Milý priateľ,

dopočul som sa o tom, že si sa rozhodol niečo robiť so svojou závislosťou. Úprimne povedané, nečakal som od teba tento krok. Vždy si sa zdal ako normálny chalan, nekonfliktný, super sme spolu vychádzali, občas sme sa spolu boli aj zabaviť. Nechápem hlavne to, ako si to celé vedel skrývať pred nami, tvojimi kamarátmi. Dozvedel som sa o tebe strašné veci. Vraj si napožičiaval obrovské peniaze, kade si chodil tam si klamal, zadlžil si nielen seba, ale aj svoju rodinu. Ten krok som od teba nečakal práve preto, lebo ty sám pred sebou si si nevedel priznať, že si chorý. Koľkokrát som ťa upozorňoval na to, aby si toľko netipoval, aby si si našiel poriadnu prácu. Tvoje odpovede boli stále tie isté – ty prácu nepotrebuješ, zarábaš dosť aj bez nej. A pozri kam až to došlo.

Nedokážem pochopiť, ako si rozmýšľal. Myslel si si , že sa to nikdy neprevalí, alebo čo? Fakt obdivujem to, ako si to zvládal v sebe držať, mňa by určite roztrhlo. Veď sme kamoši, prečo si sa mi ani raz nezdôveril, čo ťa trápi. Videl som, že sa s tebou niečo deje - v poslednej dobe si to už nebol ty. Snažil som sa z teba niečo vypáčiť ale nedalo sa. Ty si sa jednoducho zaťal, navonok si sa snažil správať tak, že je všetko OK, ale vnútri to muselo vrieť.
Nemá už význam plakať  nad rozliatym mliekom, čo sa stalo už sa neodstane. V prvom rade sa musíš dať dokopy. Dofrasa, veď máš celý život pred sebou, ty sa musíš postaviť na nohy. Nebude to ľahké, niečo som si o tvojej diagnóze zistil, je to pekná mrcha to ti poviem. Ten prvý, najťažší krok, si už spravil – rozhodol si sa liečiť. Každý ďalší krok už bude ľahší, ale nie ľahký. Ty musíš vedieť čo chceš a ísť za tým. A hlavne pomaly. Zdôrazňujem to slovo „pomaly“. Viem, že toto slovo ti je cudzie, nauč sa ho vnímať. Prestaň si stavať vzdušné zámky, zabudni na to že peniaze ktoré si prehral niekedy vyhráš späť. Ešte stále môžeš začať žiť nový život. Ak ti môžem poradiť, zabudni na to že niektoré stávkové kancelárie, alebo herne vôbec existujú. Skús sa vrátiť k tým veciam, ktoré si robil predtým. Pamätáš ako sme spolu chodili hrávať tenis, alebo len tak do si zabehať do lesa? Ja raketu stále mám a verím, že aj ty. Na svete je predsa toľko krásnych vecí, len ich musíš znova nájsť. Musíš nájsť znova sám seba.  začni tým, že zájdeš za odborníkom, ktorý sqa takýmto problémom venuje. Ja som tak urobil a dnes mi je lepšie. Neveril som, že mi to pomôže, ale chcel som už konečne žiť.

Začni žiť aj Ty a neodkladaj ten krok. Požiadaj o pomoc.

Maj sa dobre, a hlavne neodkladaj žiadosť o pomoc. 

Fero

Scroll to top