Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

kríza

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 7 mesiacmi #1413 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:kríza
Mila Zuzana,
dakujem pekne za pochopenie mojej snahy o pomoc inym, ako aj za zelanie a som rad ,ze som ta aj takymto sposobom oslovil.
Ja som dvakrat lieceny ,raz ustavne ,tri mesiace a raz ambulantne,pol roka. O vylieceni sa hovorit este neda,ale moja abstinencia po ambulantnej liecbe trva uz vysa dvoch rokov a ja pevne verim a dufam ,ze to bude trvat co najdlhsie.
Neviem,ale tusim,co ta na tuto stranku privadza a to tak isto ako daleko je takyto problem v tvojej rodine,a preto,ak sa nemylim,by ma zaujimalo ako to riesite u vas.....Inac aj ja ti zelam vsetko najlepsie a este raz dakujem za uznanie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Mama
pred 12 rokmi 8 mesiacmi #1412 od Mama
Odpoveď od Mama na tému Odp.:kríza
Milý Dušiander,

občas "skočím" na tieto stránky, chcem sa Ťa opýtať, či si aj Ty vyliečený gamblér?
Podľa Tvojich reakcií,rád, názorov Ti veľmi fandím, zároveň obdivujem ako pomáhaš tým,
ktorí ešte nepochopili a nenašli silu naozaj ŽIŤ!!!Za všetkých Ti veľmi pekne ĎAKUJEM a želám
nech si šťastný!
Zuzana

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 8 mesiacmi #1409 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:kríza
Ahoj Evula,
samozrejme ze ti patri vdaka a aj obdiv ako spoluzavislej, co si dokazala v mene zachovania rodiny a aj zgravia predovsetkym tvojho manzela.Ja som sa k vasmu problemu uz vyjadril odpovedov tvoimu manzelovi,ale mna by viac zaujimalo z coho prameni tvoja nedovera voci Milanesovi a z toho vyplivyjuci strach!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evula
pred 12 rokmi 8 mesiacmi #1407 od evula
Odpoveď od evula na tému Odp.:kríza
Stophraniu napísal:

No poviem ti, že, ak by mi žena v rámci mojej liečby podsúvala takéto reči, tak porozmýšľam, či s ňou vôbec zostať. Zrejme ťa nemiluje natoľko, keď niečo také vypustí zo svojich úst.

Som manželka milanaes..... Ten tvoj príspevok som si čítala viac krát.... no nepochopila som čo si tým chcel povedať a ani to či máš ženu a rodinu. Ako napísala Adik, ja ako manželka gamblera som si prešla doslova peklom. Teraz naše manželstvo drží na slabých základoch, aj keď muž abtinuje od 11/2009 stále mu neverím. Teraz v tom období to bolo ťažké, udialo sa veľa vecí, ktoré sme nedokázali riešiť.Muž sa často choval ako v čase svojej "kariery" , bol nervózny,náladový,zamyslený.... Neviem či si spozoroval na sebe takéto správanie.A vo mne začalo blikať varovné svetielko.Ani si nevieš predstaviť ten strach....
Ja svojho manžela skutočne milujem, spravila som veľmi veľa pre to aby som zachránila náš vzťah, tak prosím neodsudzuj, pokial nevieš súvislosti.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • adik
Viac
pred 12 rokmi 8 mesiacmi #1405 od adik
Odpoveď od adik na tému Odp.:kríza
...lenže žena ktorá žije s gamblerom si toho už aj prežila...denno denne...každú noc...verí, že už to bude dobré, že už sa z toho muž dostane a tiež má nervy v kýbli. Budúcnosť neistá a nejasná, opýtať sa ho na pocity a stavy nemôžeš, lebo to sa nemá....načo dráždiť hráča a pripomínať mu to a zhoršovať jeho náladu keď aj tak je dosť často podráždený..... Takže je asi predčasné hovoriť o tom, či ona miluje muža keď ho v hádke a zúfalstve pošle hrať. Keď nemá z čoho zaplatiť účty, alebo kúpiť obživu...lebo výplata skončila v blikajúcom stroji. Oni milujú svoje manželky, partnerky počas hrania????????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Stophraniu
  • Stophraniu-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 8 mesiacmi #1403 od Stophraniu
Odpoveď od Stophraniu na tému Odp.:kríza
No poviem ti, že, ak by mi žena v rámci mojej liečby podsúvala takéto reči, tak porozmýšľam, či s ňou vôbec zostať. Zrejme ťa nemiluje natoľko, keď niečo také vypustí zo svojich úst.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Britny
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1387 od Britny
Odpoveď od Britny na tému Odp.:kríza
No duško,palec hore,zteba hotový terapeut,neotvoríš si voláku liečebňu cez net,. :dry:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1386 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:kríza
Jajka,
ambulantna liecba v prvom rade je liecba pod dozorom a za spoluprace odbornika v danej problematike,a nie akesi poradenstvo!!! Tvoje vyznania su este dost rozpolruplne a prakticky ani sama nevies co chces.Ty chces byt zdrava,ale sa bojis podstupit a podriadit sa liecebnemu procesu.Chces sa liecit ,ale len sposobom,ktory by si si sama urcila.Problemy,ktore ti narobili problemy nie si schopna riesit,su ti na obtiaz,a prakticky ti vyrabaju dalsie problemy a ty sa viac umaras v nerieseni problemov,nez so samotnym faktom odstranenia prvotnej priciny vsetkych tvojich problemov.Tvoja praca ta priamo odsudzuje k neuspechu dostat sa z pazurov neviditelnej sily zavislosti,tak isto ako aj tvoje nanutene myslienky neustale sa zaoberat potvrdzovanim si svojich intiutucnych tipov! Tvoja mysel proste koli tvojej praci je v jednom kuse vystavovanna utokom a lakadlam zavislosti.Tvoja energia unika na nesppokojnosti s vijdenym tusakom,a nie je pritomna tam kde by ti nasledne mohla pomoct.Tvoje pocity stastia su podmienene spravnym tipom,a zaroven este z teba robia aj nestastnu,lebo sa branis a nevsadzas!Ty proste vnutorne bojujes ,ale ani len si nezacala s ozdravnym procesom a zmenou,a to hlavne myslenia,ktora je tak prepotrebna pri tejto diagnoze.V tvojom pristupe k celemu problemu je aj vela strachu,a to jednak ako z moznej recidivy a jej nasledkov,tak aj z procesu licenia a dopadu pre teba a aj rodinu.Tvoje uvedommenie v spojeni s chcenim skutocne skoncovat s touto zavislostou este proste nedosiahlo bod zlomu za ktorym je nekomppromisny postoj za zmenu nasledujuceho zivota.Opraty v rukach proste este drzi choroba a nie ty! No a je len na tebe kedy skoncis s iracionalizaciou a zacnes fakt robit to co je pri tejto diagnoze potrebne....drzim palce a prajem dobru noc.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jajkabb
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1385 od jajkabb
Odpoveď od jajkabb na tému Odp.:kríza
tak to teda fakt neviem..... ambulantná znamená len chodiť do ambulancie na nejaké psychologické či psychiatrické poradenstvo? asi by som to prijala oveľa radšej,ako byť niekde zavretá 7 týždňov...čoho sa fakt bojím. Nie toho, že som psychopat, to viem aj sama, ale ten tvrdý režim - 6.00 budíček, presný denný program, rajóny, žiadne cigarety,žiadny kontakt s rodinou, vychádzky len na prídel.....ufff.
Ja som bola s nervami už tak na dne, že som sa chcela dať niekam zavrieť, ale skôr som mala na mysli od všetkého a každého pokoj, len spať a spať a spať....na nič nemyslieť, že budem dostávať nejaké ukľudňujúce prostriedky.....
Pod liečbou som si predstavovala niečo úplne iné, preto - ako píšem - teraz už keď mám aspoň trošku predstavu čo to obnáša, tak si dávam sakra bacha, aby som s tým zase nezačala. Každú myšlienku na nejaký tip aj keď sa ma klienti pýtajú zaháňam predstavou - čomu sa chcem vyhnúť.
Samozrejme, že mám "tušáky", ktoré mi aj vychádzajú...potom ma to zožiera ako napr. predvčerom keď hral Celtic prípravný zápas a už 4.klientovi som to opravovala ,lebo sa mýlili a mali tip 1 - som im radila, že kludne to môže byť, pretože je to len prípravka, a keď sa vela ludí na niečom mýli, väčšinou je aj taký výsledok. Samozrejme - Celtic prehral 1:0 s kurzom 6,5.....no ale čo už...kto chce kam..pomôžme mu tam...k nám - bláznom fanatikom :woohoo:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1384 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:kríza
Jajka,
uvazujes aj o ambulantnej liecbe,alebo si myslis ze to zvladnes aj sama?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Vrtuľa
  • Vrtuľa-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1383 od Vrtuľa
Odpoveď od Vrtuľa na tému kríza
ahojj s tym hladanim prace maš pravdu treba to riešit čim skor lebo silna nemusiš byt každy den može prist den kde sa pohadaš doma v praci a povieš si ale čo ved to nikto nezisti tak ...a už si v tom je to tažke odolat a na liečenie treba istt viem že je to teraz kriticke obdobie ohladom liečenia v bb no ak bude možnost tak nevahaj a čo sa tyka že liečit sa maš ist toto aj mne hovorili ved to je jednoduche povedz si nechod hrat ...no je to silnejšie a ja som sa velmi branila tomu ja a na psychiatriuu ved mne nešibe ja som zdravaa ...držim palce a hlavnee neber si požičky, a nenos peniaze nech to ma na starosti ak sa da manžell... a kriza pride no aj oddide tak vtedy bud sniekym ktory ti chce pomioct pa pa pa:cheer:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jajkabb
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1382 od jajkabb
Odpoveď od jajkabb na tému Odp.:kríza
Ahojte, Števo, Dusiander aj Milanes.....ďalší "super" deň za nami.( 121 tik. sama za 4h.- aj keby som ako chcela - nebolo by kedy))...ale určite som ani nechcela.Čudujem sa Milanesovej manželke, že ho k tomu nabáda, ja som sa mužovi priznala už v novembri - vtedy mi nechcel veriť - alebo uznať závislosť, bol presvedčený, že je to len moja chamtivosť a blbosť, keď sa neviem ovládnuť. Už vtedy mi opakoval, že on mi tipovanie nezakazuje, len sa mám krotiť...výpoveď nech nedávam, lebo roboty v BB niet, a na liečenie? či mi vraj šibe? Tak sme brali úver vtedy a sľúbila som, že sa budem krotiť.....no ale dá sa to, keď natipuješ, a hneď vyhráš? dáš ďalší a aj ten vyhrá...samozrejme ideš do vyšších stávok..prehráš, chceš to naspäť.....začarovaný kruh...až som bola v ešte väčšom srabe ako v novembri, ďalšie karty, o ktorých nevedel, začali sa mi ozývať vredy, nevedela som spávať, nervózna na každom kroku, všetko mi vadilo......muž na kamiónke vonku....a keď už som nevedela ako z toho von, pekne krásne som mu povedala, ako na tom zase som. Tentokrát už pochopil, ukázala som mu túto stránku aj plno článkov na pochopenie a uznal, že mám pravdu. Súhlasil s ďalším úverom (dúfam že už posledným), ktorého vybavovanie ostáva zase len na mne a už mám tej papierovej byrokracie plné zuby( oslovovať každú nebankovku so žiadosťou o povolenie predč.splatenia, a kým príde posledná odpoveď, termín prvej vyprší a začať odznova) - už aj toto je odstrašujúci príklad, prečo sa zase nedostať do toho tipovacieho bahna.
Samozrejme, že sa budem snažiť nájsť inú prácu, lebo aj keď sa tu budem snažiť akokoľvek - bojím sa že sa tomu nevyhnem...už ma pár krát napadlo, že tieto...alebo tieto 2 - 3 by určite mali vyjsť...ale hned som si povedala..blbosť/ani náhodou lebo pre mna je to už len silná droga - ked si dám 1 dávku - stiahne ma tam.
Momentálne však odísť nemôžem, na pobočke sme len 2 a kolegyňa(vedúca) je v Taliansku, po nej mám ja dov. až do konca júla....a potom už budem hľadať niečo nové. Zatiaľ si verím, ved už sa bojím aj sama seba. :ohmy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1381 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:kríza
Milanes,
dolezite v tomto momente je pre teba ,ze sa nederu do popredia problemi zdravotne v spojeni s nutkanim na recidivu,ale ,,len" tie naakumulovane ako sucast tvojej choroby,ktore zrejme viac nedokaze zvladat manzelka nnez ty! Ale to je pri nasej diagnoze dost casty jav,ze spoluzavisly reaguje vzdy neadekvatne pod tlakom nahromadenych problemov,zabudiac na to ako sa pred tym snazil zo vsetkych sil pomoct a udrzat rodinu po kope.A je tam aj prvok,ktory som tu uz spominal,a ten spociva v tom ze tvoja abstinencia je zrazu na skodu pre vas oboch a manzelka sa nevie cez nu na zaklade zleho psychickeho stavu preniest,a che si ulavit aj za cenu tvojeho zlyhania a jej pseudo vitazstva,spocivajuceho v jednej jedinej vete,,Ja som vedela,ze ty to nezvladnes a mala som pravdu!"! Ale dufam ze si po tolkych mesiacoch abstinencie a skusenosti s tvojou chorobou a vsetkym co k tomu patri spravne pochopil manzelku ,ale aj svoj momentalny stav a tvoju ulohu v nom.To co sa stalo a bolo povedane pocas zrejme agresivnej hadky sa uz nezmeni.Dolezity je ale tvoj postoj k tomu co sa stalo,ak si dokazal spravne vyhodnotit reakcie a nasledne konanie manzelkky,tak zrejme nebudes mat ani problem zaujat spravny postoj a to aj s uvedomenim ze to co sa stalo sa proste stat malo a posluzilo vam to na uvolnenie ,,hustej" atmosfery vyplivajucej z horeuvedenych nahromadenych problemov!Tento fakt vas moze posunut opat v pred a nasledujuce nezhody uz mozna budete schopny vyriesit aj konstruktivnou hadkou v ktorej nebudu az tak v popredi emocie ale racionalita posuvajuca vas spolocny zivot do inych dimenzii. Milanes netreba si pripustat tazkost stavu s visackou abstinujuceho cloveka,ten nieje vobec dolezity a rozhodujuci! Rozhodujuce a dolezite je to ze ty si k sebe a svojej rodine zaujal ten najspravnejsi postoj a dokazal si sam sebe aj rodine,ze tvoja sila je ukryta v tebe a tvojich naslednych krokoch a postojoch a to bez zavislosti na reakciach a spravani sa inych!!!Ty si si vybral sam cestu zmeny,a ani polena ktore v roznych nastrahach v tvojom smere cesty nie su dovodom na potknutie a podlahnutie! Tvoja sila spociva vich prekracovani a zdolavani a kazde zastavenie v podobe aj poslednej hadky je len posilenim a skuskou tvojej spravnosti smeru na zmene tvojho zivota,ale i celej tvojej rodiny.Takze,Milanes nepodliehaj nanutenym myslienkam,ale ani vyzvam milujucej mznzelky a kracaj vo svojom smere aj nadalej,a uvidis ze sa oplatilo a zmena bude cim dalej tym viac hmatatelnejsia a dokaze zmenit aj city a nasledne postoje tej kvoli ktorej si sa rozhodol nastupit na cestu a smer zmeny!!!No a ja ti budem aj nadalej drzat palce a aj tvojej rodine v zivote zmeny ,za ktorou sa bude coraz viac viac javit viacej svetla v podobe radosti,stastia a hlavne zdravia.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1380 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:kríza
Jajka,
to nebol len sen,ale skutocna pravda ktora je dokonale ukryta v tvojom vnutri-podvedomi, no a na povrch vedomia sa v podobe snov budu drat dalsie pravdy,ktore ty nechces vediet ale si ich uz davno ix krat zazila,len si si ich kvoli svojej chorobe nedokazala uvedomit!Drzim palce a prajem pekny sviatocny den.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ŠTEVO 242A
pred 12 rokmi 9 mesiacmi #1379 od ŠTEVO 242A
Odpoveď od ŠTEVO 242A na tému Odp.:kríza
Ahoj Jajka.Som rád že sa držíš.Sen ktorý si mala je tzv.sucha recidíva.Jajka ty len nehráš mesiac .Ešte neabstinuješ.To že to bol chvála bohu len sen je fajn, no neviem či si už povedala manželovi pravdu o všetkých pôžičkách, dlhoch,a debetných kartách atď.Ak o tom stále nevie je to zas len hazard a riskovanie.Na ponuku sa musíš pozrieť každý deň keď že si v stávkovej.Je to pre teba veľké riziko pracovať tam.Mala by si si hľadať novú prácu lebo skôr či neskôr ťa to môže stiahnuť späť.Dúfam že liečebňa nezanikne a kluby budú pokračovať ďalej.Kým sa dá chodievaj aspoň tam.Držim ti palce.ŠTEVO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top