Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Zbytočné obavy ? Alebo ...

  • magor
Viac
pred 13 rokmi 10 mesiacmi #722 od magor
Odpoveď od magor na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
ahoj andrej,akoby som videl seba pred 7-rokmi,5korun,10korun,100korun ked som prehral bol som nasraty.........dnes ......chodim k psychologovi a riesim to,sedem rokov mi trvalo aby som zistil co to dokaze s clovekom zrobit.automaty vymyslel diabol,lebo neverim ze clovek toto dokaze.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Stock69
Viac
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #647 od Stock69
Odpoveď od Stock69 na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
Ahoj Ginera ... Všimni si poslednú vetu ... Vidíš to tam ? To jedno malé slovíčko ... To slovičko "asi" ... Takže nádej stále máš, nieje ešte všetko stratené ... Aj ty možeš byť ešte stále štastný ... Len musíš chcieť ty sám, mať pevnu volu a hladať pochopenie a pomoc u druhých .. Neviem teda, ja som nikdy nebol gemblér, a ani nebudem ... Radím ti len z príbehov ktoré som tu už čítal ... Drž sa ! A nehraj už ... Sprav to pre blízkych a pre seba ! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ginera
Viac
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #628 od ginera
Odpoveď od ginera na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
ahoj andrej.volám sa luboš a tu som pod menom ginera. nebol som na tejto stránke prihlásení asi rok a za ten čas som to dotiahol na samé dno.napíšem ti k tomu len tolko-ja kde som začal hrávať-tak boli automaty na 10-korunové mince.presne ako ty som hodil 10 nanajvýš 20korún. na začiatku som vyhral presne ako ty 150korún bol som celý šťastný a dnes po 10 rokov som v mínuse 2000000korún. takže uvedo si aspon z môjho prípadu či ti tých 50 alebo 150 eur stojí za to. dnes píšem po dlhom čase a dúfam že niektorým to vyšlo a sú v živote šťastný. žial ja som to nezvládol...a už je asi na návrat späť do normálneho života neskoro.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Stock69
Viac
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #622 od Stock69
Odpoveď od Stock69 na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
Hm ... Tak už si to raz skúsil, určite si aspon raz vyhral takže nutkanie "hodiť si" budeš už mať do konca života ... Záleží len na tom aký budeš silný :) Ja som sa už poučil ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • kajot
  • Autor témy
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #621 od kajot
Odpoveď od kajot na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
Kamarat ked prvy krat hodis a vytiahnes tak si to neuvedomujes ale vlastne podpisujes dozivotnu zmluvu z diablom. okamzite s tym sekni pretoze kludne sa moze stat ze o par mesiacov nebudes hadzat 2e ale porad 200e.proste ta to znici ja lutujem ten den ked som prvy krat vstupil do herne. ja sa snazim nehrat za posledne 2 mesiace som sa raz neovladol a zahral si ale snazim sa kontrolovat a bojim sa ze to nutkanie hodit si bude stale.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Stock69
Viac
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #620 od Stock69
Odpoveď od Stock69 na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
Zdravím, to som zase ja, Andrej :) Ako som spomínal, vychovávaný som dosť dobre (aspon myslím) takže v tom to nebude ... A či doma niekomu chýbam ? áno, Mame .. Otec zomrel ... Ale skúste udržať doma mladého tínedžera ktorú je hladný po zábave .. Samozrejme, mám čas kedy musím byť doma, ale nieje to o 8 ked je už tma :lol: Ale k veci ... Zviditelniť som sa isto nechcel ... Ja som toto fórum hladal s tým aby som dostal radu, aj som ju dostal, takže príspevky iných užívatelov som si čítal až po zverejnení toho mojho ;) Kompetentný ? :laugh: Po baroch chodím už dlhšie a často, raziu som zažil raz v živote ... Takže máte pravdu, je to biedne ... K tomu automatu, ani k žiadnemu inému som sa nevrátil už dlhšie, i ked vidím ako sa ten slávny, už spomínaný, moj kamarát pomali ničí ... Teraz začal ešte aj typovať ... Aspon mám výstrahu ... A aby som nezabudol, hovoril som o tomto probléme s Mamou, nevynadala mi, povedala že vždy som bol jej najrozumnejší syn, a nečala by to odomna ... To ma dosť sklamalo a povedal som si že už to nebudem hrávať ... radšej niaku tú hru v teple domova :) A, aby som nezabudol, pekne Dakujem všetkým ktorý mnou neopohrdli a reagovali :) A samozrejme Mame ... Už to nebudem hrávať, slúbil som si to sám pred sebou a som silný človek, to viem už z minulosti takže sa tak aj stane :) A dosť sa za to hanbím že som to robil ... Ale ... Mám ponaučenie ... Dakujem B)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #619 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
Nie zbytocne obavy,ale kruta realita!
Toto je tipicky priklad nevsimavosti a lahostajnosti okolia k inym,,mladistvym"pod ruskom zisku!Kde su kompetentny,ktori maju na starosti kontrolu dodrziavanie zakonov o prevadzkovani hracich automatov,podavania alkoholickych napojov,ale i predaja cigariet mladistvym?Ale najhorsie konstatovanie na tom je,ze sedemnast rocny chlapec nikomu nechyba po veceroch doma!Takychto ,,normalnych"chalanov su plne mesta a dediny.Mne sa tu,ale naskyta este mnoho dalsich otazok?Co robia nasi najkompetentnejsi,ktorym by malo predovsetkym zalezat na zdravom raste a vyvoji dnesnej mladeze?Preco poziadavky a prosbi jednotlivych mestkych zastupcov v poukazovani na rychly narast zavislosti ostavaju vzdy nevypocute?Preco je osveta v ramci boja proti roznym zavislostiam,na tak strasne niskej urovni?Alebo,ake tragedie v rodinach a straty v spolocnosti sa musia udiat,aby sa niekto zodpovedny zobudil,a zacal razne konat???
Inac, rosporuplny clanok sedemnast rocneho Andreja ja chapem ,ako vyzvu a svojim sposobom aj ako vazne memento pre zainteresovanych.To,ze sa vobec tento chalan odvazil napisat na tento portal,je jasnym znakom na upozornenie svojho problemu,pre nevsimave okolie, blizku rodinu,ale i pre seberovnych rovesnikov!Andrej sa takymto sposobom dozaduje pomoci predovsetkym preto,lebo sa mu jej proste nedostava od tych,ktori jeho problem vidiet nechcu a svojim sposobom ho aj bagatelizuju.Zaroven sa este,ako neznaly problemu a neuvedomenia si nasledkou, neodvazil hladat odbornu pomoc v psychiatrickej ambulancii!Podla mna mal Andrej v ix roznych prispevkov na danu problematiku dost vela jasnych a priamich odpovedi na svoj problem, a po ich precitani sa uz vobec nemusel dozadovat odpovede,ako konat dalej.Ale on aj napriek tomuto poznaniu vyuziva tento portal,a ziada priamu odpoved!Co si myslite,co za tym vsetko je?Nedostatocne pochopenie uz zverejnenych prispevkov,snaha zviditelnit sa,alebo fakt ziskania si pocitu cez priamu odpoved,ze treba s problemom nieco zacat robit?Na tieto moje domienky pozna najlepsie odpovede samotny Andrej,a je len na nom,ake budu jeho dalsie kroky ,a ktorym smerom povedu.
Andrej, v zivote je nekonecne vela cinnosti,ktore cloveka povznasaju a posiluju jeho ducha,len sa treba dobre rozhliadnut a vybrat si.Ty si v nebezpecnom veku,a na tvoju skodu si podlahol okoliu,kamaratom,a porusil si to,k comu si bol doma vedeny.Mladicka nerozvaznost,pocit zosmiesnenia a ponizenia v ociach priatelov ta,ale priviedol na cestu,z ktorej sa velmi tazko odchadza.Gambling totiz vobec a absolutne nie je o peniazoch,ale stoji strasne vela penazi!Gambling je o zakernej chorobe s nepredstavitelnymi problemami v osobnom i spolocenskom zivote.Je to choroba,ktora posuva zavisleho vo vsetkych sferach a rebrickoch na tie najspodnejsie stupne, a robi z neho absolutne bezpredmetnu,, vec" a zaroven i ludsku trosku s podobou cloveka,ktora,ale nema nic spolocne s clovekom!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #616 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
Andrej,
všimni si, ako je kompozične vystavaný tvoj príspevok. Začína tak, ako keby mal problémy s hraním nejaký tvoj kamarát, ktorý sa vracal k automatu víkend čo víkend. Tvoj postoj je na začiatku motivovaný výchovou (automaty sú zlé), protiktorej sa stavia "výchova" kamarátmi (nerob z toiho divadlo). Kamaráti sú pre teba dôležitejší, tak si zabudol na výchovu a nechal si iného kamaráta tak. A nielen to, sám si to šiel skúsiť. Keby si bol od začiatku veril viac výchove ako kamarátom, nemusel by si hodiť svoje 2 eurá a ani tvoj príspevok by nemusel vzniknúť. Už len to, že píšeš na toto fórum, ukazuje, že tvoj problém je oveľa väčší, ako nám priznávaš. A hlavne, nie je to problém tvojho kamaráta, za ktorého si sa neobratne chcel ukryť (začal si tak, akoby mal problém iba tvoj kamarát), je to problém tvoj!
Tá otázka je naozaj blbá. Ak si si prečítal niektoré príspevky na tomto fóre, aj bez odpovede vieš, čo by ti každý poradil. Tie upresňujúce otázky (len mám strach že to bude stále horšie a horšie ... že prídem, hodím 2, nedá nič ... zase hodím 5, nedá nič ... A že budem tam hádzať do vtedy pokial nebudem mať v penaženke nič ... )svedčia o tom, že vieš ako to dopadne, ba obávam sa, že už to tak dopadlo, aj keď sa tváriš, že sú to otázky hypotetické. Ak je to naozaj tak, ako píšeš a ja sa mýlim, skús s tým hneď "seknúť" a uvidíš ako dlho vydržíš. Ak vydržíš do konca života, si v poriadku a nemusíš sa báť... :-), ale ak ešte raz zahráš, mám pravdu ja a doporučujem liečenie ako prvý rozumný krok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • milan
  • Autor témy
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #613 od milan
Odpoveď od milan na tému Odp.:Zbytočné obavy ? Alebo ...
ver, ze to nemas pod kontrolou. Tak sa neklam. Nikto to nema pod kontrolou. Raz sa dari, a raz nie. Len neviem, co je horsie. Ked ma clovek malo, chce vela, a ked ma vela chce este viac. Nikdy nie sme spokojní s tym, co mame!!! a zase, ked sa ti prestane darit, zacne ta vo vnutri zozierat myslienka, ze potrebujes vyhrat naspat, vsetko, co si prehral. Tak si uvedom to, ze aj ked nieco vyhras, to neznamena, ze to ma byt tvoje buduce povolanie. a na druhej strane to, ze prehrate peniaze uz nikdy nevratis spat. Su to peniaze, ktore ti uz nepatria, aj automaty potrebuju byt zaplatene, aj ludia, ktorí ich programuju.... To je daň za to, ze sa clovek chce trochu nevinne zabavit a pokusit stastie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jakub
  • Autor témy
pred 14 rokmi 2 mesiacmi #612 od Jakub
Zbytočné obavy ? Alebo ... bolo vytvorené Jakub
Zdravím ;) Volám sa Andrej, pochádzam z Trenčína a mám 17 rokov ... Som úplne obyčajný chalan ktorý sa učí za automechanika ... Ako skoro každé "decko" v dnešnej dobe behám po krčmách, baroch s partiou a zabávame sa ... No a tu sa to všetko začína ... Ako každý piatok sme sa vybrali do Mesta, tak sme sedeli a zrazu sa kamarát vyparil ... Išiel som ho teda pozrieť a zbadal som ho pri hracích automatoch ... Strašne som sa na neho nasral, a bol som ba aj v šoku z toho ... Neviem, možno preto lebo som bol od malička vychovávaný že automaty sú zlé, a pod ... Partia ma vtedy strašne vysmiala že z toho robím divadlo a pod ... Tak som to nehal tak ... No a postupne sa kamarát k tomu automatu vracal víkend čo víkend ... Raz som za ním prišiel a vypytoval som sa ako to funguje a pod ... Povedal že "Hod si 2 éčka a zistíš"... Strašne dlho som váhal ale nakoniec som to tam hodil ... V ten večer som odtial odniesol 120 euro ... Prišiel další víkend, a kamarát ma zase volal hrať ... Nešiel som aj ked ma to lákalo ... Potom prišiel zase další víkend, tento krát som si už zahral ... Hodil som tie slávne "2 éčka" a nedalo to nič ... Tak som odišiel ... Ale po hodine som sa vrátil k automatu a hodil som zase dve eurá ... A zase mi dal niečo cez 50 eur ... A idú stále dalšie, a dalšie víkendy ... Hodím tam vždy okolo 10 eur, ked dá tak dá, ked nie tak prestanem hrať ... Ešte by som chcel poukázať na štýl mojej hry ... Hodím dve, ked sa vyšplhám na 10, tak to vytiahnem, potom zase dve, vyšplhám sa na 10 a vytahujem ... A takto to robím stále pokial mi niečo dá ... Chcem sa spýtať na váš názor, mám s tým hned seknúť ? Hm ... Blbá otázka ... Tak sa teda spýtam inak, je to tá "cesta do pekla" ? Alebo sa len zbytočne obávam ? Pretože viem že hracie automaty sú zlo ... Ale ked to človek vie tak sa dá na tom dobre zarobiť ... len mám strach že to bude stále horšie a horšie ... že prídem, hodím 2, nedá nič ... zase hodím 5, nedá nič ... A že budem tam hádzať do vtedy pokial nebudem mať v penaženke nič ... Dakujem za vaše názory :) S pozdravom Andrej B)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top