Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Ako ďalej?

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 týždnami #3567 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Ako ďalej?
Peter,

nehrať znamená dať si vnútorný rozkaz ,ktorý je prvou predzvesťou a impulzom k začatiu procesu abstinencie bez dostatočného uvedomenia si spustenia reakcii tela a ducha na chýbajúce činnosti ale aj látky tvoŗiace sa pri hrani-gamblingu ,ktoré ovplyvňujú tvoje konanie a menia ťa ako človeka! A presne to isté sa deje aj pri dostatočnom uvedomeni si problému a vedomom začatiu s abstinovanim. Pri začatí nehrania a abstinovania sa spúšťajú v tele a podvedomí tie isté reakcie a činnosti a tie rovnako vplývajú predovšetkým na tvoju psychiku a neskôr aj na somatiku. Ty si to sice neuvedomuješ ,lebo všetko sa deje a spustilo tvojím vedomím rozkazom ,ale v tvojom podvedomí sa začal proces ,ktorý ty nemáš možnosť kontrolovať a praktický ani nevieš ,že sa začal! Ty ho až neskôr začneš pociťovať pri rôznych zmenách nálad ,navaloch emocii ale aj pri rôznych telesných problémoch . Takže ako sám vidíš ,nehranie a abstinovanie je rovnakým spúšťačom pre tvoje podvedomie a všetke činnosti s ním spojené a majú pre teba a tvoj život a zmeny v konani rovnaký význam . Pri vedomom nehrani a abstinovani dochádza aj k tým istým
poznaniam ,pochopeniu a uvedomovaniu si závislého a ide praktický o tú istú činnosť ,lebo nehrajúci abstinuje a abstinujuci nehraje!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 týždnami #3565 od St
Odpoveď od St na tému Ako ďalej?
PeterBe
Medzi nehranim a abstinenciou je rozdiel. Ako si sa citil na zaciatku ked si sa nahneval ze zavislost ktoru mas ta o nieco v zivote obera. Tak si si povedal nebudem dalej podavat. Takze si nehral ale to nie je abstinovanie. Abstinencia je ked sa clovek lieci nastavi si pravidla zmeni myslenie a sposob zivota a nezivori netrapi sa ale uziva si novy zivot sposob ktory ma vdaka pravidlam abstinencie. Ako si sa citil na zaciatku ked si nic nevedel o svojej chorobe Ake je to teraz ked vies o co vsetko si prisiel. A este jedna vec ohladom hrubej ciary v zivote je pravda ze netreba zabudnut ale tiez netreba sa obvinovat zo zlyhania ktore bolo je to skusenost ktorou si presiel ty aj ja a mnoho dalsich ktora nas naucila veci ktore sme si v minulosti nevazili. Tiez si si uvedomil ze aj 20 az 30 € mesacne sa da investovat lepsie a ze aj napriek tomu ze je to malo ma to svoju hodnutu ktora niekomu urobi radost a tebe nesposobuje zdravotne problemy. Abstinencia je novy a lepsi pohlad na zivot. Nehranie je len prezivanie a vyckavanie na novu prilezitost znovu zacat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 týždnami #3564 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Ako ďalej?
Ahojte.
Píšem aby som oznámil že sa držím, je to zatiaľ krátko, ale cítim sa dobre.
Chcem tým dodať morálnu podporu tým ktorý sa rozhodujú ako ďalej.
Jedným dychom dodávam že to nie je ľahké, myslím že tí ktorí kedysi gemblovali ma chápu.
Niekedy sú dni kedy ma tipovanie ani nenapadne, niekedy sa zobudím s tým že si len tak hovorím že ake by to bolo len tak si zatipovať pre zábavu.
Odolávam, lebo viem už že neexistuje strená cesta, je cesta abstinencie a gemblerstva.
Velmi často sem chodím a čítam príspevky, niekedy chcem aj niečo napísať, ale necítim sa ešte nato aby som poradil.
Tak napíšem pár svojich postrehov.
Až posledné dni po prečítaní viacerých príspevkov si uvedomujem jednú vec, dúfam že nikoho neurazím.
Ja som pohrdal gemblermi závislými na automatoch, hovoril som si akí sú hlúpi, ešte aj keď som začínal abstinovať od tipovania som si hovoril že ja nie som ako gembleri, ja som tipér.
Hlúposť, tiež som gembler, nie je rozdiel medzi tipujúcimi a hráčmi na automatoch čo sa týka sily závislosti.
Druhá vec uvedomenia, tvrdil som že prehrávam 20 až 30 eur mesačne, hlúposť, kvoli tipovaniu som kupoval športové noviny, chodil sem tam na pivko po prehratom tikete, nie často ale raz za čas. Teraz ked netipujem vidím sám ako za tie peniaze čo mi ostávajú na účte keď dávam manželke čo všetko za to kúpi napr. pre deti alebo domov.
Tretia vec ja nie som človek ktorý dokáže urobiť za minulosťou hrubú čiaru, vždy asi budem považovať za svoje zlýhanie určité obdobie svojho života.
Ale o to viac si užívam prítomnosť. Takže oplatilo sa prestať.
Myslím že mi pomohla zmena myslenia ako píše Lemoq, človek sa musí nastaviť inú vlnu, vlnu ktorá znamená životný úspech.
Na začiatok si dať menšie ciele, postupne ich zvyšovať.
Mnohé veci sám v sebe prehodnocujem, stále.
Musím ale poďakovať za existenciu tejto stránky, Dusianderovi veľká vďaka za jeho úprimnosť a tvrdé slová,a aj ostatným ktorí pomáhajú a podporujú túto stránku, veď len ten krátky okamih ktorý nehrám znamená pre mňa veľa lebo mi vrátil city do mojho života.
Snaď len ešte jedná otázka na ST keď mi v jednom príspevku napísal že ja neabstinujem len sa snažím netipovať, aký je v tom rozdiel?
Nemyslím to v zlom len som možno niečo nepochopil a ako asi každý kto sa lieči tak zbieram čo najviac info o svojej chorobe.
Ešte raz vďaka a držte sa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3094 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Ako ďalej?
Peter Be ,

,,Clovek je oveľa mudrejši ,než si je to schopny predstaviť a uvedomiť! ,, by sa pridalo pridať k tvojmu vyjadreniu o veciach na ktore prichadzaš postupom času pri vracani sa do čias tvojho aktivneho hrania-tipovania . Tvoje imaginarne nočne monology a rozoberanie tvojej a vašej minulosti a aj buducnosti su dokazom toho .že aj ty sa vždy vyvijaš a prichadzaš na veci na ktore by si v minulosti ani len nenarazil a nestali by ti za pozornosť.

Ty vždy spajaš hadky s naslednym hranim-tipovanim a ja si myslim že prave tie hadky boli vždy vedomim povodcom a spušťačom tvojho hrania . Jednoducho tvoje podvedomie podťahlo sile vašni-zavislesti a potom prišla cez naplanovanu hadku recidiva a podvedenie seba sameho .

Tvoja manželka je vždy s niečim nespokojna a jej logiga v spojeni s tvojim konanim je viac iracionalna než je zdrave v pripade abstinujuceho zavisleho človeka.Nuž skus sa jej spytať,či bude rada ked sa začneš opäť viac venovať tvojej vašni a budeš chorieť a prepadať nekontrolovanemu hraniu a prehravaniu aj jej zdravia! Alebo jej povedz nech si uvedomy a mysli na to ,čo ma a nie na to ,čo nema a čo jej chyba!

Tvoja pracovna aktivita uzko suvisi s tvojim problemom -zavislosťou ,ale to je v poriadku : Ved iste poznaš heslo ,,ARBEIT MACHT FREI!,, a nie nahodou bolo na miestach -koncentračnych taboroch a tak isto je aj jednou z terapii na liečeni zavislosti ! Zavisly ,ktory je zaneprazdneny totiž nema čas myslieť a zamyšľať sa nad sebou a jeho problemamy ale je sustredenym na pracu a prave vtedy slabne sila zavislosti a nutkanie na hru a praca tak prakticky eliminuje silu zavislosti . Ved iste poznaš stavy nič nerobenia a vnutorny boj s vašňou a konečnu prehru nad ňou!

Peter ,každy kto sa moc vracia do minulosti a upriamuje svoje konanie na buducnosť ,prichadza o pritomnosť a dianie v nej! Ja tiež žijem každy jeden deň tak,ako by mal byť mojim poslednym a vychutnavam si život v pritomnosti tu a teraz! A vieš,že prečo? Nuž aj preto .lebo život nema logiku a netreba ho chapať ,ale žiť!!! Peter ,skus sa posunuť trochu v pred a zmeň svoj status zavisleho za abstinujuceho tipera-gamblera a zasej tak dalšie zdravšie semienko do tvojho podvedomia a nechaj ho tam zakličiť a potom už len čakaj a zbieraj urodu-plody aj z neho........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3093 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Ako ďalej?
Tým že to platí aj pre súčasnost som chcel povedať že sa stále považujem za závislého, a vela vecí mi nedáva logiku, ale myslím že ýdravým ludom nedáva logiku vela vecí z mojho života, napr, že nerozmýšlam roky dopredu ale idem deň za dňom a každý jeden deň ktorý zvládnem je pre mňa úspechom.
Pre nich je to normálny deň, pre mňa je výnimočný

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3092 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Ako ďalej?
Práve dnes mi žena povedala, čo sa jej nepáči.
Vraj odkedy som prestal stávkovať moc sa venujem práci a povedala mi že niekedy má pocit že som s tým prestal kvoli tomu aby som bol úspešný v pracovnom živote a nie kvoli nám.
A k tým hádkam, keď som netipoval vytáčalo ma všetko z čoho plynuli hádky, a ja som chcel potom manželku vytrestať tak som šiel tipovať, čo ale u mňa samého postráda logiku, lebo som tvrdil že chcem prestať kvoli sebe.
Ale u závislého je asi vela nelogického, a to platí aj pre súčasnosť.
Isté je že s ženou sa máme rady, tak verím že to bude všetko ok, aj keď napr. k tej práci má pravdu, ale ja tak zaháňam niekedy myšlienky na hranie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3091 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Ako ďalej?
Peter Be,

čas je ta veličina ,ktoru si pred tym nevnimal a teraz ked nim neplytvaš,tak vidiš aj veci ktore si predtym nemal čas vidieť a ani sa nad nimi čo i len pozastavoval. Pred par mesiacmi bola sila tvojej zavislosti silnejšia než ty a ty si jej v skutočnosti ani nechcel odolavať ale si ju chcel podporovať. Peter a neboli z tvojej strany tak nahodou tie agresivne hadky vyvolavane zamerne aby si mal dovod sadnuť si za PC a oddavať sa tvojej vašni? Co mi na to odpovieš s odstupom času a s triezvejšou hlavou? Ono, každy lekar ti povie že liečiť sa treba vždy pre seba a za seba anikdy nie za a pre druhych a inych. Ked sa niekedy pytali francuskeho priekopnika experimentalnej psychologie Emila COUE na to .že koľko ľludi vyliečil jeho systemom liečby,tak im odpovedal že ešte žiadneho ale za to sa mu podarilo pomocť mnohym z nich!!! A prave o tom to je aj v pripade liečby zavislosti . Tak,ako sa nemože ani jeden pomahajuci spoluzavisly vyliečiť za zavisleho tak,tak sa musi zavisly vyliečiť len sam za seba a nie za spoluzavisleho!!! Už davnejšie som ti pisal ,že tvoja manželka ešte vždy nepchopila rozmer a problem zavislosti ,lebo pri tvoje zavislosti nezažila to,čo sa tu prebera každy deň a nikdy jej nechybali financie. ale jej nervozita z tvojho postoja k tvojmu problemu može byť ako spušťačom pre jej stavy nervozity . Ja osobne som mal niekedy tiež take pocity pri istych okolnastiach a nezhodach doma a dokonca sa mi zdalo že manželka by bola najradšej keby som bol niekde v herni a nie doma!!! Tu je na mieste konštruktivna hadka,pri ktorej nikto nevyhra ,ale posunie vas oboch v pred a v buducnosti sa tak možte vyvarovať určitym problemom. Ale je dosť mozna aj alternativa ,že teraz maš viac času a iste veci a suvislosti uz chapeš bez vedlajšich vplyvov zavislosti a vidiš zrazu aj to ,čo si pred tym nevidel.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3078 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Ako ďalej?
Ahojte, z dovodu práce som sa nejaký čas neozval, ale dnes som dočítal príspevky aj v iných témach.
Dusiander ďakujem za želanie, aj ja verím že to bude ok.
Ale v súvislosti aj s inými témami, premýšlaním o recidíve, spúšťačoch atd, som prišiel k zaujímavým veciam.
Mne manželka hovorila že podla nej nemám problém s hraním, vyčítala mi však nedostatok času.
Ja som ten problém cítil, a chcel skončiť s hraním.
A vždy som to porušil, teraz sa držím.
A tak človek rozmýšla čo bolo pred tým zle.
Hádky. Vždy keď som sa s ženou pohádal tak som sadol za PC a hral som.
Hovoril som že to je jej vina lebo hraním sa aspoň ukludním.
Smiešne, až teraz prichádzam nato, že ja som hovoril že chcem prestať hrať a nikdy to nebola pravda.
Až teraz ked sme sa pohádali tak ma ťahalo do stávkovej, ale mi nejaký hlas vnútri povedal, že by som podviedol sám seba.
Niečo na tom bude že s hraním človek musí prestať kvoli sebe, inak to asi nemá zmysel.
Ale..............nie všetko je pozitívne, nerozumiem tomuto.
Nikdy som vela nepil, a tak som si dal predsavzatie že spoločne s tipovaním skončím úplne aj s alkoholom, bolo to moje rozhodnutie kvoli práci, odkedy netipujem, som kludnejší, ovela, snažím sa aj viac doma zapájať, pomáhať.
Tak to zhrniem, netipujem, nepijem, nefajčím a som kludnejší, a mne sa zdá že manželka je z toho nervoznejšia ako ked som tipoval.
Náš vztah ako keby schladol tým že netipujem.
Je to normálne? Podotýkam že nemáme nejaké problemy v manželstve, len mi žena príde zo mna nervoznejšia ako keď som hral, čo mi príde ako úplna somarina

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2967 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Ako ďalej?
Peter Be,

súčasťou tipovania je hazard .Nuž a aj pri ňom ako súčasti tipovania ide o pozorovanie a zhromažďovanie jednotlivich stránok nejakého námetu ,v tvojom prípade hry-tipovania ,duševnou činnosťou a nadobudanim poznaní ,premýšľaním a zvažovaním !!! Teda ,ty ako hráč-závislý si tiež pozoroval a zhromažďoval zásady a princípy jednotlivej hry ako súčasti tvojho hazardu a neustále si o tom premýšľal ! Takže ty si jednoducho ani len namal čas na premýšľanie o tvojejej chorobe-tipovani ,ale ani ťa to nenapadlo ,že je všetko ináč než si si vtedy myslel -nemyslel !TVOJA PREDSTAVA O SKUTOČNOSTÍ A SKUTOČNOSŤ aj v tvojom prípade nebolo to isté!

Peter ,tvoje podvedomie si berie jednoducho za svoje ,že stávkové kancelárie tú už nie sú pre teba a vytrácajú sa z tvojho života a života tvojej rodiny. Je to pre teba dobrým znamením a určitým indikátorom ,že to ,čo si si zaumienil a chceš zmeniť v prospech tvojho zdravia a rodiny začína prinášať prvé úspechy a tie ťa motivuju k úspechom a krokom ďalším ! Je dobré že nepodliehaš emociam a eufórii z už dosiahnutého ,triezvo vyhodnocuješ disiahnute, pozeráš aj na zadné vratka a hlavne na to,čo ti leží pod nohami a nie na to,čo sa matne rysuje na nekonečnom horizonte. Obozretnosti pri tejto chorobe totiž nikdy nie je dosť a zdravá ctižiadostivosť a pokora pred ňou sú atribútmi pred ktorými slabne a tratí na mohutnosti každým jedným dňom nemyslenia na ňu !!!

Peter držím aj na ďalej palce a prajem každému jednému semienku zasiatemu v tvojom podvedomí zdarnemu rastu a rozvinutiu sa v prekrasnu záhradu ,ktorá bude obohacovať život tvoj a aj tvojej rodiny..ď

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2966 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Ako ďalej?
Nie, držím sa, dokonca som mal týždeň asi taký najlahší, čítal som o suchej recidíve, ako predíst recidíve, mal som asi 2x taký krátky okamih že by som si zahral, ale odohnal som ho prácou.
Začalo sa mi stávat, pre bežného človeka neuveritelne, pre mna výhra, že prejdem okolo stávkovej kde som chodil niekedy aj viackrat denne, že dnes okolo nej prejdem a ani si to neuvedomím.
Ale fakt je aj to že manželka mi hovorí, že viac čítam, pracujem,spávam ale že by chceli mat zo mňa o kúsok viac doma, aby som sa im venoval.
Určite rodine venujem viac času ako predtým, ale asi sa budem musiet zlepšit viac.
Čím dlhšie netipujem, nechápem prečo som tipoval, ale necítím sa ako víťaz že netipujem, ale ako som písal som rád za každý deň bez tipovania, a dúfam že mi to vydrží navždy.
A pomáha aj tých 40 eur mesačne, dávam ich žene, a tá vždy kúpi niečo do domácnosti, čo ma motivuje, lebo vidím že za peniaze čo by som prehral máme niečo nové doma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2965 od St
Odpoveď od St na tému Ako ďalej?
Peter Be
ako sa drzis ci si spat spadol do svojho povodneho kolobehu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2933 od St
Odpoveď od St na tému Ako ďalej?
Peter Be
ako si si to zabezpecil aby si do toho nespadol znova

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2931 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Ako ďalej?
S pocitom že by som si ahral, aj keď včera a dnes som mal asi najlepšie 2 dni, keď ma to k hre vobec neťahalo.
Ale sú dni keď musím odolávať, a niekedy je to dosť psychicky vyčerpávajúce

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2929 od St
Odpoveď od St na tému Ako ďalej?
Peter Be
S cim bojujes kazdy den

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2926 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Ako ďalej?
Ahojte, odpoveď pre Števa, ja som nikdy neprehral naraz veľa peňazí, aj keď dohromady by to bolo asi dosť.
V rodine som nemal problem kvoli tipovaniu, ale bolo to moje rozhodnutie, nakoľko ja sám sa za to hanbím a cítim sa nepríjemne.
No a ostatné odpovede, v mojom živote sa zmenilo že som sa stal kludnejším, nemám neustály tlak, súvisiaci s tipovaním, skor sa jedná o náhodný ale silný tlak.
Mám viac času na rodinu čo sa pretavilo v prerábke bytu, vela čítam, viac sa hrám s detmi, častejšie chodíme na návštevy, stretávame sa s známymi.
Som si vedomý že som sa to rozhodol zvládnuť sám, som rád že manželka ma podporuje a verí mi momentálne.
Len som prekvapený aký dosah má na mňa tipovanie, nakoľko som si myslel aj keď som tušil problemy že to mám pod kontrolou.
Ale neustále vnútorné boje ma presviedčajú, že som klamal sám seba že to mám pod kontrolou.
Dusiander má pravdu v tom že to nie je o peniazoch, lebo tú sumu čo ja mesačne som prehrával do 40 eur mesačne nás neohrozuje, ale ja som sa cítil zle psychicky.
Ten pocit ked som si sadol k stávkovaniu o 15 h že na hodinu a skončil som keď všetci spali- hroza. Aj keď som vyhral, prehral hnusil som sa sám sebe, som rád že momentálne to neprežívam, a som vďačný za každý deň bez tipovania.
Ale plnohodnotne žiť začnem asi až vtedy, keď nebudem musieť skoro každý deň bojovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.438 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top