Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Pomôžte mi so synom.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #1975 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Pomôžte mi so synom.
Bea,

tvoj syn nepozera zatvoreny doma filmy ,ale deň a noc cez internet tipuje! Tvoj syn je jednoducho chorý a je na škodu jeho a celej rodiny ,že si to nechce uvedomiť a ani len pripustiť. Zatiaľ čo ty sa trápiš a po nociach modlíš si ani neuvedomuješ ako sa stávaš spoluzavislou a tvoj chorý syn bez mihnutia oka ťa o zdravie pripravuje. Závislosť v rodine je totiž hotová tragedia nie len pre závislého ale pre celú rodinu. Ty si nemusíš robiť výčitky a hľadať príčinu jeho chorobi ,ta totiž spočíva v jeho priateloch a sile zavislosti ,ktorej podľahol . Ak by tvoj syn len pil ,tak v živote sa nezadlží tak,aby musel ísť robiť vonku a tak splácať dlhy! To znamená že tipoval a možná aj automaty a ruletu hral. A v NL viac než na 100% tiež tipoval !Ty vlastne ani nevieš koľko dlhov mal narobenych a prečo musel ísť vonku. A žiaľ Bohu sa to od neho ani nikdy nedozvieš . Ale teraz je tu zase ten istý scenár a možnosť zadlžiť sa znovu. Nechcem ťa strašíť ,ale cesta k dlhom je už náštartovaná! To ako tvoj syn reaguje na tvoje prosbi a argumenty sa nazyva ,,regulacia motivácie'' ,to znamená že zlahcuje svoj problém ,racionalizuje a popiera svoju slabu vôľu a jej deficit poklada za skusenosť a nie za stratu kontroly sameho nad sebou. No a súčasťou nej je aj zabrana v praci a problémy s rozhodovaním ,ale sú tam aj iné faktory ústiace až k disforii! Proste sila jeho choroby sa u neho prejavuje v plnej intenzite a bude gradovať až pokiaľ sa nespamata alebo nepadne v dlhoch až na same dno! Bea ,každý jeden závislý je klamarom ,,pár excelan' ' a tvoj syn nie je vinimkou ,ale to už iste vieš a neraz si sa o tom presvedčila a aj preto sa ti bude len veľmi ťažko dozvedať pravdu ,ake aj presviedčať ho o nutnosti liečby a to čo i len ambulantnej . Pre tvojho syna je jediným vychidiskom styk s odbornikom a postupenie liečby v akej kolvek forme . Inej cesty momentalne niet a to s prihliadnutim na to že uvedomenie si problému tvojho syna je nulové. Si na tejto stránke a iste čítaš osudy podobné tvojmu synovi vyplivajuce z tejto choroby a tvoje starosti sa zvyšujú a obavy narastajú,ale čo robí tvoj chorý syn a ako sa k tomu to stavia? Sama vidíš že nijako a ani sa k tomu stavať a zaujímať postoj nesnaží. A prečo? Nuž preto že sila zavislosti mu to nedovolí! Bea ,ty si jeho matkou a možná že by si nášla nejakú jeho slabosť ,ktorú by si mohka využiť na jeho zmenu názoru na správanie a tak ho presvedčila a doviedla k dverám odbornika ,alebo pre začiatok aspoň na tento portál. Alebo čo priateľka, ma nejakú? Proste treba nájsť nejakú osobu ,ktorá by ho aspoň na chvíľu dokazala odpútať od jeho nanutenych myslienok a priviedla ho k aspoň počiatočnému uvedomeniu si skutočného stavu. ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Bea
  • Autor témy
Viac
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #1974 od Bea
Odpoveď od Bea na tému Pomôžte mi so synom.
Pred rokmi to bolo tak, po škole sa dal do partie s kamarátmi, vymysleli si podnikať. Mali nejaký čas aj bar. Tak vždy mal kde vypiť. Potom to ani neviem prečo si od jedného požičal vtedy ešte 80 tis sk, neviem kde skončili. Ani netuším načo ich požičiaval. Každý deň chodil domov na mol tak ho manžel vyhodil, doslova na ulicu. Nevedeli sme mu už ako dohovoriť. Býval nejaký čas u kamaráta asi mesiac a ten mu pomohol ísť von. Pokiaľ viem tak splatil čo mal. Teraz keď sa vrátil nebýva s nami. Mám ešte jedného syna, nedávno sa oženil, aj s malým sú u nás kým sa postavia na nohy. Aj s manželom veľmi zle vychádzajú. Je u známych v podnájme. Podporu bude dostávať pol roka. Chce cez tipovanie , nejak cez internet znásobiť tu sumu a potom otvoriť večierku. Som rada, že mi aspon o tom povie. Som tak bezmocna iba sa pozerat ako sa zenie do záhuby. Ale som rada ze nepije. Prestal sa stretávat s tými kamarátmi. Celý den je doma sam. Pozera filmy, takmer nikde nechodí. Dávala som mu za príklad suseda, čo chodil na ruletu, tak nie, on je iný, on nie je taký hlúpy , on vie ako vyhrávať. Ruleta je o náhode, toto je šport a všetkým klubom rozumie, pozna ich hračov, to nie je iba tak. Ovláda športové vysledky za posledných 10 rokov spamäti. Až sa to dozvie manzel, znova s ním prestane rozpravat. Ukazovala som mu články, že kolko takých bolo čo si mysleli že vedia tipovať, tak ani to neplatí, media skresluju. No asi nema vyznam mu čokolvek hovorit ale iba tak sa prizerat. Nejaký cas chodili peniaze na moj ucet, ked bol vonku, splacala som pohotovost aj orange, a nejaké dlžoby jeho kamaratom. Ked to bolo splatene zalozil si svoj ucet. Tak viem ze ked bol este v holadnsku tak netipoval, 500 platil nájom, internet, akurat ten posledný pol rok čo ma uz svoj ucet, tak neviem či začal uz tam, alebo ako často tipoval. Ak tak asi iba nejaké male sumy. Zarobil si pekne ale pri tom vsetkom co platil mu ani vela navyse neostavalo. Neviem kde sme urobili chybu. Nas druhy syn je uplne iny. Urobil si vysoku skolu, so svojou manzelkou je uz od strednej skoly, manžel je ťažka povaha, ale vedia spolu vyjsť. A pritom Maťko nie je hlupy chlapec. Šikovny je aj ščítany , preto nerozumiem , že tak nevidí, že tipovanie ho v zivote nezaisti. Prosim boha kazdy den, aby nemusel padnut az na dno aby si uvedomil, že to nikam nevedie. :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #1973 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Pomôžte mi so synom.
Dinka,

darí sa ri abstinovať ,ako dlho?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #1972 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Pomôžte mi so synom.
Bea,

tato zamena zavislosti je zaciatkom konca všetkých peňazí tvojho syna ktoré zarobil v NL! A ti zrejme tak ,ako v prípade alkoholu ho za múry PL nedostaneš. Tvoj syn si totiž nie je schopni uvedomiť že je chorým človekom a jeho prístup k tebe ,ako matke, ale aj sebe samému to jasne dokazuje. On sa teraz z bankomatovov kartou citi totiž moc silný a nikým a ničím neohrozeným a k tomu ešte bude poberať podporu v nezamestnanosti ,čo pre neho znamená falošné posilnenie sebavedomia ,dôvery k sebe samému a suverenity vlády nad sebe semím Ale žiaľ Bohu len do času. Lebo v stávkových kanc. sa peniaze rychlo rozkotuľajú. On to sice teraz nepripúšťa ,a to aj napriek tomu že už to raz zažil a padol!!! Neviem do akej miery sa ti z nim podarilo cestou dôkazov ,tvojich argumentov alebo konstruktivnou hadkou,nie agresivnou, ovplivniť jeho konanie ,ale jedinou danou možnosťou je z tvojej strany získať ,,vládu'' nad jeho peniazmi. Pokiaľ bude mať on neobmedzený prístup k peniazom,tak je jasné ako skončí a ty preto musíš ,nerád používam tento výraz, získať kontrolu nad jeho peniazmi. Ja viem že to nie je jednoduché,ale momentane inej cesty na zmiernenie jeho opätovného pádu niet!!! A pri tom ,ale na neho vyvíjať tlak,aby sa prebral z marazmu nanutenych myšlienok a začal niečo so sebou robiť. Bea,viem čo si si už raz zažila a prečo to nechceš zažiť po druhý krát ,ale v takýchto prípadoch keď je tvoja bezmocnosť zavisla na druhom,a v tomto pripade aj na chorobe ,tak je veľmi ťažko radiť na dialku a to aj preto lebo viem čo dokáže zavisli spraviť na svoju obranu! No a po zlom sa v takýchto prípadoch nedosiahne nič. Je to smutné konstatovanie ,ale je to tak! Tvoj syn totiž ani nechce vidieť ako sa momentalne trápiš a ako ti je ťazko za penizmi ,ktoré si on musel ťažko zarobiť ,lebo je v opojení sebauspokojenia z ciastkoveho úspechu a to tak isto ako nechce vidieť to,čo opäť príde po par mesiacoch. Bea ,možno že som ti mohol napísať len pár viet s odporúčaním syna k psychologovi-psychiatrovi ,ale keďže ty to predsa vieš tiež ,tak som sa ti aspoň v kratkosti naznačil čo sa deje s tvojím synom a čo musí byť tvojou prioritou v prvom rade. Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dinka
Viac
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #1971 od dinka
Odpoveď od dinka na tému Pomôžte mi so synom.
ahoj som byvala hračka,,, a na tvoju otazku ti odpoviem tak že je dospely a ty mu možeš hovorit ,prosiť ho ,,,,, nepomože to ,,jemu sa nechce pracovať ?? hm ,, ak byva u teba doma tak mu to daj pocitit ,,najomne platit , pereš mu ? nie , tak to nie ,,, musi si uvedomiť že pečene holuby len tak nedostane ,,, a on sam vie že ked pil tak robil dlžoby neboj sa vie čo robi ,,, a ako vieš že prestal piť? za dva tyždne sa to neda zistit ,, ja som nehrala aj 4 mesiace a bacc ,,, a peniaze vždy som si našla na hranie a to že vyhral to ho ťaha ,,, keby prehral na začiatku to by bolo najlepšie ,, vieš ja som bola v zahraniči tiež si zarobit na dlžoby ale to som bola už po liečeni ,,, pred tym by si ma nedostala nikde ,,, jedine čo by som ti mohla napisať s mojej skusenosti je: musi sam chcieť niečo robit so zavislostou ... a hlavne ty sama aby nespadla do dlžou ,, nedavaj mu peniaze ,,nech si svoju hru dohra sam ,,,vie čo robii ,,,, prepač že to pišem tak na tvro no keby mal 17 tak je to ine ,, musi pociťit aj od teba že maš nejake pravidla aj ty !! držim palce a jedine čo možeš mu povedať že nech sa ide dať liečit ,, najprv vyhladať psychiatra a on vas už odporuči ,,, alebo na abstinenčny klub ,,, je to len a len na nom prajem pekny večer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Bea
  • Autor témy
Viac
pred 9 rokmi 5 mesiacmi #1970 od Bea
Pomôžte mi so synom. bolo vytvorené Bea
Mám 28r syna. 4 roky žil v Holandsku. Išiel tam zarobiť si aby vyplatil dlhy. Ale nie z hrania. Alkohol. Pol roka som bola bez seba že odišiel. Ale nakoniec dobre, že bol. Prestal piť, zaplatil si dlhy a je doma už 2 týždne. Ešte má aj nárok na podporu v nezamestnanosti s Holandska 1000 eur. Rozhodol sa ale, že pracovať nebude. Je tu nízka mzda. Nechce sa mu. Začal tipovať. Lebo vie ako na to. Má spoľahlivý systém aj cit. Keď si predstavím čo sme prežívali keď pil, a teraz toto. Posielala som ho aj tu na tú stránku, aj iné, a dohovrám mu, ako je to so správnym systémom. Nič. Nevidí. Nepočuje. A ešte teraz aj vyhral 200 eur na nejakom zápase. Ako mu to mám preboha vyhovoriť? Povedal že v Holandsku netipoval, až teraz keď prišiel domov. Ale myslím , že začal už tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top