Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Stavkovanie

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #547 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Stavkovanie
Hemaidl,
zacat s niecim ,nie je nikdy neskoro, a v tvojom pripade to plati dva krat!Len,ze v tvojom pripade plati aj to,ze netreba za kazdu cenu prestavat,ale napred sa snazit pochopit!Ono to proste pri nasej diagnoze je to tak!Pokial nepochopis,tak nemas asi ani sancu prestat!?Prave na to su tie knihy.Ja totiz necitam len knihy v ktorych sa opisuju do detajlov rozne osudy a tragedie zavislich a spoluzavislich,ale predovsetkym tie,ktore mi jasne hovoria,co v skutocnosti zavislost je,co ju sposobuje,aky ma vplyv a ucinok,a akym sposobom je najlepsie sa jej postavit na odpor.A tak ju eliminovat a nedovolit sa jej dalej rozvijat,ale i to preco treba mat vzdy pred nou respekt!!!To je podla mna sposob istej profilaxacie,ale zaroven aj naberanie novych vedomosti,ktore sa daju vyuzivat v roznych oblastiach zivota.Co si myslis preco je asi kazdy jeden pripad,osud spojeny s roznou zavislostou takmer identicky,preco su aj sprievodne znaky identicke,a preco skoro pre vsetkych plati ten isty sposob liecby???Pred touto chorobou sme si proste vsetci rovni,ale ty si myslis,ze si iny!Vies si na to aj sam odpovedat,ze v com si iny?Ved na tieto stranky a k lekarom si sa dostal nie dobrovolne,ale pod tlakom Lucie a problemov,ktore ti tvoja choroba dala,a to bez sebamensieho pochopenia a uvedomenia si!To mozno prichadza az teraz,aj ked ja si myslim,ze jedno sedenie u odbornika na to nestaci a toboz nie ak k tomu nie je pribrane nic odborne z knih!!!Vidim,ze mas tendencie reagovat na moje otazky,tak mi skus napisat odkial maju take vedomosti,ake maju,lekari,inzinieri,fyzici,ale aj mnohi ini odbornici!Odkial oni nacerpali tie vsetky vedomosti,ktorimi teraz ovplyvaju,a ktorim sa aj ty momentalne podriadujes pri odstranovani tvojho ptoblemu!Preco vlastne teraz veris tym,ktorich si este nedavno odsudzoval a zatracoval!?A zaverom,by si mi mohol povedat v com spocivaju tvoje cini a skutky, okrem konzultacie s lekarmi a byvalimi lieciacimi sa,samozrejme,ze este nie vyliecenymi!Aj napriek tvojim niektorim este nevyprofilovanym a nespravnym nazorom na tvoj problem som rad,ze si zacal konecne nieco robit, a drzim ti palce este len na zaciatku dlhej cesty uvedomenia a pochopenia za trvalou abstinenciou!!!
Spravna viera,vzdy prichadza so spravnym poznanim!?:side:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Heimdall
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #546 od Heimdall
Odpoveď od Heimdall na tému Odp.:Stavkovanie
dusiander
To co som napisal nesluzi na to aby ako ty vravis som opil, alebo zmiatol alebo dokonca podviedol. V tom sa velmi milis. Je pravda ze o tejto stranke mi povedala Lucia. To je fakt, ale urcite ucast na nej nie je vypocitavost. Vies mnohe veci tu beries podla kniziek ze tak by mali byt. Nehovorim ze nemas svoje skusenosti ale ako som napisal kazdy je iny a nemusi to byt presne podla kniziek. Hej gemblerstvo ma jasne znaky a tie tu splnam asi do botky o tom niet pochyb. Ja som slubil jednu vec a to tu ze sa z toho dostanem a na tom aj pracujem. Nebude to za den, dva ale bude to na trvalo. A ked uz ide o to nerobim vsetko sam ako si myslis ale spolupracujem s psychologom, psychologickou, ludmi ktori sa vyliecili. Trochu mi vsak viazne komunikacia z rodicmi to musim priznat, ale aj to chcem dat to poraidku. Este tu bola otazka ze preco prave teraz? sam neviem preco to nebolo skor. Mozno som si myslel ze sa nic nemoze stat a vzdy sa to nejako utrasie. Bola to chyba ze nie skor ale som rad ze aspon teraz som sa zobudil. Nie je lahke napravit to co som tak dlho nicil. Takze to este nejay cas potrva.A ako vravis teraz musim robit ciny a nie hovorit a slubovat. Takze idem na sebe pracovat. Caw

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #545 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Stavkovanie
Heimdal,Roman,
to,co tu pises sa absolutne nezhoduje s tym,co pise tvoja Lucia,a mne to pripada tak,ze ju takymto sposobom chces opet len opit,zmiatnut,proste podviest!!!To je to prave gemblerske!Ty mas v tejto chvili,, noz na krku",a ucast na tejto stranke je len dalsia vypocitavost gemblera!Ty sam sa neschovavaj za inych,neznevseobecnuj,a nepoukazuj!Toto vsetko vyzera,ako vykrik do tmy!Tak toto predovsetkym si chcel povedat aj nam niekolko rokov starim gemblerom,a to ci uz abstinujucim,lieciacim,alebo este hrajucim,proste nam vsetkym chorim,ktori velmi dobre vieme,co je to diagnoza F:63.0 od A do Zet!Neviem,ako je tvoja snaha v postupnych a pevnych krokoch spojena s nadejou v napravu a lepsiu buducnost,ele ani to ,ake vlastne tie kroky su,ale samotna priatelka jej moc neveri a ani nie je spokojna ,a kona tak ,ako kona!Preco vlastne nepristupis na nou kladene podmienky pri rieseni tvojej chorobi,ale opet,po kolky krat uz,si sam a opet urcujes sposob,ako sa z pod jarma zavislosti dostat!Kolko krat si pred svojou priatelkou a rodicmi zobronil o poslednu sancu pocas tych7a1/2roka,a teraz dokonca to iste ziadas za vsetkych tebe rovnych ,a dokonca sa odvazujes odvolavat na slubi pred oltarom,o dobrom i zlom!!!!!A co ak opet tie svoje slubi nedodrzis,co sa opet stane!!!!???TY to mas fakt fantasticky vymyslene,len to ma taku malicku vadu krasi,a ta spociva v tom,ze ty nechces poznat skutocnu pravdu,bojis a branis sa jej este viac,ako hanby a pokory !!!Ale ak to tak nie je,a ja sa mylim,tak nam povedz,preco odrazu teraz?A kde si vlastne bol doteraz, a co robil celych 7a1/2roka okrem triznenia,podvadzania a zadlhovania seba ,ale i blizkej rodiny!?Preco sa stavas do ulohy samoliecitela,ale i samospasitela za nas vsetkych!Ved podla priatelky,ale aj tvojho konania nie si schopny ani sam so sebou spravit,,poriadok"!Roman pri nasej diagnoze,vo vecsine pripadov, neplatia ziadne sluby podlozene viziami o zazraku samovyliecenia.Tu platia ine a tvrdsie zakony,to je zakony cinov,a ty si podla mna okrem pekne vymyslenej rozpravky o samovylieceni este nespravil ziadny taky,ktory by tvoj stav aspon trochu zmenil.Proste si este vzdy v tom,a to az po usi!!!!B) :( :evil:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Heimdall
  • Autor témy
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #544 od Heimdall
Odpoveď od Heimdall na tému Odp.:Stavkovanie
Ahojte. Ako to tu tak čítam zisťujem, že viac sem píšu manželky, priateľky ako mi ktorí máme na sebe čo najviac pracovať.Všetky zlé veci, ktoré som Lucii a nielen Lucii vykonal ma strašne mrzia a veľmi ich ľutujem. Snažím sa to postupnými no pevnými krokmi napraviť. Ja viem, že nielen ja ale aj ostatní závislí mnoho ublížili a teraz sa im nedá veriť, ale aspoň trošku povzbudenia alebo nádeje že náprava ide správnym smerom. Neviem či vlastne pochopíte z týchto riadkov čo som chcel napísať. Asi len jednu vec - nie sú všetci rovnakí a to že sa z toho niekto nedostal neznamená , že sa z toho nedostanú aj ostatní. Niektoré dámy tu píšu , že by muža najradšej opustili a pod. Ja viem, že toto sa v živote nemalo stať a mali sa riešiť úplne iné problémy omnoho banálnejšie ale je to tak. čo zlé sa stalo treba napraviť. Takže neospravedlňujem gambling alebo tých čo vám ublížili hovorím je to veľmi zlá vec, ale dajte nám šancu zmeniť a ako ste pred oltárom sľubovali , že v dobrom aj zlom, tak to zlé odstránime a budete s nami už len v dobrom s každodenními problémami. To sľubujem za seba a dúfam, že sa nejakí páni k môjmu sľubu pridajú. Dúfam, že to otvorene dokáže sľúbiť ešte niekto a nie len sľúbiť ale hlavne dodržať.
Cawte

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #543 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Stavkovanie
Dobry vecer pani,clematis 11,
to v akom stave a preco vas manzel kona tak,ako kona a je tam,kde je ,som sa vam uz svojim sposobom vyjadril,a vy ste mi potvrdila,ze je to skutocne tak!Vidite,ze aj napriek tymto vsetkym skutocnostiam a pravdam nie je len tak ukoncit vztah,ktory sa pocas celeho vasho spoluzitia formoval,ale zaroven aj deformoval a privodil stav,ktory mamentalne trva a je nemenny z vasho pohladu,ale z pohladu a spravania vasho manzela to tak nie je!On sa zachranuje a zaroven si mysli,ze sa to zmeni,a to aj napriek tomu,ze k tejto zmene nechce prilozit ruky!Vy prakticky hovorenim skutocnej pravdy budujete most,a ten most zo slov, je na jednom konci upevnenym vasimi dovodmi,preco ste sa rozhodla pravdu povedat a druhy koniec,by mal byt ukotveny potrebami,ktore ma mat ten komu pravdu hovorite,ked si ju vypocuje a bude reagovat na vasu potrebu!Ale sama vidite,ze ten druhy koniec ukotveny nie je a na miesto ukotvenia,je len mlcanie,tajomstva a lzi,a tie len ruinuju vas vztah tak, ako zablokovany privod paliva udusi kazdy motor!On prostie nevie o tom,ze mlcanie,ktore mu teraz tak velmi vyhovuje,lebo sa boji povedat pravdu sposobuje viac skody,ako prosta pravda sama o sebe!Vas manzel proste nechape,preco mu chcete povedat pravdu,ktora pomoze rozhodnut o tom ze veci,ktore sa zmenia vasim pricinenim budu take,ako chcete obidvaja,aby boli!!!Vas manzel je proste v stave ked nie je schopny pochopit ,a ani pripustit,ze pravda robi zmenu a zaroven moze uspokojit vase spolocne potrebi!Ja,by som vam navrhoval napred navstevu psychologa ,a az potom konstruktivnu hadku vo forme rodinnej terapie a to z dovodu toho,ze vy budete mat viac vedomosti o celom vasom probleme od odbornika,ktore potom budete moct viac vyuzit a uplatnit doma, a tym padom vase rozhodnutia budu stat na pevnejsich zakladoch!Proste vase presvedcenie ze vy chcete viac stastia a ,co najmenej bolesti,co najskor s tym,ze to bude aj zaklad z dlhodobeho hladiska pre stastie,pokoj a lasku vas vsetkych!!!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • clematis11
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #542 od clematis11
Odpoveď od clematis11 na tému Odp.:Stavkovanie
Dusiander, ďakujem veľmi pekne, budem nad tým, čo ste mi poradili uvažovať.Možno bude naozaj správne, aby som aj ja zašla za psychológom, pretože takto sa naozaj nepohneme ďalej, či už zostanem s ním alebo nie. Viete, tak strašne mi na mojich veciach záležalo, pracovala som roky v zahraničí, nadrela som sa tými mojimi teraz už slabými rukami som si vydrela všetko, čo som do manželstva priniesla. A teraz je všetko preč, bolí to, ani neviem ako začať od znova, s ním, keď je tu stále tá obava, že budem splácať celý život len jeho dlhy.Takto som si svoj život nepredstavovala, vždy som si na seba dokázala zarobiť, viem ako chutí robota, na rozdiel od neho, radšej bude stávkovať, ako by mal makať.Máme veľa odlišných názorov, nemáme si už ani čo povedať a o koníčkoch ani nehovorím. Nevie sa ku mne a ku synovi prispôsobiť, všetko trvá len nejakú dobu, potom je to v starých koľajách. A toho sa bojím, že mu zase odpustím a znovu sa to zopakuje. Viem že teraz mám najväčšiu príležitosť dať veci do poriadku. Vďaka vám sa stávam silnejšou, a už nemávnem nad problémom rukou, ale riešim. Teraz ma čaká rodinná debata, ako to manžel plánuje všetko platiť. Mojim návrhom bude u právničky spísať dlhy a rozdelenie majetku aby som mala pokoj na duši. Keď sa mu podarí odísť na liečenie a budem vidieť pokroky, tak sa mi snáď znovu vráti tá iskra nádeje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #540 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Stavkovanie
Vazena clematis11,
Vasmu manzelovi uz asi velmi tazko pomoze ,len precitanie knihy F:63!On je totiz pod velkym tlakom dlhov a veritelov.Vy skutocnu pravdu o vyske vsetkych tychto dlhov neviete a vas manzel je rozhodnuty,ze vam ju ani nikdy nepovie ,a je kvoli tejto pravde aj skoncit,teraz este lem manzelstvo,ale pozdnejsie aj svoj zivot!!!Jeho momentalna faza choroby je v takom stadiu,ze nie je schopny rozoznavat jej vsetky rizika,o com svedci i jeho terajsia zamena zavislosti.To je jednu negativnu meni za druhu,a to s tym,ze tu prvu zacina odsudzovat a tu druhu bagatelizovat,tak ako niekedy tu prvu,pricom ale problem zostava ten isty, neodatranuje sa pricina,ale sa prehlbuje choroba,a to so vsetkym,co k tomu patri!!!Vas manzel absolutne nepripusta,ze je chry,ale pri tom sa hamby ,ze je chory!Spytajte sa ho, preco sa ma chory clovek hanbit za svoju chorobu,ale i to preco by sa chory nemal liecit!?Alebo si mysli,ze so silne boliacim zubom,by sa nechal tiez trapit,a proste by trpel v bolestiach az do zblaznenia???To asi nie,tam by iste siel k zubarovy,no a s chorou psychikou sa proste chodi k psychlogovi,alebo psychiatrovi!Tak,ze aka hanba?Ziadna!Lekari su tu proste na to ,aby liecili rozne chroby,len netreba mat predsudky,ale si treba priznat pravdu a podla tej pravdy navstivit patricneho lekara!!!Ja si myslim,ze vas manzel ma rozumnych zamestnavatelov ,a ti iste pochopia inak problem vasho manzela,ako ho chape on.Mozna,ze prave oni mu mozu viac pomoct,ako si to on mysli a mozna aj vy.Preto to sama skuste cez zamestnavatela.Ved ak je dobrym pracovnikom a mozna ,ze zaroven aj priatelom,tak ho nebudu chciet stratit,a proste tych 7-8 tyzdnov to bez neho vydrzia a to s vierou,ze pomahaju niekomu na kom im zalezi!Nic menej nic viac!Pani ak vas manzel okamzite nezacne nieco robit s vasim spolocnym problemom,tak mi verte,ze financne a psychicky zrujnuje celu vasu rodinu,a to nie len najuzsiu, a vy fakt na tej ulici aj s nim skoncite!!!Ja vas nechcem strasit,ale to vsetko je proste sucastou tejto diagnozy,ved to sama denno denne citate aj na tejto stranke ,a ja sa vam proste snazim nastavit zrkadlo pravdy o tomto vasom probleme.A ak vy samotna nemate inu moznost dozvediet sa viac o tejto chorobe,len ako na tychto strankach,a samotna z mne neznamich dovodov tiez nejdete aspon do psychologickej poradne,alebo tam ani nezatelefonujete,tak je velmi tazke vzit sa skutocne do manzelovej situacie,aj ked je pravda,ze vy sa nemate,co vzivat do situacie choreho ak on proste nechce svoj a zaroven aj vas stav absolutne zmenit!Vy proste uz zijete v urcitom stave, a viete,ze v nom uz nechcete zotrvat a podla toho zacinate aj konat o com svedcia aj vami napisane vety!Vase momentalne spravanie a zaujimanie roznych postojov je plne identicke so spravanim spoluzavislej,ktora je uz ale v bezvychodiskovej situacii,ale este v kutiku duse veri,ze sa to zmeni,ved nadej a viera umiera posledna!Vazena clementis11,ak bude nadej a viera v lepsiu vasu spolocnu buducnost,taka silna aj u vasho manzela ,aka je u vas,tak vyhliadky na to lepsie,by tu boli!Ale momentalne tomu tak neni,co aj sama tvrdite,a ja zasa viem,ze vase neustale ustupky a dufania su vzdy a budu vzdy zneuzivane,preto musite ak vam este vas manzel stoji za to,pripustit len dve moznosti,nie ultimata, a to bud okamzite zacatie liecby,alebo definytivny koniec!Vy ste sa uz rozhodla,teraz je to na vasom manzelovi!Nechcem vas ranit a sposobovat dalsiu bolest vo vasom srdci,ale proste touto holou pravdou o skutocnostiach pri tejto chorobe vam chcem pomoct sa lepsie zorientovat sa ,a takto vam aspon troska pomoct!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Janka23
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #538 od Janka23
Odpoveď od Janka23 na tému Odp.:Stavkovanie
Môj manžel je už 8 rokov gambler, ale na liečenie nechce ísť kvôli práci a dlhom. Myslím si nehral vkuse, ale dlhy má stále, väčšina z nich sú aj tri roky staré. Časť zaplatí, časť nie, potom sa tam nabalia úroky, exekuč. poplatky a spláca to ďalej. Momentálne mu zrážajú polovicu platu a ešte časť z toho si rieši ďalšie dlhy, ale ja som sa rozhodla, že nebudem riešiť žiadne ďalšie záchranné pôžičky z banky s menším úrokom. Čo si navaril, nech si aj zje. Myslím si, že môj manžel má snahu s tým skončiť. Prestal fajči, nechodí do krčmy alebo na podobné miesta a hlavne nestávkuje. Netolerujem ani občasné alko. Opice, vadí mi to a som riadne nahnevaná ak sa to stane. Dúfam, že je to navždy. Pravdou je, že nemá ani za čo stávkovať (keby chcel určite by sa našlo). Toto všetko neberiem ako výhru, ale na začiatok je to pozitívne. Môj vzťah s manželom bol a z časti je fajn, teda my sme si vždy mali čo povedať, z čoho sa zasmiať, ale samozrejme teraz ja svoj postoj k nemu mením, lebo mi vadí, že sme stále bez peňazí a to jeho vinou a neustále ma klame. Môj manžel je skvelý otec a má výborný vzťah s našou dcérou. Ako tu už bolo povedané takýto muži sa veľmi snažia kompenzovať starosti, kt. vyrobili so starostlivosťou o rodinu, samozrejme to je všetko málo, keď človek nemá peniaze na zaplatenie základných vecí, lebo mu buď chýbajú na účte (niekto ich vzal) alebo jednoducho treba platiť splátky a príjem na to všetko nestačí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Janka23
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #537 od Janka23
Odpoveď od Janka23 na tému Odp.:Stavkovanie
Pokračovanie: S dĺhami je to tak, že po získaní rozhodnutia o zrušení BSM súdom, si u právničky spíšeme celý náš majetok a dlhy, rozpíše sa to na dve strany t.j. moje a jeho, na jeho strane budú všetky dlhy, kt. si vyrobil bez môjho vedomia a taktiež sa rozpíše aj náš majetok podľa toho ako sa dohodneme. I keď si dlhy vyrobil počas manželstva po rozhodnutí a spísaní dlžob a majetku u právničky si to bude splácať len on a exekútori na môj plat a majetok nemôžu siahnúť. Rozhodli sme sa tak, že manžel svoju časť bytu prepíše na mňa. Chcem seba a svoju dcéru chrániť pred tým, aby sme skončili na ulici s dlhami na krku. Možno by si mala tiež o niečom takom pouvažovať, odpútať sa od neho najprv finančne a možno potom aj on pouvažuje, že to myslíš vážne a nemôže si stále robiť čo chce, lebo skončí sám a na ulici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evula303
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #536 od evula303
Odpoveď od evula303 na tému Odp.:Stavkovanie
Ahojte Janka, Lucia a Clematis11. Môj manžel je tiež gambler už takmer 12r. Nie že by hral vkuse 12r ale je ním stále a vždy aj bude. Gambler sa nikdy nevylieči, musí sa po liečení naučiť znovu žiť ako človek.
Prešla som si presne tým istým čo aj vy. Muž je mesiac doma z liečebne, je bez práce a žijeme iba z môjho príjmu. No sme šťastný, konečne sa dokážeme porozprávať, dokonca sa spolu smiať. Obaja vieme že sme len na začiatku a čaká nás veľmi dlhá cesta. Čo môžete určite urobiť už pred liečením je navštevovať kluby abstinentov. Tý ľudia vás doslova nabijú energiou.
Muž sa drží, peniaze nenosí a keď mu nejaké dám tak mi presne zdokladuje na čo ich použil. Bolo to jeho prvé liečenie a ja viem že nie je posledné. Nesmieme strácať obozretnosť.......
Držím Vám všetkým palce aby vaši muži našli tú silu a na liečenie šli a vydržali tam, pretože je to pre nich veľmi náročné. Ale tam pochopia (sú aj výnimky ktoré nie) že sú chorý a neprejde to samo od seba a vlastne sa z toho nikdy nedostanú....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Janka23
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #535 od Janka23
Odpoveď od Janka23 na tému Odp.:Stavkovanie
Ahoj clematis11
ani ja nemám chuť chodiť po psychologičkach, ja si tiež radšej prečítam
knihu, kt. mi dá veľa, ale žiaľ som rozhodnutá urobiť teraz preto všetko čiže už nepopusím, aby nechodil tam pravidelne resp. po prvom sedí s tým skončil.
Objednala som si aj Koniec spoluzávislosti. Hneď v provom príbehu som sa našla, proste presne ako ja a moje zúfalstvo. Skús si to prečítať tiež, je to pre nás trpiacich a spoluzávislých. Pomáha mi
tiež čítanie príspevkov na tejto stránke, mám pocit, že nie som jediná na svete, kt.
má takýto pre mňa obrovský problém. Mne a môjmu manželovi (začal to znovu čítať)
dosť pomáha aj kniha Moc nášho podvedomia. Mne knihy pomáhajú sa povzniesť
nad problém a pozerať sa na to všetko trochu s nadhľadom, aj keď to problémy
nerieši. Dlhy si musí každý zaplatiť sám. Môjmu manželovi tiež pomáhajú
rodičia, hoci možno mu viac škodia ako pomáhajú (rovnaký problém teda ešte
väčší má aj švagor). Myslia si, že stačí vyplatiť dlhy a všetko je vyriešené, ale
tie dlhy manžel vyrobí stále nové. U nás je tiež podmienka poslednej šance,
ak sa to všetko zopakuje, čo len jedna nová pôžička, nezplatená splátka hypotéky,
manžel musí odísť a rozvedieme sa. Momentálne si riešim zrušenie BSM, pre môj
pokoj a odpútanie sa od našej zlej fin. situácie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • clematis11
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #534 od clematis11
Odpoveď od clematis11 na tému Odp.:Stavkovanie
Ahoj Janka, ako je to možné, že to môže tak dlho trvať.. však. Ja som prvý signál spred piatich rokov brala ako "môže sa stať každému", a vôbec som netušila, že po sľuboch, že to bola len tá jedna noc, že v tom pokračuje a že si potajomky berie pôžičky, aby mesačne vyžil. Klamal ma 5 rokov a pochopila som to až teraz, keď sa to už nedalo prehliadnuť.Mám chuť odísť, ďaleko, stála som pri ňom vždy, vždy mal pri nás všetko a on to zneužíval. Jani, ja nemám chuť ísť s ním na sedenie, vieš, postupom času ma tá chuť robiť s ním ešte niečo spoločne prešla. Dúfam, že sa vám bude dariť a že to zvládnete.Ozvem sa ešte

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • clematis11
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #533 od clematis11
Odpoveď od clematis11 na tému Odp.:Stavkovanie
ďakujem veľmi pekne za ohlas, doma sa stále nič nezemnilo, vládne tu viac menej tichá domácnosť, neviem stále ako to chce manžel riešiť, ako chce vrátiť posledné požičané peniaze.. ani či sa mieni vôbec liečiť. Viem len toľko, ako spomínal ešte pred mesiacom, že nebude už chodiť na miesta, kde sú automaty. No mne to nestačí.Na vianoce som mu kúpila knihu F63, dúfam, že mu pomôže nájsť sa v nej, na liečenie ho nútiť nechcem, pretože keď sám nechce, nedotlačím ho.Ale aj tak si myslím, že len nechodiť na také miesta nestačí! Rodina o tom všetkom vie, bez rodičov by bol finančne stratený, stoja na mojej strane, ale tiež netušia ako bude ďalej. Jeho práci táto povesť absolútne neprospieva a keby prišiel o prácu, tak skončíme na ulici. Asi preto liečenie nerieši, aby sa to nikto zvonka nedozvedel.Neviem. Ja tiež neviem dokedy mám čakať, že znovu do toho spadne, po dvoch troch mesiacoch so zúfalstva.. Pretože nedokáže riešiť svoj problém, je tvrdohlavý a nesnaží sa mi to ani vyjasniť, iba mi napísal odkaz, že mu je to strašne ľúto a že sa bojí, že nás stratí.. Ale to nestačí.Vážne rozmýšľam nad rozvodom, aby som sa odbremenila od ďalších dlžôb a už nechcem žiť v tej neistote a klamstve. Najnovšie začal stávkovať niké, tak už nemám čo povedať. Jeho cigaretky, Stroje, či stávkovanie.. je v tom nejaký rozdiel? všetko je závislosť. Žiaden šport, žiaden pohyb, žiaden elán, žiadna chuť hrať sa s malým.. Bože, som zúfalá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Janka23
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #532 od Janka23
Odpoveď od Janka23 na tému Odp.:Stavkovanie
Prajem pekný deň,
je pravda, cez víkend som málo na nete, tak odpovedám až teraz.
Clematis 11, my s manželom bojujeme s touto chorobou už 8 rokov, žiaľ
zatiaľ bez výsledku. V stredu je manžel objednaný ku psychológičke
a potom uvidíme ako to pôjde ďalej, ale rozhodne už v ničom nepopustím.
Liečenie zatiaľ manžel odmieta. P. Dusiander chcela by som sa opýtať,
myslíte si, že je dobré na prvé sedenie ísť s manželom? Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #522 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Stavkovanie
Pre clemantis11,
vazena pani nerad sa vnucujem,ale mozna pre zaneprazdnenost a riesenie svojich problemov vam neodpovedaju vami oslovene Janka a Lucia,tak si dovolim odpovedat a mozna aj pomoct,ale i zmiernit vas smutok z momentalneho stavu v ktorom sa nachadzate.Iste ste si na tychto strankachp precitala iks prispevkov a nazorov na nas spolocny problem ,a samozrejme i vytvorila urcity svoj ,ako i viac pochopila,co vsetko skryva v sebe choroba sposobena roznou zavislostou.Vidite,ze vsetky su skoro identicke,co sa tyka nasledkov ,ale uz menej,co sa tyka odstranenia priciny vzniku tychto nasledkov!Vy neuvadzate,ako dlho a na com je vas manzel zavislim,a ani to ci sa uz liecil,alebo aky ma postoj k odstraneniu jeho stavu a polozenia.Jasne je len to,ze uz rezignoval a je mu jedno co sa stane s vami,ale i so synom!Pre vas zostala len dilema,co a ako dalej,ako sa z tohto stavu dostat bez co najmensej ujmi na vasom,ale i synovom zdravy!Neviem do akej miery vam pomahaju vasi,ale i manzelovi rodicia a ci vobec vedia o tomto probleme!?Nie je tiez jasne ci ste hladali pomoc odbornikov zaoberajucich sa touto chorobou,alebo ste sa z roznych pricin snazila zakryvat vas spolocny problem a riesila ste ho tak ,ako ste ho riesila!Vas manzel sa o nic nesnazi,to len vam sa to na zaklade neznalosti veci v tomto probleme takto javi,o vsetko co ste doteraz zazila,a zial este zazijete sa snazi jeho zakerna chroba s diagnozou F63.0!!!Ja vas tu samozrejme nechcem strasit,ale otvorene sa vam snazim nastavit skutocny obraz vasho problemu,pri ktorom je velmi dolezite ak sa pozna cela pravda!Ta pravda zial a na skodu vychadza az teraz na povrch, ale pre neznalost veci je to tak vo vecsine pripadov.Som presvedceny,ze ak by ste ju poznala uz pri prvom naznaku tejto zakernej choroby,tak by ste sa stavala k tomu vsetkemu celkom inac,a to plati aj o vasom manzelovi!!!Vasho manzela z jarma a objatia jeho choroby moze dostat jedine jeho vlastna snaha,presvedcenost a poznanie pravdy o jeho skutocnom stave,ale zaroven i uvedomenie si vsetkych skutocnosti,ktore pod ruskom choroby napachal!Ale samemu bez pomoci odbornikov to bude pren velmi tazke, a o to horsie ze je uz v takom pokrocilom stave choroby, ked uz nie je absolutne schopny rozoznat hroziace nebezpecenstvo a nasledky!:side:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.231 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top