Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Som dalši ..

  • dusiander2
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2553 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Som dalši ..
Ondrej,

v čom spočíva tvoja profilaxia -prevencia na začiatku tvojej ix stej ceste za abstinenciou??? Skús napísať konkrétne čoby mal michal robiť pri riešení jeho primarneho problému.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2552 od St
Odpoveď od St na tému Som dalši ..
a co budes robit aby si nezlyhal
ked sa ti stane ze zlihas mas pripravenu uz teraz vyhovorku ospravedlnenie to neni plan to moze byt katastrofa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andrej44
  • Andrej44-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2551 od Andrej44
Odpoveď od Andrej44 na tému Som dalši ..
Keď zlyhám, tak to bude asi preto, že som nebol dostatočne silný. Čo budem robiť? Veru neviem, nie som veštec. Ale budem sa snažiť robiť všetko preto, aby som nezlyhal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2550 od St
Odpoveď od St na tému Som dalši ..
andrej
dnes je 7 den a co ked zlihas co potom budes robit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Andrej44
  • Andrej44-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2549 od Andrej44
Odpoveď od Andrej44 na tému Som dalši ..
Michal, ale tým, o som ja napísal o tvojej situácii, ako si ja myslím, že to je, som ťa vôbec nechcel uraziť, ani sa ťa dotknúť. Takže prepáč, ak sa tak stalo. Zabudol som to tam uviesť. Bola to proste iba moja teoretická predstava o tebe, aby sme sa mohli posunúť ďalej a aby som ti vedel aj ja poradiť.

Inak povedal si aj ty tu na fóre, že si introvert, teda človek, ktorý skôr viac rozmýšľa ako hovorí a si aj nespoločenský. To presne som aj ja. Aj v tvojich reakciách som sa spoznal, Máme podobnú povahu. A chcel by som ti jednu vec poradiť . NEMYSLI TOĽKO NA TO, ČO TI POVEDIA OSTATNÍ. Si od toho totiž dosť závislý. Aj medzi kamarátov si chcel zapadnúť, aby videli, že si si stavil, ale nestalo sa tak. Je mi aj ľúto, že ťa kontroluje tvoja mama v tvojom veku, stáva sa to aj mne a ešte horšie je, že sa k tebe chová ako k decku a poúča ťa. Ty by si sa mal od nej „odosobniť“ a mal by si jej povedať túto vetu: „Mama, ja už som dospelý a rozhodujem už sám za seba.“ Je to škoda, keď nemáš oporu u rodičov, hlavne tvojej mamy. Potom si pripadáš ako nikto. Ja som mal niečo podobné doma. Moja mama ma tak zosmiešnila pred ostatnými, že som aj došiel k záveru, že by tam mohol byť pôvod toho, prečo nie som dnes taký sebavedomý ako ostatní. A týka sa to aj teba, povedal by som.

Položil som ti aj tieto otázky? Čo si myslíš, prečo si začal piť? Prečo si začal fajčiť?
- Je dosť pravdepodobné, že je to preto, aby si ZAPADOL. Ty si jednoducho nechcel ukázať samého seba, lebo si zrejme hanblivý a aj citlivý – aj ja som, tak viem, o čom hovorím. Ale to nieje hanba! A treba si ti uvedomiť. Ty by si sa mal naučiť prijať samého seba, takého aký si a uvedomiť si, že máš svoju hodnotu. Ty si u svojej rodiny bohužiaľ NEDOSTAL ŽIADNEJ PODPORY, ktorá by ti dala najavo, ŽE ZA NIEČO STOJÍŠ. Tvoje sebavedomie je preto aj dosť nízke. Mal by si si uvedomiť, že už len v tom, že si človek, je tvoja hodnota. RODIČIA TI TVOJU HODNOTU AKO ČLOVEKA, KTORÉHO SI VÁŽIA UŽ PRAVDEPODOBNE NEUKÁŽU – NEDAJÚ NAJAVO. Tvoja mama ťa neustále spochybňovala a dávala ti najavo, že nie si dobrý syn, lebo robíš to a to a že to, čo robíš, nie je dobre- Mal by si sa naučiť uvedomiť si svoju hodnotu, ktorá nespočíva na tom, koľko máš peňazí, či máš frajerku, alebo auto, alebo či vieš piť, fajčiť, alebo stávkovať, alebo či máš nejaký dom a podobne. TY NEMUSÍŠ ANI ROBIŤ ZO SEBA FRAJERA. TY UŽ TERAZ NIEKÝM SI – TO SI UVEDOM PROSÍM ŤA. TY NIE SI NIKTO. TY SI NEKTO. SI ČLOVEK A JA SI ŤA VÁŽIM A PÍŠEM TI TO TU VŠETKO TAKTO VEĽKÝM PISMENOM, ABY SI SI TO UVEDOMIL A POCHOPIL (Použil som teraz obľúbené slová Dušiandera – Uvedomenie a Pochopenie, ktorý mi napísal, aby som si ich nebral do úst :-) ) A ŽE TVOJE HONOTY VÔBEC NEZÁVISÍ OD TOHO, ČO SI O TEBE BUDÚ MYSLIEŤ INÍ ĽUDIA !!!!!!! NAUČ SA VÁŽIŤ SI SAMÉHO SEBA – TO JE ZÁKLAD.
AK TÚTO ZÁKLADNÚ VEC NEPOCHOPÍŠ, ŽIAĽ NEPOSUNIEŠ SA ĎALEJ. Ty už teraz si niekým. – nečakaj od nikoho, že ti to bude niekto potvrdzovať. Ty to musíš nájsť v sebe. Nemusíš piť, fajčiť a podobne. Nemusíš sa vôbec podvoliť mienke ostatných ľudí. Viem, že nie si jediný, kto tak robí. Čím viac alkoholu budeš piť, je možné, že tým ti to bude aj menej myslieť, a to nie je dobré. To, že si zapáliš cigaretu možno pre pár ľudí, znamená, že si frajer, ale vnútorne ťa to ničí a ty len čakáš, že ZAPADNEŠ medzi tých, ktorí ťa spochybňujú.
Zapamätaj si, veľa ľudí ťa bude spochybňovať. Ale o tom je život, mal by si sa preto naučiť SPOLIEHAŤ SA VIAC SÁM NA SEBA, A MAŤ SVOJ NÁZOR NA VEC. OD TVOJEJ MAMY UŽ RADŠEJ NIČ NEČAKAJ. ONA TI SÍCE DALA VÝCHOVU, ALE STÁLE ŤA BUDE LEN SPOCHYBŇOVAŤ. Tvoja mama ťa vidí v úplne inom svetle, než v ktorom sa nachádzaš. Stále ťa bude len zhadzovať, spochybňovať. Nie je to isté, ale vysoko pravdepodobné. A ak ti tu niekto radí, aby si sa obrátil na rodinu, tak ťa plne chápem, prečo to robiť nechceš. A ak sa nemáš na koho, obrátiť, tak tú silu by si mal práve teraz hľadať v sebe. Teraz je na to správny čas – POSTAVIŤ SA NA VLASTNÉ NOHY !!! ...a naučiť sa byť nezávislý.

Ak si myslíš, že všetko toto, čo tu píšem, nie je podstatné, tak ti chcem povedať, ŽE JE TO VEĽMI PODSTATNÉ A PRVORADEJŠIE NEŽ TO, ČO VŠETKO SA TI STALO. JE TO TVOJ POSTOJ K SEBE A K ĽUĎOM A TVOJE NASTAVENIE SA VOČI INÝM ĽUĎOM.


Orientoval si sa na partiu, chcel si do nej zapadnúť. Urobil si to, aby ťa akceptovali, aby si ťa vážili. Ale nie je to ono, Je v tebe viac, ako si myslíš. Ty si proste nemal dosť odvahy sa prejaviť taký aký si, tak si sa chcel proste ukázať a si povedzme to na rovinu hanblivý – inak aj ja som a menej odvážny – ja som tiež nesmelý (aj keď sa to moc nezdá teraz :-) ), aby si nepovedal, že len na teba hovorím. A je som s tým ale pracoval a do partií, ktoré mi nevyhovovali a spochybňovali ma, som sa radšej nepridával, lebo som nechcel ani piť, ani fajčiť. AJ SA MI VYSMIEVALI ZA TO, AKÝ SOM.

Inak, teraz Miško máš jednu veľkú príležitosť – Máš príležitosť zamyslieť sa nad tým, pre koho si tu – buď pre ľudí, ktorí ťa spochybňujú, ael bo pre seba a pre ľudí, ktorí ťa budú mať radi takého aký si a pre ktorých budeš niečo znamenať. Všetko je to aj o uvedomení si svojej vlastne hodnoty. Bolo tu už niekde spomenuté, neviem., kto ti to tu radil, myslím, že St, že je aj možné, že ak by si abstinoval a povedal by si to svojmu zamestnávateľovi, aby ti odkladal výplatu, tak je to možné. Viem si veľmi predstaviť, ako by si sa cítil trápne, ale asi by si mi ani neveril, ČO DOKÁŽE ÚPRIMNOSŤ, AKÉ ZÁZRAKY. Dnes tu máme na Slovensku ľudí, ktorí sú ochotní aj pochopiť človeka a ak vidia, že má niekto takýto problém, tak sú ochotní pristúpiť aj na taký systém, že ti budú odkladať peniaze.

Ja osobne si myslím, že tvoja mama by ťa v abstinencii moc nepodporila a len by na teba ukazovala, aké máš nedostatky, čo by ti podľa mňa nemuselo pomôcť. Inak, aj ja mám takú mamu, Ale našťastie mám určitú inteligenciu, ktorá mi pomohla pochopiť myslenie mojej mamy a postaviť sa viac na svoje nohy (aj keď s tým stávkovaním mi to nevyšlo) a žiť si viac svoj život podľa svojich predstáv a robiť si to, čo bude mňa baviť a nie moju mamu, ktorá ma vôbec nechápe.

Sú takí rodičia, ale tí ktorí ich nemali, to nemusia pochopiť.

Miško, myslím si, že je tento tvoj stav stavom, kedy by si mal začať od nuly. Ja som začal teraz, od tohto roku, že nebudem podávať. Ty ale riešiš aj bývanie. No, nechcem sa tu priveľmi o tom rozpisovať. Myslím si, že by si mohol bývať na tej izbe aj s niekým iným. Môžeš si saj podať inzerát , že hľadáš spolubývajúceho a že si tichšej povahy a že si normálny chalan, a aby to bol človek, ktorý nepije a nefajčí. Tak ozvali by ti viacerí, prišli by sa pozrieť a jedného by si si vybral. Potom by si sa mu aj mohol zdôveriť so svojím problémom. Nemusíš mať nutne babu a niekam by ste mohli aj chodiť a vypĺňať si čas spoločnými aktivitami – to sa uvidí neskôr, či k tomu neskôr dôjde, prípadne sa ho opýtaš hneď, ako ho spoznáš na prvej návšteve : A aké sú tvoje záujmy? Vieš, keby si chcel, mohli by sme niekam vyjsť, keď budeme mať voľno.“ A proste tak nejak. Dá sa to.

TERAZ MÁŠ PRÍLEŽITOSŤ ZMENIŤ SVOJ ŽIVOT. Určite nepi a zavolaj 0800 800 900 a povedz im, čo sa deje. A povedz im to, čo tu nám píšeš.



Mám ale otázku, do ktorej online stávkovej kancelárie si vložil tie peniaze ? Chcel by si ich vybrať, uvažuješ o tom vôbec? Ostali ti nejaké navyše? Napíš, dobre?
Myslím si, že sa veľmi bojíš o svoju budúcnosť a ja to chcem úprimne pomôcť, aby to dobre dopadlo :-)


Ešte zareaguje na tvoje slová
.... nedostaval som pocit ze som milovany.zatvaral som sa do izby vzdy ked bol nejaky problem.radsej som bol so svojimi myslienkami uz od kedy si pametam.
To, že si nedostal pocit, že si milovaný v tebe vytvorilo obraz, že si prose nikto a tak si myslím, že je to veľmi podstatné v tom, že sa už odmalička cítiš ako nikto a proste si neveríš.
......píšeš: Ked som sa nejako v situacii rozhodol tak matka ma vzdy ponizovala ze som debil lebo som sa s nou neporadil dopredu lebo ona by mi poradila lepsie.nikdy ma nepochvalila v mojej mladosti .a je tomu tak doteraz
....... nikdy mi nevedala dat materinsku lasku.takze to len k tomu ze keby som mal hladat oporu v rodine pocas liecby.neviem si to predstavit páni.
-- ako som písal vyššie ponižovanie zo strany matky sa môže prejaviť a myslím že sa dosť prejavilo na tvojom sebavedomí už v ranom veku, preto to treba riešiť TERAZ. Lebo z toho vychádza aj to, čo si o sebe ty TERAZ myslíš, kto vlastne si. Mal by si dosť prehodnotiť svoj život, pre koho tu vlastne žiješ. Si tu v prvom rade pre seba, nie pre tvoju mamu ani pre nikoho iného.

Inak, nepíše ti teraz Dusiander2, ale ANDREJ44, ak si sa náhodou vtedy pomýlil. Ahoj

Inak Dusianer a St, nemylím si, že by mal nejak veľmi klamať ten Michal, skôr myslím, že sa bojí hovoriť o pravde, lebo ho naozaj nemá moc kto podporiť a o koho oprieť. Len pre informáciu. Aj ja si pamätám, že som pred rokmi ani len NEMAL ODVAHU čítať túto stránku. Taký som mal strach prijať realitu, že som závislý.

A pre St, - Ano, už abstinujem, 7. deň :-)

Michal, píš, čo máš na srdci, pokúsim sa ti poradiť a už som ti aj poradil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2548 od St
Odpoveď od St na tému Som dalši ..
Michal
skoda ze sa snazis este aj tu klamat precitaj si svoje prispevky a bude ti jasne ake su plne rozporov a klamstiev. skoda nechces nic robit s tym ze si zavisly chces si tu len pisat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2547 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Som dalši ..
Michal,

tento portál je predovšetkým o zavisloti a všetkým čo sa týka problémov okolo nej! Ty tu chceš ale viac riešiť tvoje osobné problémy ,tvrdíš že abstinuješ jeden a pol roka, komplexi a hlavne rozchod s priateľkou . Nuž a v tomto prípade ti tu len veľmi ťažko niekto poradí ,na to sú predsa iní odborníci ,nemyslíš??? Čo sa týka naších rád v ohľade závislosti tak si to predsa uzavrel a to jednou vetou ,,o tom rozhodnem len ja sám'' ,tak neviem o čo ti ešte vlastne ide a čo vôbec chceš! Ja sa ťa preto pýtam ,čo ti dala tvoja prítomnosť na tomto portali a ako a kde si sa posunul s tvojím primárnym problémom ? Čo si si zobral z toho čo ti bolo venované a ako si to schopný aplikovať v praxi? Ja ťa chápem ,že tvoj problém ťa ťaží a nedá ti spávať ,ale musíš pochopiť že pokiaľ si nepomôžeš sám a so skutočnými odborníkmi,tak ti nikto iiný tuna pomôcť nedokáže! Tvoje uzatváranie sa pred svetom a pravdou neveští pre teba nič dobré ,si si toho vedomý? Ty vravíš ,že si volal na linku pomoci a nie si spokojný s ich ,,vykonom'' a ja sa ťa opäť pýtam ,rozumel si im?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • michal
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2546 od michal
Odpoveď od michal na tému Som dalši ..
Mi sme byvali v 3izbaku s dalsimi tromi ludmi a ja s priatelkou sme mali sami jednu velku izbu.a ona navrhla aby sme isli byvat do garzonky sami.ja som nechcel chcel som nech este pockame par mesiacov.nech si skusime nasetrit aspon kazdy 300 eur.a potom to uz malo rychli priebeh.od toho dna ubehol mesiac presne a ona odisla.takze tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • michal
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2545 od michal
Odpoveď od michal na tému Som dalši ..
Tolko asi k tomu teda

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • michal
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2544 od michal
Odpoveď od michal na tému Som dalši ..
Po dvoch rokoch od toho dna som na naliehanie jedneho z mojich kamaratov som prisiel do podniku.bolo nas tam 7ludi.ja som utiahnuto sedel pri stole.potichu iba tak som cuckal pivo.po hodine jeden moj kamos bol pripity a zacal ma zosmiesnovat a urazat pred ostatnimi.a videl som ako sa na mna pozeraju cez prsty

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • michal
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2543 od michal
Odpoveď od michal na tému Som dalši ..
A v ten den ked sme hrali s talianmi.na byte nas bolo asi 10 Ludi.vsetko moji najblizsi kamarati.jedlo sa pilo sa.lenze do polcasu som bol bledy ako stena a cez polcas som ukazal tiket ludom a videl som to sklamanie v ich ociach a druhy polcas bolo natom byte take ticho trapne smutne to bolo cele.odvtedy som sa s polovicou z nich nevidel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • michal
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2542 od michal
Odpoveď od michal na tému Som dalši ..
Dusiander v tom clanku co si pysal si mal pravdu a dobre si pomenoval veci.otazka je ze kto mi teraz pomoze?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • michal
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2541 od michal
Odpoveď od michal na tému Som dalši ..
Nie teraz netipujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • michal
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2540 od michal
Odpoveď od michal na tému Som dalši ..
Ked som sa nejako v situacii rozhodol tak matka ma vzdy ponizovala ze som debil lebo som sa s nou neporadil dopredu lebo ona by mi poradila lepsie.nikdy ma nepochvalila v mojej mladosti .a je tomu tak doteraz.vcerasom kupil novy tablet za 65 eur.pekny dobry.na heureke stoji od 110.volal som jej ze co ona nato.povedala mi ze ho mam ist vratit ze je to smejd a ze som sa mal dopredu poradit s nou a ze som debil lebo som sa neporadil s nou.takze zjadna pochvala sa nekonala.po rozchode s frajerkou som chcel dat mame priestor ci sa za tych desat rokov nezmenila.jej pristup ku mne je neviem podla mna neprijatelny.aj po rokoch rovnaky.nikdy mi nevedala dat materinsku lasku.takze to len k tomu ze keby som mal hladat oporu v rodine pocas liecby.neviem si to predstavit páni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • michal
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2539 od michal
Odpoveď od michal na tému Som dalši ..
Ja som bol dost zakriknuty od malicka.mam o rok mladseho brata ktory bol vzdy milacikvrodiny.bol stredobod pozornosti vsetci chceli byt v jeho spolocnosti automaticky.ano nedostaval som pocit ze som milovany.zatvaral som sa do izby vzdy ked bol nejaky problem.radsej som bol so svojimi myslienkami uz od kedy si pametam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top