Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

nasa rodinka

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3336 od St
Odpoveď od St na tému nasa rodinka
anda
o mnozstvo eur si prisla ty a tvoje deti a dom v ktorom ste uz mohli byvat ste zas prisli ty a deti a nie on. On nevie co je spravne stale sa zbavuje zodpovednosti za svoje konanie stale chce nech za neho rozhodnutia robi druhy a tym druhym si ti kde je jeho zodpovednost to ani keby ani nebol na lieceni uz predtym. je to dalsie dieta ktore mas a za ktoreho mas robit rozhodnutia ty.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • anda
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3332 od anda
Odpoveď od anda na tému nasa rodinka
ked sme sa rozpravali spolu pred liecbou,bola aj moznost,ze odidem...sam mi povedal,ze nevie co je v tejto chvili spravne riesenie nie len pre mna s detmi ale aj pre neho.Ao co prisiel pri recidivach?o mnozstvo eur a kedze stavame dom o moznost skor byvat pretoze nebude zaco ho dostavat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3329 od St
Odpoveď od St na tému nasa rodinka
anda
Smutne na tejto chorobe ze sa neda vyliecit ona zostava kazdemu jednemu zavislemu. Ale da sa abstinovat a napravit si svoj zivot a pokracovat plnohodnotne. Kazdy jeden kto chce zaudnut alebo vymazat tu cast svojho zivota znovu do toho padne a je to horsie ako to bolo. O co prisiel tvoj priatel pri recidivach. A na toto sa on spolieha . Pomoz mu ale nelutuj ho lebo on ta zneuziva vzdy to na teba zahra vo vedomi ze mu to dvakrat preslo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • anda
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3327 od anda
Odpoveď od anda na tému nasa rodinka
ved ja som tou vizitkou myslela to,aby sa druhy nezlakli,ze sa to da vyliecit...ja viem,ze pan primar robi vsetko preto a je to len a len na zavislich co si z liecenia zoberu,urcite pojdem na tu terapiu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3324 od St
Odpoveď od St na tému nasa rodinka
Anda
Priatel nie je tvojou ani primarovou vizitkou. On je vizitkou seba ze skutocne tie prve dva razy nechcel nic robit s chorobou ktoru ma. Ako je to teraz zistis na rodinnej terapii ktora je aj na PH a tam sa mozna dozvies viac o svojom priatelovi aj to co ti do dnes nepovedal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3321 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému nasa rodinka
Anda´

každeho žiaka dokaže každy učiteľ naučiť len to avtoľko ,koľko je samotny žiak schopny naučiť sa!!! Liečba zavislosti nie je liečbou anginy ,kde lekar predpiše spravne lieky a organizmus za ich pomoci vykona svoje !!! Pri liečbe zavislosti je potrebna vedoma spolupraca s lekarom a pacient musi CHCIEŤ . Takže ja by som v pripade tvojho priateľa absolutne vylučil pana doktora ,ktory iste nema žiadny umysel nepomôcť tvojmu priateľovi pri liečeni!!! Ja čim dalej tym viac nadobudam dojem ,že tvoj priateľ si je isty uečitymi faktami o tebe a vašim ne-spolužitim a pod pocitom že nič nemôže stratiť sa chodi na liečenie len skryvať ,odpočinuť si a vatvarať dojem pred tebou že CHCE!!! Ale jeho vysledky mi tiež jasne prezradzaju ,že jeho schopnosť dosiahnuť prijatelny vysledok pre neho a jeho rodinu je v nedohľadne. V polovici jeho liečby by ťa mali zavolať na tzv.rodinnu terapiu kde budeš mať možnosť aj konzultacie s jeho ošetrujucimi ,lekar -psychoterapeut a tam uvidiš a možna sa posunieš bližšie k pravde, ale m§žeš tuto priležitosť využziť aj na otazky ohľadom tvojho chatrneho psychickeho zdravia. A čim je vlastne tvoj priateľ s akou pracou sa živi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • anda
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3319 od anda
Odpoveď od anda na tému nasa rodinka
Priatel ide mat v maji 33 a ja som si to vysvetlila tak,ze sa za neho hanbi lebo je tam po treti krat a asi to nerobi dobry dojem na tych gamblerov co su na lieceni prvy krat a urcitym sposobom je to aj vizitka pana primara,tym ale nechcem povedat ze za to moze.to urcite nie.Ana lieceni je od 2.3.,takze ma este dlhu cestu pred sebou...a ja s nim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3316 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému nasa rodinka
Anda ,

tvoja snaha pomôcť tomu koho ľubiš je pekne a aj dobre ,ale ma to taky maličky hačik . A ten spočiva v tvojom priateľovi . Povedz mi ako si prijala a rozluskla slova pana primara na P.Hore ,,Ja sa za vas hanbim!´´ zrejme na priebeh liečby a dosiahnute vysledky na nej zo strany tvojho priateľa ,ako pacienta na P.L. Ako dlho je na tejto liečbe tvoj priateľ? Koľko rokov ma tvoj priateľ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3315 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému nasa rodinka
Lemog,

všetko je O.K. ,ja si vysoko cenim tvoj prichod na tento portal a hlavne tvoju snahu pomôcť na zaklade vlastnych ,,skusenosti!´´ Zaujala ma časť tvojho prispevku ,,môžem popisovať metody,, o ake metody ide a odkiaľ ich popripade čerpaš? Ďakujem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • anda
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3313 od anda
Odpoveď od anda na tému nasa rodinka
Ja som na takej terapii nebola bola som s nim len na Gklube.Ale velmi rada tam pojdem,dufam,ze budem mat tu moznost.Jeho rodicia su na mojej strane ale skor z toho hladiska ze ma lutuju...a nevedia ako mi pomoct.Su starsi mama ma 70 a otec 80 rokov takze choroba ich syna im nic nehovori.Ja priatela velmi lubim a nechcem ho opustit ale skor mu pomoct aj ked neviem ako.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3308 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému nasa rodinka
dusiander2,


zdravim, ja mam informace z PL pouze zprostredkovane, nemohu tedy plnohodnotne posuzovat jak presne to tam funguje, pokud jsem napsal neco nepresne, omlouvam se , bylo to z neznalosti a dalsich komentaru na tema PL se pozdrzim, je vas tady dost , kteri jste pobyt v PL absolvovali a proto napr. tve komentare k teto problematice jsou dostacujici.
Ja tady mohu komentovat o svych gamblerskych pocitech ve fazi aktivniho gamblingu a ted pri abstinenci, muzu rozebirat gamblerovo chovani a co je schopen pro uspokojeni sve zavislosti udelat, mohu popisovat metody, mohu pripadne povzbudivym slovem motivovat ostatni zacinajici abstinenty

Lemog

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3305 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému nasa rodinka
Lemog,

podľa mojich vedomosti liečba zavislosti prebieha väčšinou cez terapie za učasti psychoterapeutov a lekari su viac menej v pozadi a reaguju na zaklade sprav od nich a po konzultacii s nimi . No možne su aj ine možnosti,neviem a nemam inu skusenosť. Ja som sa s lekarom počas troch mesiacoch na liečeni stretol len na vizite-primarka raz za tyždeň a raz ,ked som sa objednal u lekara na konzultaciu o stave mojej choroby.

Rodinna terapia ako sučasť liečby zavislosti je iste v každej P.L. a podľa mňa je na škodu veci že je len raz počas liečby. Ale rozumiem tomu ,lebo viem že je to naročne pre rodiny po finančnej stranke a pre lekarov po časovej. Mne ale po liečbe veľa pomohol jeden zošit v ktorom som mal a ešte vždy mam zapisane všetke odborne prednašky a moje elaboraty k nim-12, ale aj dennik a moje ,,slohove prace´´ k rôznym danym temam od teraupetou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3276 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému nasa rodinka
Woland´

suhlas. Každy jeden pokus o riešenie problemu a konštruktivna hadka je v takomto pripade dobra.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3271 od woland
Odpoveď od woland na tému nasa rodinka
Dusiander2,
ja ti rozumiem, ale napriek tomu by som to skúsil. Za pokus nič nedá. Ide o to, že Anda býva u svokrovcov (sen o vlastnom dome sa výrazne rozplýva), má príjem 200 eur atď. Ide o to, že by im na rodinnej terapii pravdu o sebe musel povedať ich vlastný syn. Pre mňa bola rodinná terapia jednou zo zlomových vecí. To samozrejme neznamená, že to bude fungovať aj v tomto prípade. Ale, opakujem, ak existuje čo len najmenšia možnosť, aby rodičia začali (tvrdo) spolupracovať na záchrane svojho syna, za pokus to stojí. Aj v prípade, že to nevyjde a Anda bude musieť odísť. Otázka znie, či má kam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3267 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému nasa rodinka
Woland ,

ja si myslim že v pripade Andy by bolo lepšie sadnuť si so svokrovcami za jeden stôl a povedať im ako na tom je samotna Anda po toľkych rokoch spoluzavislosti ! Možna že sa mylim ,ale podľa toho čo tu už odznelo na jeho priateľa a aj postoja svokrovcov k ich synovi bude veľmi ťažke ziskať si ich na jej stranu. Je tam samozrejme mnoho aj inych faktorov ,ale mam take tušenie že svokrovcom viac vadi pravda o ich synovi než to,čo napachal pod ruškom zavislosti teda cjoroby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.075 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top