Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Ako to všetko začalo....

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 4 mesiacmi #512 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Stevo,
vsetko dobrek prvemu vyrociu,a strasne vela,vela cistych dni v kruhu tvojich najblizsich!Dusiander
Spravna viera prichadza so spravnym poznanim!?:) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #444 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Stevo tento prispevok som tebe a tvojej manzelke uz raz adresovaldusiander napísal:

dusiander napísal:

Moj pribeh sa na tyhto strankach nikdy neobjavil,lebo to vsetko dolezite,co sa tyka a je spojene s liecbou zavislosti sa odohralo pred viac,ako 8mimi rokmi v psychyatrickej liecebni vo Velkom Zaluzi pri Nitre.Tam sa zacala moja cesta za abstinenciou a nebola absolutne lahka a trva samozrejme do dnes!
Ja som 54 rocny ,byvaly vodic kanionu s bezmala vyse dvadsat rocnou zavislostou na "gemblingu",a presiel som vsetkymi vuvojovimi fazami diagnozyF:63.0,velmi dobre poznam .co sa skryva za vypovedmi vsetkych zainteresovanych do tohto problemu a povedal,by som ,ze moja intiucia a empatia mi do tychto problemov dovoli nahliadnut viac,ako mnohym ,ktori este pod vplyvom emocii z prave ukoncenych lieceni donekonecna opakuju a tvrdia co,a ako treba robit.Ja im to ,ale nezazlievam,naopak to ocenujem a som rad,ze sa neboja prezemtovat svoj nazor a pomoc.Ved na tieto stranky si denne klikne niekolko stoviek ludi a len malo ktori dokazu nieco napisat,alebo vyjadrit svoj nazor!Ak neopisuje svoj pribeh do detajlov,tak len z obycajneho a pragmatickeho dovodu a toje ten,ze strasne vela ludi nevidi zavislost ako tragediu,tazku chorobu tych ,ktorich sa to priamo tyka,ale ako urcitu senzaciu!ale preco aj!?Ja som proste,to co som mal dostat von zo seba spravil v ramci psychoterapii v liecebni za spoluucasti odbornikov a mojich spolupacientov.Je pravdou,ze som zrecidoval a nehladal pomoc tam kde som mal,a tak ako mnohy mne podobny som sa snazil dostat z toho sam,no zamozrejme,ze bezuspesne,ale to vsetko sa odohravalo za hranicami Slovenska,bolo to stvorrocne oobdobie trapenia a marneho boja s touto tazkou chorobou.A to sa odohralo vo Velkej Britanii!Styri roky mojej prace zostali v automatoch a v stavkach na psov a konskych dostihov!
Jana prepacmi,dopisem ti to vecer,vola mi priatel,ktory riesi podobny problem....Som spet,tak podme dalej.Moj sposob terajsej liecby som si predom prediskutoval a prekonzultoval s mojou terajsou lekarkou u ktorej sa liecim uz pol roka,ona mi navrhla takyto sposob liecby a je to absolutne v poriadku.Takyto sposob liecby splna ten isty ucel ,ako liecba ustavna,pre mna je narocnejsia,lebo som vonku ,a kazdu den na mna cihaju nastrahy kazdenneho zivota ako aj rizika spojene s recidivou,ale zatial to zvladam uspesne.Ja sa nesnazim dostat z toho sam,ved moja kazda konzultacia s pani lekarkou trva okolo 1a1/2hod.,apocas tohto casu sa venuje len mne,a toto mi prave chybalo na lieceni,tam aj ked som sa nahlasil na konzultaciu,tak to trvalo niekolko minut s nadychom cim skor to ukoncit.Proste to kazdy z nas hned vyciti!Tak toto je tak zhruba jedna stranka veci sposobu mojej liecby.A ta druha spociva v navstevach khiznice a v studovani akejkolvek odbornej literaturi ,ktora ma suvis zo zavistlostou a problemami spojenymi s nou!m Moja lekarka je s postupom liecby tiez spokojna a dokonca mi vravi,ze s takym pristupom ako aj znalostami v danej oblasti ,sa vo svojej doterajsej praxi. nestretla.Ja si totiz myslim,potom vsetkom co som zazil pocas tych 20at rokov okolo gemblingu,ze nepotrebujem zatlkat,ciganit a racionalizovat svoje problemi v oblasti zavislosti.Ja nemam najmensi dovod nenazyvat veci pravym menom,a v kazdej situacii sa pozriet pravde do oci1Mozna,ze takyto sposob komunikacie cez internet je urcitou nahrazkou za klub,ktory v meste mojho bydliska neexistuje,a ja proste mam potrebu aj takym to sposobom vyjadrit svoj nazor popripade pomoct radou.Mimochodom som bol na terapii vcera a lekarka mi navrhla,aby som takyto klub zalozil sam,ona by mi pomohla,Ja som totiz o tom hovoril uz predtym,ale s predstavou,ze to bude samoriadiaci klub,ktory by sa kazdy krat stretol na urcitej str.skole,alebo na internatoch,kde je sustredene vecsie mnozstvo mladeze a tym by sa zaroven prevadzala svojim sposobom aj osveta a urcity druh profilaxacie pred zavislostou.Toto je len jeden z mnohych prikladou nad ,ktorimi ja premyslam a namety na taketo scenare ma napadaju pri citani uz hore spomenutej literaturi.Co sa tyka sposobu takejto liecby ,a preco som ju prijal, bol ten dovod,ze ja som pri mojom poslednom rozhovore na lieceni povedal mojej primarke,ze ak raz zrecidivujem,tak sa nevratim naspet do liecebne,ale uvolnim miesto niekomu inemu,ktoremu mozna bude stacit jeden pobyt na lieceni!Ale to je uz o mojej povahe!Co je pri sposobe takejto liecby,ale velmi dolezite a neopomenutelne je cena!Ta je totiz niekolko krat nissia ,ako pri ustavnej,a o vysledku rozhoduje vzdy individualny pristup kazdeho jedneho lieciaceho sa.Ono pacient moze mat okolo seba ten najllepsi tym odbornikov,ale ak je na liecenie dotlaceny tym najrozlicnejsim sposobom a prakticky je nuteny liecit sa, a on sam to odmieta,tak je uplne zbytocne sa nadejat,ze to dopadne dobre!nehovorim,ze nie su vynimky.Kazdemu choremu je dolezite si uvedomit,ze on sa lieci sam,a lekar mu v tom len pomaha!!!Ved kazdy kto vstupi do zdravotnickeho zariadenia prakticky uz vyuziva pomoc ineho,len si to nedostatocne uvedomuje!Tvoj nazor,na opisovanie mojho problemu akceptujem,ja ho a ani teba nemienim menit,tu ide totiz o absolutne inu vec,ale ja kvitujem a ocenujem,ze si mozeme takymto kultivovanym sposobom svoje nazori pri nasom spolocnom probleme vymenit!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #423 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Dakujem!
Svet je plny idealov,ktore rastu na ceste zivota,pri kamenoch,na ktorich sa clovek potkyna!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jana
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #422 od Jana
Odpoveď od Jana na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Kazdy si asi potrebuje nast svoju cestu pomoci abstinovat.Vela stastia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #418 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
dusiander napísal:

Moj pribeh sa na tyhto strankach nikdy neobjavil,lebo to vsetko dolezite,co sa tyka a je spojene s liecbou zavislosti sa odohralo pred viac,ako 8mimi rokmi v psychyatrickej liecebni vo Velkom Zaluzi pri Nitre.Tam sa zacala moja cesta za abstinenciou a nebola absolutne lahka a trva samozrejme do dnes!
Ja som 54 rocny ,byvaly vodic kanionu s bezmala vyse dvadsat rocnou zavislostou na "gemblingu",a presiel som vsetkymi vuvojovimi fazami diagnozyF:63.0,velmi dobre poznam .co sa skryva za vypovedmi vsetkych zainteresovanych do tohto problemu a povedal,by som ,ze moja intiucia a empatia mi do tychto problemov dovoli nahliadnut viac,ako mnohym ,ktori este pod vplyvom emocii z prave ukoncenych lieceni donekonecna opakuju a tvrdia co,a ako treba robit.Ja im to ,ale nezazlievam,naopak to ocenujem a som rad,ze sa neboja prezemtovat svoj nazor a pomoc.Ved na tieto stranky si denne klikne niekolko stoviek ludi a len malo ktori dokazu nieco napisat,alebo vyjadrit svoj nazor!Ak neopisuje svoj pribeh do detajlov,tak len z obycajneho a pragmatickeho dovodu a toje ten,ze strasne vela ludi nevidi zavislost ako tragediu,tazku chorobu tych ,ktorich sa to priamo tyka,ale ako urcitu senzaciu!ale preco aj!?Ja som proste,to co som mal dostat von zo seba spravil v ramci psychoterapii v liecebni za spoluucasti odbornikov a mojich spolupacientov.Je pravdou,ze som zrecidoval a nehladal pomoc tam kde som mal,a tak ako mnohy mne podobny som sa snazil dostat z toho sam,no zamozrejme,ze bezuspesne,ale to vsetko sa odohravalo za hranicami Slovenska,bolo to stvorrocne oobdobie trapenia a marneho boja s touto tazkou chorobou.A to sa odohralo vo Velkej Britanii!Styri roky mojej prace zostali v automatoch a v stavkach na psov a konskych dostihov!
Jana prepacmi,dopisem ti to vecer,vola mi priatel,ktory riesi podobny problem....Som spet,tak podme dalej.Moj sposob terajsej liecby som si predom prediskutoval a prekonzultoval s mojou terajsou lekarkou u ktorej sa liecim uz pol roka,ona mi navrhla takyto sposob liecby a je to absolutne v poriadku.Takyto sposob liecby splna ten isty ucel ,ako liecba ustavna,pre mna je narocnejsia,lebo som vonku ,a kazdu den na mna cihaju nastrahy kazdenneho zivota ako aj rizika spojene s recidivou,ale zatial to zvladam uspesne.Ja sa nesnazim dostat z toho sam,ved moja kazda konzultacia s pani lekarkou trva okolo 1a1/2hod.,apocas tohto casu sa venuje len mne,a toto mi prave chybalo na lieceni,tam aj ked som sa nahlasil na konzultaciu,tak to trvalo niekolko minut s nadychom cim skor to ukoncit.Proste to kazdy z nas hned vyciti!Tak toto je tak zhruba jedna stranka veci sposobu mojej liecby.A ta druha spociva v navstevach khiznice a v studovani akejkolvek odbornej literaturi ,ktora ma suvis zo zavistlostou a problemami spojenymi s nou!m Moja lekarka je s postupom liecby tiez spokojna a dokonca mi vravi,ze s takym pristupom ako aj znalostami v danej oblasti ,sa vo svojej doterajsej praxi. nestretla.Ja si totiz myslim,potom vsetkom co som zazil pocas tych 20at rokov okolo gemblingu,ze nepotrebujem zatlkat,ciganit a racionalizovat svoje problemi v oblasti zavislosti.Ja nemam najmensi dovod nenazyvat veci pravym menom,a v kazdej situacii sa pozriet pravde do oci1Mozna,ze takyto sposob komunikacie cez internet je urcitou nahrazkou za klub,ktory v meste mojho bydliska neexistuje,a ja proste mam potrebu aj takym to sposobom vyjadrit svoj nazor popripade pomoct radou.Mimochodom som bol na terapii vcera a lekarka mi navrhla,aby som takyto klub zalozil sam,ona by mi pomohla,Ja som totiz o tom hovoril uz predtym,ale s predstavou,ze to bude samoriadiaci klub,ktory by sa kazdy krat stretol na urcitej str.skole,alebo na internatoch,kde je sustredene vecsie mnozstvo mladeze a tym by sa zaroven prevadzala svojim sposobom aj osveta a urcity druh profilaxacie pred zavislostou.Toto je len jeden z mnohych prikladou nad ,ktorimi ja premyslam a namety na taketo scenare ma napadaju pri citani uz hore spomenutej literaturi.Co sa tyka sposobu takejto liecby ,a preco som ju prijal, bol ten dovod,ze ja som pri mojom poslednom rozhovore na lieceni povedal mojej primarke,ze ak raz zrecidivujem,tak sa nevratim naspet do liecebne,ale uvolnim miesto niekomu inemu,ktoremu mozna bude stacit jeden pobyt na lieceni!Ale to je uz o mojej povahe!Co je pri sposobe takejto liecby,ale velmi dolezite a neopomenutelne je cena!Ta je totiz niekolko krat nissia ,ako pri ustavnej,a o vysledku rozhoduje vzdy individualny pristup kazdeho jedneho lieciaceho sa.Ono pacient moze mat okolo seba ten najllepsi tym odbornikov,ale ak je na liecenie dotlaceny tym najrozlicnejsim sposobom a prakticky je nuteny liecit sa, a on sam to odmieta,tak je uplne zbytocne sa nadejat,ze to dopadne dobre!nehovorim,ze nie su vynimky.Kazdemu choremu je dolezite si uvedomit,ze on sa lieci sam,a lekar mu v tom len pomaha!!!Ved kazdy kto vstupi do zdravotnickeho zariadenia prakticky uz vyuziva pomoc ineho,len si to nedostatocne uvedomuje!Tvoj nazor,na opisovanie mojho problemu akceptujem,ja ho a ani teba nemienim menit,tu ide totiz o absolutne inu vec,ale ja kvitujem a ocenujem,ze si mozeme takymto kultivovanym sposobom svoje nazori pri nasom spolocnom probleme vymenit!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jana
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #417 od Jana
Odpoveď od Jana na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Nevadi, radsej napis,ked mas klud na pisanie.Citim z toho pisanie silnu tazobu ale taky nejaky mur,kt. si si vytvoril.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #416 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Moj pribeh sa na tyhto strankach nikdy neobjavil,lebo to vsetko dolezite,co sa tyka a je spojene s liecbou zavislosti sa odohralo pred viac,ako 8mimi rokmi v psychyatrickej liecebni vo Velkom Zaluzi pri Nitre.Tam sa zacala moja cesta za abstinenciou a nebola absolutne lahka a trva samozrejme do dnes!
Ja som 54 rocny ,byvaly vodic kanionu s bezmala vyse dvadsat rocnou zavislostou na "gemblingu",a presiel som vsetkymi vuvojovimi fazami diagnozyF:63.0,velmi dobre poznam .co sa skryva za vypovedmi vsetkych zainteresovanych do tohto problemu a povedal,by som ,ze moja intiucia a empatia mi do tychto problemov dovoli nahliadnut viac,ako mnohym ,ktori este pod vplyvom emocii z prave ukoncenych lieceni donekonecna opakuju a tvrdia co,a ako treba robit.Ja im to ,ale nezazlievam,naopak to ocenujem a som rad,ze sa neboja prezemtovat svoj nazor a pomoc.Ved na tieto stranky si denne klikne niekolko stoviek ludi a len malo ktori dokazu nieco napisat,alebo vyjadrit svoj nazor!Ak neopisuje svoj pribeh do detajlov,tak len z obycajneho a pragmatickeho dovodu a toje ten,ze strasne vela ludi nevidi zavislost ako tragediu,tych ,ktorich sa to priamo tyka,ale ako urcitu senzaciu!Ja som proste,to co som mal dostat von zo seba spravil v ramci psychoterapii v liecebni za spoluucasti odbornikov a mojich spolupacientov.Je pravdou,ze som zrecidoval a nehladal pomoc tam kde som mal,a tak ako mnohy mne podobny som sa snazil dostat z toho sam,no zamozrejme,ze bezuspesne,ale to vsetko sa odohravalo za hranicami Slovenska,bolo to stvorrocne oobdobie trapenia a marneho boja s tovto tazkou chorobou.A to sa odohralo vo Velkej Britanii!Styri roky mojej prace zostali v automatoch a v stavkach na psov a konskych dostihov!
Jana prepacmi,dopisem ti to vecer,vola mi priatel,ktory riesi podobny problem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jana
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #415 od Jana
Odpoveď od Jana na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Mozes nieco napisat viac o sebe? Necitala som vsetky prispevky, ale co som citala, su to reakcie na ostatnych. Nemas potrebu napisataj Ty svoj pribeh? Neviem,ci som to pochopila spravne, ze sa snazis zo zavislosti dostat sam a mas ambulantnu liecbu? Nechyba Ti priamy kontakt s dalsimi zavislymi? Neviem si dost dobre predstavit, ako prebieha take liecenie.Myslim,ze pri liecbe ma svoju ulohu aj priamy kontakt s ludmi, kt.sa tak isto liecia.Kazdy nieco moze dat.Samotne liecenie je podla mna absolutny zaklad, kt. by mal prejst kazdy kto sa rozhodne liecit.Je dolezite si uvedomit, ze zavisly potrebuje pomoc a vyhrou je,ked to prijme.
Mozno sa len dobre neviem orientovat na tejto stranke, tak mi prosim posli link, kde si o sebe pisal,rada si to precitam,aby som bola viac v obraze.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #414 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Stevo a jana,
Pred chvilkou som vam pisal,mozna ste to uz citali.Stefan,co sa tyka vsetkych symptomov sprevadzajucich DiagnozuF63.0,tak ja ich velme dobre poznam,tak isto ako aj problemi spoluzavislich.Ja som,ale rad,ze ty si si po dlhych rokoch pochopil a hlavne uvedomil,ze kracas nespravnym smerom a tvoj navrat do normalneho zivota vedie jedine cez dvere psychiatrickej liecebne,na com ma zrejme velky podiel tvoja milujuca manzelka,za co jej petri velka vdaka.Mas po svojom boku ,osobu,ktora bojovala viac ako ty,osobu,ktora prva pochopila,ze nieco velke nie je v poriadku,osobu,ktora viac trpela ako ty a ja dufam ,ze ju nechces viac sklamat a zneuzit jej doveru!Vies dobre,ze ako tazko sa uvadzaju do praxe vsetky tie veci,ktore si sa ucil,pocuval na lieceni,lebo vonku ta nikto nechrani pred vstupom do herne,krcmi,okrem tvojho presvedcenia a viery,ze to vsetko nutne zlo,ktore ty sam nikdy nedokazes odstranit,tu uz nie je pre teba!Sam teraz vidis,aky vie byt zivot krasny,a ak si uvedomis ze je prilis kratky na to,aby si ho sam znicil,tak bude este krajsim a to spolu aj s tvojou milujucou manzelkou!Musis si,ale tiez uvedomit,ze prilis velka suvenerita a sebavedomie ti podkopuju nohy pri tvojej ostrazitosti pri abstinencii,a u teba je to o to horsie,ze ty momentalne bojujes s troma problemami!Klub ti vlastne nastavuje zrkadlo v ktorom hned zbadas, ze tvoj smer cesty sa odchyluje od tvojich predstav a okamzite ta vracia na tu tebov urcenu,len musis vzdy pochopit ,ze to zrkadlo nie je kryve ,ale krivy je tvoj pohlad nan,ato je velmi dolezite!MUsis si,ale tiez uvedomit,ze tvoja cesta uvedomenia je este len na zaciatku a caka ta na nej este strasne vela prace,odriekania,ale mozna i malych prehier,ale o tom vsetkom je cely nas zivot!Kazdy dosiahnuty ciel ta bude vzdy posuvat do predu a kazdy splneny ciel ti bude otvarat cestu k dalsiemu a ten k dalsiemu.Vidis ,ako sa uz teraz tesis z tvojho prveho a to by si pred par rokmi ani len vo sne nedopustil,ze ty chry clovek sa vies tesit a mas radost!Vidis sam aku ma carovnu silu a moc dodrzane slovo a splneny ciel.Stevo ,co sa tyka odbornej literaturi,tak mna zaujimaju detajly a doslova vyznam kazdeho slova,ktore maju suvis s nasim problemom.Ja vidim svoju cestu abstinencie cez veci ktore vedu k lepsiemu poznaniu celkoveho problemu zavislosti,tym nechcem povedat,ze ma nezaujimaju problemi,ktore prinasa tato diagnoza!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jana
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #412 od Jana
Odpoveď od Jana na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Sedime s manzelom spolu pri PC, mozete nam napisat, ci ste absolvovali liecenie?Mozeme si tykat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Števo 242
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #411 od Števo 242
Odpoveď od Števo 242 na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Pisem prvy krat na tomto fore,chcem odpovedat na Tvoje otazky, ktore ste rozobrali s mojou manzelkou.Co sa tyka lutovania veci, ktore som urobil kvoli hraniu,lutoval som to aj to lutujem,lebo som toho navystrajal dost a denodenne s tym zijem.Viem,ze to nevratim,lutujem hlavne to, ze som na liecenie nesiel pred 2 rokmi,ked som dostal prvu sancu od manzelky a zneuzil som ju.Abstinujem rok a nie je to take jednoduche ako to vypada.Som vesela povaha takze snazim sa cez vacsinu problemov preniest optimizmom.Manzelka mi vycita, ze som niekedy velmi vesely a ze z toho ma strach,ci sa nieco nedeje.Naopak, ma strach ked som smutny ci sa tiez nieco nedeje.Takze zvolit tu spravnu cestu aj napriek tomu,ze clovek chce fungovat normalne prirodzene je niekedy tazke,ale oproti obdobiu ,ked som hraval ,nemam problemy s kontrolovou mojho spravania.Dodrziavam financnu a casovu kontrolu ,nestrhavam sa ked mi zazvoni mobil alebo pride sms.Nemusim sa vobec zaoberat vyhovorkami,klamstvami, vymyslami,ktore musi mat gambler ,ktory hrava, stale poruke.
Je to uplne iny zivot, konecne mam cas na veci, ktore som odsuval a kvoli hraniu vytesnil zo svojho zivota. Co sa tyka odbornej literatury, musim sa priznat,ze som ziadnu nevyhladavam aj poznamky z liecenia som si cital maximalne tak 3x .Ak mam moznost,precitam si stranku nehraj ale hlavne navsteva klubov mi dava istotu ,ze idem spravnym smerom aj ked ma uz pani doktorka sfukla, samozrejme pravom.Myslim si, ze kluby su tou najlepsou prilezitostou ako sa dozvediet o novych pribehoch , uskaliach ktore prinasa gambling ako taky ako aj samotna abstinencia.Co sa tyka abstinencie od hrania ,tak sa mi to dari a tesim sa na 27.11. na diplom na vyrocnom klube,dufam, ze sa mi podari tam dostat.Abstinoval som od alkoholu pocas dovolenky som to porusil,ale odvtedy abstinujem znovu .Kedysi som maval problem aj s alkoholom , co som pochopil az na lieceni,ale co sa tyka vaznosti,neda sa to porovnat s gamblingom.Najviac som sa bal ,ze porusim abstinenciu od fajcenia pri nejakej vaznejsej stresovej situacii v praci,ale na moje prekvapenie to zvladam tak,ze uz o mesiac budem mat rocne vyrocie bez tabaku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #410 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
MAm taky pocit,ze vasa empatia vam nasepkava bud,co najopatrnejsia a to je velmi dobre,lebo v stadiu liecenia v ktorom sa nachadza momentalne vas manzel staci sebemensie zavahanie a ste obidvaja tam kde ste boli pred zapocatim liecy,hoci recidiva sa da chapat aj ako sucast liecby,a v niektorich pripadoch je to aj prospesne,lebo lieciaci este lepsie pochopi,ze obozretnosti nie je nikdy dost a zavislost proste caka na svoju prilezitost,ako ho porazit!A,co je este dolezitejsie je to ,ze zavisli je sam zo svojej prehry viac sklamany ako vy! Ma proste vycitky svedomia so sklamania ,ktore si uz dokaze uvedomit,uvedomuje si aj vase velke sklamanie a opetovnu stratu dovery!Je proste evidentne jeho uvedomenie,ze nieco spravil zle,a to ,ako sama viete u neho neexistovalo.Uz samotny tento fakt hovori o tom,ze jeho postup pri lieceni je spravny a posuva ho dopredu.V mnohych pripadoch takato prehra "recidiva"vyvolava u lieciaceho sa, vyvijat este vecsiu snahu ,a viac energie venovat svojmu problemu,co ho opet viac posuva vpred.Tak,ze v tomto pripade sa potvrdzuje,ze prehra je vlastne vyhrou!Ale nemusi to byt vzdy tak!Viem,ze momentalne prezivate velmi tazku kapitolu zivota a je to pre vas velka zataz,ale vy ste sa proste sama tak rozhodla.Rozhodla ste sa proste pomoct choremu,ktory je vasmu srdcu najblizsi a v o vasom zivote proste znamena najviac,vase rozhodnutie je iste podoprete silnou vierou v uspesne vyliecenie vasho manzela a ak je uz teraz momentalne taka silna aj z manzelovej strany,tak ovocie vasej spolocnej viery budete ochutnavat kazdym dnom viac a viac!!!Drzim palce!
P.S.V mojom mieste bydliska ,zial nieje ziadny klub,le momentalne sa ambulantne liecim,a sucastou mojej aj individualnej psychoterapie je studovanie knih od roznych autorov zaoberajucimi sa problemom zavislosti a vsetkeho co s tym suvisi.Touto cestou odbornej literatury sa totiz pomaly dostavam ku korenom mnohich predtym ,nevysvetlitelnych pre mna javov vyskytujucich sa pri roznych zavislostiach, a tieto poznania ma neustale posuvaju vpred pri mojom lieceni.Ja som proste tip cloveka ,ktory chce vediet o svojej chorobe ,co najviac,proste toto je moja profilaxacia!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jana
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #409 od Jana
Odpoveď od Jana na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Co sa tyka dovery, tak to je na dlho.Neviem ci budem po rokoch uplne kludna.Viac mu verim, ale pozorne pocuvam co hovorim a spajam si veci a snazim sa nezabudnut na nejake fakty (pisem si niektore.Myslim,ze je to lepsie ako som si myslela, co sa tyka dovery, ze som dost kludna,mam pocit, ze je vsetko vporiadku.Ale nevypinam, som opatrna.
Hovori mi, ze ho to mrzi, co sposobil, vraj kazdy den na to mysli, ale sprava sa akoby sa nic nestalo.Niekedy si utahuje sam zo seba, co zo zaciatku pre mna sranda nebola, ani teraz nie je, ale uz sa na niecom zasmejem aj ja, ale poviem ,ze je to hrozne....ale kazdy s tym zit nejako musime.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Jana
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #408 od Jana
Odpoveď od Jana na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Manzel Vam dnes sam odpovie na Vase otazky.
Pre mna ako spoluzavislu su kluby dolezite a prinosne.Urcite by pomohli aj kluby,kt. by boli zamerane pre najblizsich zavislych.
Kluby v BB su vyborny zdroj informacii,pozastaveni a uvedomeni si na co vsetko ma tato choroba dosah a do akej formy sa pretvori ale po klube odchadzam s takou energiou!Terapeut v BB je vyborny. Uplne presne, priamo navedie na dany problem.Sposob akym to poda je zrozumitelny a nastartuje (aspon dufam,ze v kazdom, malo by to tak byt) taky akysi nadhlad nad problem, aby clovek sam nasiel v sebe co je skutocny problem a riesenie.Klub je zrkadlo a clovek je priehladny, ked nieco chce zaklamat alebo zamlcat.Je to komunikacia, takze kazdy moze povedat kazdemu svoj nazor.Ale je na kazdom co si domov z klubu odnesie, ci prijme aj kritiku.
Vy navstevujete niekde kluby?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #407 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Ako to všetko začalo....
Aky osobny prinos je pre vas navsteva klubu,ako spoluzavislej?Manzel je aktivny aj doma,co sa tyka studovania odbornej literaturi v danej problematike?Ako vzrastla vasa stratena dovera voci manzelovi pocas jeho abstinencie?Olutoval vas manzel niekedy skutky ,ktore sposobila jeho zakerna choroba,a ako sa na to vsetko pozera s odstupom casu on?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top