko krat si si to povedal a zlyhal si. Ty chces dokazovat svojej zene a synovi. Ty nedokazuj ale navstiv odbornikov neklam seba a okolie a zacni sa liecit to bude dokaz pre tvoju rodinu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • mailo1984
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami - pred 8 rokmi 3 týždnami #3539 od mailo1984
Odpoveď od mailo1984 na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Ahoj Marcus,

Vdaka za prispevok, tvoj pribeh som cital a vdaka tomu som sa sem rozhodol napisat taktiez. Moj kamarat mi povedal ze ti ludia co v zivote nehrali nepochopia ten chctic, ktory ta taha k hazardu. A ze ak si pripustis ten problem ktory tu mame asi vacsina, resp. mali, nie si za zbabelca, ale za hrdinu, a tymi ste vsetci ti, ktori sa z toho dostali. Ja len dufam, ze sa to stane aj mne. Rad by som od teba dostal viac info ako to prebiehalo na lieceni.

To Peter084

Online poker uz nehravam, ale ucty som uz porusil., takisto v nike je to uz stopnute. Vdaka za radu vsetkym. Budem Vas informomovat o mojom postupe, Ahojte Ivan

PS Marcus, nechodis do BB nahodou za Mgr. Zaskalanom?
Posledný krát upravené:pred 8 rokmi 3 týždnami mailo1984

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3538 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Mailo predpokladam ze poker hravas online.. Tak v prvom rade sa zrus ucet/ vyluc z hrania zo vsetkych herni!(je to ukoncenie uctu na nejaku dobu), da sa to dať aj na rok.. ked ubehne tento cas, hned pridas dalsi.. Aby ta to nelakalo tam vobec ist alebo opity vlozit peniaze..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3537 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Ahoj Mailo,

Tiež mam podobný problem, nie som natom ešte tak dobre ako ostatní abstinujuci hráči. Tiež som si hovoril nehrajem, že už toľko som prehral a dokonca rodina mi chcela pomoct tym, že ja nemusim hrať dostanem čo chcem len nemam hrať. Najhoršie čo som mohol spraviť po čase nehrania ma to tak dobehlo, že som od rodiny vytiahol 15 000 euro za ktore som chcel isť študovať. Cele tie roky som prehraval v pokri, a teraz začal v stavkovaní. Za tie peniaze som stavkoval vkuse asi 3 tyzdne. Po tomto som už bol na tom veľmi zle a začal hľadať pomoc. Nepomohla mi v tom rodina, kamarati, vlastne nikto prestať. Až som prišiel na tento portal a pomohli mi cudzí ľudia a to abstinujuci gambleri... V zahraničí som bol 3 roky, krasne peniaze zarobene ktore končili iba v hazarde. Zo zahraničia som odišiel pred par dnami kvôli liečeniu, inu cestu som už nevidel.
S tymi radami ktore tu dostaneš treba pracovať.Chcem tym povedať musíš začať od seba, pretože klameš sam seba. Iba gambler gamblera neoklame a prave oni mi otvorili oči. Az vtedy som tu pravdu o mne videl, moje prave JA.
Je dobre, že si tu a snaž sa zbierať o tomto probleme čo najviac informacii ,ktore ti pomozu. Hlavne ber si rady od tych, ktory si tymto peklom prešli a vedia veľmi dobre čo to je.
PS: ak chces pozri moju diskusiu - S pravdou von - čo to so mnou robilo ked som prišiel sem v zuboženom stave.

Odkaz Dusiander,
Zdravim ta Dusiander, ja sa ta len chcem spytať jednu vec. V piatok idem do BB ku psychologovi, a ja som prišiel nato že nemam problem iba s hazardom. Mam duševny problem z ktoreho nie som vyrovnany z minulosti. A tym je strata blízkeho. Neviem sa s tym vyrovnať a chcem sa ťa spýtať či aj toto musim riešiť s psychológom alebo nato musim prísť sam?? Dakujem za pomoc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • mailo1984
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 týždnami #3536 od mailo1984
Odpoveď od mailo1984 na tému Ako Ivan skoro všetko stratil
Ahoj dusiander2,

No je to trocha komplikovanejsie s financiami, Ja som zamestnany vo svojej firme, a beriem minimalny plat aby som nemusel platit velke odvody. A ak by som teraz isiel na PN, dostal by som mesacne cca 50 EUR, kdezto ked pracujem cely mesiac mam prijem vacsi. Ale mas pravdu, ze by som mal ist na liecenie, aj zene som povedal ze nie som uplne proti tomu, ale najskor to bude mozne az v juli resp. v auguste, pretoze teraz mam velke vydavky ako firma a danovy urad resp. soc. poistovna sa nebudu pytat preco som nezaplatil. A chcem sa vyhnut takej veci, aby som sa nedostal do este hlbsej financnej straty, z ktorej by mi trvalo o dost dlhsie sa z nej dostat. Zakryvacim manevrom to nie je, a nemusim to obhajovat, sme tu len anonymni diskutujuci, nepozname sa, a o svojom umysle nemusim nikoho presvedcovat. Ale dakujem za tvoj nazor, Urcite sa nad nim zamyslim, a v niecom mi urcite pomoze. Vdaka Ivan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top