Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

ako "donutit" choreho liecit sa??

  • dusiander2
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2271 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Minie,

pozdravujem a prajem už len dni plné pravej lásky, radosti a šťastia ,ktoré na teba čakajú. ODPUSTENIE a predovšetkým sebe samej ,bol ten najsprávnejší krok a počin ktorý si spravila za hrubou čiarou jednej kapitoly tvojho života . Odstranila si z mysle a duše nenávisť ,zlosť a zlobu a bez týchto atributov sa ti bude lepšie a ľahsie kráčať tvojím novým životom . Je pravdou ,že na tejto ceste sem ,tam zakopneš o kameň na ktorom sa potkneš ,ale tvoje silné a hlavne toľko skušane práve JA sa s nim vysporiada tak,ako sa vysporiadalo z minulosťou !!! Prajem pekný jesenný deň. ....ď

P.S. Môj tip na motivačnú knihu : AMY MORIN -13 veci ,ktoré PSYCHICKY SILNÍ ĽUDIA nerobia .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • minie
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2270 od minie
Odpoveď od minie na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Prešiel mesiac odkedy som ex vysťahovala a môj život je teraz plný radosti a pokoja...užívam si to s pokorou a láskou :)
Nebolo to ľahké ale odpustila som... jemu aj sebe.

Hromy blesky prešli a viem, že sa nechcem vrátiť späť... som vďačná za to kde som teraz ...
Veľa krásnych dní prajem! :)



PS: posielam tip na knihu : Ruediger Dahlke - Princip stínu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 5 mesiacmi #2238 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Minie,

toto ,čo práve teraz robí tvoj ex je ta práva rafinovanosť,vypočítavosť a empatia závislého ,ktorá je na vysokej úrovni. On totiž už cíti a vie že je zle a pohár trpezlivosti pretiekol!!! V tomto sú závislí jednoducho majstri!!! Ty si ele nemáš čo vyčítať, šancu si davala tomu pre koho bilo tvoje srdce a vnútro ,ale aj chorému -zavislemu ktorého choroba obrala aj o poslednú štipku cudnosti a zdevastovala ,zmenila jeho hodnotový rebríček na nepoznanie. Ty túžiš po nehe a láske a neho tieto atributy ,,zabila '' závislosť ,ale hlboko v jeho vnutri žijú a driemu ,ale on ich nechce prebudiť ,lebo sila zavislosti je silnejšia než on !!!Ale aj načo by ich mal prebúdzať ,keď mu bolo jednoduchšie z teba zrobiť hromozvod jeho úspechov,neúspechov ,vášní ,emócií, a dokázal z tebou manipulovať tak,ako chcela jeho choroba -závislosť a nie tak,ako to chcelo niekedy jeho práve JA!!! On sa jednoducho bez odbornej pomoci a predovšetkým vlastneho CHCENIA nikdy nepohne do predu a nezmení spôsob myslenia za ktorým je jeho choroba -

závislosť!!! Momentalne sa mu možná rozsviecuje v duši a hlave ,ale už je pozdno na návrat
a aj zmenu a on si veľmi dobre uvedomujúc tuto skutočnosť a pravdu ,začína biť na všetky
strany a to s jediným cieľom . Oddialiť koniec a neprísť o teplú postel a strechu nad hlavou !!!Minie,ty si sa už rozhodla a povedala si si dosť a nikdy viac so závislým . To znamená ,že vieš prečo tak robíš a hlavne CHCEŠ zmenu života a pokoj ,kľud a lásku v ňom !!! A to sú atributy pre ktoré sa oplati niečo stratíť ,aby si mohla niečo nové a lepšie získať!!!! Ja veľmi dobré viem ,že je ľahšie písať a radiť v názore ako realizovať ťažké rozhodnutia ,ale žiaľbohu život prináša aj takéto situácie a ty v tej tvojej súčasnej nesmieš stratíť hlavu a nemôžeš si dovoliť aby ťa situácia zdolala ,ale aby v nej vyhral tvoj rozum a tvoje vnútro ,ktoré sa už rozhodlo !!!prajem dobrú noc ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • minie
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 5 mesiacmi #2237 od minie
Odpoveď od minie na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
ahoj Dusiander
ano, hra hru, uvari mi kavu, ustelie postel... ale kde je laska?? kde su bozky a neznosti??? kde su tie rana, ked sme sa zobudzali so smiechom a vitali sa doma po praci s usmevom na tvari???
ach je mi z toho smutno...
dnes idem kupit nahradny zamok ak by mi nechcel vratit kluce, snad to budem vediet vymenit alebo mi niekto pomoze
zajtra mu zrusim trvaly pobyt a potom s nim hodim rec...musim byt pripravena na vsetko
dakujem ti za podporu, tvoje rozumne odpovede mi pomahaju neupadat do zufalstva ako to bolo pocas poslednych par tyzdnov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 5 mesiacmi #2236 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Minie,

až teraz začínaš vidieť skutočnú tvár zavislosti a toho ,koho si pod jej silou tak silno ľubila a verila mu!!! Je ťažko v takekjto situacii radíť ,pokiaľ nepoznám povahove črty tvojho už iste ex,ale zachovaj chladnu hlavu a pokus sa ešte aspoň o jednu konštruktívnu hádku,aj keď viem že je to so silne závislým temer nemožné ! Ale pokiaľ začína byť agresívnym ,vyhráža sa a nechce opustíť sám a dobrovolne spoločnú domacnosť tak ho jednoducho zajtra vymkni a povedz mu rovno ,že je koniec a ak ti ublíži tak ho hneď udaj na policii !!! Nepozeraj vôbec na jeho vylevi zlosti ,lebo je dosť možné že aj v tomto prípade hraje divadlo závislého a chce ťa za každú cenu obmákčiť a čaká na vhodnu príležitosť ako ťa opäť podviesť a zostať v teple tvojho domova!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • minie
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 5 mesiacmi #2235 od minie
Odpoveď od minie na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Pomoc je to zle
Bojim sa
Je agresivny a vyhraza sa
Bojim sa ze mi ublizi ked mu poviem nech ide prec, uz nechcem dalej zazivat taketo stresy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #2229 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Minie,

ľahké to nebude určite ,ale zvládnuť sa to v spolupráci s odbornikmi dá. Je pravda ,že si po psychickej stránke vyžmykana ako citrón a dlhodobe negatívne vplyvi v tvojom živote-detstve -manželstve a živote s priateľom, sa jednoducho prehliadnuť nedajú a hovoria jasne v tvoj neprospech . Nedá sa tu povedať o nepoučeni ,ale ani osude . Je to jednoducho tak a ty sa musíš s touto pravdou zmieriť ! Len teraz už musíš viac pozerať na seba -zdravie a v situacii do ktorej si sa dostala nie vlastnou vinou musíš predovšetkým chcieť vyhrať sama nad sebou a nedovoliť ani len jednej myslienke vrátiť sa späť ,ale ísť do predu po ceste na ktorú si sa sama vybrala!!! Dnes si na nej spravila prvý krôčik v ambulancii odbornika a všetko je len v tvojich rukách ! Si ešte mladá a život máš pred sebou a po čase prídu iste aj iné myšlienky a chvíle pohody a pokoja a práve v nich sa opäť nájdeš a budeš aj ty pociťovať sabauspokojenie a nonovú radosť zo života! Možná ,že aj sama ,ale spokojná a hlavne zdravšia a zo zmyslom pre lepší -obozretnejší život!

,, NIKDY V ŽIVOTE ŤA NEZDOLALI A NEZDOLAJU SITUÁCIE DO KTORÝCH SI SA DOSTALA A DOSTANEŠ ,ALE VŽDY LEN TO ČO SI SI V TYCH SITUACIACH MYSLELA A BUDEŠ MYSLIEŤ!!!''

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • minie
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #2228 od minie
Odpoveď od minie na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Ahoj Dusiander,
bohuzial je to tak ako pises, laska mi zablokovala vsetky kontrolky, a spadla som zase tam kde som uz bola...
pritahujem si do zivota stale ten typ cloveka, ako bol moj otec - alkoholik... pre mojho exmanzela znamenala flasa piva viac ako ja... a zase som nastupila na ten isty kolotoc klamstva a manipulacie co vo mne vyvolava pocity viny, menejcennosti, smutok, lutost, snahu zachranovat, depresie...
a dost!
po dnesnom sedeni mam nad cim rozmyslat...
caka ma este vela prace, zrejme to nebude lahke, ale nie som v tom sama

zelam vsetkym zavislym aj spoluzavislym, aby sa nehanbili vyhladat pomoc, a zacali znovu zit :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #2225 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Minie,

som rád ,že si pochopila a postavila do popredia tvoje vlastné JA a dokázala si potlačíť v sebe slabé TY,ktoré sice silno ľúbilo ale ešte viac trpelo ! A u spoluzavislej je to devíza ,ktorá sa len tak nevidí. A to aj z dôvodu toho ,že neprichádza dostatočné uvedomenie a pochopenie stavu vlastného a to len preto,že závislosť -choroba ,už aj tvoja,u teba potlačíla všetko zdravé a života schopné. Sama vidíš koľko málo ti stačilo na to ,aby si dokázala zmeniť postoj predovšetkým sama k sebe ,čo je veľmi dobré, a zároveň aj k priateľovi . Dnes už nerozmýšľa a neiracionalizuje tvoje TY ,ale racionalne sa na celý problém pozerá a stáva k nemu tvoje JA,ktoré sa chce dostať k pôvodnej identite a stavu pred vypuknutím tvojej choroby ako spoluzavislosti! A to si ešte nepočula slová odbornikov z tejto oblasti ! Takže mila minie ,ako to je vlastne teraz s oddanim sa a pomocou pre toho,pre ktorého bilo a bije tvoje srdce? Jedno staré prislovie z Kabali hovorí ,že sa treba naučiť cítiť rozumom a myslieť srdcom a toto keď sa ti podarí naplníť aj v tvojom prípade ,tak sa jednak oslobodiš ale aj môžeš pomôcť priateľovi . Samozrejme ,že len vtedy ak ešte budeš chcieť a on bude predovšetkým chcieť byť zdravím a sam niečo robiť s jeho problémom-chorobou!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • minie
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #2222 od minie
Odpoveď od minie na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
po pociatocnom soku a emocnom vypeti, ktore mi to zistenie sposobilo som odhodlana bojovat za seba... vdaka komentaru od dusiander2 som vyhladala clanky o spoluzavislosti, ktore mi pomohli vela veci pochopit... zavadzani, klamstvom, citovym vydieranim a roznymi psychologickymi tahmi sa nadalej snazi odomna vymamit nejake peniaze... zaujimave je ako sa tvari ze netusi, ze viem o co ide, a tak si len dalej pada strmhlav dole... a mojim cielom je nenechat sa nim strhnut
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Zabka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • minie
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #2219 od minie
Odpoveď od minie na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Dakujem za radu. Ano, mate pravdu, potrebujem pomoc. Buduci tyzden mam termin u odbornika.
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: dusiander2

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #2218 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému ako "donutit" choreho liecit sa??
Minie,

ty sa pýtaš ,ako donútiť chorého človeka liečiť sa ?! Nuž skús mi napísať ,čo si už spravila v tomto smere so zdravím svojím a samozrejme aj liečbou tvojej spoluzavislosti. Skús sa napred zamyslieť nad tým ,čo všetko si v nekonečných nočných monologoch už vyriešila v prospech tvojho zdravia a čo si ochotná v mene tvojho zdravia spraviť a učiniť!!! A potom skús byť aspoň trošku empaticka k chorobe tvojho priateľa a potom aj k nemu samotnému. On sa správa ako každý jeden chorý-závislý a to so všetkým čo k tejto chorobe patrí.A neustále je na jeho vnútro -vedomie -podvedomie vyvíjaný neviditeľný tlak závislosti ,ktorý jednoducho nad nim vždy vyhra a to v ktorúkoľvek hodinu,minutu sekendu!!! A to aj preto ,lebo tvoj priateľ nechce predovšetkým pochopiť a potom si pripustiť čo i len myšlienkou,že je vážne chorým človekom! On jednoducho žije v
nevedomy a NECHCE a teba si pribrala jeho choroba do područia v podobe spoluzavislej a hlavne silne milujucej,ktorá si tiež myslí ,že aj v tomto prípade
LÁSKA hory prenáša! No musím aj teba sklamať. Aj v tomto -tvojom prípade
láska robí len silne veriacu a slepu !!! A to dokonca dobrovolne a s vlastným súhlasom. Ale dobré. Ty si sa rozhodla pre cestu pomoci tomu,komu patrí
momentalne tvoje srdce a chce stať a pomáhať za každú cenu a za cenu obetí .ktoré momentálne nepoznáš. Je to tvoje rozhodnutie a len ty vieš ,prečo si sa tak rozhodla a prečo chceš prisť o vlastné JA ,identidu ale aj o zdravie vlastné!!! Ty CHCEŠ pomáhať,ale v živote nedokážeš vyliečiť ! Ty chceš stať a ležať ako kameň na brehu rieky ,ktorý bude obmývať sila závislosti a jej prúdy v podobe rôznych nálad,hnevu ,neschopnosti .....! Ale dokedy ? Dokedy budeš schopná a ochotná trpieť a dávať vlastnú energiu a silu chorobe tomu,ktorý ťa postavil do úlohy milujucej trpiteľky??? Ty už dnes neovplyvaš temer žiadnou silou a energiou a tvoj zdrav. stav je už teraz žalostný a alarmujúci!!! No ty ho akosi nechceš vidieť a akceptovať !!! A prečo ??? Čo je to za silu,ktorá ťa vedie ku krokom ,ktoré ťa budú pomaličky zožierať tak,ako choroba tvojho priateľa ??? Mysliš vôbec aj na takéto riziko? Minia ,mohol by som ti tu písať ešte strašne dlho ,a to hlavne o tebe ,ale nebudem lebo viem čo dokáže slepa viera v spojení s láskou . Ale poradím ti na začiatku tvojej cesty pomoci jednou malou radou . V pondelok ráno utekaj za lekárkou a žiadaj o psychologické vyšetreníe u odbornika ,potom si doma správ dialektiku tvojho vsťahu s priateľom a potom už len konaj.........!Prajem pekný jesenný deň ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • minie
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 6 mesiacmi #2217 od minie
ako "donutit" choreho liecit sa?? bolo vytvorené minie
Ahojte, musim to dat zo seba von, inak sa zblaznim... moj priatel je gambler, uz asi stvrty krat ked prehral cely vyplatu aj s premiami prisiel za mnou so psimi ockami ze on to s peniazmi nevie, preto budem mat financie na starosti ja... a potom sa tvaril ako keby nic, peniaze mal stale on... kedze teraz sa to tyka uz aj mna osobne - kvoli nemu som v minuse na ucte, tak som mu zhabala karticku od uctu ze zacnem s financnou kontrolou, lenze on dostava premie na ruku tak sa pripravujem na to, ze mi nedonesie peniaze domov ale hned po ceste z prace "ich pozicia"... minule rano po mne krical, ze mu mam dat 20 EUR, ked som povedala ze nemam tak s vyhrazanim ze si zoberie uver z nebankovky zabuchol za sebou dvere a odisiel do prace... kedze ma donedavna dokazal dokonale klamat, kazdu moju domnienku dokazal zdovodnit, no a pravdaze ani teraz si neprizna ze potrebuje liecbu... a toto je to najhorsie - ako "donutit" choreho cloveka liecit sa??? prezivam stres, nespavam dobre lebo rozmyslam co dalej, bojim sa aby nebol este viac agresivny, zatial ma vzdy "trestal" mlcanim a ignoraciou ked sa mu nieco nepacilo, obcas mal vybuchy hnevu, nechapala som, myslela som ze je prepracovany a on je pritom chory!! chcem mu pomoct, ale ako?? pozerala som tajne jeho vypisy z uctu, vybery stovak eur o polnoci ked bol vonku s kamaratmi... utajene pozicky, debet na ucte a ktovie este co vyplava na povrch... viem ze mam na vyber, napriektomu chcem risknut tu tazsiu cestu, ale momentalne mam v hlave len chaos, zufalstvo a smutok...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top