Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

"Pomoc"

  • dusiander2
pred 9 rokmi 4 dňami #2089 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému "Pomoc"
Dontao,

ja som sa ti len v kratkosti snažil vysvetliť pôsobenie niektorých funkcii ,ktoré sa v bežnom živote vyjadrujú len ako frazy a to bez toho aby ich užívatelia vedeli ich skutočný význam a poznali ich vplyv na ich život! Ty tu síce pekne pišeš že sa učíš pomaličky zaháňať nanutene myšlienky ,myšlienkami tvorivími -vlastnými a dokonca už aj na imaginaciu a modernú modlidbu ,dajme tomu miny autogenny trening,myslíš. Čo je samozrejme u teba posun vpred a chvalihodne ,ale ako sam vidíš ešte vždy nepostačujúce ,lebo skrytá sila zavislosti ťa porazí kedy chce! Nuž ,je pravdou že na ceste k trvalej abstinencij si sám a nemáš žiadnu barlicku pomoci a na tvoju škodu ani spätnú väzbu v podobe spriaznenej duše ,ktorej by si skladal účty za svoje prehriešky na tejto ceste a ktorá by ťa aj kontrolovala a nastovovala ti zdkadlo v ktorom by si sa videl taký,akého by ťa videla spriaznena duša . A v prípade zlihania -recidivy by ti to dala aj ,,vyžrať'' a ty by sj nemohol len sucho a na prázdno konštatovať bez následkov ,že recidiva je súčasťou liečby!!! Ty totiž takto prichádzaš o pocit viny z pravdy seba samého a spriaznenej duše. A to je tiež nezanedbateľný faktor ,ktorý je veľmi dôležitý na cests k trvalej abstinencii!!! Ty totiž na tejto ceste robíš len to čo robiť chceš a myslíš si,že to robíš dobre. No ale na ceste za trvalou abstinenciou to nestačí ,na nej treba robiť predovšetkým veci aj proti svojej vôli a podriadiť sa im a tak pestovať svoju vôľu pri dosiahnutí tvojej idey! Denník si prestal písať po dvoch pokusoch,neviem či beháš,posiluješ,čítaš a dodržuješ celodenný režim tak,aby nanutena myslienka malá čo najmenšiu šancu opantať tvoju myseľ a vnútro a pokorila ťa . Na tejto ceste vyhovorky a iracionalita nemajú miesto a plne platí zásada ,,Čo máš urobiť dnes a hneď neodkladaj na zajtra!'' ,pred zasadami ktoré ťa nutia k necinnosti a zamyšľanim sa nad sebov samim a ľutovani sa a to hlavne vtedy keď zlihaš a ostávaš hladný bez jedinéj pency!!!Máš už vôbec na stene zaramovany plán denného režimu a striktne ho aj dodržiavaš? Alebo takto ,čo si myslíš o tvojom zlihani ,opatovnych recidivach a prečo k nim dochádza????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
Viac
pred 9 rokmi 5 dňami #2086 od dontao
Odpoveď od dontao na tému "Pomoc"
ahoj dusiander...tak si mi to rozpisal ako psycholog niektore vety som musel 3x precitat pomaly aby sa mi to vyjasnilo v hlave aby som to presne pochopil tak myslim bo zlozite 1 slovo nadvezuje na 2 a 2 na 3 a 3 na 4 ,,, TAK JA TO ZHRNIEM ASI TAK ,ako to ze pochopenie je uvedomenie a ze premyslas je iez uvedomenie a na zaklade uvedomenia je chcenie ktore burcuje volu a volou budujes sebadisciplinu a po nej zacne rajst sebavedomie,,,taze ja som si to tak VYSVETLIL a dufam ze dobre bo podla logiky to tak vychadza ..no ja som nastartovany perfektne teraz aj ked mi pride myslienka hned ju zahodim vyradim ju zdravim zamyslenim sa taze uvedominim co vsetko mi to zobralo kde som a kde skoncim a ze vlastne cim viac tu myslenku zazeniem tym pomaly si vybudujem sebavedomie spat a aj sebadisciplnu a volu a po case to prejde ja vto verim zatial sa drzim pomaly si budujem mur ja som silny ja to dokazem len vela musim pracovat zo z psychikou ked pride myslienka hned sa pretransferujem myslenie hned to vyhadzujem z hlavy ,,cas vsetko vylieci .nikdy by ma nenapadlo ze tak clovek musi pracovat z psychikou myslenim silnym odhodlanima a vsetko okolo myslenia ako to je prepojene ked ta ovladne zavislost...a to ma tesi naplna nadsenim ze to viem ze som sa dopracoval k tomu a ze mam chut a chcem sit takto cisty zo zdravym rozumom dalej,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 5 dňami #2085 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému "Pomoc"
Dontao,

iba ak raz pochopíš ,prečo si chceš konečne povedať pravdu ,ti pomôže rozhodnúť o tom ,čí veci ktoré sa majú zmeniť tvojím pričinením budú také,aké chceš aby boli!

Dontao, POCHOPENIE je aj znakom UVEDOMENIA si stavu -niečoho a opiera sa o vedomie ,že PREMÝŠĽAŠ!Je to prebudenie sa zo subjektívneho životného sna ,z mdleho živorenia a potacania sa medzi protirečíacimi impulzmi a citovymi sklamaniami!!! UVEDOMIŤ si,znamená vyliečiť sa! Na základe UVEDOMENIA si ,naštartuje sa v tvojom podvedomí CHCENIE ,ktoré je vecou spravovacieho,poznavacieho a usmerňujúcehk intelektu ,ktoré začne burcovať VÔĽU -to je energiu determinovanu psychikou,ktorá je prostriedkom realizacie tvojej idey . VÔĽA znamená aj vyvijanie sily smerujucej k vytýčenému smeru! Nuž a VÔĽA je bez SEBADISCIPLYNY : hrádza istých silných prsdstav proti naliehajucim silám draždivych pudov .Je to myšlienkový rozkaz,ktorý si dávaš sam a pramení z tvojho morálneho presvedčenía . S prvými krokmi SEBADISCIPLÍNY začína rásť aj tvoje SEBAVEDOMIE: je pôvodne nevedoma pamäť tvojej bytosti ,ktorá je vyzivovana z vyššej reality .Je to magická SUGESCIA istoty o sebe samom! SUGESCIA je cielené duševné vyvolavanie určitých predstáv ,ktoré sa vnímajú ako pravdivé a v sulade s tým aj realizované a vspojspojení s IMAGINACIOU :obrazutvornosť ,predstavivosť a schopnosť vytvárať si v mysli jeden živý obraz ,jednu myšlienku a vnucovanie si tohto obrazu a myšlienky svojmu vedomiu a aj podvedomiu , musí zakonite prísť aj k posilnenih VIERY ako takej! VIERA je určitá myšlienka alebo stav ,ktorý vadomie a tým aj pod vädomie prijíma ako skutočnosť . VIERA je duševná skutočnosť ,ktorá takým spôsobom akým myslíš nechá pôsobiť moc podvedomia vo všetkých fázach tvojho života!!! Obsah tvojej VIERY je totožný s obsahom tvojho myslenia. VIERA je poznanie funkcie a pôsobenia vedomia a podvedomia,pri silnej VIERE a VIERE ako,takej nie js rozhodujúce v čo veríš ,als že tomu veríš!Postoj založený na silnej VIERE spojí vedomie a podvedomie do liečivého a harmonický pôsobiaceho celku!!!
Dontao, zhruba asi toto ,a nie len toto, musíš CHCIEŤ v sebe naštartovať ,aby si raz videl aj ty jasné svetlo na konci tvojho momentálneho tunela v ktorom sa potacaš a nevieš si v ňom rady!!! Ako sam vidíš nie je všetko také jednoduché ako si si myslel a samému ba ani vo sne nenapadlo aj očom je cesta-liečba zo zavislosti k trvalej zmene maslenia a života v ABSTINENCII,nie?!?!?!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
Viac
pred 9 rokmi 6 dňami #2084 od dontao
Odpoveď od dontao na tému "Pomoc"
Dusiander ja chapem slovo pochopit len nie tak ako ty to potrebuje niekto menej niekto viac a tak kazdy je iny ,,a ta iracionalita tak to mas pravdu vtom robim chybim ze viem ale aj tak idem proti rozumu ale postupne sa dopracuvavam k tomu tym ze chcem a spadnem do toho zas a zas zacinam odznovu ta privedie k rozumu mysliet viac a viac...fajcenia som sa uz vzdal po 20 rokoch nefajcim od 16 8 ---8 mesiacou restal som lebo som skusal 20x a nevedel som az pokial som NEPOCHOPIL,,trvalo mi to dlho ale uz som pochopil ze uz ma unavovali tie cigi a ze som slaby nemam kondicku a tak som behal po robote a behal a behal a mozem mat nervy stresy aj som mal a nezapalil som lebo som pochopil ...no uz som aj zabudol na zvyk co som mal 20 rok ze hned rano pri ave ciga teraz ani neviem co to je..a to ma vedie aj k tomu hraniu ,,recidiva je normalna vec u gambleroch niesom jediny hlavne ze som vstal a idem dalej zas fresh,,a tak isto ked sa to dalo z fajcenim da sa to aj s tym,,len kazdemu inac ,,inac diki za tvoju podporu z ktorej si furt nieco zoberiem takze si tu taky nas liecitel skuseny poradca vies o com pises :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 1 týždňom #2077 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému "Pomoc"
Dontao,

jedným zo zakladov úspechu dopracovania sa k trvalej abstinencii je POCHOPIŤ a až potom prestať. Nuž a ty si ešte absolutne NEPOCHOPIL ,tak zakonite nemôžeš prestať!!! Nuž a tvoja opätovna par excelans IRACIONALITA je toho jasným dôkazom ,a nič nemení na tvojej snahe zdieľať svoj problém len s prázdnym žalúdkom a prazdnou peňaženkou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
Viac
pred 9 rokmi 1 týždňom #2076 od dontao
Odpoveď od dontao na tému "Pomoc"
nehral som dobre bolo a potom som zas sa zblaznil a podal bo slabo z robotou bolo ta som skusal otocit a ta zas nic ,,,teraz ma kare zas ale musim prejst tym par dni a potom sa zabehnem spat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 1 týždňom #2075 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému "Pomoc"
Dontao,

a vari sa niečo strašné stalo ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
Viac
pred 9 rokmi 1 týždňom #2074 od dontao
Odpoveď od dontao na tému "Pomoc"
pravda ze som hral zas vyhral som 500 1000 500 ale vsetko poslo zas spat ,skusam zas teraz nehram ,,co ine podcenil som no nic idem zas odzova

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 4 týždnami #2072 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému "Pomoc"
Dontao,

a aka je PRAVDA a skutočnosť o tvojej abstinencii?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
Viac
pred 9 rokmi 4 týždnami #2071 od dontao
Odpoveď od dontao na tému "Pomoc"
jak to vyzera s tebou scout?? napis email na seba dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #2037 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému "Pomoc"
Scout,

liečenie zavislosti je o pokore k sile tejto choroby a o pravde ktorú napachala na samotnom zavislom a jeho blízkom a širšom okolí. Nuž a nie každý je schopný toto pochopiť a priznať si skutočnú pravdu a myslí si ze je ináč chorý-závislý a že pod rúškom závislosti dokonca nič zlého nikdy nenapachal. A dokonca mnoho tu píšucich nedokáže pochopiť že kazdy má nárok aj na názor a to či už správny alebo aj nesprávny. Veď kazdy si v konečnom dôsledku môže z neho vybrať čo chce ,alebo ho jednoducho odignorovať a naň ani nereagovať. No ja viem jednu vec isto a tá spočíva v tom že jedine pravdou o zavislosti a jej následkoch sa dá úspešne dopracovať k trvalej abstinencii a zmene myslenia a zivota ako takého.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Scout
  • Autor témy
Viac
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #2033 od Scout
Odpoveď od Scout na tému "Pomoc"
dusiander2,
ďakujem za určité usmernenie a vysvetlenie akým spôsobom sa uberať a na ktoré veci sa v prvom rade zamerať. Z viacerých diskusií som z Tvojich príspevkov vycítil, že vieš o čom píšeš, aj keď pre mnohých je možno Tvoj "drsný" postoj, rady a poznámky proti srsti. Nečakám ľútosť, ani nič podobné, nakoniec, svoj momentálny stav som si zapríčinil sám a tým, že som tu, hľadám riešenie a konštruktívne rady ako sa pohnúť vpred a riešiť svoj problém. Za seba sa Ti chcem poďakovať, zajtra robím prvý krok a dúfam, že to zvládnem s chladnou hlavou a rozumom. Určite sem budem prispievať aj naďalej, podelím sa, tajne dúfam a verím, že najmä so svojimi úspechmi, nech sú inšpiráciou a ponaučením aj pre ostatných, ktorí to budú čítať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #2031 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému "Pomoc"
Scoud,

jedná vec je vedieť a druhá dokázať podľa neho a prevde v ňom aj žiť! Nemal si právo nokomu ničiť život a predsa si ho ničil!! Do akej miery si uvedomuješ že si chorým človekom? Tvoje rozmýšľanie je vždy v područí závislosti v ktorom si uvedomuješ to ,čo spôsobila a viac menej sa vyjadruješ ospravedlnujuco z tebou napáchaného k tým ,ktorým tvoja choroba spôsobila bolesť a problémy. Tvoje uvedomenie v tomto smere je v absolutnom poriadku,ale kde js také isté aj k sebe samému a všetkému čo ti spôsobilo? Tvoj strach zo zlyhania je vždy napred smerovany iným a až potom až tebe a to tak isto ako aj tvoj momentálny postoj okolia -spoločnosti na teba ako závislého. Nuž ak by si nezadal dôvod -príčinu tak to tu dnes neriešime. Ale ty si tu predsa neprišiel riešiť jeden z nasledkov tvojej základnej príčiny ,ale odstranenie tej príčiny aby si nemusel odstraňovať následky! Tvoja pozornosť musí byť sústredená predovšetkým na teba samotného a tvoj problém a tvoja energia nemôže byť momentalne vynakladana viac na veci druhoradé než na vec prvoradú. Takže opäť ,nie v diaľke sa rysuju kontúry tvojho úspechu pri odstraňovaní tvojej príčiny ,ale rovno pred tvojimi nohami! Tvoj cieľ je samotná cesta po ktorej sa chceš vydať a začína prvým krokom ktorý chceš spraviť už zajtra ráno a keď chceš vidieť a dosiahnuť dnes večer neviditeľný koniec ,tak sa musíš napred na ňu vydať! Js dobré že máš isté predstavy a idey s ktorými chceš dosiahnuť svoj cieľ a zmenu v živote ,ale len čas a tvoja vôľa,sebavedomie a viera v zdarny úspech ukáže aký si silný a ako to v skutosnosti v tvojej duši je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Scout
  • Autor témy
Viac
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #2030 od Scout
Odpoveď od Scout na tému "Pomoc"
dusiander2,
viem, že všetko je to o tom zmeniť spôsob myslenia, spôsob života, úplne obrátiť rebríček hodnôt, priznať si, že som Hráč a že si to budem celý život niesť so sebou. Ako som písal, zdôveril som sa priateľke, ktorá je rozhodnutá pomôcť mi, no ešte celkom nechápe, čo všetko obnáša toto rozhodnutie a pravda je, že ja tým nie som moc "nadšený", nakoľko nechcem, aby bola stále v strachu, čo bude, ako bude, či to zvládnem. Ako som už písal,nemám právo ničiť životy iným, najmä nie ľuďom, ktorí ma ešte stále majú radi a záleží im na mne. Viem, že aj rodine na mne stále záleží a bude to pre nich obrovská rana, keď sa opäť priznám,čo mimochodom bude už zajtra. Chcem, aby priateľka išla so mnou na stretnutie s abstinujúcimi, možno lepšie pochopí o čo vlastne ide a bude mať šancu zvážiť, či jej to stojí za to. Je úžasná osoba a veľmi ľutujem, že musí teraz prežívať toto peklo so mnou. Ďakujem za poznámku, že nemám hľadieť ďaleko, toto som si nejak neuvedomil, že vlastne celý ten boj ide pomaly, deň za dňom a skladá sa z malých úspechov. To bola vlastne aj príčina, prečo som opäť začal hrať, vidina rýchle zarobených peňazí, z ktorých by som mohol posplácať dlhy. S prácou je to u mňa trošku špecifické, preto rozmýšľam aj nad odchodom a zmenou. Nové prostredie, nové kontakty a ľudia, myslím, že by mi to pomohlo. Určite poznáš to rozpoloženie, keď človek nemá nič, len dlhy, vie, že sklamal všetkých okolo seba, ten strach ako zareagujú keď sa to opäť prevalí, pocit hanby,...pretože dobre viem, že na závislých spoločnosť hľadí ako na odpad, ako na niekoho, kto si za všetko môže sám ( čo je pravda ) a nezaslúži si nič iné ako opovrhovanie. Je ozaj ťažké všetky tieto veci ignorovať, no iná cesta ako prijať to s pokorou nie je, len si to každý deň vtĺkať do hlavy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 3 mesiacmi #2027 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému "Pomoc"
Scoud,

vieš čo chceš,ale nevieš ako na to a ako to dosiahnuť.Napred musíš prekonať strach nad pravdou a následkami a nechať bokom predsudky o budúcnosti . Ty sa dnes nepozeraj ďaleko pred seba ,ale na to ,čo ti leží rovno pred nohami .Nuž jednoducho ráno zaklop na dvere ododborníka ,psychologa-psychiatra a ,,vylož'' katry na stôl . Liečiť sa dá aj ambulantne a ty nemusíš stratiť nič z toho z čoho máš strach ,ale bolo by dobré aby si o tvojom rozhodnuti kroku poinformoval aj najbližší okruh znamich a aj zamestnávateľa. A to z jednoduchého dôvodu .Oni budú totiž tvojimi nie len pomocnikmi ,ak budú ešte všetci chcieť, ale predovšetkým aj kontrolormi a ty im budeš každý deň skladať účty a potvrdzovať tvoje rozhodnutie skoncovať s tým čo ti zničilo tvoj mladý život! Dobrou sklbenou spoluprácou so všetkými zainteresovanými sa to zvládať da,ale všetka ťarcha bude vždy zvalena na toho kto problém spôsobil a ktory musí najviac chcieť! Nie musieť!!! Ty pišeš že chceš,no tak prisposob svoje kroky a zmenu myslenia k tomuto chceniu a rob všetko preto aby si to v plnom rozsahu spĺňal predovšetkým k spokojnosti tých ,ktorých si už ix krát ,,zradil'' a priviedol do nepricetnosti a apotom budeš spokojným aj ty! Iste si z už precitaneho na tomto portali povyberal ix rád a poučení od respondentov ,tak to teraz začni konečne zavádzať aj do praxe .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top