Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Kto to zastaví?!!!!

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #443 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
kurej jan napísal:Stevo aky je tvoj nazor na tuto moju myslienku,ale rad by som spoznal viac nazorov.

Zalozme si vlastnu ligu zavislich a ich rodin proti vzniku a narastu zavislosti na hracich a vyhernych automatoch !!!
Tato mysliemka mi bola vnuknuta po niekolko dnovom sledovani o danej problematike na strankach internetu na portali pod nazvom NEHRAJ.www.sk. Kedze tento problem sa tyka aj mna a mojej rodiny neda mi, aby som sa k danej problematike nevyjjadril dolu opisanym sposobom.Som 54 rocny patalogicky hrac s bezmala dvadsat rocnym hranim .V roku 2001 som bol lieceny v psychologickej liecebni vo Velkom Zaluzi pri Nitre. Po recidive hned v nasledujucom roku sa momentalne, zial az teraz, opet liecim ato ambulantne v psychologickej poradni v mieste mojho bydliska. Uz niekolko dni sledujem osudy mne podobnych a ich rodin, ako sa snazia bojovat sami so sebou, ale aj so svojimi blizkymi proti velmi nebezpecnej a zakernej chorobe to je zavislosti na hracich a vyhernych automatoch! Velmi dobre viem kolko bolesti ,smutku,zialu,nervov , ale I tych najhorsich tragedii tato chroba sposobila im samim a ich najbliszim! N euvedomujuc si ,ze pri nasom postopnom ochoreni, choreli aj nase manzelky deti ,ale aj rodicia a znami a dovolim si tvrdit, ze vmnohych pripadoch tito nasi najblissi ochroli viac ako mya ako si vobec vieme predstavit, teraz ziadame prave nich o pomoc odpustenie a stratenu doveru! No ja sat u nechcem rozpisovat o tejto vsetkej a v mnohich pripadoch az nepredstavitelnej krutosti a krivde, ktore napachala tato zakerna choroba v jednotlivich rodinach a tak zanechala krutu dan v podobe neznicitelnych a nevyliecitelnych jaziev na ich srdciach a v ich ubolenych dusiach, ale chcem pisat ako tento problem vidim jaa ako ho treba riesit. O tychto tragediach nechcem pisat snad preto, zeby som sa bal pozriet svojej pravde o sebe samom do oci, alebo nemal sil priznat si, ze v mojom pripade to boloa je tiez tak,to nie! Pisem otom,ze nestaci so svojim problemom podelit sa s ludmi , ktori zdielaju rovnaky osud, ak este nie horsi, pisem o tom, aby tieto spovede, svedectva a problem zavislosti konecne padol na urodnu podu a nasiel odozvu u tych, ktory spustili,podporili a nadalej podporuju spustac, za ktorym su ukryte vsetky problemi spojene s touto zakernou chorobou! Myslim si a mozna mnohi mi date za pravdu, ze ani jeden z nas nechce, aby tak, ako my, dopadli aj nase deti ale I nase vnucata. Preto tu takym sposobom chcem ato aj za vasejpodpori apelovat na tych kompetentnych, ktori maju moc a hybne paky vo svojich rukach a mozu svojimi rozhodnutiami zabranit a zastavit dalsie rodinne tragedie! Myslim si, ze kazda takato tragedia je aj tragediou celej spolocnosti, to znamena nas vsetkych a nikoho, by nemala nechat bez povsimnutia, pokoja a otazky, co to vsetko neustale sposobuje a co, alebo kto sa za tym vsetkym skryva! Predovsetkym, by to nemalo dat spat nasim panom zakonodarcom, ktori sedia v poslaneckych laviciach, ktorich sme si volili nie len preto, aby podporovali a zakryvali nekonecne sa rozmahajucu korupciu a samoobohacovanie sa! N emalo, by ich nechat spat ich svedomie s vedomim, ze jedine oni mozu a maju moc ,pomocou zmeny literi zakona odstranit velky celospolocensky problem a uz niekolko krat spomenute tragedie! V poslednych dnoch sledujem v roznych masmediach bezuspesne pokusi a boje niektorich starostov miest a obci, ale I lekarov o zmenu legislativy spoukazanim na to, ze situacia voblasti zavislosti na hrani na hracich automatoch nabera na nevidanej intezite. Preco su potom, ale pokusi starostov lekarov, ale I inej verejnosti vzdy nevypocute? P reco je tomu tak? Preco tento obrovsky problem nevidia, aj ked su nanho v poslednej dobe neustale upozornovani? Preco nije vypocuty a vyrieseny problem, ktory stoji danovych poplatnikov nemale financne prostriedky? Tieto prostriedky samozrejme potom chybaju niekde inde a mohli by byt vyuzite hoci I v inej rozpoctovej kapitole samotneho min. zdravotnictva. Nie je velmi tazke vyratat kolko stoji liecba jedneho zavisleho, zamerne nehovorim vyliecenie, tak isto nie je problemom zistit kompetentnym ake su prijmi do statnej pokladnice z odvodov dani za prevadzkovanie nespocetnych herni kasin a inych zariadeni, ktore sposobuju tazko liecitelnu chorobu a drahu liecbu.Nech si to nasi zakonodarci zosuma rizuju a nech nam vsetkym verejne povedia coje vyhodnejsie . Hrat, alebo brat! Mat kazdy den viac chorich,alebo to zastavit!Tu , by som ch cel este upozornit, ze nazaklade nedostatku financii v rezorte min. zdravot. sa doba liecby zavislich neustale skracuje, na co neustale upozornuju aj odbornici zsoberajuci sa touto preblematikou a zaroven konstatuju, ze tieto skracovania liecby nemaju dostatocny ucinok podcenuju stav a vaznost chorobyi pacienta, taka to liecba je v podstate neucelna, nesplna poziadavky potrieb stavu pacienta znevihodnuje ho a samozrejme, ze sa mina pozadovanemu ucinku, co ma samozrejme odozvu vo zvysenej recidive! A ta je opet spojena s opakujucimi sa uz horeuvedenymi problemami asamozrejme aj s opakovanymi financnymi vydavkami.Na porovnanie dodavam, ze liecba tejto choroby ustavnym sposobom nikedy trvala pol roka, potom tri mesiace a teraz uz len sedem tyzdnov!A to je neklamny dokaz ako velmi chybaju peniaze v rezorte zdravotnictva. Ale cuduj sa svete nasi pani to akosi nemozu, alebo nechcu pochopit,, cest vinimkam,,ze znizovanim poctu horespomenutych zariadeni sa bude znizovat pocet chorich aumerne tomu aj naklady na liecbu budu klesat. Ako je mozne ,ze to nevedia pochopit a na druhej strane nam denne hovoria,ze je ekonomicka kriza a je treba setrit vo vsetkych oblastiach a smeroch!!! Na zaklade tychto mojich konstatovani a zisteni,teraz pre zmenu nemozem ja pochopit o co vlastne ide nasim vazenym panom poslancom a co alebo kto im zvezuje ruky?M ozna, ze myslienka nech si kazdy takto chori zaplati svoje liecenie sam, ked si ho sam sposobil! Vidite aj takato moznost tu je a realne existuje !?Mozno to, ze majitelmi herni a casin sui h znami rodinny prislusnici, alebo nedaj boze takzvany privatizeri poslancov, ktori sa im potom stedro odmenuju za to,ze mame take zakony ake mame, ale moze to byt kludne aj niektory z nasich panov poslancov! Preco by aj nie ,ved na Slovensku je vsetko mozne! Ja osobne som takeho poznal. A preto je asi zbytocne hladat a klast si viac otazoka odpovedi? Pravdu najlepsie poznaju pani poslanci a oni zrejme vedia preco je to prave tak ako to je. Ale, nam to nestaci a ani nemoze stacit! Preto nechcime, aby tento nas spolocny problem sa riesil vzdy len takymito nahodelnymi sposobmi , prakticky o nas , ale bez nas! Spojme nase doterajsie poznatky a skusenosti, dokazme sa zjednotit v nazoroch na tento problem , pomozme tym, ktori uz za nas prakticky zacali mysliet a konaju! Vyjdime zo svojich anonymit! Dokazme, ze sme tu, ze nie sme len pritazou a parazitmi tejto spolocnosti! Skusme my sami cez rozne media interpelovat na nasich panov poslancov, ale aj na nasho pana premiera! Ved tu mame vladu, ktora sa hrdo hlasi k socialnemu citeniu a nas problem je predsa problem aj socialny! Preco to teda nevyuzit a neskusit! Ved pan priemer bude mat jedinecnu sancu ukazat , ake ma skutocne socialne citenie a ako silno to mysli so silnym socialnym statom v srdci Europy! Dajme jemu a le aj nasim panom poslancom tuto sancu a moznost, zmenit nase zivoty a osudy nasich rodin,doi ich ruk prave teraz ked sa zacina zvolebnievat! Nie, nechcem do riesenia nasho spolocneho problem zatahovat politiku, ani ju zneuzivat, chcem len poukazat, ze je tu aj takato moznost na urychlenie risenia.Mozna, ze mnohym z vas sa taky sposob riesenia problemu nebude vobec pacit a ani nebudu so mnou vobec suhlasit, ale to je uplne v poriadku.Kazdy ma narok na svoj nazor, aj ho prezentujem takymto sposobom.V iem a som si plne vedomi, ze mnohi z vas maju lepsi nazor a prehlad v oblasti riesenia a odstranovania tohto problemu, ako je tento moj, a doteraz ho nikde neprezentovali z roznych dovodov nech to beru ako urcitu vyzvu podelit sa z ich nazormi ak sa chcu samozrejme snami o ne podelit . Je dost mozne , ze takato interpelacia je uz , alebo bola v laviciach parlamentu a tato moja snaha prichadza neskoro a ja som zaspal dobu a prepasol sancu pomoct dobrej veci. Ale aj taketo veci sa v zivote stavaju!A preto je dost mozne, ze pani poslanci po parlamentnych prszdninach uz na svojej prvej schodzi dokazu, ze moj – nazor, vyzva-, je a bola zbytocna a dokazu navrhmi zmien v terajsej legislative a naslednym prijatim novych zakonov, ze odstranenie nie len nasho problemu im nebolo a nie je lahostajnym!A dokazu nam, ze zdravy rozum zvitazil nad silou penazi a s tou nasourepublikou a zaroven aj s name to skutocne myslia vazne! Za co im budeme vsetci zainteresovany do tohto problem priamo, ale aj nepriamo len vdacny. No co ak tomu to tak nie je? Potom je tu moznost za pomoci sil nas vsetkych zainteresovanych tento-nazor,vyzvu,co najskor vniest do radov poslancov a ic poslaneckych lavic,a pevne verit, ze to co nedokazali odbornici, co nedokazali argument predsedov niektorych miest a obci,co nedokazal zdravy rozum,ze to dokzzeme my!To znamena ti,ktori boli castokrat na poktraji zufalstva vyhnany na okraj spolocnosti, castokrat zatracovany, odsudzovany a ponizovany!?Dokazme sebe samim,ze nase odhodlanie,sila,nasa Pravda a viera v uspesne dotiahnutie tohto problem do zdarneho konca je silnejsia akonerealne argumentya nekompetentnost nasich panov poslancov!Ved vsetci velmi dobre vieme,ze za spravnu vec sa vzdy oplati bojovat az do zdarneho konca. Dokazme takymto sposobom v nasich dedinach a mestach pozatvarat konecne dvere miestnosti,z ktorich doteraz vychadzala a vychadza len bolest,plac,utrpenie a nespocetne tragedie!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #401 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Dnesny zivot mi pripada,ako neprestavajuce fasiangy,ludia chodia neustale v maskach!
Moj nazor na danu problematiku si mozete precitat na tomto portali v historii temy:Kto to zastavi?!!!Napisal Jan Kurej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • fgghg
Viac
pred 14 rokmi 5 mesiacmi #397 od fgghg
Odpoveď od fgghg na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Ahoj, ja zijem v Banskej Bystrici a na ozaj co len na jednej ulici je minimalne 5 herni a su stale plne, ludia vychadzaju, vchadzaju a bez akejkolvek hamby..dokonca sa chvalia tym, kolko penazi sa im tam podarilo vyhrat a o par dni chodia ako trosky, lebo vsetko zas prehrali..kedysi ludia isli do kasina- akasi prestiz- Las Vegas, to uz je len v spomienkach, dnes je kazde tretie mesto malym Las Vegas a mestom zbludilych dusi, ktr zapradaju vlastnu rodinu pre trochu hracskeho orgazmu, je to tak..nikdy som to nemala potrebu riesit, kym sa tento problem nezacal tykat mojho priatela..pride mi to amoralne, ale ini ludia povedia a co, kto ich nuti tam vojst a nahadzat peniaze..ano, je pravda, ze nik, ale ako sa vravi, zakazane najviac laka, preto je tak vela aj narkomanov.. a druhi v tom zas vidia akusi sancu na rychly zarobok a necakaju, ze do toho padnu, tak ako dieta necaka, ze jedno pozitie drogy na zure moze z neho urobit narkomana..nikedy mi tento svet pripada ako dokonale premyslena hra, ktr niekto pripravil a zabava sa na tom, ako sa ludia dostali k veciam, ktr ich vedu do zahuby a vlastne si mozu za to sami..herna, bordel a bar sa stali sa sucastou miest ako kedysi kostol, poziarna stanica a krcma boli a vlastne aj su sucastou koloritu dedin..len uz aj na tych dedinach sa z malych krcmiciek stali herne a v nich mladici, ktr v opojeni drog hadzu peniaze do vybliskanych automatov..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 6 mesiacmi #354 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Vazena mamina vy sa absolutne nemusite hanbit za to,ze vas brat je tazko chory!!!Naopak vas brat,by sa mal hanbit za to,ze sa nechce vyliecit, a symptomi jeho nevyliecitelnej choroby viac ubijaju jeho najblizsich, ako jeho samotneho!?Ale pri tejto diagnoze to zial takto byva vo vecsine pripadoch.Je sice samozrejme a jasne,ze ani vas brat sa nema co hanbit za svoju chorobu,ale on namiesto vas este nepochopil,ze je velmi tazko chory clovek.Vy sa totiz nemozete vyliecit namiesto svojho choreho brata,tak isto ako nemozete do nekonecna riesit jeho problemi,ktore su produktom jeho choroby.Ak vas brat odmieta akukolvek formu riesenia svojho problemu,ambulantna,ustavna liecba,tak ho v zaujme vlastneho a mamineho zdravia nachajte padnut na same dno.Ved vidite same,ze on vasu spolocnu pomoc odmieta a ignoruje a dokonca zneuziva,nesanujte ho,ved koniec koncov ani jeho byvala manzelka ho asi nenechala bez akejkolvek priciny!Mamina,vam je na tychto strankach absolutne zbytocne radit a vysvetlovat,co a ako robit s vasim chorym bratom,pokial sa on sam nerozhodne nieco so sebou robit,predovsetkym on musi napred aspon chciet,ale v jeho pripade je to uz velmi problematicke,ak nie nemozne.Ja vasu snahu pomoct bratovia synovi ocenujem a dokonca tvrdim,ze kazdu pomoc choremu treba ocenit,ale vo vasom pripade sa treba pozerat na celu vec aj z realneho hladiska ,a dokazat rozlisit ,ci pomoc vo forme ktoru ste poskytli skutocne splnila ucel,alebo poskodila.Jedinou jeho zachranou a vasim spasenim vist z tohto zacarovaneho kruhu je licba v psychiatrickej liecebni a nasledna celozivotna abstinencia!B) B) B)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • jurajs
Viac
pred 14 rokmi 6 mesiacmi #351 od jurajs
Odpoveď od jurajs na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • mamina
Viac
pred 14 rokmi 6 mesiacmi #336 od mamina
Odpoveď od mamina na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
ahoj, maximalne s tebou suhlasim,
som sestra gamblera, a prišla som na to pred mesiacom ,davame dokopy peniaze aj s mamou, nech môžeme vyplatiť jeho dlhy
ale bojim sa že neprestane je presvedčený,
že dokáže vyhrať, aj ked par krát prehral ,hra automaty
aj tipuje, ale jeho dhy už prekročili mieru,
mama plače ,nevie čo robiť dala mu posledné peiaze ktore mala na psvoj pohreb, a tie hned hodil do automatu ,zo zufalstva že ich dvojnasobne vyhrá take ma dlhy,my ich nestihame platit,už nieje z čoho.... sme na dne ....
brat má 49 rokov žije s ňou v jednej domacnosti je už 16 rokov rozvedeny ,a teraz dlhšie nemá partnerku ,pomôžte mi ako sním dalej ,mama je tažko chodiaca ,nestíha ho kontrlolovať,má takú pracu kde príjma hotovsť a odovzáva ju firme a táto hotovsť sa stráca ......mama už nevládze ...

bojim sa že ked si ju vezmem k sebe domov a nechám brata samotného v byte tak sa to ešte zhorší, čo mám robiť ,nemôžem s nimi bývať mám svoju prácu ,a nedostatok času, v dnešnej dobe je to ťažké,ale chcem im pomôsť ako sa len dá
poradíte mi nech sa to aj zverení som za nech ostatní vedia že je to životná tragedia
mamina


poradí mi niekto

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • kurej jan
pred 14 rokmi 7 mesiacmi #313 od kurej jan
Odpoveď od kurej jan na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Zalozme si vlastnu ligu zavislich a ich rodin proti vzniku a narastu zavislosti na hracich a vyhernych automatoch !!!
Tato mysliemka mi bola vnuknuta po niekolko dnovom sledovani o danej problematike na strankach internetu na portali pod nazvom NEHRAJ.www.sk. Kedze tento problem sa tyka aj mna a mojej rodiny neda mi, aby som sa k danej problematike nevyjjadril dolu opisanym sposobom.Som 54 rocny patalogicky hrac s bezmala dvadsat rocnym hranim .V roku 2001 som bol lieceny v psychologickej liecebni vo Velkom Zaluzi pri Nitre. Po recidive hned v nasledujucom roku sa momentalne, zial az teraz, opet liecim ato ambulantne v psychologickej poradni v mieste mojho bydliska. Uz niekolko dni sledujem osudy mne podobnych a ich rodin, ako sa snazia bojovat sami so sebou, ale aj so svojimi blizkymi proti velmi nebezpecnej a zakernej chorobe to je zavislosti na hracich a vyhernych automatoch! Velmi dobre viem kolko bolesti ,smutku,zialu,nervov , ale I tych najhorsich tragedii tato chroba sposobila im samim a ich najbliszim! N euvedomujuc si ,ze pri nasom postopnom ochoreni, choreli aj nase manzelky deti ,ale aj rodicia a znami a dovolim si tvrdit, ze vmnohych pripadoch tito nasi najblissi ochroli viac ako mya ako si vobec vieme predstavit, teraz ziadame prave nich o pomoc odpustenie a stratenu doveru! No ja sat u nechcem rozpisovat o tejto vsetkej a v mnohich pripadoch az nepredstavitelnej krutosti a krivde, ktore napachala tato zakerna choroba v jednotlivich rodinach a tak zanechala krutu dan v podobe neznicitelnych a nevyliecitelnych jaziev na ich srdciach a v ich ubolenych dusiach, ale chcem pisat ako tento problem vidim jaa ako ho treba riesit. O tychto tragediach nechcem pisat snad preto, zeby som sa bal pozriet svojej pravde o sebe samom do oci, alebo nemal sil priznat si, ze v mojom pripade to boloa je tiez tak,to nie! Pisem otom,ze nestaci so svojim problemom podelit sa s ludmi , ktori zdielaju rovnaky osud, ak este nie horsi, pisem o tom, aby tieto spovede, svedectva a problem zavislosti konecne padol na urodnu podu a nasiel odozvu u tych, ktory spustili,podporili a nadalej podporuju spustac, za ktorym su ukryte vsetky problemi spojene s touto zakernou chorobou! Myslim si a mozna mnohi mi date za pravdu, ze ani jeden z nas nechce, aby tak, ako my, dopadli aj nase deti ale I nase vnucata. Preto tu takym sposobom chcem ato aj za vasejpodpori apelovat na tych kompetentnych, ktori maju moc a hybne paky vo svojich rukach a mozu svojimi rozhodnutiami zabranit a zastavit dalsie rodinne tragedie! Myslim si, ze kazda takato tragedia je aj tragediou celej spolocnosti, to znamena nas vsetkych a nikoho, by nemala nechat bez povsimnutia, pokoja a otazky, co to vsetko neustale sposobuje a co, alebo kto sa za tym vsetkym skryva! Predovsetkym, by to nemalo dat spat nasim panom zakonodarcom, ktori sedia v poslaneckych laviciach, ktorich sme si volili nie len preto, aby podporovali a zakryvali nekonecne sa rozmahajucu korupciu a samoobohacovanie sa! N emalo, by ich nechat spat ich svedomie s vedomim, ze jedine oni mozu a maju moc ,pomocou zmeny literi zakona odstranit velky celospolocensky problem a uz niekolko krat spomenute tragedie! V poslednych dnoch sledujem v roznych masmediach bezuspesne pokusi a boje niektorich starostov miest a obci, ale I lekarov o zmenu legislativy spoukazanim na to, ze situacia voblasti zavislosti na hrani na hracich automatoch nabera na nevidanej intezite. Preco su potom, ale pokusi starostov lekarov, ale I inej verejnosti vzdy nevypocute? P reco je tomu tak? Preco tento obrovsky problem nevidia, aj ked su nanho v poslednej dobe neustale upozornovani? Preco nije vypocuty a vyrieseny problem, ktory stoji danovych poplatnikov nemale financne prostriedky? Tieto prostriedky samozrejme potom chybaju niekde inde a mohli by byt vyuzite hoci I v inej rozpoctovej kapitole samotneho min. zdravotnictva. Nie je velmi tazke vyratat kolko stoji liecba jedneho zavisleho, zamerne nehovorim vyliecenie, tak isto nie je problemom zistit kompetentnym ake su prijmi do statnej pokladnice z odvodov dani za prevadzkovanie nespocetnych herni kasin a inych zariadeni, ktore sposobuju tazko liecitelnu chorobu a drahu liecbu.Nech si to nasi zakonodarci zosuma rizuju a nech nam vsetkym verejne povedia coje vyhodnejsie . Hrat, alebo brat! Mat kazdy den viac chorich,alebo to zastavit!Tu , by som ch cel este upozornit, ze nazaklade nedostatku financii v rezorte min. zdravot. sa doba liecby zavislich neustale skracuje, na co neustale upozornuju aj odbornici zsoberajuci sa touto preblematikou a zaroven konstatuju, ze tieto skracovania liecby nemaju dostatocny ucinok podcenuju stav a vaznost chorobyi pacienta, taka to liecba je v podstate neucelna, nesplna poziadavky potrieb stavu pacienta znevihodnuje ho a samozrejme, ze sa mina pozadovanemu ucinku, co ma samozrejme odozvu vo zvysenej recidive! A ta je opet spojena s opakujucimi sa uz horeuvedenymi problemami asamozrejme aj s opakovanymi financnymi vydavkami.Na porovnanie dodavam, ze liecba tejto choroby ustavnym sposobom nikedy trvala pol roka, potom tri mesiace a teraz uz len sedem tyzdnov!A to je neklamny dokaz ako velmi chybaju peniaze v rezorte zdravotnictva. Ale cuduj sa svete nasi pani to akosi nemozu, alebo nechcu pochopit,, cest vinimkam,,ze znizovanim poctu horespomenutych zariadeni sa bude znizovat pocet chorich aumerne tomu aj naklady na liecbu budu klesat. Ako je mozne ,ze to nevedia pochopit a na druhej strane nam denne hovoria,ze je ekonomicka kriza a je treba setrit vo vsetkych oblastiach a smeroch!!! Na zaklade tychto mojich konstatovani a zisteni,teraz pre zmenu nemozem ja pochopit o co vlastne ide nasim vazenym panom poslancom a co alebo kto im zvezuje ruky?M ozna, ze myslienka nech si kazdy takto chori zaplati svoje liecenie sam, ked si ho sam sposobil! Vidite aj takato moznost tu je a realne existuje !?Mozno to, ze majitelmi herni a casin sui h znami rodinny prislusnici, alebo nedaj boze takzvany privatizeri poslancov, ktori sa im potom stedro odmenuju za to,ze mame take zakony ake mame, ale moze to byt kludne aj niektory z nasich panov poslancov! Preco by aj nie ,ved na Slovensku je vsetko mozne! Ja osobne som takeho poznal. A preto je asi zbytocne hladat a klast si viac otazoka odpovedi? Pravdu najlepsie poznaju pani poslanci a oni zrejme vedia preco je to prave tak ako to je. Ale, nam to nestaci a ani nemoze stacit! Preto nechcime, aby tento nas spolocny problem sa riesil vzdy len takymito nahodelnymi sposobmi , prakticky o nas , ale bez nas! Spojme nase doterajsie poznatky a skusenosti, dokazme sa zjednotit v nazoroch na tento problem , pomozme tym, ktori uz za nas prakticky zacali mysliet a konaju! Vyjdime zo svojich anonymit! Dokazme, ze sme tu, ze nie sme len pritazou a parazitmi tejto spolocnosti! Skusme my sami cez rozne media interpelovat na nasich panov poslancov, ale aj na nasho pana premiera! Ved tu mame vladu, ktora sa hrdo hlasi k socialnemu citeniu a nas problem je predsa problem aj socialny! Preco to teda nevyuzit a neskusit! Ved pan priemer bude mat jedinecnu sancu ukazat , ake ma skutocne socialne citenie a ako silno to mysli so silnym socialnym statom v srdci Europy! Dajme jemu a le aj nasim panom poslancom tuto sancu a moznost, zmenit nase zivoty a osudy nasich rodin,doi ich ruk prave teraz ked sa zacina zvolebnievat! Nie, nechcem do riesenia nasho spolocneho problem zatahovat politiku, ani ju zneuzivat, chcem len poukazat, ze je tu aj takato moznost na urychlenie risenia.Mozna, ze mnohym z vas sa taky sposob riesenia problemu nebude vobec pacit a ani nebudu so mnou vobec suhlasit, ale to je uplne v poriadku.Kazdy ma narok na svoj nazor, aj ho prezentujem takymto sposobom.V iem a som si plne vedomi, ze mnohi z vas maju lepsi nazor a prehlad v oblasti riesenia a odstranovania tohto problemu, ako je tento moj, a doteraz ho nikde neprezentovali z roznych dovodov nech to beru ako urcitu vyzvu podelit sa z ich nazormi ak sa chcu samozrejme snami o ne podelit . Je dost mozne , ze takato interpelacia je uz , alebo bola v laviciach parlamentu a tato moja snaha prichadza neskoro a ja som zaspal dobu a prepasol sancu pomoct dobrej veci. Ale aj taketo veci sa v zivote stavaju!A preto je dost mozne, ze pani poslanci po parlamentnych prszdninach uz na svojej prvej schodzi dokazu, ze moj – nazor, vyzva-, je a bola zbytocna a dokazu navrhmi zmien v terajsej legislative a naslednym prijatim novych zakonov, ze odstranenie nie len nasho problemu im nebolo a nie je lahostajnym!A dokazu nam, ze zdravy rozum zvitazil nad silou penazi a s tou nasourepublikou a zaroven aj s name to skutocne myslia vazne! Za co im budeme vsetci zainteresovany do tohto problem priamo, ale aj nepriamo len vdacny. No co ak tomu to tak nie je? Potom je tu moznost za pomoci sil nas vsetkych zainteresovanych tento-nazor,vyzvu,co najskor vniest do radov poslancov a ic poslaneckych lavic,a pevne verit, ze to co nedokazali odbornici, co nedokazali argument predsedov niektorych miest a obci,co nedokazal zdravy rozum,ze to dokzzeme my!To znamena ti,ktori boli castokrat na poktraji zufalstva vyhnany na okraj spolocnosti, castokrat zatracovany, odsudzovany a ponizovany!?Dokazme sebe samim,ze nase odhodlanie,sila,nasa Pravda a viera v uspesne dotiahnutie tohto problem do zdarneho konca je silnejsia akonerealne argumentya nekompetentnost nasich panov poslancov!Ved vsetci velmi dobre vieme,ze za spravnu vec sa vzdy oplati bojovat az do zdarneho konca. Dokazme takymto sposobom v nasich dedinach a mestach pozatvarat konecne dvere miestnosti,z ktorich doteraz vychadzala a vychadza len bolest,plac,utrpenie a nespocetne tragedie!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 8 mesiacmi #298 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Jediny,kto to moze zastavit si predsa TY!Jedine TY mozes vyhnat SATANA,ktory ta kazdy den detronyzuje a nici vsetko co je v tebe a v tvojom blizkom okoli!Jedine TY mozes vyhnat z tvojho vnutra SATANA,ktory ta drzi v nepretrhnutelnych retiaziach a teraz vladne tvojmu smutnemu osudu!nemysli si a ani nechci,aby sa niekto iny liecil a namahal za teba!
...rob,tak ,ako keby si tu uz bol,a TY tu budes!!!...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Live4Love
pred 14 rokmi 9 mesiacmi #276 od Live4Love
Odpoveď od Live4Love na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
V prvom rade skús napísať, prečo si myslíš, že by si mal prestať. T.j. negatívne dôsledky Tvojej hry - čo v dôsledku hrania strácaš a na druhú stranu si napíš, čo Ti hra dáva, čo ňou získavaš. Ak získavaš viac, než strácaš, bude s hrou ťažké prestať. Veď prečo aj. Ak chceš prestať kvôli druhým ľuďom, je to dobrý dôvod na začiatok, ale nestačí. Až keď si uvedomíš / naplno pripustíš, že hranie je pre Teba problém a ako rakovina Ti zvnútra zožiera mozog, až potom nájdeš v sebe silu povedať pri najbližšom pokušení "Satan odíď". Pretože budeš jasne vedieť, čo chceš a čo nie... Držím palce.

P.S. Welcome on board...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • MATKO30
Viac
pred 14 rokmi 9 mesiacmi #275 od MATKO30
Odpoveď od MATKO30 na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
cauko ja som tu novy tak este neviem ako to tu bezi ...akoze celkom ma zaujal ten pribeh a asi aj preto ze moj je podobny proste si nemozem pomoct nehrat vzdy ked mam zvysne peniaze tak utekma do prvej herne a vobec uz ani neviem ci chcem vyhrat alebo len pre ten pocit...potreboval som poradit ako vlastne prestat...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Dusan123
pred 15 rokmi 1 týždňom #203 od Dusan123
Odpoveď od Dusan123 na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Verím že všetci to dokážeme.Ľuboš

Mily Lubos, verim ze to dokazes. Len Ta prosim, zacni pozerat na svoj problem cez svoju zavislost hrat. Automaty a herne nemozu za Tvoju chorobu, uvedom si sam seba, hras vo svojom zivote hlavnu ulohu. Ci pojdes hrat alebo do kostola, tak o tom rozhodujes len Ty sam. Mozno pre Teba tvrda realita, ale je to tak. Musis zobrat za svoje konanie zodpovednost do vlastnych ruk, tak sa da budovat krajsia buducnost. Napisal som Ti par viet na povzbudenie, ale vsetku pracu na sebe musis urobit Ty sam a v klube abstinentov alebo AA Ti mozu priatelia pomoct. Drzim Ti palce. Dusan123

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ginera-luboš
pred 15 rokmi 1 mesiacom #170 od ginera-luboš
Odpoveď od ginera-luboš na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
ivanka žiadne neviem!!!! bud chcete žiť pokojný a kľudný život a navždy stým manžel sekne a ver že to liečenie mu pomôže, alebo sa ti vráti minulosť a potom to už bude omnoho ťažšie. a to by si snád už nechcela zažiť.nedaj sa obalamutiť zlatými rečičkami- ver viem o čom píšem. aj ja som nasluboval hory doly a čo z toho?!10 rokov ničenia života kvôli automatom,dlhy straty partnerstva, nervy atď.nenechajte to zájsť tak daleko. držím palce.ginera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Ivana
pred 15 rokmi 1 mesiacom #169 od Ivana
Odpoveď od Ivana na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Dakujem Vam pekne za rady cenim si to......isty cas chodil na sedenia k psychologovy ale asi to nestacilo......a ako hovorite tych 7 tyzdnov mu uz lekar odporucala le nechal to len na "domace liecenie" koli jeho praci.....takze neviem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Ste1
Viac
pred 15 rokmi 1 mesiacom #168 od Ste1
Odpoveď od Ste1 na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Ahoj Iva

Ak sa nepojde tvoj manzel liecit tak Ta zruinuje ani nebudes vediet ako!Preto je potrebne,aby si mu pomohla v tom-cim skor tym lepsie pre neho.Pretoze je mnoho psychiatrickych liecebni na Slovensku,kde sa da absolvovat rezimova liecba.

Ako napr. Velke Zaluzie Okres Nitra,Predna Hora za B.Bystricou,Hronovce su pri Leviciach a samozrejme,aby som nezabudol na Bansku Bystricu.Ale nech v prvom rade necaka a never mu ani slovo,a tie sluby pre tvoju rodinu,ktore bude mat tak nech si strci za klobuk, pretoze momentalne mysli len na to,aby mal zaco hrat a teba a Vase dieta nehladi a tak aj ty preto bud preto nekompromisna...

Pekny vecer praju Stefan a zena Majka.:) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ginera
  • Autor témy
Viac
pred 15 rokmi 1 mesiacom #167 od ginera
Odpoveď od ginera na tému Odp.:Kto to zastaví?!!!!
Ivanka aj Evelin- Ivanka ja som ten mesiac abstinujúci priateľ Katky. K tvojmu problému ti napíšem len tolko že ak svojho muža nezastavíš čím skôr tak sa ocitnete v takom pekle a kolotoči čo sa bude len velmi ťažko zastavovať a zotavovanie z neho bude velmi dlhé-ak vôbec bude. To závisí od tvojho priateľa. Musíš byť rázna a odkázať ho čím skôr bud na klub, ale ako píšeš už sa to stalo viac krát tak najlepšia by bola 7 týždnová liečba.No konajte čím skôr tým menej budete mať dôsledkov z hrania. Postupne ak muž bude chcieť sa veci dajú do poriadku, ale ty musíš byť ozaj ohladom tejto veci nekompromisná- BUD TY alebo celoživotná prehra čaká tvojho muža, neodvratitelný zánik a skaza.Držím palce. A k tebe evelin, viem že som niekedy z tých problémov(hlavne finančných) čo som si porobil v minulosti k tebe nie moc milý. Katuška ľúbim ťa a viem že všetko myslíš dobre, ale chce to všetko svoj čas-ako to že postupne mi budeš môcť dôverovať a ja zase tebe dokázať že kvôli automatom už medzi nami nikdy nebudú hádky. Som šťastný že síce ešte len mesiac abstinujem no aj to ma mooc ženie dopredu. A tebe Katka moc dakujem za všetko- ty si tá osoba čo mi otvorila oči a úkázala že sa dá žiť a bez tých kovových skriniek. Dakujem za všetko a nezabudni Ľúbim ťa a ak som ešte niekedy podráždený tak je to len z toho že ma mrzí že som si spravil takú finančnú situáciu akú mám. samé splátky a podobne. Držím všetkým abstinujúcim hráčom palce a vážte si ludí ktorí Vám pomohli.s pozdravom ginera-Ľuboš

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.090 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top