Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

tiper

  • St
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3969 od St
Odpoveď od St na tému tiper
hornyser
Zvovu to vyznie ze to teba vyrivam ale nieco co tu pises nie je pravda a robis sa krajsi preco ? Co je dovodom ze nepises pravdu. Co si urobil aby si nemal crevingy a ked pridu co robis je nieco co dodrzujes a co ta drzi v abstinencii. Davanie si pozoru ti nepomoze abstinovat ani nikomu. Musis mat pravidla ktore ta udrzia v abstinencii

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3968 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému tiper
Ahoj dusiander,

nejsem zadny odbornik, lekar, psycholog, filosof - takze vse popisuji svymi laickymi vyrazy, pokud se tedy nevyjadrim presne, neber me za slovo, pokusimm se popsat, odpovedet na tvoji otazku.

Sila, ktera me neprivedla ke dverim odbornych lekaru - jak to popsat.......sam pro sebe a jiz jsem to tady nekolikrat zminoval / to jsou ty me laicke vyklady/, ze jsem si predstavil svoji zavislost, ktera ma urcitou silu a tou me nutila gamblit. Po zjisteni , ze abstinovat se da i bez lecby v pl, jsem si sam na sobe vyzkousel a zacal praktikovat nabijeni se vesmirnou energiii, najednou jsem byl plny odhodlani. A uveril jsem, ze stejnou silou, ktera me nutila gamblit, se muzu take branit. Byl a jsem si jisty, ze moje JA je minimalne stejne silne, jako moje zavislost. Podporen nactenymi informacemi, zjistenim, ze je potreba prijmoiut opatreni, zjistenim, ze je treba se nejak zachovat v pripade bazeni a stanovenim konkretniho planu jak se ve ktere situaci zachovam, jsem nepocitoval potrebu navstivit odborneho lekare. Byl jsem tak presvedceny o spravnosti sveho jednani, ze zadna sila me nenutila navstivit lekare. Nevim jestli je to takto srozumitelne, jinak to popsat neumim, jednoduse jsem uveril a mel nadeji, ze se to da zvladnout a v zacatku podridil vse tomu, abych ziskal vsechny dostupne informace, ktere mohly byt uzitecne v mem snazeni.


Nevim jestli jsem se v nekterem z mych predchozich komentaru spatne vyjadril (nebudu dohledavat) nebo jsi spatne pochopil " brutalni opatreni v pripade recidivy"..............nepsal jsem brutalni opatreni v pripade recidivy ale brutalni opatreni v pripade bazeni......tzn. mel jsem na mysli kon kretne treba - kdyby prislo bazeni - chtel jsem za kazdou cenu docilit aby odeznelo a nepretavilo se v recidivu........jedno z techto pro me brutalnich opatreni v pripade bazeni bylo - bez rozmysleni v zime v lete, ve dne v noci - kdykoliv kdyby nastalo - skocit do vltavy a zchladit hlavu a cele telo do te miry az by bazeni odeznelo................kdyby se mi to stalo v nakuopn im centru - nevaham - bezim na wc strcim hlavu do misy a splachuji a splachuji az doby nez bazeni odezni.......s ostudou mezi lidmi jdu domu ale zbaven bazeni..........byl jsem pripraven podniknout cokoliv, co by v danou chvili bylo nutne abych se ubranil cravingu..............nutno podotknout, ze ani jednou jsem toto nemusel ucinit, coz pripisuji souboru vsech mirnejsich opatreni, uvedomeni si, chteni, zodpovednemu pristupu apod............nicmene byl jsem ochoten a schopen toto ucinit, slovo udelet "VŠE" co bude nutne pro uspesnou abstinenci jsem pojal velmi zodpovedne.

Prave proto vzdy zduraznuji, ze at jiz nekdo jako samolecitel, nebo leceny v pl, nebo navstrevujici psychologa, skupiny ag.............vzdy je to to na pochopeni problemu, nastaveni hodnot, pristupu k sobe samemu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3967 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému tiper
Ahoj,

predovšetkým držím palce a som rád že ti táto stránka pomohla a otvorila očí! Ja by som chcel vedieť v čom nastal zlom pred tými ôsmými mesiacmi a čo za silu ťa ovládla ,že si si povedal DOSŤ a NIKDY VIAC?! Môžeš mi povedať čo a aké vecí si začal robiť ináč než pred tým ,,osudným ''dňom konca tvojej závislosti a nástupu na cestu k trvalej abstinencii. Ďakujem a prajem pekný a čistý deň ....ď

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3966 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému tiper
Lemog,

to čo si napísal je všetko O.K z tvojho pohľadu a pristupu k sebe samému ako toho,ktorý sa rozhodol sám ,,zabojovať'' s chorobou ale s overenými praktikmi odborníkov a aj závislými!!! Ty si jednoducho dokázal sám vlastným pričinením naštartovať v sebe ochranný mechanizmus a tvoj organizmus začal kontrahovať obranné látky z vlastnej choroby !!!A uplatnil tak v praxi a sám na sebe starú pravdu ,,KDE JE JED JE AJ LIEK!!!'

Ja som chcel ,ale počuť o sile ,ktorá ťa nepriviedla a nedonutila ťa otvoriť dvere odborníka!!! Vieš ju popísať ,identifikovať??? Alebo ,čo bolo myslené pod ,,brutálnym opatrením'' v prípade recidivy???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • hornyser
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3965 od hornyser
Odpoveď od hornyser na tému tiper
Dne 3.4.2016 jsem podal posledni tiket...je to nepopsatelny pocit byt 8mesicu cistu samozrejme vim ze jako zavisly hrac si musim davat velky pozor nikdy jsem nesazel velky castky vzdy max do 5eur ale slo o to ze to by vyhozeny penize plus kazdodenni stresy u fotbalovyho zapasu 3.ruska liga sledovat hodinu a pul zapas ktery me absolutne nezajimal ale mel jsem vsazeno slo prece o ten adrenalin a penize doslova jsem po triletem denodennim sazeni citil jak postupne hloupnu nemel jsem v hlave nic jineho nez tikety a oteviraci dobu tipsportu...abstinuji 8mesicu zatim jsem zadne vetsi nutkani nemel citim ze mi sazeni vubec nechybi a citim mnohem lip nez kdyz jsem gemblil ale jsem samozrejme opatrny davam si velky pozor a ackoli je fotbal ma velka vasen uz jej moc nesleduji samozrejme se kouknu nekdy o vikendu na ligu ale uz bez tiketu a plne mi to vyhovuje...doufam ze uz si nikdy v zivote nepodam ani cent!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3964 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému tiper
Ahoj dusiander, ahoj vsem,

muzu psat pouze za sebe, jak to mam prozite, jaky vyvojem prochazim.
Kdyz jsem byl loni v lete na dne a nechapal jsem proc stale znova a znova lezu do herny a prohravam sve tezce vydelane penize, coz mi zpusobovalo psychicke i materialni potize, nemluve o navazani smysluplneho vztahu, zacal jsem na netu vyhledavat informace o gamblerstvi. Nevim kde se ve me vzaly posledni zbytky zdravehio rozumu, byl jsem totalni troska, pravdepodobne par tydnu pred bezdomovectvim.Zrejme nejaky pud sebezachovy me nasmeroval zadat do googlu slovo gamblerstvi.
Zacal jsem cist, cist, cist a zase cist a opet cist. A zacal ziskavat prvni informace.
Zjisteni : gamblerstvi je nemoc. Jak se to stalo? Ja jsem gambler?
Zacal jsem si davat takove ty zakladni netove testy a samozrejme . vsechny odpovedi ANO...doporuceni, vyhledejte odbornou pomoc. Coze? do blazince? Neni jina moznost? A cetl jsem a hledal a vyhledaval pribehy , osudy autentickych , zijicich lidi, gambleru, abstinujicich gambleru a zacal zjistovat co jsou to opatreni, jak se doporucuje priznani v rodine nebo blizke osobe....a temer vsude ....vyhledejte odbornou pomoc, doporucuje se hospitalizace v PL....a dale jsem neunavne hledal / a tim zamestnaval mozek/ az jsem narazil na nekolik pripadu, kdy bylo popisovano, ze i bez hospitalizace je mozne se zavislosti svest rovnocenny boj a vyhrat. V te dobe / osud tomu asi chtel/ jsem se stykal a dodnes se kamaradime, s nekolika sousedy, z nichz jedna prave byla v PL na protialkoholni lecbe a tak jsem se dozvedel, ze gambleri se leci na stejnem oddeleni a lecba se nijak nelisi. Vyptaval jsem se a byl velmi chapavy k problemu alkoholismu / sam temer skoro vubec nepiju/ a tim jsem zjistil, ze vsechny informace, ktere jsem, si pracne dohledaval na netu, bych ziskal hospitalizaci a vlastne jsem usoudil, ze hospitalizace by mi dala "pouze" chranene prostredi po dobu 11 tydnu, jinak jsem byl nabuseny informacema a hlavne odhodlanim chtit zmenit svuj zivot.

V mem pripade bylo nejdulezitejsi zjisteni:
- je to nemopc
- neda se vyhravat
- muze za to zavislost

Tyto 3 body jsem rozpitval, rozepsal si na papir do nejmensiho detailu a na zaklade informaci sdilenych na netu od autentickych abstinujicich gambleru, jsem si vytvoril plan, jak by bylo mozne s touto zakernou zavislosti skoncovat jednou provzdy. Protoze jsem craving a nasledne sve jednani zazil nescetnekrat a znal jsem nasledky, byl jsem pripraven na vsechny situace a mel jsem nekolik konkretnich mene ci vice brutalnich opatreni pripravenych ve dne v noci uskutecnit bez sebemnsiho zavahani. Protoze vim, jak je tato zavislost vychytrala a ceka na svoji sanci, v te dobe jsem byl pripraven v pripade selhani nastouúpit lecbu do pl.
S odstupem casu hodnotim sve opatreni, uvedomeni si problemu, chteni se zmenit, jako dostatecne , coz mi v prvnich tydnech a mesicich utvrdilo ve spravnosti jednani. Craving se objevil velmi slaby v prvich tydnech a jednou velice slabe po 5 mesicich abstinence ale to uz jsem velmi jednoduse zvladl s myslenkou, ze si nenecham vzit to, co jsem vybudoval vlastni pili, vuli, iniciativou. Od te doby nemam sebemensi chut, nepripoustim si selhani, prijal jsem fakt, ze jsem cast sveho zivota prozil jako gambler a nyni s vizi dozivotni abstinence jsem naprosto spokojen.

Jiz jsem se nekolikrat zminoval, ze planuji navstevu ag. Zatim jsem nebyl, nemel jsem nevyhnutelnou potrebu toto absolvovat, kazdopadne se tato aktivita velmi doporuceje a z nactenych zkusenosti abstinujicich gambleru vim, ze to nejednomu pomohlo, takze proti tomu samozrejme nic nemam. Co se tyka tve otazky me navstevy odbornika - ag navstivim v dohledne dobe pro rozsireni svych poznatku o gamblerstvi, myslim i na navstevu odborneho lekare na gamblerstvi a to z duvodu, ze bych chtel znat jeho nazor na sebe, jestli jsem postupoval spravne, co by mio dale doporucil apod. Neni to z duvodu bazeni nebo neco podobneho, bude to dalsi faze meho sebevzdelavani a jakysi dolecovaci prvek v me dozivotni abstinenci.

Sve zavislosti uz se nebojim, mam ovsem respekt z toho, ze kdybych zanedbal ostrazitost, zavislost by velmi rada opet prevzala oteze a to jiz nikdy nedopustim.

Jsem si vedom, ze pokud nekdo cte, ze je mozna samolecba a sam se do toho pusti a nezvladne to, ze se tim muze oddalit jeho pripadny nastup na lecbu. To samozrejme neni muj umysl. Ja pouze sdilim svuj pribeh a naopak pokud nekdo tvrdi, ze bez hospitalizace neni mozne abstinovat , jednoduse to vyvratim a to na zaklade svych vlastnich zkusenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3961 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému tiper
Lemog,

neber to osobne ale skús postaviť problém CHOROBY a jej liečby a to akejkoľvek do všeobecnej polohy a potom aj z tohto poznania vychádzaj . Ja ti tu predsa nič nevyčítam ,ale poukazujem na problémy spojené so snahou liečiť akúkoľvek chorobu sám a bez najmenších vedomostí jej vzniku-príčiny,priebehu ale i jej následkov !!! Ja som tu už neraz napísal ,že ak by závislosť spôsobovala okamžitú fyzickú bolesť tak sú PL preplnené a žiaden závislý by ani minútu neuvažoval o samoliečbe!!! A za týmto mojím poznaním a tvrdením si už roky stojím . A aj preto som použil ako môj príklad polamanej ruky,nohy a prirovnal ho k polamanej DUŠI! Pochopil si ho už ???

Lemog,každý jeden chorý má samozrejme možnosť voľby a má vždy všetko ohľadom jeho zdravia vo vlastných rukách . Tu len nastáva otázka ,že prečo niektorí chorí chcú pretrvávať v nej,podporovať ju a napomáhať tak k stavu,ktorý sa nemusí vždy skončiť šťastne. A teraz nemyslím len na závislých ale npr.aj na bežných chrípkarov a podobne. A pri tom na strane druhej už pri obyčajnom pichnuti v boku hneď utekajú aspoň k obvodnemu lekárovi. A pri tom aj oni majú svojích blízkych a rodiny a ich problém zasahuje predsa aj ich a trápia sa s ním. Vieš mi povedať ,čo je to za silu a kde je v nás ukrytá ???

Áno,je to všetko o sile psychiky a schopnosti racionálne a správne vyhodnotiť daný stav-chorobu a podľa toho sa k nej aj stávať a odstraňovať ju a to či už sám alobo aj za spoluúčasti tých ,ktorí jej rozumejú a sú na to určení . Ale načo sa potom treba hrať na múdrych a dokazovať si svoje ne-schopností práve na sebe samom? Čo je v takýchto prípadoch a príkladoch rozhodujúcim faktorom následného správania sa ,ktoré môže vážne ohroziť nie len našu ďalšiu existenciu ale aj náš život ? Vieš to popísať na tvojej vlastnej skúsenosti ? Čo za skrytú silu ti hovorí rizkovať s vlastným zdravým ale aj životom,keď pripúšťaš aj alternatívu recidivi a možného návratu tam,odkiaľ si sa sám odrazil a vyhrabal ??? Nevieme či sa nemýlim ,ale asi si aj sám pripúšťal možnosť návštevy odborníka . Tak neviem čo by si tym sledoval a hlavne čo by bolo cieľom takejto návštevy?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3960 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému tiper
Ahoj všem: dnes 462. den bez gamblu

ahoj dusiander,

prirovnávat zavislost na gamblingu se zlomeninou ruky prece neni mozne.
Psychicka choroba je neco jineho nez fyzicka.Ano, i na psychickou chorobu je mozne brat leky, antidepresiva ale je to to spravne reseni? Ja nevim. Nikdy jsem tyto leky nebral ale vim, ze se predepisuji a pomahaji. Ja se spise zameruji na alternativni metody, cimz nijak nechci snizovat odbornost lekaru, kteri predepisuji antidepresiva. Ja, pokud to nebude nezbytne nutne, se vzdy temto lekum vyhnu.
Ja tady prece nikomu nedoporucuji aby se nesel se zavislosti na gamblingu lecit. Sam jsem mel "naordinovano samolecbou", ze pokud budu recidivovat, nastoupim na ustavni lecbu. Jiste jsi si vsiml, ze pokud pisi , ze samolecba je mozna a mam to na sobe odzkouseno, vzdy zduraznim, ze abstinence nespadne nikomu sama do klina a naopak, ze samolecba vyzaduje naprostou a bezpodminecnou disciplinu, spoustu casu venovani o zjistovani teto nemoci, stanoveni "samolecebnych procedur na individualni urovni", zmenu mysleni, chovani, vnimani zivotnich hodnot.

Pristup choreho - zavisleho, ktery neustale recidivuje a odmita lecbu je hazardovanim se svym zivotem. Vzdyt je spousta pripadu, kdy gymbleri konci jasko bezdomovci, kradou, loupi, prepadavaji, vrazdi, konci ve vezeni a taky sebevrazdou.
I ja jsem tady prece napsal napr "jablkovi", ze nic nepochopil a at vyhleda odbornou pomoc.
Uz se neozval, pravdepodobne vesele gambli dale.

Je taky ovsem mozne, ze drive nebo pozdeji sem muze zavitat gambler, ktereho moje slova oslovi a muze dokazat to co ja. Nechci nikoho odreazovat od vyhledani odborne pomoci, gamblerstvi je nemoc. Vy , kdo tady radite jednoznacne nastoupit ustavni lecbu, mate to z vlastni zkusenosti a nevidim v tom nic spatneho. Gasmbler, ktery zde prijde zadat o prvni pomoc ve forme rady, navodu, nasmerovani k lecbe, samolecbe, by mel mit moznost sam zvolit variantu. Pak samozrejme zalezi v jakem psychickem rozpolozeni se v danou chvili nachazi a pokud si precte, ze samolecba je mozna a nezvladne to, mel by nastoupit do PL

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3959 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému tiper
Lemog,

aj pri akejkoľvek závislosti ide vždy o chorého človeka a jeho prístupu k liečbe jeho choroby. Aj tu má chorý možnosť vlastnej voľby a výberu a ja moc pochybujem o tom žeby aspoň jeden z nás otáľal s návštevou chirurgie so zlomenou rukou ,nohou!!! Alebo si myslíš ,žeby sme to nechali na sebe samich a silu a moc prírody???

Pri chorobe-závislosti si treba uvedomiť prečo je správanie chorého také,aké je a čo je tomu príčinou. A až potom treba vihodnocovať posudzovať a aj odsudzovať . Pri tejto diagnóze je tipickim znakom viecero sprievodných javov ,ktoré si chorý absolútne neuvedomuje a aj preto sa správa tak,ako sa správa a hlavne robí strašne veľa chýb NEVEDOME a to aj preto ,lebo odmieta odbornú pomoc !!! A práve tento jav je veľmi častým hosťom na tejto stránke . Tu sa žiada jednoznačne pripomenúť a povedať ,že ani jedna liečba nie je zárukou úspechu a je v každom prípade predovšetkým individuálna a úspešnosť závisí vždy od prístupu pacienta k jeho chorobe! No skús mi povedať aký je prístup chorého-závislého k jeho chorobe keď ten pernamentne odmieta odbornú pomoc ,ale sa snaží už kvôli sile a neunosnosti následkov riešiť problém-chorobu sám??? A práve tu je kameň úrazu a príčina ktorá stojí za správaním sa aj tu na prosiacich o pomoc ! A keď k tomu pridám ,že oni sú tu len vtedy keď chcú oni a nemajú aspoň v počiatkoch spetnu väzbu ich správania a kontroly tak,ako je tomu pri ústavnej liečbe ,tak sa potom ani nie je čo diviť ,že tu ix krát vládne IRACIONALIZACIA ,klamstvá ,nepochopenie a neschopnosť pochopiť čítane!!! Ja týmto ľuďom ,tento ,,handicap'' nevyćítam ,ale ho akceptujem a aj preto som veľmi dobré obrneny trpezlivosťou a empatiou k ním!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3958 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému tiper
marxxx,

zdravim te a taky vsechny ostatni aktivni diskutujici a taky ty, kteri jen na tomto portale ctou , pripadne hledaji odvahu aktivne se zapijit do diskuze.
Za par dni jsou vanoce. Neni to tak davno, kdy jsem rok co rok prozival vanoce ve stresu ze soustavnych , nekoncicich proher. Nechapal jsem, jak je mozne, ze jsem to dotahl k takove "dokonalosti", kdy jakoby nekdo zmackl tlacvitko na dalkovem ovladaci a ja jako nesvepravny sel, odevzdal majiteli herny sve tezce vydelane penize a nasledne hledal vinika, utapel se v sebelitosti a bez elanu dal a dal prezival den za dnem v otroctvi zavislosti.
Lecba, samolecba musi zacit u priznani sam sobe - JSEM GAMBLER. Jak a proc se to stalo je vcelku nepodstatne ikdyz vsechno souvisi se vsim a najit pricinu je taky jednim ze zakladnich predpokladu uspesne abstinence. Nejdulezitejsi je dle meho nazoru uvedomeni si problemu, chteni problem resit a zuacit neprodlene podnikat konkretni kroky vedouci k abstinenci. Tato nemoc je velmi zavazna a zakerna a pokud se gambler chce statt abstinujicim gamblerem, mel by k reseni pristoupit 100% zodpovedne , prijmout prisna pravidla a opatreni, kde nebude zadna skulinka, kterou by zavislost mohla vyuzit k recidive. My, gambleri mame na vyber, muzeme sami ovlivnit jak a kam se bude nas budouci zivot ubirat. At jiz se zda situace aktivniho gamblera jakkoliv bezvychodna, vzdy je reseni. Vymluvy proc nejde to anebo to tady neobstoji, vymlouvajici se gambler to se svoji lecbou nemysli vazne. Jiste, kazdy se v okamziku rozhodnuti, ze chce svoji nemoc resit, nachazi v urcite fazi a pak uz zalezi na individualnich schopnostech, rodinnem zazemi a dalsich okolnostech , ktere ovlivnuji moznosti lecby. Proto jsou tady lecebny, ktere plni svoji funkci a poslani dokonale, ne kazdy chce absolvovat lecbu, v pripade recidivy se ovsem nemuze vymlouvat na nic jineho, nez sam sobe priznat, ze neudelal vse co bylo nutne.
Nejsem jediny, kdo zvlada abstinovat bez predchozi hospitalizace v pl. Abstinovat samolecbou je ovsem mozne a pokud si gambler uvedomi, prizna a zmeni mysleni, je najednou vse tak jasne a jednoduche.
Preji vsem, kdo se potykaji s touto zakernou zavislosti aby zvolili spravnou formu lecby, samolecby

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3956 od St
Odpoveď od St na tému tiper
marxxx
ty si nezmenil nic len pekne recicky okolo toho co by si mal a co si nespravil

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3955 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému tiper
Marxxx,

pred dvoma týždňami a tromi dňami si písal úplne niečo iné o účtoch v bankách a aj o systéme s ochranou tvojich peňazí v nich ! Aká je skutočná pravda ??? Kedy si prehral poslednú výplatu????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • marxxx
  • Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3954 od marxxx
Odpoveď od marxxx na tému tiper
teraz som si dal tak ze kazdy tyzden peniaze poslem prec necham si len minimum kartu dam sestre a mne staci minimum na tyzden a este sa pojdem dat odhlasit po stavkovych takze jak nemams pristup k peniazom alebo ziadne nemam tak nebudem hrat ,,nic musim este vela veci pomenit zmenit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3952 od St
Odpoveď od St na tému tiper
marxxx
pytal som sa ta co sa zmenilo ale ty si to odkladas od noveho roku potom a co dovtedy nutkanie creving bazenie po hre samo o sebe nezoslabne samo od seba ty musis urobit opatrenia aby to bolo menej rizikove pre teba. To odkladanie je prejav zavislosti je spravanie sa zavisleho aby oklamal okolie a seba ze s tym nieco robi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3951 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému tiper
Marxxx,

pravda robí zmenu,keď ju vyriekneš ,veci už nie sú a ani nebudú nikdy také,ako pred jej vyrieknutím. Iba ak pochopíš prečo chceš povedať pravdu ,ti pomôže rozhodnúť o tom,či veci ktoré sa zmenia tvojim pričinením budú také,aké chceš aby boli!!!

Marxxx,hovoríš už pravdu aspoň sám sebe a vieš prečo tak robíš???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top