môj denník - Martin

 • sue
pred 12 rokmi 5 mesiacmi #787 od sue
Odpoveď od sue na tému Odp.:môj denník - Martin
Pokila ma pamäť neklame tak bývajú dve stretnutia za týždeň a raz sú AA s gamblermi a v iný deň gambleri...nepamätám si dni ale stačí sa spýtať :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 • Andrea
pred 12 rokmi 6 mesiacmi #776 od Andrea
Odpoveď od Andrea na tému Odp.:môj denník - Martin
Ahojte, tie stretnutia hracov byvaju vo stvrtok a nie v pondelok? Lebo moj priatel chodi v pondelok.Tak ak by hraci chodili vo stvrtok to ho tam vypravim, lebo tiez nie je az taky spokojny ked nie je ako keby medzi svojimi, ale medzi AA.
Dakujem Andrea

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 • dance_maker
 • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 1 mesiacom #636 od dance_maker
Odpoveď od dance_maker na tému Odp.:môj denník - Martin
nedeľa a pondelok
25 dní bez stávok, myslím, že to je môj životný rekord :)
som na seba hrdý, treba sa držať ďalej...
v nedeľu som bol stále zamestnaný rôznymi činnosťami a nemal som čas sa tipovaním zaoberať, neprišlo mi na um ani raz za deň, zato pondelok je o niečom troška inom. peniaze zarobené zo soboty (8eur) som nosil so sebou, dneska prišla ťažká skúška. Stretol som kamaráta, ktorý holduje tipovaniu a strávil som s ním zhruba hodinu. Samozrejme, reč sa zvrhla na tipovanie. povedal som mu, že som s tým skončil, a že by mal aj on, pretože tiež míňa kopec zarobených peňazí na stávky. No slovo dalo slovo a hodnotil zápasy, čo sa hrali cez víkend.. atd..
po tom ako sme sa rozlúčili, som šiel cez mesto a obišiel 4 stávkové. poviem pravdu, raz som sa aj pristavil, že za 5 ečok skúsim otočiť , ale našťastie som si to rozmyslel a tých 5 ečok som využil v autobuse na zvýšenie kreditu. vďaka Bohu.
teraz, keď je večer, tak prvý krát v rámci svojej abstinencie som si pustil šport na dlhšie ako 15 minút a sledujem zápas afrického pohára národov Kamerun - Egypt...
za čisté duše dance_maker

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 • dance_maker
 • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 1 mesiacom #633 od dance_maker
Odpoveď od dance_maker na tému Odp.:môj denník - Martin
piatok a sobota
zažívam celkom pekné obdobie tieto dva dni, plnohodnotné, som neustále zamestnaný rôznymi činnosťami, takže nemám čas myslieť na tipovanie. Dneska som sa dokonca okolo stávkových prechádzal s peniazmi - bolo to síce len 10 euro a hoci mi napadlo, či ich neísť staviť, rýchlo som tieto myšlienky odohnal.
Doma som si spravil zoznam vecí, ktoré potrebujem a ktoré si musím za zarobené peniaze nakúpiť. Celkom mi to pomáha, načmáral som to na veľký papier a nalepil si v detskej na dvere. Na druhý som napísal prečo nemôžem tipovať (rodina, ja sám... atd...) a to som si vylepil na stenu, aby to vždy keď prídem do izby vo mne evokovalo, že nesmiem tipovať.
Po psychickej stránke sa cítim vynikajúco. Fyzicky troška unavený, zajtra nedeľa - zrelaxujem, pojdem ráno do kostola, poobede nemilá údalosť - pohreba suseda. Podvečer by som rád vypadol do Trenčína zahrať squash... no uvidíme.
zatím čau...
za čisté duše dance_maker alias Martin

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 • dance_maker
 • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 1 mesiacom #627 od dance_maker
Odpoveď od dance_maker na tému Odp.:môj denník - Martin
nazdar Pišta :) hej, spomínam si, že si mi písal...
zmierovanie a chápanie seba samého bude trvať istotne dlhšiu dobu. Zatiaľ som spokojný s tým, že 21 dní sa držím, hoci boli malé záchvevy, ale nič hrozné, čo by sa nedalo zniesť. Snažím sa programovať si celý deň.
Dneska som bol pozrieť na klube, vydal som sa busom o 18. hod. do Trenčína s malou dušičkou. V buse som stretol známu, no nemal som chuť jej vyprávať kde idem, hoci ona sa na to vehementne vyzvedala. Proste nepatrí do blízkeho kruhu známych, tak načo jej to vešať na nos. Kúpil som si hamburger a fičal na klub. Vonku stáli akísi traja páni, tak som sa postavil opodial a sledoval, moje predtuchy sa splnili, po chvíli otvárali dvere do "psycho" pavilonu v TN. Stretol som tam 5 zaujímavých ľudí s gemblerským problémom. Všetci hrávali automaty. Bola to zaujímavá skúsenosť stretnúť sa s hráčmi, ktorí otvorene hovoria o svojich problémoch s hraním a človek sa im môže vyspovedať, vyžalovať.... a oni to pochopia... teda dúfam. :)
záver? budem tam chodiť, tak často, ako mi to možnosti dovolia, najlepšie každý štvrtok.

za čisté duše dance_maker

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 • Števo 242
pred 13 rokmi 1 mesiacom #626 od Števo 242
Odpoveď od Števo 242 na tému Odp.:môj denník - Martin
Čaves som Števo. Už som Ti písal.Abstinujem iba rok od tipovania.Som po liečbe.Skúšal som viac krát prestať, no stále som nebol zmierený s tým ,že nevyhrám peniaze späť ,ktoré som tam vrazil.Stále som si mýslel že sa to podarí ,keď som už pred tým toľkokrát vyhral.Na liečení som pochopil a zmieril som sa s tým ,že tie peniaze už nikdy nezískam.Ak sa s týmto nezmieriš ,stále Ťa budu lákať stavkové a tipovanie.Tie tu budú stále a myslím si, že to bude horšie a horšie s ich ponukami,akciami a rôznými bonusmi pre ľudí a hlavne pra gamblerov.Radšej žiť s málom v klídku ako prežívať zo dňa na deň.A aj AA klub je lepší ako žiadný.Závislosť má rôzne podoby no princíp ten istý.Skús sa niekedy utrhnúť a príď do BB na klub.P.S. a v denníku pokračuj.Čaves.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 • dance_maker
 • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 1 mesiacom #624 od dance_maker
Odpoveď od dance_maker na tému Odp.:môj denník - Martin
šiel som do knižnice vypožičať si knižku od p. Porubäna - F 63. podarilo sa mi to až na tretí raz. Očividne má úspech. Bol som trošku zarazený z toho, aké vojenské podmienky tam vládnu. Ale ono je to asi dobre, hoci ťažko povedať, aké individuá sa tam stretávajú :))... niektoré asi ťažko prispôsobiteľné.
Ale viac ma zaujali plamene závislosti, kde sú parádne opísané rôzne príbehy gamblerov a látkových závislákov.

a chcel by som sa spýtať, niekoho kto abstinuje cca 5 rokov, aké sú jeho súčasné pocity, stáva sa, že ho to ešte ťahá do herne, stávkovej???...
neviem sa zmieriť s tým, že budem chorý už nadosmrti a kedykoľkvek sa k tomu môžem vrátiť. Stále si myslím, že ma to bude držať rok a prejde to... :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 • dance_maker
 • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 1 mesiacom #623 od dance_maker
môj denník - Martin bolo vytvorené dance_maker
zdravím, všimol som si , že je tu aj možnosť písať vlastné denníky, tak sa o to pokúsim na tejto stránke, neviem ako dlho mi to vydrží... ale za pokus to stojí.
netipujem od 1.1. 2010, to mám s dneškom 20 dní, aj to je úspech na začiatku, hoci by som to nepreceňoval. Nemám peniaze na tipovanie a doma je zle, takže sú toto hlavné činitele, ktoré na mňa pôsobia.
stav domácnosti: 3.1. 2010 prepukol v rodine škandál - priznal som sa, že som zobral mamke z účtu cez 60 000sk, čo s mojou občasnou recidívou tvorí zhruba 130 000sk - z brigád som splatil 50 000, čiže 80 zostáva naďalej - čo už.
priznal som si , že som hráč, čo sa moc neocenilo, som nedôveryhodná osoba v domácnosti. Povedalo sa to celej rodine - hanbím sa ako pes, nikto túto chorobu nepozná, nevie čo to je, vinník je jasný - ja... do určitej miery pravda.
Otec - sú tomu dva týždne čo som to urobil opakovane - z počiatočného amoku a chutí vyhodiť ma už ustúpilo. Snaží sa mi pomôcť, hoci sám nevie ako. Veľmi ho to trápi.
Matka - tiež nevie ako sa k veci postaviť, nebaví sa so mnou, čo ale nie je riešenie. Pokus o ospravedlnenie zlyhal. Nemôžem doma sľúbiť, že to znova nespravím. To sa nedá.

Moje pocity - tipovanie na mňa číha na každom rohu - stačí sa prejsť po meste a stávkové kancelárie sa doslova na človeka usmievajú , zapnem internet a blikajú na mňa reklamné bannery - otras. Zatiaľ sa držím, pocit podať si ma "otravuje" každý deň, aspoň chvíľu. Liek?? - stále byť niečím zamestnanný a nemyslieť na tipovanie. Našťastie mám nejaké skúšky ešte pred sebou, takže sa mám čo učiť. Výhra z doxxbetu - dúfam, že posledná spomienka na stávkové - parádny bicykel mi slúži na odreagovanie, objavujem čaro cyklistiky po horách - paráda, aj keď zatiaľ iba sám.

čo chcem pre seba urobiť? v pondelok som bol u psychoterapeutky - tá bola zo mňa nadšená - prelúskal som zopár publikácií a pomaly by som na tému gamblerstvo mohol prednášať. Na prvom stretnutí ma potešilo to, že ma neposlala na liečenie - som v bakalárskom ročníku a nebudem prerušovať štúdium - dokončím minimálne tento ročník a cez leto by som rád nastúpil do práce, ak sa podarí niečo adekvátne zohnať. Uvidíme. Ak hej, chcem pokračovať v štúdiu externe a ak nie budem pokračovať interne.
Mám s pani psychoterapeutkou dohodnutých 25 stretnutí, raz za dva týždne, čo je v podstate 1 rok. Zajtra - vo štvrtok sa chystám do TN na áčkový klub, no uvidím, troška sa obávam, ale to musím prekonať. Aspoň tam nakuknúť, uvidíme čo ma tam čaká. Troška mi nevonia, že sa tam stretávajú prevažne alkoholici a drogovo závislí, radšej by som skupinu gamblerov.
Terapeutka hneď na prvom sedení prišla na to, že zlé reakcie okolia na mňa vplývajú stymulačne / doma sú nahnevaní, nepociťujem až taký silný pocit hrať/...

obava: až doma prestane vojna a všetko sa vráti do normálnych koľají, obávam sa, že ma zas začnú žrať mrle a je veľké riziko, že opäť navštívim stávkovú, hoci si plne uvedomujem, ako mi to škodí.

príbeh o závislosti:
tatko prestal pred 10 rokmi fajčiť. neskutočné, dával krabičku denne - hovoril mi, že táto závislosť ho prešla po mesiaci, mesiac mal nutkanie a potom to prešlo a už ho ani nenapadlo si dať cigaretu... neskutočné, po mesiaci bol v pohode, to sa mne stať nemôže...

aj teraz by som si podal... ach jaj.. bude to ťažké

dobrá rada nad zlato - treba stále niečo robiť aby mozog nerozmýšľal nad tipovaním - bakalárska práca, brigády na čo najrýchlejšie uhradenie vzniknutých finančných škôd, šport...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top