Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Pomóc....

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #1847 od LULU
Odpoveď od LULU na tému Pomóc....
Ja už neviem či som spravila dobre že som to povedala teraz mam stres zase z toho, že sa trápi moja mama nakolko to prežila s otcom.Nikto to nechápe a ani ja sama je to strašne stresujúce a zložite každy do teba niečo hučí a niekedy mám pocit, že to viac škodí ako pomáha.Zatial odolávam hre a aj dalej budem ale trápim sa stále zaťažila som stým rodinu a nechcem aby sa kvôli mne teraz hádali neviem čo mám robiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 9 mesiacmi #1846 od LULU
Odpoveď od LULU na tému Pomóc....
AHOJTE TAk so tu po dlhšej odmlke stále to nieje najlepšie ale už to vie aj moja rodina a zajtra budem mat najhorší rozhovor pre mňa s mojím otcom.Nakolko je bývalí gembler neviem či to bude dobre alebo zlé alebo ešte horšie.Všeci to nechápu snažia sa mi pomôcť s mojimi dlžobami a to sú strašne peniaze ja som stále nekludná nakoľko sa neviem stoho spametať ako som to mohla dopustiť. Každý domna teraz niečo hudie a ja mám z toho veľkú hlavu normálne sa mi tažko rozmýšľa.Strašne sa bojím všetkého ale sama som si na vine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1837 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Pomóc....
Lulu,

drzim ti palce len neviem preco na to budes potrebovat az tyzden! V takomto liste by nemali byt ziadne emocie,ziadna lutost nad spachanym ,ma to byt jednoducho priznanie sa k pravde o tvojom skutocnom stave a na zaklade toho aj stave tvojej rodiny!!! A cim skor takymto sposobom list napises a das manzelovi,tym skor sa ti ulavy a zacne sa kolotoc s ulohamy - krokmi v blizkej ale i dalekej buducnosti teba a aj tvojej rodiny. Potom pridu otazky a ultimata hlavne zo strany manzela,nuz a bude len na tebe ako sa ti bude darit , od okamihu poznania skutocnej pravdy, ho presviedcat o tvojej uprimnosti a prinavracania stratenej dovery. Ale nic nepredbiehaj ,aj tu ma vsetko svoju postupnost a cas. Pametaj ze pravda sa da vyrieknut-napisat tak aby boli obidve strany uspokojene a pravda nebolela az tak,ako sa ti to momentalne zda!!! Len uz konecne zacni konat a nevyckavaj na vhodnu prilezotost.lebo ta na ktoru cakas nemusi byt vôbec vhodna!Lulu este raz ,drzim palce za cim skorsie vyslobodenie sa z vyrov negativnych myslienok a obav a prajem ti rozumnu volbu stylu napisania listu......nie je chybou ze si spadla,ale bude chybou ak sa nebudes chciet postavit!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1836 od LULU
Odpoveď od LULU na tému Pomóc....
To je to ja to dokážem povedať druhému človeku len rodine nie skusim napísať ten list nakolko som doma celý týždeň takže skúsim lebo tam ma nikto nebude prerušovať a napíšem to čo potrebujem povedať a nejde to zomna vom keď som zoči voči človeka ktorého milujem a zároveň klamem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1835 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Pomóc....
Lulu,

to co prezivas teraz ty my mame chvala Pana Bohu uz za sebou.Ty si sa ozvala s prosbou o pomoc ,nuz a my ti ju ponukame tak,ako to povazujeme z nasej strany za potrebne. Nase rady su na zaklade predovsetkym vlastnych skusenosti a z rad ktore sme dostali-nadobudli na lieceniach od odbornikov.Takze nam tuna netreba rozpravat o sile psychiky a strachu z reality, ale ty musis prekonat seba samu a bez myslienky na nasledky povedat niekomu pravdu celu! A ako som ti uz pisal bez prvotnej myslienky na reakciu a nasledky.Pokial sa budes viac zaoberat tym co pride -reakciou nez tym co to bude znamenat pre teba a tvoju rodinu tak to zo seba nedostanes!Lulu ak to nedokazes povedat priamo do oci tak to jednoducho napis formou listu ako priznanie sa ku skutocnej pravde o celom probleme a daj to manzelovi,mame,alebo svokre do ruk.Jednoducho to dostan zo seba vonku a potom uz len cakaj.Da sa to aj takymto sposobom a ty sama uvidis a hlavne pocitis uz pri pisani listu ulavu a pokoj,len ho potom nehod do kosa.Ten bude,pokoj, sice podoprety neistotou a obavamy ,ale bez toho to jednoducho nejde!
Lulu ty sa pytas co potom ked to nedokaze prijat,nuz a ja sa ta pytam co potom ked tvoje spravanie na zaklade zväcsujucich sa dlhov a z toho prameniacich chyb nadobudne taky rozmer ze uz bude fakt pozdne nieco ratovat a zachranovat!?Mohol by som ti tu polozit spustu otazok v systeme ,,Co potom?" pretoze velmi dobre poznam nasledky ktore sposobila tvoja choroba.Ale nechcem este viac znasobovat tvoj strach z vykonaneho pod vplyvom choroby.Ja sa ti snazim pomoct mojim nazorom na veci ktorymi som presiel a aj moja rodina.Lulu ty si este nespravila poriadne ani prvy krok k zacatiu riesenia tvojej choroby ,si este len v stadiu rozhodovania co a ako dalej, ktore je sprevadzane strachom,neistotou o tvoju buducnost ale aj celej rodiny.Musis si uvedomit ze ak nebudes chciet prejst urcitymi fazami pri odstranovani tvojich problemov na zaklade tvojej choroby ,tu sa neda a nemoze nic zanedbat a opomenut,tak sa tvoj zivot bude cim dalej tym viac podobat na vezenie myslienok do ktoreho sa zavries tak,ze potom bude skutocne pozdne!!! Nebudem sa ta pytat,ze co potom? Odpoved ja velmi dobre poznam a prave od toho ta chcem uchranit.Lulu doteraz tu nepadlo ani slovo o odbornej pomoci od ludi na to urcenych,to je psychologov alebo uz aj psychiatrov. Myslis si ze by si bola schopna ich navstevy,uz zajtra rano, a zdoverenia sa s problemom tam? Lulu vsetko je len v tvojich rukach a zalezi len na tebe ako sa rozhodnes v nasledujucich chvilach,no cakanie v neistote ze to niekto vyriesi za teba je len iluzia v myslienke ktora niekedy opantavala aj mna a vzdy ma stavala na zaciatok nevyrieseneho problemu a to cim dalej tym väcsieho!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1834 od LULU
Odpoveď od LULU na tému Pomóc....
Prosím Vás neviete mi poradiť ohladne sedení pre hráčov v Banskej Bystrici psychológa som už našla ale chcela by som sa stretnú a vypočuť si ľudi s podobným osudom možno ma to poženie pred a dodá mi to odvahu.Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Vrtuľa
  • Vrtuľa-ov Avatar
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1833 od Vrtuľa
Odpoveď od Vrtuľa na tému Pomóc....
ahoj lulu to že nemožeš ist na liečenie to je len vyhovorka momentalne tak rozmyšlaš to my ako aj ja gembleri sme asi každy hovorili nemožem lebo mam pracu a treba mi platit požičky ,,atd..nie nič nie je prvorade ako ja a moja choroba ked chceš si udržať rodinu ,hovor a skus mu povedať všetko čo maš na srdci pravdu lebo klamstvo ta bude ubijať a dostaneš sa len to klbka klamstiev .a otazky ked to neprijme tvoj muž nie su momentalne doležite už dopredu vieš že to neprijme? ked bude videť na tebe že ty chceš lulu dačo robiť s hranim ,že sa mu meni manželka ,mama dietatka ,,,,,,,,, potrebuješ pomoc držim ti palce a ver nikdy nie je tak zle ,aby nemohlo byť ešte horšie ,,,teraz si povieš hm tebe sa to hovori ale presne toto som aj ja hovorila no pochopila som že som chora a že chcem byť čista-abstinovať život vidim inak ,,,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1832 od LULU
Odpoveď od LULU na tému Pomóc....
A čo keď to nedokáže prijať čo potom:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1831 od LULU
Odpoveď od LULU na tému Pomóc....
Ja neviem dusíma to z vnútra ale hrozne a konečne keď si poviem áno poviem mu to zrazu keď ho vidím cúvnem a nedokážem to.Ten strach je silnejší než ja:(Keď tu čítam príspevky tak si poviem ano ale nenito ľahké je to strašne ubíjajúce.Psychika je strašná a realita krutá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1830 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Pomóc....
Lulu,

konanie a spravanie sa choreho cloveka pod vplyvom zavislosti je len velmi tazko pochopitelne pre ludi ktorym sa ani len vo sne neprisnije to ,co dokaze tato choroba spravit so zivotom-zivota choreho! Tvoj manzel nie je v tom ziadnou vynimkou a bude len na nom ako sa dokaze vyrovnat s tym ze zil s klamarkou ktora pomalicky vedla jeho boku potichucky ochorela a nasledky jej choroby postihli aj jeho. Symptomy tejto choroby sa pomalicky prevaluju a ty nie si schopna momentalne najst v sebe dost sil a povedat celu pravdu naraz,a tak seba a aj svojho manzela drzis v nervovom napäti s domienkou ze on ti po case odpusti a jeho hnev a nepochopenie tvojho stavu nebude take fatalne ako si momentalne myslis! Ale robis zle! V tomto pripade je lepsie povedat naraz pravdu celu,netrapit sa strachom a umarat sa v bezsennych nociach co bude dalej,a nepodavat ju po castiach .Ty sa potrebujes teraz predovsetkym oslobodit od zlych a pochmurnych maslienok ktore ta napadaju pod tlakom a strachom z pravdy celej. Preco chces vzdy zacinat s riesenim problemu,ked to mozes spravit naraz a zrazu? Tvoja empatia voci manzelovym reakciam musia ist bokom,jeho momentalne postoje k pocitom vychadzajucich na zaklade prave spoznavaneho ty nikdy neovplyvnis,ale mozes ovplyvnit svoje postoje k pocitom ktore ta pomalicky zozieraju ako korozia ocel.Lulu polovicne vypovedana pravda v tvojom pripade je len dalsou skrytou pripravou na dalsie klamania a uskoky ktore tvoja choroba prinasa! Tu sa neda nic skryvat a zlahcovat.Tu je vsetko kruta pravda,ktora sa deje v pritomnosti a v nemom uzase tvojho manzela! A ty ak chces byt konecne aspon trochu pred touto chorobou slobodna,tak musis si svoju slobodu vydobit napred jedine pravdou a potom znasanim nasledkou z napachaneho!!!Aj pre teba totiz plati,ze kto nedokazal pochopit,tak teraz musi zakonite pocitit a v tvojom-nasom pripade je to o to horsie ze nepocituje len povodca problemov ale aj najblizsi a okolie!!!Lulu tvoj strach a obavy su momentalne opravnene ale za to si mozes jedine sama,a preto aj sama musis teraz chciet s manzelom a najblizsimi jednat uz ferovo a prosit ich o pomocnu ruku bez ktorej sa napredovat v pred proste neda. Zatlkat,zatajovat a klamat nema cenu,ved si uz iste prisla na to kam tieto negativne vlastnosti priviedli teba a aj celu tvoju rodinu.Nemor sa v myslienkach na reakcie svokrovcov ,rodicov a manzela,ale zacni otvorene hovorit o tvojej chorobe a uvedomeni si co vam vsetkym priniesla! Viem ze to nie je az take jednoduche,obavy z reakcii blizkych su vzdy väcsie nez samotny problem,ale ako si sa mohla tu docitat tak vidis ze takto museli spravit vsetci ktori chceli pomoct sebe a svojim rodinam.Lulu,emocie blizkych pominu a potom pride to ,co by si mozna od nich ani neocakavala.To sa len nesmies bat a musis pomalicky zacinat aj verit ze rodina nie je az taka zla aby ta nechala samu v problemoch,ktore sposobila tvoja vasen prechadzajuca az do choroby s katastrofalnymi nasledkami.Ty v momentalnom rozpolozeni nerozmyslaj ako sa to stat mohlo,to sa uz jednoducho stalo,ale ako sa z toho dostat s co najmensou ujmou pre teba a tvoju rodinu! Pred istym casom si si tiez nepripustala a nevedela predstavit ako sa tvoja laska a vasen k hraniu skonci a dnes to uz vies.Nuz a tak isto budes po urcitom case schopna si predstavit aj skutocnost ze tvoje vyhrady preco dnes nemozes spravit to alebo to boli neopravnene! Vsetko sa da zvladnut ak sa chce a je vola.Tvoje videnie riesenia momentalnej situacie je znacne poznacene neschopnostou logickeho myslenia,lebo si este nikdy v takejto situacii nebola a tlak psychiky s prirodzenym strachom robi svoje.Lulu nic si v hlave nepripravuj a neukladaj dokedy nepovies celu pravdu predovsetkym tomu od koho ocakavas pomoc ,to je manzelovi.A cim skor ju vyrieknes tym skor sa ti ulavy a ty budes slobodnejsou a schopnejsou racionalneho myslenia.Ako sama vidis zivot prinasa aj veci neprijemne ale nie neriesitelne,tak preco si myslis ze prave ta tvoja je neriesitelna!?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1829 od LULU
Odpoveď od LULU na tému Pomóc....
Áno máš pravdu keď som to čítala je to čistá pravda už som sa stým zdôverila aj manželovi ale nedokážem mu povedať celu pravdu o dlhoch zobral to zle a nejak sa nebavíme o tom pomohol mi s peniazmi s tými o ktorých vedel ale nedokážem mu povedať pravdu celú bojím sa že sa vykašle na mna on sa stým nikdy nestretol tak to nevie pochopiť
U mňa je to zle mala som to doma s otcom bol aj na liečení a prestal ale ja si nejak neviem predstaviť, že by som šla na liečenie mam dieta nemôžem sa len tak zobrať a okolie z manželovej strany to by určíte neprijalo.Neviem čo mám robiť strašne veľa myšlienok mám v hlave som dosť mimo nechápem ako som to mohla doteraz zvládať klamať všetko proste nepripustit si to a dostať sa do takejto situácie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1828 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Pomóc....
Ahoj Lulu,

cas uvedomenia si stavu a rozpolozenia po dkhodobom nepripusteni si problemu je tu,ale co teraz s tym? Problem-pricinu si pomenovat dokazala sama,no jeho nasledky sama iste nezvladnes. Ako si vlastne predstavujes vyriesit to co si pod ruskom choroby-zavislosti nedokazala pochopit a teraz to v plnej sile a intezite pocitujes? Mala si na tomto portali moznost oboznamit sa s podobnymi osudmi ale aj s roznymi radami a nazormi na tvoj velky problem a aj napriek tomu si neprisla k ziadnemu zaveru.Asi preco? Lulu ty rozmyslas ako odstranit problem,zohnat peniaze a vyrovnat dlhy,ale nerozmyslas ako odstranit pricinu! Ty si tiez naivne myslis ze ak sa ti podari ,,zmazat" dlhy tak si zachranena a spasena.Ale vies za aku cenu a na koho a ci ukor toto vsetko kratkodobo vyriesis?Tvoje momentalne predovsetkym psychicke rozpolozenie sme tu skoro vsetci do jedneho zazili na vlastnej kozi a velmi dobre vieme o com to je ,ale aj co za tym stoji a dost vela z nas uz vie co v takejto situacii robit a co podniknut aby sa stav zacal menit.Ty teraz potrebujes predovsetkym dostat von zo seba urcite veci-zdoverit sa niekomu a nie zatlkat pred svetom problemy ,ktore mas a svet uz o nich vie a len ty si naivne pod ruskom choroby myslis ze tajis dobre!Jednoducho musis pred niekym vijst s pravdou vonku a cim skor sa k takemu kroku odhodlas tym lepsie pre teba samotnu!Ty sama musis chciet podnikat prve kroky pri priznani si pravdy pred okolim ale aj s jej riesenim. Tvoje apely tu zneju ako zufale vykriky,comu velmi dobre rozumieme,ale ty musis na odstranenie priciny robit od zaciatku ovela viac nez si myslis a momentalne dokazes predstavit.Lulu iste mas dobrych rodicov,priatelky alebo priatela ci manzela,nuz skus to napred u nich. Zbav sa obav z nasledkov pravdy skor nez spravis dalsi nerozumny krok,za ktorym budes v buducnosti este viac banovat ako za tymi ktore si uz doteraz bez uvazenia pod silou choroby-zavislosti spravila! Ty sa musis zbavit strachu zo zodpovednosti za vykonane a ak toto nedokazes tak sa do predu len velmi tazko dostanes,lebo dusu a svedomie neoklames tak ako vedomie! Lulu, nic nie je take strasne a nenapravitelne ako sa to na prvy pohlad zda,to len treba chciet zacat nieco s tym robit.Aj tvoje problemy tu su na to aby si ich riesila a negenerovala s nimi dalsie. Obratila si sa aj na nas neznamich ,tak sa skus obratit aj na tvojich znamych ,iste ta dokazu pochopit a aj pomoct aj ked nie vsetci. Ale mozes kludne sediet aj za PC a pisat...pisat a pisat.Iste sa ti budu snazit radami a skusenostami poradit viaceri z nas a bude uz len na tebe ako sa k tejto pseudo pomoci postavis a ake kroky a rozhodnutia budes robit predovsetkym v blizkej buducnosti.Lulu,aj ty si momentalne pre teba na zaciatku riesenia zdanlivo neriesitelneho problemu,ale ver mi ze takychto tuna pisucich ale aj nepisucich boli stovky az tisice a problem sa im vyriesit podarilo.Tak preco si mysliet ze tebe sa to nepodari a za isty cas sa budes na tento dnes neriesitelny problem pozerat inymi ocami!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1827 od LULU
Odpoveď od LULU na tému Pomóc....
Jeto strašné ako človek dokáže klesnúť na dno ani nestihne sledovať kedy len zrazu je v problémoch som doma a mesto toho aby som si oddýchla tak sa trápim nad tým skade zohnať peniaze na splatenie všetkého je my z toho zle nechutí mi jesť mam hlavu plnú starostí bože je mi strašne do plaču zo samej seba:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Vrtuľa
  • Vrtuľa-ov Avatar
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1826 od Vrtuľa
Odpoveď od Vrtuľa na tému Pomóc....
ahoj lulu v prvom rade si spravila dobre ked si tu napisala ..som odliečena gemblerka 6rokov ,volam sa eva viem sa vcitiť do tvojej kože kradla som ,klamala len aby som hravala ..takže hore hlavu kludne sa možeš spytať čo chceš , je to kolobech furt sa tam vraciaš,a hraš ale da sa pomocť len musiš sama chcieť najprv treba ist ku pani doktorke psychiatričke a ta ta odporuči na liečenie ,porozprava sa stebou držim ti palce a pišš ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • LULU
  • Autor témy
Viac
pred 10 rokmi 11 mesiacmi #1825 od LULU
Pomóc.... bolo vytvorené LULU
Ahoj neviem ako začať ale potrebujem pomoc a porozprávať sa s niekym kto má za sebou to čo ja som hráč a neviem si sama rady už som narobila strašne veľa hlúpostí dostala som sa do dlžoby a neviem stým sama prestať ešte s tým aj robím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top