Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

choroba z tipovania

  • dusiander2
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #1948 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému choroba z tipovania
Ahoj,

don tao po včerajšom chatovani a precitanie si tvojho denníka nadobudam pocit ,že to čo momentalne robíš na ceste k trvalej abstinencii ani robiť nechceš a robíš to vlastne nasilu a nanutene! Nuž ale keď si ešče len na zacitku dlhej cesty a nemáš nikoho kto by ti dal návod a kontroloval aj jeho plnenie ,tak je to z tvojej strany len hranie na spôsob žij a nechaj žiť !!! Chýba ti disciplína a hlavnse vôľa a po ceste k abstinencii chceš kráčať len s batôžkom a nie batohom povinnosti a to len spôsobom aký si si sam vybral a nastavil. Nmiesto toho aby si od prvého dňa robil veci tak,ako ich chceš robiť o dva- tri týždne ,tak prakticky len racionalizuješ a všetko odkladáš na neurčito. S touto diagnozou sa ti podarilo oklamať a priviesť do omylu ix ľudí ,ale zapametaj si obre že samotnú chorobu nikdy neoklameš a tvojím prvotným pstojom k nej pri jej odstraňovaní ju doslova nútiš aby sa ti vratila ako bumerang. Ty si mušíš uvedomiť že sa v tejto fáze mušíš nútiť do jednotlivých cinnosti,ktoré si doteraz nerobil ale sam si si ich vytýčil. Ty mušíš večer líhať do postele s pocitom dobre zvládnutého dňa a bez výčitky že si nesplnil na 100% z toho čo si splniť mal! Rychlo si zabudol na jednu z múdrosti o strate ktorú som tu len nedávno napísal . Ty nechceš totiž ešte ani stratiť ale ani nájsť. Nuž a nájsť nechceš predovšetkým v sebe silu s ktoorou by si neskôr našiel! Ty by si chcel nájsť raz aj šťastie ,ale v tvojom prípade sa mušíš napred naučiť trpieť a zmieriť sa sam so sebou ! Mometalne nehladaj ani dokonalý život,ale dokonalé zmiernie sa s momentálnym stavom ,nuž a pri tom musíš ovplyvať aj poriadnou davkou pokory,ktorá ti ešte chýba. Ak chceš zbierať raz kvalitnú úrodu ,tak mušíš aj zasiať,posadiť kvalitné semena a potom sa one starať aby v kvalite aj vyklicili a vyrastli v tebou požadovanej kvalite. Ty si este ani len neobrobil pôdu a už by si chcel zbierať úrodu. Už som ti písal tak,ako si pomaličky prepadal chorobe ,tak pomaličky sa z nej aj môžeš dostať a poraziť ju,tu a teraz už nič neposuriš a ani neposunieš rýchlejšie v pred. Čo chceš ešte zdokonaliť v myslení o vážnosti tvojho stavu? Dobrú noc...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
  • Autor témy
Viac
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #1947 od dontao
Odpoveď od dontao na tému choroba z tipovania
ahoj..tak 30 na mesiac ta ked som tolko vedel prehrat ta furt budem mat aj nato a tam sa preventilujem a je to blizko taze ok...no a hudbu pocuvam tiez ,filmy ,behat ,vazit si to co mam,tesit sa z malickosti a tak...peniaze mi ani netreba to ich budem mat co namenej pri sebe len na stravu akurát tak..hlavna priorita robit stale nieco uzitocne zmenit stereotyp ,bol som v kiznice hladal o psychologii ale nebolo nic a aj keby bolo ta po anglicky by ttazsie bolo porozumiet tak vsetkemu to online si skor precitam .budem sa snazit zdokonalovat v mysleni a pochopeni ze je to vazne ze tam hraje psychika velku rolu a tak...hlavne cvicenie to je super pre mna ,,0 3 som doma o 4 30 mozem ist do 7 si cvicit a plavat potom doma film a spat a vikend viac pohybu ,citania,pripominat si pokoru a skromnost ,klud relax ,hned odstranit od seba ,davat viac lasky ludom aj sam sebe ...no mam predstavy este bude toho viacej len nato sam pridem neskor ak ich budem rozvijat ..dobru noc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #1945 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému choroba z tipovania
Ahoj,

ako si spravíš hodnotový rebríček a co bude v ňom hlavnou prioritou? Zmena tvojho denného režimu nemôže byť podmienená tvojími dlhmi .Pracovať na sebe sa da aj bez peňazí. Behať môžeš bez nich ,alebo nie? Cvičiť môžeš doma bez nich predsa tak isto ,k drepom,klikom brusakom, dychovym cviceniam alebo izometrickemu cvičeniu ich nepotrebuješ!!!A čo tak do režimu zaradiť aj knihu ,najlepšie z oblasti tvojho problému alebo aj psychológie,alebo aj meditaciu ,autogenny trening ,po pripade muzik terapiu? Je veľa spôsobov a praktik ,ktoré tti pomôžu a nepotrebuješ k nim ani jednu penci!!!CESTA K ZMENE STEREOTYPU A MYSLENIA NEVEDIE LEN ZA POMOCI PEŇAZÍ . A ty si predsa zadlžený až po uši,alebo nie? Úč sa robiť od začiatku na novej ceste veci jednoduchšie ,racionalnejšie a hlavne žiadnu vec nenechavaj nedokončenú a neodkladaj ju na pozdnejšie. Dobrú noc....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
  • Autor témy
Viac
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #1943 od dontao
Odpoveď od dontao na tému choroba z tipovania
ahoj dusianderr...no hodnotovy rebricek si zrobim ..od pondelka zacinam zas robit doobedu mam postarane potom varenie film a spat..a po 2 tyzdnoch si vybavim pernamentku na gym a si rozdelim to ze po robote budem doma chvilu potom gym a vela casu do vecera neostane tak ze 1 film a spat a dookola to iste takze to mam naplanovane ,no neda sa teraz vsetko tym ze som zadlzeny tak najprv najom ,vratit sestre este a vybrat laptop a az tak mozem uz ostatne postupne,,a to uvedomit a pochopit s tym papierom ,,nieco podobne mam napisane len inak poskladane co mi to dalo co vzalo ..ale zrobim si to po tvojom...nic idem do poslednej stavkovej odhlasit sa ale najprv rent zaplatit ..cau zatial

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #1941 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému choroba z tipovania
Ahoj dontao,

charakterové vlastností = hodnotový rebríček !Sú to tvoje momentálne ,,hodnoty'',ktorími ovplývaš teraz ako závislý a rozhodol si sa ich kvalitativne zmeniť. Si totiž na samom dne reprimitivizačnej špiraly a tvoj hodnotový rebríček je adekvátny tvojej chorobe v pokročilom štádiu.

Tvoje telo je okrem mnohých veci vybavené aj perfektnou chemickou továrňou -vnútorné orgány,endokrynné žľazy,ktorá vyrába množstvo látok dôležitých pre jeho chod a život. Nuž a pri závislosti táto továreň vyrába určité látky vo zvýšenej miere a tie potom posobia na tvoj organizmus a aj tvoje správanie a on sa stáva závislým na tejto produkcii a jeho deficit v ňom v čase abstinencie vyvoláva,spúšťa určité mechanizmy ktoré sa u teba začnú prejavovať aj ako nanutené myšlienky a tie ťa nutia konať proti tvojej vôli a tvojmu odhodlaniu. A ty sa musíš naučiť ovládať ich útoky na tvoju myseľ a nesmieš im dovoliť rozvíjať sa a rezignovať pred nimi.

Je dobré že si kladieš rôzne predsavzatia na dosiahnutie určitého cieľa bez ktorích sa cieľ-abstinencia určite nedostaví,ale tu je dôležité predovšetkým to, ako ich budeš striktne dodržiavať ,než ich množstvo. Lebo aj tu platí že z akokoľvek veľkého balóna unikne všetok vzduch aj cez tú najmenšiu dierku! Takže v začiatkoch znamená že menej je viac. Ale je to na tebe .Uponahľať sa zrazu nemá cenu ,lebo mušíš rátať aj so správaním a zvykanim tvojho organizmu na už hore uvedené. Takže si správ rozpis činnosti denného režimu od budička po večierku tak,aby si všetky aktivity stihol spraviť a nemal tak čas na zamýšľanie sa nad sebou samím . Disciplyna je veľmi dôležitá a je súčasťou tvojho posunu v pred.Každý jeden splnený cieľ počas dňa ťa tak bude posúvať k cieľu ďalšiemu a ty pomaličky budeš zažívať to ,co deteraz pod ťarchou choroby u teba abstinovalo!!! Zapamätáj si že ty nič NEMUSÍŠ ale CHCEŠ!

UVEDOMIŤa POCHOPIŤ je znakom že nad sebou rozmýšľaš a bez týchto činnosti ti je zbytočne prestavať. K lepšiemu uvedomeniu a pochopeniu ti pomôže dialektika,to je poznavanie pravdy. Tak si zober papier ,napíš si naň na vrchu do stredu ZÁVISLOSŤ,na pravú stranu si napíš ,čo ti dala a na ľavú ,čo ti vzala. Dole si potom napíš PRAVDU ku ktorej si sa dopracoval a za ktorou CHCEŠ kráčať po zvyšok svojho života. Túto PRAVDU si prečítaj niekoľko krát na hlas a zober si za svoje ,že vyrieknutim Pravdy nebudú veci už nikdy také,ake boli pred jej vyrieknutim!!!

Na dnes asi toľko,prajem dobrú nnoc....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
  • Autor témy
Viac
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #1939 od dontao
Odpoveď od dontao na tému choroba z tipovania
zdravim dusiander...dakujem za odpoved ktora az mrazi ked som si to precital co ma vsetko caka vzdat sa tej pliagy...je pravda ze po zamysleni sa nad tym ake prekazki ma cakaju este na ceste a CHARAKTERISTICKE VLASTNOSTI-( neviem ake presne co tym myslis ,iba priblizne) tak nato som nemyslel ,ano chcem viem ze to neni lahke lebo neviem co ma caka viem ,nutkanie a take veci ale aj psychika robi svoje ,chemicky proces co tam vznika...aj dnes rano som sa zobudil a rozmyslal som co ma caja tak sa mi zvysoval tlak a nervy vedla srdca mi tak striasalo takze viem ze som vtom riadne po usi...s peniazmi to idem ukoncit ,mam tu aj sestru ta vie robit z financiami je skromna nakolko ma rodinu tak jej dam kartu aspon na pol roka a len na potreby na zitie a naklady budem vyberat,,,nepotrebujem nic staci mi len nech ma kde spat co jest a hlavne CHCEM POKOJ NA DUSI,pockam 2 tyzdne zacnem sportovat plavat behat alkohol stopnem,dostup k peniazom tiez a zit a tesit sa z malickosti lebo viem ze musim a chcem bo nechcem byt looser cely zivot ..za 9 dni mam 36 rokou este zivot pred sebou..stalo sa co sa stalo tak mi treba viem ze ziadne hry ktore su spojene z peniazmi nemozem hrat lebo uz som si vypracoval zavislost ktoru som nevedel kontrolovat ,co znamena ze ci som podal za 100 a vyhral 250 tak tesil som sa len chvilu pokial som si nevypil este v ten den a pod vplyvom alkoholu podal hned za tych zvysnych 180 ktore som jasne ze prehral a tak to bolo x krat...taze pointa ziadna len sa udupavam viac a viac..ale idem do toho ..zajtra rano vyplata na najom ide co som pozadu to si uz nemozem dovolit hazardovat ani nahodou!!! dakujem za tvoje riadky su perfekt dodavaju mi silu a dakujem ze mi pomozes na tej ceste bo viem ze sam si si presiel este horsim peklom a dokazal si to ,aj ked este neviem ako si pisal co vsetko ma bude cakat proces psichycky tie myslienky co mi neustale prenasleduju .fuu ,viera tiez mi pomaha idem zas sa pomodlit aj za teba aj za seba nech sa nam dari v zivote..inac viem co sa deje aspon dialo ked som podaval..podal som live stavku v corali a cakal kedy zasvieti cervene svetlo bo vtedy to znamenalo ze sa nieco deje a mozno mi strelily gol .ked som podal za posledne 200 1 zapas ze padnu 3 goly a padli dva a cas sa kratil tym padom som mal aj vacsi stres srdce mi bilo to napetie a myslienky ze som debil ze co potom ak prehram ze preco som dal tak vela a zas ostanem bez peniazi som nevedel ani vydrzat ..a po prehre tiez viem ze som mal smrst vycitiek .......!,taze poznam tie chcemicke procesy co sa deju v mojom tele ...preto viem ze to nebude lahke.pises ze citujem..!Mušíš si uvedomiť že 6 rokov si nedokázal a NECHCEL pochopiť a pociťoval si len následky a preto aj teraz musíš skôr než prestaneš POCHOPIŤ.....co mam pochopit skor nez prestanem...uz asi som pochopil co to obnasa a preto som sa rozhodol stopnut ..ci jak pochopit co ? a preco najpr v pochopit a tak prestat>??je pravda ze som este neprestal len chcem lebo este som nepresiel skuskami co ma cakaju ..ja viem ze situacie do ktorých som sa dostal neboli nahody ,,ja sam som siel s rozhodnutim vstupit stale do coralu a hrat a podavat a tymi rokmi ako pises a viem ze ta sila emocii pred zapasom a hlavne po a prehrách a vycitkach vytvoril a tie emocie ktorými som podliehal a aj stale budu tuzby pridu a su tie ma znicily ten cely proces v tele co sa udial a pestoval som ho v sebe..preto ako pises tak jak som pomaly pestoval emocie v sebe a rastli ta tak teraz aj pomali budu odchadzat..to ma nenapadlo az po tvojom citani taze mam dalsie plus ..diki za zrnko mudrosti .oekny den prajem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #1938 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému choroba z tipovania
Donato,

Si jeden z mnohých ,ktorého závislosť doviedla pomaly na same dno existencie a symptómy tejto choroby z teba spravili ľudskú trosku,ktorej už nikto neverí a ani jej možná už ani nechce pomôcť. Dielo skazy je dokonané a ty si ostal sám z množstvom problémov a ešte s viac myšlienkami ktoré ti útočia na tvoju psychiku a nedajú ti spať. Pud sebazáchovy ti ale ešte zostal a ty si sa rozhodol pre zmenu v živote a to radikálnu. Momentalne vieš že MUŠÍŠ prestať s tipovanim ,ale este nevieš ako to silno CHCEŠ .Tvoja počiatočná viera na začiatku dlhej cesty za abstinenciou a zmenou zivota a v úspech je v poriadku ,ale až čas ukáže ako si na tom s vôľou a mnohými vecami -charakterovimi vlastnosťami ,ktoré sú nevyhnutné pri každodennom prekonávaní ťažkosti ktoré na ceste za abstinenciou budeš musieť prekonávať a aj sa s nimi vyrovnávať. A pre teba to bude o to ťažšie že si sa rozhodol vydať na túto cestu sam a bez odbornej pomoci,ale v tomto nie si vynimkou. Na tomto portali mnohí tiež takto zacinali svoj,,boj'' ,niektorí úspešne ,niektorí si po uvedomeni pribrali aj odbornú pomoc ale väčšina to vzdala a vratila sa do rúk závislosti. No ,ale je to tvoje rozodnutie a čas ti ukáže ako to vsetko pevne držíš v rukách a ako budeš napredovať. Istý plán si mi už načrtol dnes po obede a ako vidim,tak ho zavádzaš do praxe,pisanie denníka a dúfam že aj ďalšie predsavzatia nezostanú na papiery a mnohé z rád ku ktorým si sa dopracoval na tomto portáli si najdu miesto v tvojom každodennom živote. Donato, jednou zo základných a podstatnych veci v začiatkoch abstinencie je vzdať sa ,,vlády'' nad vlastnými financiami . Vravíš že si tam s bratom ,tak mu dobrovolne odovzdaj svoju kartu a požiadaj ho aby ti vyberal financie z nej on . A ty mu minúte cass peniaze podlož účtami do poslednej pency!!! Táto stráta a zároveň kontrola nad tebou je veľmi dôležitá a ty časom sam pochopíš aký ma pre teba význam.Samozrejme ak sa CHCEŠ skutočne odraziť od dna a veľmi pomaličky aj vyplavavať na povrch všetkého čo ti závislosť priniesla. Je samozrejme že momentalne ešte nepoznáš praktiky a rôzne techniky ,ako predchádzať recidive a to tak isto ako nevieš čo sa s tebou deje keď hráš ale aj keď nehráš ,časom sa iste dozvieš aj to,ale všetko má svoj čas a netreba to zrazu znasilnovať a súriť .,,Vytriezevanie ''totiž prebieha presne tak pomaličky ako pomaličky prebiehalo opijanie sa blahom a pocitmi pri tipovani! Čas uvedomenia a pohopenia sa pri odstraňovaní zavilosti znasilnovať jednoducho nedá a jednotlivé veci a súvislostí musia napred v tebe dozrieť aby si lepsie pichopil ,lebo tuna na 100% plati že s novymi poznaniami a novou pravdou sa lepšie,ľahšie,nie skôr, sam privedieš k tej správnej a nefalšovanej viere!Mušíš si uvedomiť že 6 rokov si nedokázal a NECHCEL pochopiť a pociťoval si len následky a preto aj teraz musíš skôr než prestaneš POCHOPIŤ!!!Áno,čítaš správne ,ty si totiž ešte neprestal ,ty si sa začal ešte len brániť a to pod ťarchou pocitou vzišlich z emócií ktoré ovladli celé tvoje telo a celú tvoju dušu! Ty proste ešte nevieš ,že situácie do ktorých si sa nasledkom závislosti dostal neboli náhody a to tak isto nevieš že ťa ani tak nezdolali ony,ale to čo si si pod silou emocii ,po prehrách,o nich myslel a ako si sa k nim staval.

Dontao,jeden múdry človek už pred starociami povedal : Každých 10 000 míľ začína pod nohami každého z nás! A ty si sa práve vydal na takúto dlhú cestu uvedomenia na konci ktorej čakáš zmenu tvojho života ,ale napred ju mušíš prejsť aby si mohol ochutnať plody vlstnej práce a pričinenia a ja ti na nej budem držať palce a ak budem môcť tak ti na nej aj pomôžem......dobrú noc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dontao
  • Autor témy
Viac
pred 9 rokmi 8 mesiacmi #1935 od dontao
choroba z tipovania bolo vytvorené dontao
zdravim,chcem vam napisat ze som zavisly na tipovani a rozhodol som sa skoncit s tym lebo to uz sa neda vydrzat ,,tipujem asi 6 rokou zacal som za male ciastky az neskor som zacal zvysovat na velke aj 10000 na 1 zapas az pokial som nedopadol tak ako som dopadol ,tymi rokmi sa vytvorila zavislost ,klamem ,podvadzam prisiel som o priatelku ktora ma mala rada ale nevenoval som sa jej tak ako som mal ,kedze som prehraval velke sumy a vsetky vyplaty zadlzil som sa maximalne asi 8 pozicky zalozil som laptop ,zlato auto stale klamem vyhovaram sa ze tu platim dlhy tam platil nieco ze som stratil no je to strasne ,absolutne nezijem nemam naladu na nic ,nechce sa mi nic robit ,ten pocit je destruktivny ,prehral som viac ako pol miliona som v zahranici zarabam 300 eur tyzdenne tak viem ze sa este mozem zachranit a pozbierat sa ,lenze ked si predstavim ze nemam nic za tollke roky tak nemam ani chut chodit do roboty nemam zaujem o nic zijem len v smutku a uz mam toho dost ......koncim s tym ,najom nezaplateny klamstva dlhy vsade po známych ,nikdy som take problemy nemal na zaciatku pred 6 rokmi som mal vsetko neviem asi ta tuzba po vyhre k lahko zarobenym peniazom a neskor dohnat stratene peniaze spat a skoncil som s dlhami a bez koruny,, z tyzdna na tyzden zijem z 5 euro a cakam na dalsiu vyplatu je to hrozne...ale viem ze takto sa zit neda a nechcem skoncit na ulici a byt gamblerom chcem mat rodinu dieta a byt stastny a dnes sa zacina moj novy zivot nechcem byt looser,,peniaze uz nebudem staviat na 1 miesto ale uz len lasku a byt stastny a znovu zit a usmievat sa a byt dobry bo uz nevladzem takto dalej zit...ale mam chut bojovat a ako 1 krok koncim aj s alkoholom lebo ten ochromuje mozog a je spustacom ako sa ist zabavit,,,poradte mi a drzte mi palce dakujem,,s pozdravom smutny bez zivota .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.078 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top