Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

× Tu môžete písať o tom, ako zvládate svoje problémy, čo Vás najčastejšie trápi...

chcem skoncit

  • jarino
  • jarino-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1049 od jarino
Odpoveď od jarino na tému Odp.:chcem skoncit
prestat hrat ale neprestat klamat je jednym slovom nemozne....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • starymatroz
  • starymatroz-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1048 od starymatroz
Odpoveď od starymatroz na tému Odp.:chcem skoncit
ajajáj priatelu, toto na nás nehraj.chceš vedieť ako sa správajú hráči po liečení?,no to ti nepomôže, to treba zažiť a nie opísať, a ešte nie si na tom tak zle, stačí prestať hrať?možno by si si mal položiť otázku či chceš aj ďalej žiť v klamstvách.komu vlastne neklameš?na čo sa to hráš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jomi
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1047 od jomi
Odpoveď od jomi na tému Odp.:chcem skoncit
Ano, ak to tak beries, tak chory naozaj budes az do konca zivota, pretoze tak ako i alkoholici i ty budes do konca zivota gembler - ale abstinujuci. Ide hlavne o to, ze sa zmeni kvalita tvojho zivota a uz nebude existovat nic, co by ta ovladalo... Ak to samozrejme budes chciet sam. Nie je hanba spadnut, ale nezodvihnut sa...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1046 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:chcem skoncit
Anonym,
poznavanie skutocnej pravdy o svojom stave nie je dovodom na strach,ale zamyslenim sa nad faktami spojenymi s nim!
Tvoja choroba je vyliecitelna,samozrejme ak sa chces vyliecit,normalne sa s nou zije,ako v normalnom-zdravom stave,ale ma svoju visacku s nazvom Abstinujuci gambler!
Tak,ze ziadne do konca zivota chory,ale zdravy, s neviditelnou visackou!!!
Tvoje reakcie ,po ziskani len trocha viac informacii ,nevestia pre teba nic dobre! Netreba hned podlahat panike a strachu z nespravne pochopeneho,lebo moze dojst k absolutne nespravnemu postoju a nadobudnutiu pocitu,ze liecba fakt nic neriesi!!!Tak,ze pozor! Vidis ake je dolezite najprv spravne pochopit????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • anonym12
  • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1045 od anonym12
Odpoveď od anonym12 na tému Odp.:chcem skoncit
No zacinam mat velmi zly pocit ze vlasne tato choroba je nevyliecitelna...ak by som isel aj na liecenie...chcete mi povedat ze do konca zivota budem "hrac"?...aj keby śa zrazu stal zazrak a prestanem hrat zo dna na den (o com osobne sam pochybujem)...tak v podstate ostavam do konca zivota chory?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jomi
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1044 od jomi
Odpoveď od jomi na tému Odp.:chcem skoncit
Ahoj Anonym, otazka znie, co si vlastne ochotny spravit pre to, aby si sa z tej zavislosti dostal? Lebo napisal si nam, co nie si ochotny spravit - aj ked, ako si sa uz docital asi z ostatnych prispevkov, asi vies, kadial vedie cesta. Jedine mozne riesenie je liecenie u odbornikov. Samozrejme pri ambulantnom lieceni je sanca nizsia, ak vobec nejaka je... U nas zlyhala hned v pociatkoch a liecenie v BB bolo nevyhnutne...Aj ked zaruka tu nie je ani teraz. Podstatne je uvedomit si, ze si naozaj chory, a ziadny normalny clovek ta neodsudi za to, ze si chory a mas zaujem liecit sa. To su len tvoje podvedome dovody, preco sa neist liecit... Ak mas dobru pracu - ver tomu, ze skor ci neskor o nu prides, ak nieco so sebou nespravis. Pretoze tvoja zavislost bude stale narastat... A to s tou kontrolou - neviem, ci zijes sam, potom by to bolo asi narocnejsie, ale naozaj je to tak, ako je to uvedene vyssie - a nejdena sa len o financnu kontrolu - vyuctovanie do kazdeho centa, ale aj o kontrolu casovu, kde si, dokedy tam budes a tak. Nie je to lahke, ale ten kto raz spadne na dno a zostalo mu aspon trocha zdraveho rozumu vie, ze je to jedine vychodisko, ako sa z toho blata vyhrabat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1043 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:chcem skoncit
... nebudem ti tu teraz pisat nejake rady a postupy pri odstranovani zavislosti,lebo by to bolo podporovanim uz napisaneho,ale dam ti k zaujatiu postoja k sebe samemu,a tym aj k tvojej chorobe na povazenie a lepsie si uvedomenie vaznosti situacie tieto dve zrnka mudrosti!
....,,nesnas sa napred vobec prestat,pokus sa to radsej napred pochopit!"
.....,,co nechces pochopit,to musis pocitit!"
Tak,ze Anonym,velmi dobre si zvaz ,co vlastne chces,a potom sa aj rozhodni! Mozna ,ze si odo mna necakal moju radu takymto sposobom,ale proste ja si myslim,ze bolo treba napred lepsie ta uviest do problematiky zavislosti, a tvojho nespravneho postoja k nej!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1042 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:chcem skoncit
...
tvojou osobnou tragediou je poznanie,ze ty sa hambis za svoju chorobu,a dokonca odsudzujes chorych-zavislych! No ver mi,nie je to dobra vlastnost!!!A pre mna je tak trocha aj zarazujuce a dost dobre nechapem,preco sa obracias cez tento portal na nas chorych,a nie na zdravych niekde na inej stranke,alebo dokonca u zdraveho lekara!
Anonym,ty podobne ako mnoho tvojich predchodcov ,chces napred vidiet nejasne v dialke,ale nechces vidiet len pod svoje nohy.Ty tiez nechces vlastnym pricinenim napred poodhadzovat polena s pod noh,ale chces imaginarne uz zit za nejasnou dialkou! Ale aj ty sa moc mylis. V zavislosti a hlavne pri jej odstranovani platia ovela tvrdsie pravidla a zasady,tam sa nepreskakuje,a nerobi len to co sa nam chce robit.Tam su presne urcene a vymedzene mantinely a reguly,a kazde jedno porusenie v ramci tychto regul a mantinelov sa rovna prakticky krokom spat,to je krokom k recidive!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1041 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:chcem skoncit
...
si len jednym z mnohych,ktory si absolutne neuvedomuju vaznost situacie,a svoj zdravotny problem ,potlacaju za tuzbu prestania hrania spojenu s financiami!Tvoja choroba zacina aj na teba doliehat napred len cez peniaze,zrejme si uz zadlzeny a zacinaju posobit tlaky veritelov,alebo mozna aj ty si spreneveril firemne penieze,a treba pozicane vratit,a k tomu je tu problem neustale sa vyvijajucej sa zavislosti,ktora ta obera aj o to malo ,co ti zostava!!!No jednoducho este raz,ty chces riesit problem financny a nie zdravotny! A prave tu je tvoj najvacsi problem,a zakopany pes spojeny s poznanim,ze ty sa absolutne odmietas liecit,a mas dokonca na takyto dovod spravania sa sameho k sebe ix racionalit ale i iracionalit! A cuduj sa sam sebe,ty chces byt vedome chory!!! A ja sa ta pytam preco chces byt chorym a nie zdravym? Ved kazdy rozumny clovek,ktory nieco chce,predsa vie ze nieco dosiahnut sa da skor v stave normalnom-zdravom,nez v stave nenormalnom-choroba!A jedine co kazdy v stave nenormalnom chce,ja chcenim byt opat zdravym! Ale ty to rezolutne odmietas!To preto moja poznamocka ,ze ty fakt nevies co je chcenim. Ty sice uz pouzivas vyrazy tipu,podvedomie,vedomie,imaginacia,ale s tymito nie len slovami treba v prvom rade aj vediet narabat a uvadzat ich do praxe pri odstranovani tvojej choroby-zavislosti,ale ako ked nechces byt zdravym,ale len nehrajucim!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1040 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:chcem skoncit
Anonym,
svoju anonymitu pred nami ukryt mozes,ale svoju chorobu v anonymite neukryjes,a to tak ako pred sebou,tak aj pred okolim!!!A v konecnom dosledku okolie uz davno vie,ze s tebou je nieco v neporiadku,to len tvoje myslenie podliehajuce zavislosti si mysli opak!!!Proste zakryvanie skutocnej pravdy o tvojom zdravy je len vytvorom sil,ktore s tebou mmanipuluju a drzia ta vo svojich tazko roztvoritelnych pazuroch!
Tvoje momentalne poznanie je to ,ze chces prestat hrat,no a ja by som ti mohol len tak letmo a jednoducho povedat,tak prestan! Ved vies ,co chces!Ale vies vobec,co je to chcenie? Ja vidim ,ze nie!
Ak tvoje poznanie bude z tvojej strany za hranim vidiet vaznu chorobu a poruchu psychiky,tak nam iste napises,ze chces byt zdravym! Ale ty zdravym byt nechces,ty chces len prestat hrat,a to je strasne malo na to ,aby si tak jednoducho prestal hrat,ako si jednoducho zacal!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • adik
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1039 od adik
Odpoveď od adik na tému Odp.:chcem skoncit
Malo tam byť napísané, že fungujeme doma 1/2 roka.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • adik
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1038 od adik
Odpoveď od adik na tému Odp.:chcem skoncit
Ahoj,

ako by to malo prebiehať s kontrolou?? Tak že všetky Tvoje financie preberie niekto iný. Ak budeš aj naďalej pánom svojich peňazí tak sa kupredu nepohneš.
My doma fungujeme 1/2 tak, že ja dávam partnerovi 1-2 € na deň. Áno čítaš dobre. 1 alebo 2 €. Niet iného východiska ak sa chce opäť zaradiť do života. Prehral už všetko, nemá nič, tak znova vstáva oproti životu. On sám s tým súhlasil. A ešte niečo....musel odovzdať Občiansky preukaz a cestovný pas. Pre prípad návštevy nejakej milej pani z nebankovky....
Andrea

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • anonym12
  • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1037 od anonym12
Odpoveď od anonym12 na tému Odp.:chcem skoncit
Ahoj Evula

Ako to myslis s tou kontrolov ako by to malo prebiehat?...vies jednoducho liecenie je pre mna nepripusne... v mojom pripade by to znamenalo urcite stratu velmi slusneho zamestanie a samozrejme platu ktore v nasom regione len tak lahko nenajdem nastastie nemam zenu a ani priatelku a to z dvovodu ze odmietam si najs nieku vaznu znamost nakolko nechcem aby trpel niekto koho mam rad kvoli mojej zavislosti a hluposti...v mojom okoly sa nepohybuju blizky ludia ktory by mali pochopenie s touto zavislostou tym som si 100% isty su to fajn ludia o tom niet pochyb ale na ich mieste by som konal rovnako to znamena ze by som sa distancoval od takeho cloveka ako som ja takze nebolo by im co vyvitat hlavne by ma zaujimalo ako ste to riesili po ukonceni liecby ako si mu pomohla ako zmenil svoje navyky bohuzial ja mam tu smolu ze hernu mam asi 20m od miesta kde b yvam jednoducho cez cestu takze zmena cesty domov z prace nepripada do uvahy je zaujimave ze som na sebe sam spozoroval ze v podstate tam idem na kofolu(velmi alkoholu neholdujem) ale v podvedomi chcem hrat hlavne by som chcel najt sposob ako sa vyrovnat z touto predstavou...proste ja nemozem povedat ze som ten typ ktory moze povedat ze hraje pretoze ma zly zivot vobec nemam zly zivot vlasne mam pretoze si ho sam nicim hrou jednoduho sa nemozem zmierit s prehrou ani vyhrou ..nemam ani kamaratou gemblerou mozno tak znamych co sa pozdravime na ulici lebo sme sa 100 krat stretli pri automate ale nepovhybujem sa medzi nimi...napriklad teraz pocititujem v tejto chvili chut hrat preto som si vlasne zapol tuto stranku v tejto chvili samozrejme ze teraz nepojdem hrat nakolko si to uvedomujem vedome proste nieko ak si uvedumujem tu chut tak sa viem zastavit ale ak sa dostanem do stavu ze idem na kofolu a ja tomu v danej chvili verim tak z 80% pripadov opat skoncim pri automate a to uz nechcem

takze by som Ta rad poprosil o nieke rady ako sa spravat aby som tomu predisiel vopred dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evula
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1035 od evula
Odpoveď od evula na tému Odp.:chcem skoncit
Ahoj.
Je pekné že si si uvedomil že si gambler, ale o je všetko??? Nechceš povedať rodine č sa deje. Bojíš sa o prácu, že prídeš o nájom?? Toto všetko sa dá riešiť. Keď sa môj muž rozhodoval ísť na liečenie, tiež sme riešili more problémov a viem že sa zvládnuť dajú. A to že nepovieš o tom rodine??? Tak na to rýchlo zabudni a sprav prvý krok a všetko im povedz. Veď kto by ti mal pomôcť ak nie tvoji najbližší? Povedz mi kto ťa bude pravidelne kontrolovať? Sám to nezvládneš. Prepáč ale je to tak. Takže sa preber a začni od základu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • anonym12
  • Autor témy
Viac
pred 13 rokmi 3 mesiacmi #1034 od anonym12
chcem skoncit bolo vytvorené anonym12
Ahoj vsetkym

Ako napis temy uz hovori chcem skoncit z touto vasnou po citani tejto stranky a fora si prave teraz priznavam ze som zavosly na vyhernych automatoch hrajem asi 4 roky no posledne dva roky je to dost zle....moja dinancna situacia je dost zla ale nemozem povedat ze je katastrofalna da sa z toho este dostat bez velkej ujmy ak okamzite prestanem hrat....bude to zniet divne ale v mojom pripade je liecenie vylucene nakolko sa o tom nesmie dozvediet rodina samozrejme a z dvovodu pocitu hamby ale aj z inych v podstate destrukcnych dvovodou to znamena zeby som sa stal velmi rychlo bezdomovec(splatky a vlasny podnajom neutiahnem) a nieje to len taka imaginarna predstava...a samozrejme financie a praca...samozrejme som si vedomy ze pravdepodobne je liecenie jedinou cestou von ale chcem sa aspon pokusit nieco stym spravit...takze chcel by som Vas poprosit o Vase nieke rady. Napriklad ako ste sa spravali po lieceni a podobne...dam o sebe nieke zakladne info....mozno to bude mat pre Vas nieku vypovednu hodnotu

Vek : 27
stav: Slobodny (2 roky sam)
zamestanie: stredny managment
zaluby : PC(nie hry), a uz ziadne
finacie : dost zle ale zvladnutelne do dvoch rokov v pripade ze nestratim zamestnanie
ine zavislosti : fajciar a mozno PC (ale nie hry)

PS: velmi sa tesim ak nieco napise pan dusiander z toho co som zatial cital vyzera ze velmi dobre vie o com pise

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top