Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Kontrolovane hranie?

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 3 týždnami #1621 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Kontrolovane hranie?
Lukas,
si v urcitej vyvojovej faze zavislosti,a bude to s tebou,ak neprestanes uz len horsie! Tvoja iracionalizacia ta sice priviedla k takzvanemu kontrolavanemu hraniu, ale za nim je skryta uz dost silna,zavislost.Totiz kazdy kto sa nezaobera hlbsie zavislostou,ale je uz zavislym ,si takymto sposobom len zlahcuje problem! A tak si aj ty myslis,ze sa len hras a mas to pod kontrolou,ale pravda je ina,to mi ver!Ved sam priznavas,ze kvooli hraniu ta cez vikendy nic a nikto nezaujima,co si myslis asi preco? Nuz jednoducho preto,ze tvoj organizmus je proste uz tak nastaveny! Ale skus neist si stavit-zahrat a potom aj popis co sa v tebe odohravalo,a aj bude odohravat ak tam nepojdes vic krat za sebou! Neviem ako dlho uz hrajes,ale najlepsie spravis ak sa budes aj sobotu a nedelu venovat svojmu sportu,konecne si najdes ´priatelku a svoj cas a peniaze mozes investovat do vstahu v cukrarniach alebo kinach a divadlach a nie do majitelov Cassin a herni!!! Si este dost mlady,a zivot mas pred sebou,tak si ho neznic tak,ako mnohi tu zucastneni!!!

SVET JE PLNY IDEALOV KTORE RASTU NA CESTE ZIVOTA-PRI KAMENOCH,NA KTORYCH SA CLOVEK POTKYNA!

Ty uz stojis pri tom kameni,tak davaj velky pozor aby si sa nepotkol a tvoje ideali sa nepremenili na smutok a zial! Momentalne si v stave nepochopenia svojho postavenia ku vstahu so zavisostou,a este nic nepocitujes! Tak sa cim skor otoc, aby si nemusel hladat poznanie priciny z ktorej sa velmi tazko spamatavaa ,a aj velmi nerozumie nasledkom ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ŠTEVO 242
  • Autor témy
pred 12 rokmi 3 týždnami #1619 od ŠTEVO 242
Odpoveď od ŠTEVO 242 na tému Odp.:Kontrolovane hranie?
Ahoj lukas.Podľa toho čo si napísal ešte úplne závislý nie si,no trávením každého víkendu v kasíne si na najlepšej ceste sa ním stať.Závislým sa stávaš keď už bez hrania ,myslenia na hru a podobne nevieš byť.Môžeš býť bez dlhov, zabezpečený no môžeš byť gambler tak ako väčšina z nás čo sem píšeme a s touto závislosťou žijeme.Jednoducho ak prekročíš pomyselnú hranicu cesta späť nieje.Gambler už nedokáže hrať kontrolovane! Môže len abstinovať.Ja si myslím že mladý človek cez víkend viac zresetuje s kámošmi,babami na diskotéke a podobne, hoci aj bez chlastu a drôg, ako búchaním do stupidnej blikacej bedne,ktorá mu ešte zožere 40 e.Porozmýšľaj nad tým ,lebo kasína a herne sú veľmi tenký ľad.Držím ti palce aby si neskĺzol medzi závislých "na plný úvazok". Drž sa. ŠTEVO

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lukas
  • Autor témy
pred 12 rokmi 3 týždnami #1618 od lukas
Kontrolovane hranie? bolo vytvorené lukas
Takze zacnem takto, mám 22 rokov a nikdy som nemal finančné problémy. Uspešne podnikám a mesačne zarobím v čistom cez 2000 Eur. Tým chcem len povedať, že nehrám preto, aby som si myslel, že na automatoch zarobím alebo za vidinou veľkej výhry. Aj keď niečo vyhrám tak to nepovažujem za nejakú závratnú sumu a nejako to moju finančnú situáciu nezmení (to isté platí samozrejme aj vtedy,keď to prehrám). Asi pol roka navštevujem každý víkend kasíno, mám určený limit 20-40 Eur, s ktorými do kasína vkročím. Nemám potrebu ani zvyšovať stávky, hrám vačšinou natých najnižších,aby som sa pri stroji zdržal čo najdlhšie. Keď vyhrám, výhru vyberiem a idem domov, keď prehrám, nesnažím sa dostať prehraté spať. Skôr to beriem ako využitie voľného času,relax. Od pondelka do piatku neustále pracujem alebo sa venujem športu a piatok-sobotu nechcem tráviť doma, a vacšina kamarátov ma stále volá na diskotéky, do baru, a ja alkohol nejako veľmi neuznávam, proste ma to nebaví. Priateľku tiež nemám. Je takéto hranie nebezpečné a môže to vklznuť do závislosti alebo sa dá kontrolovane hrať aj dlhodobo? Ďakujem za vaše názory..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.058 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top