klub gamblerovManžel podnikal a jeho výdaje boli vyššie ako jeho príjmy. Spočiatku som ho ospravedlňovala, že je ťažká doba a nie je ľahké podnikať. Keď to trvalo dva roky, dohodli sme sa , že sa zamestná. Získal výborné miesto, ktoré ho napĺňalo a tak sa všetko dostalo do tzv. normálu. Nezarábal veľa ale mal stabilný príjem.

Podarilo sa mi vďaka aj mojim príjmom ušetriť peniaze a začali sme uvažovať o novom bývaní v rod. dome. Presťahovali sme sa do domu ale s hypotekárnym zaťažením. V tomto čase som začala sledovať všetky finančné toky, aby sme sa nedostali do problémov. Tak som zistila, že manžel míňa skutočne veľké peniaze. Požiadal som ho o vysvetlenie, čo sa deje. Jeho odpoveď bola zrozumiteľná a tak som tomu nevenovala ďalšiu pozornosť. Raz som otvorila obálku s jeho výpisom z účtu a nestačila som sa diviť. Zrazu som začala pátranie a každým dňom a novou informáciou som sa presviedčala, že jeho niekdajšia odpoveď na moju otázku, kde sú peniaze?! nebola pravdivá. Vypytovala som sa ďalej a tak sa moje presvedčenie o tom, že patrí medzi "sponzorov" stávkových kancelárií a automatov len potvrdzovala. Zistila som s hrôzou, že to trvá už niekoľko rokov a teda, že mám "úžasného" muža ( perfektne klame) alebo ja som natoľko naivná, že mi to trvalo tak dlho, kým som pochopila pravdu. Tento fakt ma natoľko odzbrojil, že som bola nútená vyhľadať pomoc lekára - psychiatra, pretože som sa obávala, že nedokážem toto tajomstvo ďalej uniesť a skrývať pravdu najmä pred dcérou, ktorá otca miluje. Získala som kontakt na jedného fantastického človeka, ktorý mi poradil a priviedol ma na stretnutie hráčov do klubu.

Tu som "utrpela šok". Stretla som sa s takou otvorenosťou a úprimnosťou, na ktorú som doteraz nebola zvyknutá. Keď som vyrozprávala svoj príbeh ( musím priznať, že s veľkými ťažkosťami), zrazu sa mi dostalo oveľa viac pochopenia ako som si len vedela prestaviť. Po skončení klubu som mala oveľa jasnejšie a vedela som, že je to zvládnuteľné. Jediné čo musím dokázať, je porozprávať sa s manželom ale otvorene a pravdivo, bez zahmlievania a vyhýbania sa pravde!

Cez Vianoce majú ľudia k sebe bližšie ako inokedy a preto to bolo možno jednoduchšie. Vyložila som fakty a dostala som priamu odpoveď, že skutočne je to pravda a môj manžel chodí hrať. Dohodli sme sa na pravidlách ako ďalej. Uplynulo veľmi málo času, aby som to mohla zhodnotiť a posúdiť, ale viem, že bez pomoci úžasných ľudí z Banskej Bystrice by som asi nedokázala ani to, čo sa mi dodnes podarilo.

Mám manžela rada a neviem si predstaviť život bez neho, ale tiež si neviem predstaviť žiť rovnako ako dodnes, bez radikálnej zmeny a v strese, čo sa môže stať?!, či náš dom bude aj naďalej náš?!, či nepríde jedného dňa exekútor a ...?!

Scroll to top