Otestujte sa: Ste hráč ?

test hracomHľadáte odpoveď na otázku, či ste, alebo nie ste patologický hráč - gambler? Vravia Vám ľudia okolo, že ste gembler, ale Vy s tým nesúhlasíte? Myslíte si, že s tým ešte nemáte problém, že to zvládnete, že to bude dobré? Viac ->

List pre Teba

listMilý priateľ, dopočul som sa o tom, že si sa rozhodol niečo robiť so svojou závislosťou. Úprimne povedané, nečakal som od teba tento krok. Vždy si sa zdal ako normálny chalan, nekonfliktný, super sme spolu vychádzali, ... viac->

Hľadáte pomoc?

psycholog zaskalanMgr. Ján Záskalan - 17 rokov profesionálnej práce v rámci špecializovaného oddelenia pre liečbu nelátkových závislostí v Banskej Bystrici - viac na www.bbpsycholog.sk

Výpovede hráčov

vypovede hracovSom šťastný, že som mohol vidieť a hlavne rozprávať sa s rodičmi. Doma mi to vždy robilo problém a aj keď som im nestíhal všetko povedať na terapii, vonku počas návštev sme sa dokázali porozprávať aj o bežných veciach, . viac->

Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Milí priatelia,

Dovoľujeme si Vás aj takýmto spôsobom požiadať o podporu portálu Nehraj.sk a jeho ďalšieho rastu. Svoje 2 percentá zo zaplatených daní môžete každoročne poukázať na rôzne verejnoprospešné účely. Štát aj takouto formou dáva možnosť aktívnym občanom, aby cielene investovali inak "štátne" peniaze do projektov, ktoré považujú za zmysluplné. Každý občan tak môže priamo podporiť, alebo udržať pri živote projekt, ktorý považuje za zmysluplný.

Ďakujeme za podporu.

 
V prípade, že z nejakého dôvodu nemôžete darovať svoje 2% z daní, ale napriek tomu by ste chceli projekt Nehraj.sk finančne podporiť, tu je naše číslo účtu: SK1711000000002622779900 Tatra Banka.

 

Živnostník: Ak ste fyzická osoba a daňové priznanie podávate sami (FO - A,B)

 1. Pri vyplňovaní daňového priznania uveďte nasledovné údaje:

IČO: 3 7 9 5 4 1 6 4
Právna forma: Nezisková organizácia
Obchodné meno (názov): Komunitné centrum zdravia MOSTY, n.o.
Ulica: Tulská Číslo: 61
PSČ: 97401 Obec: Banská Bystrica

2. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote do 29. marca 2019 na Váš daňový úrad a do tohto termínu zaplaťte aj daň z príjmov.

Poznámka:

 • Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo, t.j.ani samotné tlačivo Vyhlásenia pre fyzické osoby už nepodávate (to podávajú len zamestnanci).
 • Kolónky na SID nechajte prázdne

 

Zamestnanci: Ak ste zamestnanec a priznanie Vám robí Váš zamestnávateľ

 1. Do 15.02.2016 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane (kliknite pre stiahnutie tlačiva).
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane- to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 Eur.
 4. Vyplnte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane (kliknite pre stiahnutie tlačiva.)
 5. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30. apríla 2019 na daňový úrad podľa Vášho bydliska .

Poznámka:

 • Čísla účtov prijímateľov nepotrebujete, ani ich nikde neuvádzate, nakoľko peniaze na účty prijímateľov prevádzajú daňové úrady, nie Vy. Vy platíte celú daň daňovému úradu.
 • Kolónky na SID nechajte prázdne

Právnická osoba (PO):

 1. Pri vyplňovaní daňového priznania vo uveďte nasledovné údaje:

IČO: 3 7 9 5 4 1 6 4
Právna forma: Nezisková organizácia
Obchodné meno (názov): Komunitné centrum zdravia MOSTY
Ulica: Tulská Číslo: 61
PSČ: 97401 Obec: Banská Bystrica

 1. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote do 29. marca 2019 na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

 

Poznámka:

 • Kolónky na SID nechajte prázdne.
 • Okrem daňového priznania už nepodávate na poukázanie 2% z dane žiadne iné tlačivo, t.j.ani samotné tlačivo Vyhlásenia pre fyzické osoby už nepodávate (podávajú ho len zamestnanci).

 

 

Svoje daňové priznania môžete priamo vyplniť na stránke daňového riaditeľstva a vytlačiť si ich doma v pohodlí.

Scroll to top