Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

1 sekunda po 12h

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3724 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
St,

takže bola kratšia o jeden mesiac ,teda skrátená ?! A vieš ,že prečo ? Čo je hranicou choroby závislosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3723 od St
Odpoveď od St na tému 1 sekunda po 12h
dusiander2
moja liečba trvala 2 mesiace ak niekto preferuje kontrolovane hranie u zavisleho nie je odbornik take nieco neexistuje kontrolovane hranie existuje u zdraveho cloveka ktorý neprekrocil hranice choroby zavislosti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3722 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
Lemog,

každý závislý gambler ktorý neprešiel cestou,,očisty' predsa tvrdí že má hru a všetko pod kontrolou!!! A ix príkladov by si iste našiel aj na tomto portáli .....! A deje sa tak isto aj v prípade latkových závislosti ,kde je iracionalizacia závislosti ešte na vyššej úrovni než u gamblerov! Tam si totiž veta ,,Mám to pod plnou kontrolou,, podáva ruku s Reguláciou motivácie od rána do rána.
Ináč už samotný názov ,,Hraj s rozumom!'' evokuje -vyvoláva u samotného závislého v počiatočnom štádiu závislosti pocit ,že jeho hranie môže byť ním kontrolované ,ale už nič nehovorí o sile skrytej závislosti ,ktorá ho po čase dobehne a položí na lopatky. Takže ja si myslím ,že už samotný názov tejto stranky je zavádzajúcim a má sluzit jedine k návšteve jej zakladateľa . Čo nie je síce zlým úmyslom ,ale nám abstinujucim závislým pokladá skôr otázku ,že prečo takouto obkĺukou....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3721 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému 1 sekunda po 12h
mam jen jednu vysokou skolu.....vysokou gamblerskou........pokud se nazyva odborníkem ten, kdo preferuje léčbu metodou "kontrolovaného hrani", není to odbornik ale podvodnik. Pokud existuje na této planete aspoň jeden ZAVISLY GAMBLER, který zvlada kontrolovane hrat, je to ciry zazrak. Každý zavisly gambler potvrdi, ze to není mozne - .........anebo si zahraje kontrolovane kolikrat ? jednou? petkrat? dvacetkrát? a potom tam nahaze všechny vyhry a prohraje i to, co si napujcuje............
Koukal jsem na stranku hrajsrozumom.sk
pekne, takovy nižší level nehraj.sk
nemá to ovšem nic spolecneho s kontrolovanym hranim
vyplnil jsem test - jsem jasny zavisly gambler / samozrejme abstinujici/ a prehodilo me to na stranku, kde jsou doporucene postupy jak eliminovat rizika
Stranka je dle mého cilena na lidi, kteří si párkrát zahrali a at jiz vyhrali nebo prohrali , doslechli se ze existuje nemoc zvana gamblerstvi a tyto ještě nezavisle hrace by stranka hrajsrozumom mohla vyrovat. Jiste ma sve opodstatneni a je pekne udelana - pro závislého jiz nic neresi, většina všeobecných postupu při lecbe je znama

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3720 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
St

takže ešte raz! Ako dlho trvala tvoja liečba nelatkovej závislosti? Kde a kedy som napísal ,že v niektorých PL preferujú liečbu Kontrolovaneho hrania ??? Ja som Lemogovi napísal len to ,že je tu už skupina odborníkov ,ktorí preferujú aj spôsob liečby tzv.Kontrolovaným hraním,nič menej a nič viac!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3719 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
PeterBe,

o správaní a postoji tvojej manzelky k tvojej chorobe sme si už vymenili pár viet vo svojích názoroch a preto ani teraz by som jej nevenoval až takú pozornosť ,ale skôr sa vyjadril k tvojmu naliehaniu na ňu ohľadom tvojich pocitov a ich prejavov ,ktoré chceš prenášať aj na ňu. Mne sa totiž zdá že teba niekedy ani tak netrápi to čo sa deje ,ale trápia ťa tvoje názory na to,čo sa deje a tak chceš tvoje subjektívne pocity,prejavy a názory preniesť aj na manželku a keď sa nedostavuje tebou požadovaná odozva,tak ťa zase trápia postoje a názory tvojej manželky ! A tak si vždy vytvoríš určitý okruh ,kde sa dobiehaju tvoje pocity,postoje a názory same so sebou ! To je asi také niečo ako keď sa snaží pes chytiť svoj vlastný chvost . Nuž ja by som sa preto skôr zameral na samotný problém a robil všetko preto ,aby problémom nebol a ked sa ti to podarí ,tak iste to už nebude ani problémom tvojej manželky a tvoje pocity sa iste zmenia!!! Ty si sa rozhodol sám čeliť tvojej chorobe a aj preto
jej liečba nemá patričnú odozvu a dokanca na pomyselnej osy úspešnosti má aj klesajúce krivky v podobe recidiv. Tie potom striedajú krivky úspešnosti a iste aj tvoje pocity a postoje sa potom adekvatne čiastkovemu úspechu menia a tým pádom aj tvoje kanania a činnosti. Ale ako sám vidíš ,za tým všetkým je tvoje ne-zdravie ,ktoré nahlodava skrytá sila závislosti -choroba ,ktorej doteraz čelíš len čiastkovo a striedavo úspešne a to aj v tvojom prípade znamená ,že ešte vždy nerobíš v tomto ohľade to,čo si doteraz nerobil ,aby si dosiahol to,čo si ešte nedosiahol!!! Jednoducho povedané ,,CHCE TO VIAC!'' A to VIAC môžeš dosiahnuť len zvýšeným úsilím a neustálym dopĺňaním si vedomosti o tejto chorobe a jej eliminácii. Jednoducho aj ty ako samoliečiteľ sa musíš učiť viac z vlastného vnútra než z cudzieho vonkajška ,ktoré ty svojím spôsobom čiastočne odmietaš! Je pravdou ,že ty s manželkou kráčate po spoločnej ceste životom ,ale pravdou je aj to,že každý na tejto ceste má svoje zdravie a jeden sa nemôže vyliečiť za druhého . A aj preto musíš v tvojom prípade pripustiť alternatívu ,že na tvojej ceste k trvalej abstinencii ti manželka nerozumie ,čo je ale v poriadku ,lebo táto cesta je tvoja a nie jej ! A to aj napriek tomu ,že ty si myslíš ,že je to aj cesta jej!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3718 od St
Odpoveď od St na tému 1 sekunda po 12h
dusiander
Ked pises ze v niektorych PL pri liecbe zavislosti preferuju kontrolovane hranie tak by si mal aj napisat ktore su to. Ja som bol na liecbe v 2011 a v tedy latkove zavislosti sa liecili 3 mesiace a nelatkove 2 mesiace. A co mam informaciu teraz na PH je liecba latkových aj nelatkových závislosti liecena 3 mesiace.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3717 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
St

ja som absolvoval liečbu v PL V.Z na prelome rokov 1999-2000 a trvala tri mesiace ,tvoja na PH trvala koľko ? Kde píšem ,že sa v niektorej PL pri liečbe závislosti preferuje kontrolované hranie ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3716 od St
Odpoveď od St na tému 1 sekunda po 12h
dusiander 2
mam na teba otazku lebo tu pleties ludi v ktorej liecebni je skratene liecenie a v ktorej sa preferuje kontrolovane hranie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3715 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
Lemog

existuje portál s názvom HRAJ S ROZUMOM .SK ,skús si naň ťuknuť! Ja v mojej reakcii na život je voľba netvrdím ,že v PL sa lieči -odporúča aj takáto forma a spôsob liečby ,ale proste sú tu už ľudia-odborníci ktorí sa zaoberajú aj takýmto druhom liečby !!! Ja ju tiež samozrejme odmietam aj keď pripúšťam že má určité racio a môže pri najmenšom ,,nastartovať'' závislého na správnu cestu. Minule som rozprával s človekom ,ktorý chodil k psychologovi po odobratí VP kvôli alkoholu a ten mu od prvej minuty tvrdil že jeho úlohou nie je z neho spraviť abstinenta ,ale chce ho naučiť a presvedčiť o tom že alkohol za volant nepatrí a ako a prečo si nesadnuť za volant pod vplyvom alkoholu . Nuž a on samozrejme pije ďalej ,ale keď je opitý tak si volá taxik ,ktorý ho odvezie domov! Takže pán psychológ si splnil svoju úlohu a je iste spokojným . Nuž a ja si myslím ,že aj na základe tohto príkladu ma aj systém HRAJ S ROZUMOM niečo do seba a môže v jednotlivých prípadoch zohrať pozitívnu úlohu v živote závislého ,ktorý sa rozhodol s niečím pomaly skoncovať! Ale ináč trvám napôvodnom trvaní môjho názoru a stotožňujem sas tebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
Viac
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3714 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému 1 sekunda po 12h
Ale ja sa v súčasnosti nebránim pomoci, preto sa zaujímam o spolok anonymných gemblerov v Trenčíne.
Naopak mrzí ma že nemám podporu u svojej manželky, podla jej správania ona odmieta možnost že by som chorý, a tak to nerieši.
Ona asi vidí že tak prehral eur mesačne je tam toho ale nevidí do mojho vnútra, a ja jej to asi nedokážem vysvetlit že ma to ničí po vnútornej stránke. Ja som za 15 rokov prehral možno okolo 5000 až 6000 eur a nikdy nám to nechýbalo.
Mna vlastne ani nikto k abstinencii nenúti, nútim sa sám lebo chcem žit pre rodinu a pre seba nie pre tipovanie.
Ale uržite si myslím že minimálne psychická podpora je pre liečbu doležitá.
Ale myslím si že silné osobnosti sa dokážu liečit aj bez pobytu.
Tým nehovorím že ja som tá silná osoba, sám som sa zamýšlal a pripúštam to ako jednú z možností aj pri sebe.
Dnes som mal menšiu hádku s manželkou, a kedysi si mi Dusiander napísal že aby som sa zamyslel či tie háky nie su z mojej strany vyprovokované tým že mám dovod na hranie.
Už sa mi stalo ýe po hádke som začal tipovat.
Dnes ked mi hrozí hádka tak si kladiem ešte pred tým ako začnem oponovat otázku či sa nechcem hádat kvoli tomu aby som mal dovod tipovat.
Ked prídem k záveru že aj ked sa pohádame tak tipovat nepojdem oponujem, pokial pri tom len zaváham, tak som ticho a nehádam sa.
Stevo budem úprimný že po poslednom zlýhaní nehrám dnes 7 den, mohol by som tu klamat ale aky by to malo význam?
Klamal by som sám seba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3713 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
???????


život je voľba ,aj ty si jedným z mnohých ,ktorého spravanie si skôr všimlo jeho okolie ,než on sám !!! A tak nebyť ,jeho tak tu dnes nevedieme dialóg o tvojom dielčom a dočasnom ,,úspechu'' vo forme tvojej abstinencie. Na tomto portali vôbec nejde o to ako a kto si padol do oka ,ale o to ako ti návšteva a následná diskusia -konštruktívnahádka pomohla a zmenila tým pádom tvoje názory ,poprípade t oje myslenie. Ty vraviš -píšeš že z tvojho príkladu si môžu mnohí zobrať príklad . Ale ja neviem alebo nevidím z čoho keď si tuna ešte nedal jeden fakt z tvojej činnosti po ceste k trvalej abstinencii okrem skutočnosti že si pol roka ,,čistým!'' Na úvod si nám sice v polopravdach a neochote povedať všetko čo,to povedal aj pomedzi riadky ,ale ináč nič konkrétne . Viac menej len abstraktné ,zahalené pod rúškom nechcenia dostať zo seba von pravdu o následkoch tvojej choroby! Ale dobré ,je to tvoj problém a možná že sa ti raz podarí prísť na to,že PRAVDA oslobodzuje a je tu aj v tvojom prípade na to ,aby ti pomohla a nie ti škodila. Aj ty ako ,,samoliečiteľ'' nerád odpovedáš na otázky ,ale zato sa dožaduješ odpovedí a hlavne akceptovania toho ,čo si spravil na ceste k trvalej abstinencii . Ja sice toho veľa nevidím ,ale dajme tomu že robíš niečo ,čo si pred tým nerobil ,aby si dosiahol to,čo si ešte nedosiahol ,len sa ti o tom nechce
písať!!! Ty nás tu odkazuješ na film z ktorého som ti mimochodom už minule ,,venoval''
jeden citát a hovoríš o CIELI ,ktorý si si vytrhol z jeho kontextu ,lebo sa tí to zapáčilo a korenšponduje to s tvojím chcením na ceste k trvalej abstinencii. Ale vieš vôbec že táto myšlienka Konfucia má význam v CESTE a nie v CIELI??? Ja som ju tu totiž už tiež nie raz dával ako príklad k dopracovaniu sa a naplneniu predsavzatia o úspešnom dosiahnutí trvalej abstinencie. Lebo vedz aj ty ,že aj v tvojom prípade je CIEĽ nedosiahnuteľným bez VÔLE,SEBADISCIPLÍNY,SEBAVEDOMIA,CHCENIA ,VIERY ,VERENIA ,SEBADÔVERY ale aj IMAGINACIE A FIXNEJ IDEY na ceste k nemu!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3712 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému 1 sekunda po 12h
dusiander,

s druhou casti tvého komentare souhlasim, mame to tedy podobne v tom smyslu, ze je nutne po absolvovani lecby / u me bez lecby/, aktivne pristoupit k celkove zmene mysleni a pohledu na nemoc. Je to tedy o kazdem jednotlivci jak pristoupi na zaklade uvedomeni si zavaznosti zavislosti k sobe samému a zacne / nebo nezacne a pak zakonite musí prijit recidiva/ na sobe pracovat.

Co me ovšem zarazi a o tom nemohu polemizovat protože jsem neabsolvoval léčbu, je, ze v lecebne se doporucuje kontrolovane hrani. Nebo jsem to z tvého komentare spatne pochopil?
Kontrolovane pit, hrat, fetovat nemůže zavisly na te sve zavislosti. Ja dokazu kontrolovane pit, protože nejsem zavisly na alkoholu. Ale alkoholik toto nikdy nedokaze!!!Stejne tak gambler. Pokud někdo není zavisly na hrani - ano ten si muze zahrat pro zabavu / do te doby, nez si u sebe aniz by si to uvedomil, vypestuje zavislost/ ale zavisly gambler nikdy nedokaze kontrolovat hrani - to je naprosty nesmysl. Pokud toto doporucuji v lecebne na slovensku, nevim co si o tom mam myslet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3711 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
Peter Be,

aj v tvojom prípade v ramci odmietania pomoci a to aj pri tvojej individuálnej liečbe závislosti ide z tvojej strany predovšetkým o tvrdohlavosť tvojho ega ,teda tvojho druhého JA! Tvoje pôvodné JA by sa aj poddalo a chcelo,ale práve tá tvoja tvrdohlavosť a pýcha s ňou ťa jednoducho nepustí ďalej!!!! A pritom je predsa známe ,že vpustenim pomoci do tvojho vnútra sa automatický spúšťa proces liečby ,ktorý nie je závislý na tvojej vôli a ani od tvojho chcenia !!! Aj ty si musíš uvedomiť jeden fakt poznania ,ktorý spočíva v tom ,že lekár ,dobré mienená rada a každá pomoc tebou prijatá je len pomocou ,ktorá v tebe spúšťa proces liečby!!! Jednoducho liečiš sa už ty sám a nie lekár,rada,pomoc !!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 7 mesiacmi #3710 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému 1 sekunda po 12h
Lemog,

skúsim ťa trochu poopraviť v tvojom názore na liečbu v PL a to v tom zmysle ,že dnes je liečba závislosti zameraná v ramci skupinovéj terapie skôr na celok ako skupinu a samotná liečba individuálna nie je zameraná na procesi v liečiacom sa ,ale až príliš je zameraná na obsah liečby !!! To znamená ,že sa kladie dôraz na systém daný systémom v PL!!! A dnes sa dokonca skrátená ,,moderná''liečba závislosti už ani tak nezameriava na celoživotnú abstinenciu ale na tzv. Kontrolované hranie ,ktoré sem tam už propagujú aj niektorí abonenti ,a to v tom podtexte ,že neúspech ,recidiva, je súčasťou procesu dosiahnutia úspechu !!! Čo viac menej zmenené na drobné znamená ,že ľudia ,abstinujuci závislí,ktorí sa vyhýbajú neúspechu ,recidive, sa tiež vyhýbajú úspechu teda ,trvalej abstinencii!!! Ja som tuna už skôr písal ,že každá jedná recidiva ako súčasť liečby ,môže byť pre lieciaceho sa hnacím motorom po ceste k aj trvalej abstinencii ,ale môže ho aj vrátiť ešte ďalej za štartovnú čiaru než bol pred jej začatím!!! Je to ale individuálne a záleží to od mnohých faktorov ktoré boli a
sú spúšťačom recidivy ako takej!
Ináč ti môžem tiež povedať ,že presne tak,ako aj ty tak aj ja som sa k mnohým veciam ohľadom závislosti,jej liečby,recidivy ale aj abstinencie pracne dopracoval sám po liečbe a
práve pri získavaní týchto faktov úmerne prichádzalo čím ďalej ,tým väčšie UVEDOMENIE si
a aplikáciou týchto vedomostí do praxe -mojej zmeny myslenia a pohľadu na moju chorobu
postupne začala aj zmena hodnotoveho rebríčka a od nej aj ďalší sposob spravania sa a prístupu k sebe samému !!! Takže ,týmto som ti len chcel naznačiť ,že liečba v PL podľa mňa nie je až tak jednoznačnou studnicou informácií pre závislého ,ale musím priznať že je pre mnohých veľmi dobrým spúšťačom k ceste trvalej abstinencie . Ale je to samozrejme individuálne a aj preto sa nevedie v žiadnej PL evidencia úspešnosti liečby. Chýba tam jednak spätná väzba s liečiacimi, opakovačka ňou podľa mňa nie je , ale hlavne mi tam abstinuje väčšia zainteresovanosť z obidvoch strán. Ale to je už o niečom inom.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top