Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

To potrebujem skoncit zavislost a zacat zit zivot...

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3911 od woland
Džvir, nechce sa mi veriť, že v zahraničí na herňu ani nepomyslíš, ja keď som bol v tvojom položení, neprestával som na hru myslieť nikdy... Ale nepíšem to preto, aby som spochybňoval tvoje priznania, len ti chcem povedať, že prvý nevyhnutný krok na ceste za zmenou života je byť úprimný aspoň k sebe. Určite si už pochopil, že sám to niekoľko rokov nezvládaš a ak nehráš v zahraničí, môže to byť preto, že v tom čase už vieš , že si to doma "vynahradíš". Ak by si prestal chodiť domov, našiel by si si veľmi rýchlo dôvod a spôsob, ako si zahrať aj vonku. Takže sa pripájam k Dusianderovi a radím ti aj ja, aby si vyhľadal odborníka, vyložil karty na stôl aj v práci a šiel na liečenie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3910 od Lemog
Džvir,


ze jsi tady na portalu je dobre, je videt, ze si uvedomujes problem .....ted je otazka, jak MOC CHCES z toho gamblerskeho pekla odejit a osvobodit se.
Ja bych dle vlastnich zkusenosti doporucil: polozit sam sobe otazky a rozebrat do nejmensiho detailu / vim, ze pises , ze se to opakuje , kdyz se vracis na Slovensko/, kdy, jak, proc apod tve kroky vedou do herny. Pokusil bych se na zaklade odpovedi vymyslet avytvorit konkretne pro tyto situace takova opatreni, ktera zabrani recidive.
Zavislost je velmi silny souper a bude se branit a podsouvat ti myslenky a snazit se abys nekde nechal aspon trochu pootevrena zadnio vratka - a vsechny tyto skuliny musi byt pro zavislost uzavreny.
Jen tato opatreni ovsem nestaci. Spousta gambleru i pri opravdu silnych opatrenich po nejake dobe / par mesicich/ recidivovala a to proto, ze zavislost ceka na svoji sanci, ukoleba zavisleho a naseptava, ze uz "to ma pod kontrolou".
Mel bys naprosto zmenit mysleni a vnimani hodnot, jestli toho docilis sam sebevzdelavanim, sportem, charitou apod, nebo za pomoci napr psycholůogu - to uz ma kazdy nastaveno individualne. Jiste je, ze abstinence ti nespadne do klina sama, musis aktivne podnikat kroky, kterymi / tak jak jsem to udelal napr ja/ uzavres zavislost do karantemy a ty budes cilene ovladat sve myslenky a ne zavislost, ktera pokud neco opomenes ve sve lecbe / samolecbe/, okamzite vyuzije sebemensi prilezitost k tomu aby te dovedla zpet do herny.

Je to jen na tobe, s jakym odhodlanim pristoupis k lecbe sve nemoci, bud dalsim uspesne abstinujicim gamblerem, hodne stesti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3908 od dusiander2
Džvir,

sám si s tvojou chorobou v štádiu v akom je asi iste neporadiš a pokiaľ nepodnikneš radikálne riešenie ,tak sa len veľmi ťažko pohneš v pred! Ja by som ti poradil ,aby si si naplánoval cestu k psychológom a začal to riešiť pre začiatok aspoň ambulantnou cestou . A potom po čase už aj na základe ich odporučani by som iste šiel na ústavnú liečbu a to s tým vedomím,že raz skončíš s prácou v nemecku a doma prídeš za krátky čas o všetko ,čo si si zarobil a mamka ti našetrila!!! Ináč si myslím,že aj momentálna UL by ti neuškodíla, ZP ti ju zaplatí a zamestnávateľ za PN tiež ! A aj preto by som skúsil ísť za zamestnávateľom a vyložil mu karty na stôl ,bez najmenšieho zaváhania a pocitu hanby za svoju chorobu. Lebo vedz ,že je lepšie pri tejto diagnóze konať čím skôr ,než ju nechať prerásť do takej sily ,že už nebudeš mať síl už ani telefón zdvihnúť!!! Aj keď je pravdou ,že takto si mal konať už dávno ,tak vedz že nikdy nie je neskoro a v tvojom prípade to platí dva krát viac!
Ja neviem ,čo všetko si si dnes prečítal a vôbec zobral k srdcu ,tak ti tu nebudem písať čo by si mal robiť na elimináciu tvojej choroby ,alebo na začiatku tvojej cesty za trvalou abstinenciou a preto bude lepšie ak sa budeš pýtať ty prečo treba robiť to alebo tamto. Samozrejme ak si už pevne rozhodnutý ,že CHCEŠ a tvoje UVEDOMENIE v tebe už dozrelo do takého stavu ,že ak nie teraz tak potom už nikdy!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3907 od St
Dzvir
Mama ti zacala doverovat a ti si zneuzil jej doveru prislo prve klamstvo potom dalsie a odvtedy ich bolo tolko ze uz ani sam nevies kolko ich bolo. Ty nechces sklamat mamu ale ty si ju uz sklamal a pokracujes v tom len ona este o tom nevie. Pytas sa co urobit prist o pracu alebo sa liecit ci zostat v zahranici. Co ta zenie do herni ked sa ti splnilo mas dobru robotu dobry plat a naplnila sa tuzba po peniazoch. Je to choroba s ktorou si nic nerobil tak zacni ked budes na slovensku navstiv odbornikov na lecbu zavislosti rozpovedz im svoj pribeh a daj si poradit. Mozno nebudes suhlasit ale budes pocut radu co ti moze pomoct zmenit tvoj doterajsi zivotny styl.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Džvir
  • Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3904 od Džvir
Aha takto sa spravne odpoveda na spravy...

Tak som sa rozhodol ze vam napisem moj pribeh a ked si ho niekdo precita a vyjadri sa k tomu tak budem len rad...

Takze ako som pisal zacal som hravat alebo gemblit ked som mal asi 23 rokov... zacalo to za drobne slovenske peniaze, jasne hned prisly vyhry za 10korun 1000 a tak... vtedy to bolo 10 percent s mojej vyplaty... takze par krat sa mi takto zadarilo... ale potom sa prestalo darit a zacal som tam davat cim dalej tym viac penazi...

Vyplata mi nikdy nevydrzala cely mesiac. Posledny tyzden som vzdy zil na dlh od mami ktory som vzdy na vyplatu vratil...

A zrazu prislo take obdobie ze v den vyplaty som isiel hned ako prve do herne ze si zahram trosku a samozrejme ze som ju celu prehral... ked sa mi to stalo prvy krat som myslel ze ma slaktrafi. Hned som mal myslienky s coho budem zit cely mesiac a co budem robit.... tak som si zobral uver vo vyske vyplaty... a nejak som ten mesiac prezil...

A takto to pokracovalo spominam si ze 6x som takto zasebou vyplatu prehral a vzdy som to riesil uverom ci s banky alebo aj nebankovky a ked uz mi nechcely uvery davat tak som bral telefony na pausal a predaval... a peniaze som vzdy prehral... Uz som bol uplne na dne nevedel som ze co mam robit... ale vzdy ked sa mi dostala nejaka koruna alebo euro do ruk tak som isiel do herne a vzdy som to prehral...
Uz som mal take obdobie ze som vyhral za celu noc 9tis euro... vtedy som si povedal ze vyplatim vsetky dlhy a uz sa tych strojov nikdy nechitim... no druhy den ked som mal v plane ist do banky som isiel okolo herne a za par hodin bolo po peniazoch a aj po mojom zivote, to bola posledna kvapka a uz som to nemohol udrzat v sebe...
Isiel som domov a vsetko som to mame porozpraval vedel som ze ju sklamem a ranim a neviem co este... rozpraval som sa snou celu noc o tom vsetko som jej do detajlov vysvetlil... tak mi chcela pomoct ze mi pozicia peniaze na tie dlhy aby som si to vsetko vyrovnal a splacal iba jeden uver... tak mi dvoverovala ze mi dala tie peniaze do ruky ze idem si to vyplatit ale ja hlupak jasne ze som zasa skoncil v herni... neprehral som vsetko asi polovicu... takze polku dlhou som vyplatil a polka mi zostala...
To co som mame slubil ze uz nikdy nebudem hrat som nedodrzal hned dalsiu vyplatu a zasa som ju celu prehral... a to uz som sa chcel hodit pod vlak... na ceste ku kolajniciam som mame napisal smsku kde bolo napisane: Maminka zasa som to spravil prepac budem Ta vzdy lubit... vedela ze je zle hned mi volala jasne ze zo slzami v ociach som dvihol telefon az na piaty krat... povedala ze mam prist domov a ze to vyriesime...
Toto ma vtedy najviac mrzelo ze som nedodrzal slub ktory som dal svojej mame...
Toto vsetko sa stalo v priebehu roku a pol..

Takze sme si stanovily pravidla... ze moje ucty som zrusil.. na jej ucet bude chodit moja vyplata ona mi davala max nejake drobne ked som isiel von niekam alebo tak... nic mi naviac nedavala. Rok to takto fungovalo... troxu ma v hlave niekedy trapilo ze za kazde euro sa musim prosit ale tak musel som to vydrzat...

No po tom roku ani neviem co sa stalo asi mi mama zasa zacala dvoverovat a cim dalej tym viac penazi mi davala a ja som zas zacal chodit do herne... uz som neprehral celu vyplatu lebo som k nej nemal pristup ale chodil som tam a vzdy som prehral vsetko a ked som niekedy aj vyhral... tak uz od vtedy proste neviem odist s peniazmi z herne domov vzdy prehram a idem domov s centovkami... takze zas som bol v tom namoceny...

Ale o tom uz mama nevie do teraz uz ju nemozem treti krat sklamat, to by uz psychycky nevydrzala...

Pred piatimi rokmi som dostal ponuku prace do zahranicia... hned som ju prijal a dufal som ze vyriesim svoje problemy a svoju tuzbu po peniazoch vetsim platom.
Aj sa tak stalo v priebehu dvoch rokov prace v zahranici som vyplatil vsetky moje dlhy... teda vlastne mama vyplatila kedze vyplata stale chodi na jej ucet..

A teraz Vam poviem ako je to somnou teraz...

Uz 5 rokov pracujem v zahranici... mam super poziciu a plat krasny... vyplata mi stale chodi na mamin ucet ale ked som v zahranici tak bankomatovu kartu mam pri sebe ze keby sa nieco stalo alebo tak...
Vzdy ked pridem domov na slovensko tak musim kartu mame odovzdat aby som ju proste nemal pri sebe a ked idem do roboty ona mi ju zasa vrati...

Ako som uz pisal tak v zahranici som uz 5 rokov a ani raz som tam nebol v ziadnej herni a ani som nemal na to pomyslenie... jedine gemblerstvo tam mam ked si raz mesacne dame poker cez vikend na byte o par euro...

Problem nastava ten ked prichadzam na slovensko... este v aute si vravim ze do herne nevstupim a pojdem rovnou cestou domov ale nikdy to nedodrzim vzdy ta moja sprosta hlava ma zavedie do tej herne a vzdy tam prehram kopu penazi, vlastne vsetko co za tie tri mesiace usetrim tak prehram a to som este ani doma nebol...
Aby bolo jasne do nemecka chodim vzdy tak na 2 az 3 mesiace a potom na 4 az 7 dni domov a stale dokola...

A teraz ja neviem prist na to ze preco ma to v tom zahranici nelaka ist hrat tie automaty a ani si na to nespomeniem...
Pred cestou si vzdy naplanujem program na cele volno na slovensku aby som mal vyplnenu dobu... ale vzdy idem do tej herne a prehram vsetko a potom uz ani nemam naladu na nic... a ked mi aj mama da peniaze ze nech idem niekde do mesta s kamaratmi na pivo tak sa radsej vyhovorim u kamaratov a idem do herne... najlepsie keby som ani domov na slovensko nechodil... ale zas ta rodina chyba...

Ja uz fakt neviem co mam robit... bud sa vykaslat na super robotu a ist na liecenie alebo ostat v tom zahranici... tam mi je dobre som spokojny a stastny a nic ma netrapi ale ked dojdem na slovensko tak len predstieram ze som spokojny kvoli mame... inak sa trapim ze vzdy vsetko prehram... a teraz uz to nemozem rodine povedat ze zas hravam lebo rodicia su tazko chory a nechcem aby sa im prihorsilo...

Neviem ci som na nieco nezabudol hadam nie ked tak doplnim... pisem to uz asi hodinu cez telefon prsty mam strnute tak sa potom ospravedlnujem za preklepi...

Keby sa chcel k tomu niekdo vyjadrit alebo sa nieco spytat budem len rad...

Dakujem pekne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3903 od dusiander2
Dzvir,

nuž porozpravaj nám o tvojom živote gamblera -patalogickeho hráča .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Džvir
  • Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3901 od Džvir

dusiander2 napísal: Džvir,


čo a kto ti bráni žiť ,,nový a krajší ''život?

6

Este raz Caute,
Dneska som cely den cital vase forum, celkom dost som sa dozvedel a bolo to zaujimave citanie...

Som Gembler alebo patologicky hrac, hram uz 8 rokov plus minus a chcel by som s tym skoncovat lebo mi to brani zit ten novy a krajsi zivot ako by som chcel...

Chcel by som Vam porozpravat moj pribeh, lenze neviem ci sa niekomu chce este pomahat... teraz je tazka doba...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3897 od dusiander2
Džvir,


čo a kto ti bráni žiť ,,nový a krajší ''život?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 4 mesiacmi #3896 od St
Dzvir
preco chces zacat zit novy zivot napis o sebe co sa stalo ze si prisiel na tento portal

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Džvir
  • Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3894 od Džvir
Caute, som tu novy a chcel by som zacat zit novy a krajsi zivot...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.088 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top