Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Mam problem?!

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2946 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
Pit neplanujem prestat, bavi ma chodit na party, diskoteky atd..
Ale s hazardom som skoncil 13.2.2016 :), verim v to ze to tak bude.. A ze v buducnosti si nebudem citat spätne svoje spravy ze aky som bol naivny :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2945 od St
Odpoveď od St na tému Mam problem?!
peter084
tak ako neplanujes prestat pit neplanujes ani prestat zo zavislostou . Precital si si tu par clankou a zase klames sam seba ako zvladnes to co si doposial nezvladal. Aka pevna vola o com to rozpravas skrivas v sebe tolko klamstva ktore ta raz dobehne a ty sa budes pytat preco. Preto ze klames seba blizkych a nechces si liecit svoju chorobu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2944 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
Pit neplanujem prestat :D.. Nevravim ze ho nemam, ale som rozhodnuty a osobne presvedceny ze je za tym STOP..
Verim tomu ze su aj ludia , ktori prestali sami a zvladli to, mali pevnu vôlu..
Vsak uvidime :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2943 od St
Odpoveď od St na tému Mam problem?!
peter084
Nemas nic co ta bude drzat aby si nehral netipoval a nepil. Napisal si ze mas problem a po par dnoch ho uz nemas . Nepoznam nikoho kto sa zo zavislosti dostal sam budes prvy. Prisiel si sem len aby si si hladal ospravedlnenie svojho konania aby si si precital ako druhy zle dopadli a toto caka teba tak sa prestan klamat a zacni so sebou nieco robit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2942 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
okej potom si o tom precitam :), inak ked si vravel o fajceni tak nefajcim (to som si hovoril pri prehravani tiketov, ze ludia minaju penaize na cigarety, ja minam na hazard)..
Napriklad dnes mi kamarat hovoril ze cez vikend mu uslo 5 tiketov a vzdy len jeden zapas, mna to aani nezaujimalo a som mu povedal ze takto býva a ze tipovanie je blbost, dalej sme to nerozoberali..
Ziadna recidiva nebude, tak nebudem nic musiet spravit..
Tak ja som nahovaral kamaratov nech si hodia do automatu aby som sa mohol divat, takze uplne prestat chodit do miestnosti s automatmi, ale s nimi nemam taky problem, lebo som sa s k nim prvykrat dostal len v decembri...
Prestat sledovat tipsport co sa mi aj dari, chcel som sa aj vylucit z hrania, ale taku moznost tam nemaju, vedia preco :)
tak som zmenil heslo na cisla ktore si uz nepamatam..
Uvidim ako to pojde dalsie dni/tyzdne hlavne ked sa pojdem do mesta zabavit budem opity a po dalsie budem mat pri sebe vacsiu hotovost..
Naschval si ju budem bravat, lebo to byval v minulosti problem...
Tak takto to bude lakadlo, ale ja predsa viem ze hrat nemozem a NEBUDEM...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2941 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Mam problem?!
Peter O84,

naštuduj si niečo o ,,Suchej recidive'' a porovnaj potom tvoje sny,pocity a emočné vypetie s náštudovanym!

Peter tvoja choroba sa neliečí zabudanim na ňu ,ale pokorou pred ňou a presne vymedzeným a určeným systemom ,ktorý sa volá psychoterapia a súčasťou ktorej sú rokmi overené postupy ,zákazy a príkazy. Ak si myslíš ,že si stačí povedať Nechcem a Nebudem ,tak si opäť na veľmi veľkom omyle ! Skús mi povedať ako a s čím budeš podporovať to tvojej N+ N a čo spravíš o dva-tri týždne keď opäť zrecidivuješ ??? Alebo skús mi napísať ,čo si si určil a stanovil ako priority pri neporušeni N + N.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2940 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
Inac tuto noc sa mi snivalo ze na automate sa mi zobrazilo 5 wildov v rade ze som vyhral velku sumu penazi a bol stastny... Znamena to ze telo si nasilu vyziadalo prisun adrenalinu,endorfinov,stastia? Alebo co znaci takyto sen?

dusiander2 ja viem ze aj ty aj ST sa mi snazite pomoct, ja som definitivne rozhodnuty ze tipovat nejdem a dokazem to! motivuje ma to ze nechcem, aby boli aj rodicia sklamani.. Mozno pojde samoliecba trocha dlhsie kym na to vsetko zabudnem, ale proste viem ze ja uz hazardovat nemozem.. tomu najlepsiemu kamaratovi to poviem.... do mesiaca mam vrateny dlh, a budem zit normalne, moja financna situacia a zdravie sa zlepsi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2939 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Mam problem?!
Peter O84 ,

ty už nič nevyhľadavaš,teba si už našla závislosť ,gambling-tipovanie-alkohol a možná aj cigarety a niečo silnejšie!!! Adrenalín je látka tvoriaca sa v kôre nad obličiek a pôsobí na tvoj nervový systém teda aj psychiku!!!! Nehraj sa tu na to ,čím niesi a čomu ešte absolútne nerozumieš !!! Prišiel si na tento portál hľadať pomoc a ty ju ale hneď odmietaš ,prečo? Ty nepoužívaj frázy ,,pad na dno'' a im podobné o ktorých si sa dočítal na tomto portali ale zistuj si o čom sú a čo a aké nebezpečenstvo pre teba znamenajú !!! Ak si sem prišiel skutočne hľadať pomoc s dobrým úmyslom zmeny tvojho zdravia a života tak predovšetkým pozorne čítaj a počúvaj to,čo je ti radene! Ty by si tiež chcel prevenciu -profilaxiu využívať len takú aká vyhovuje len tebe ,ale aj ty sa sakramentsky mýliš ! Ty nie si ešte jednoducho rozhodnutý o tom,čo vlastne chceš a umerane tvojmu veku a infatilite hráš divadielko sám pred sebou !!!!! A to nie je pre teba nič dobré a o to viac a horšie pre teba že si ešte vždy klameš a tvojmu okoliu tiež! Tvoj pokus o abstinovanie je len iluzornym a neveští pre tvoju budúcnosť nič dobré!!! Aj ty akože chceš s niečím skončiť len kvôli peniazom a nie kôli tvojmu zdraviu a to je veľmi zlé! Si ešte moc mladý a život máš pred sebou a keď jeho zbytok nechceš preživoriť ako ťažko závislý ,tak musíš zmeniť predovšetkým aj prístup k tvojej chorobe a čím skôr narábať s pravdou o nej a hlavne o pravde ktorú spôsobuje! A pokial sa nechceš dožiť toho o čom si sa tu už dočítal ,,pádu na dno'' ,tak sa začni predovšetkým správať aj zodpovedne aj k tvojím rodičom a blízkemu okoliu!!! Tvoj otec už niečo tuší a vidí ,že sa s tebou niečo deje a ty mu klameš priamo do očí a tváre ,prečo ??? Prečo si tí,ktorí ťa vychovali a starajú sa o teba , zaslúžia byť podvadzanymi a zavadzanymi a nie len oni ,iste máš aj surodencov ! Nemyslíš si ,že si to absolútne nezaslúžia a vôbec už nie ich sklamanie z toho že im choroba-závislosť berie syna ,ktorého majú iste rady???!!! Nuž kto by ti mal byť v tejto fáze tvojej choroby a tvojho mladého života nápomocným keď nie oni????? Takže milý Peter prekonaj strach a ešte skôr než odídeš za hranice k strykovi povedz doma PRAVDU a to tak aby uspokojila obe strany a hlavne teba posunula v pred a ku zdraviu !!!! A čím skôr tak spravíš ,tým skôr sa ti ulavy a ty sa ako,tak oslobodiš z pod vplyvu závislosti a budeš môcť prijímať opatrenia v rámci prevencie a tak eliminovať jej rastúcu silu a predovšetkým následky z nej vyplývajúce!!! Takže Peter aj pre teba :

,,PRAVDA ROBÍ ZMENU ,KEĎ JU AJ TY VYRIEKNEŠ ,VECI UŽ NIE SÚ TAKÉ ,AKÉ BOLI PRED TÝM!!! PETER,IBA AK POCHOPÍŠ PREČO CHCEŠ POVEDAŤ PRAVDU ,TI POMÔŽE ROZHODNÚŤ O TOM ,ČI VECI KTORÉ SA ZMENIA TVOJÍM PRIČINENÍM BUDÚ TAKÉ ,AKÉ CHCEŠ ABY BOLI!!!''

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2938 od St
Odpoveď od St na tému Mam problem?!
peter 084
odmietas rady si zaslepeny ze to zvladnes a budes hrdina. Chces pokracovat vo svojich klamstvach. To je to co som ti pisal ze bude este horsie. Je ti zbytocne zarabat pekne peniaze ked ich budes minat na svoju zavislost. Povedz doma aky mas problem a vyhladaj odbornu pomoc to je tvoja cesta k uzdraveniu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2937 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
To je to ze ja vyhladavam ten pocit adrenalinu, este ked som mal priatelku, tak sme spolu sli na hokej, si vravim ze stavim na nas 1x a pridam k tomu este tenis, tenis vysiel, tak sme tam spolu sli , hned v prvej minute sme dali gol, sa divam ze parada to neprehrame, som jej povedal ze po zapase si pojdeme sadnut, este aj s dalsim kamaratom, ze pozyvam.. mal som to za sto euro, samozrejme sme to prehrali

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2936 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
No ved to, ze to ze si ma berie pod jeho kridla.. zabezpecuje mi robotu, byvanie.. A ak vsetko vyde ako ma, tak budem tam zarabat fakt pekne peniaze... No to by som sa obaval mu to povedat, bol by sklamany.. ak by som tomu i nadalej prepadol, tak raz ked clovek padne na dno vyhlada psychologa, tak potom by nasledovalo aj zodpovedanie za kazde minute euro, dohlad na bankovy ucet... a to nechcem aby to takto daleko doslo, dobre ze si mi dal taketo prikaldy.. No ekd tak rozmyslam, tak ja tam nemam o traveni volneho casu ani sajnu, este ked stratim vsetko co som doteraz poznal vratane kamaratov...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2935 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Mam problem?!
Peter O84,

nechcem ťa strašiť ,ale poviem ti rovno že to zahraničie ti ,,zlomi krk!'' Si ešte príliš mladý a tvoja choroba potrebuje predovšetkým aj pernamentnu kontrolu a ty ju odmietaš . Ty pred tvojou chorobou a to v štádiu v akom už je totiž nikdy neutečieš a ona sa bude v tebe bez odbornej pomoci a kontroly lekarov a blízkych v tebe len rozvíjať a posúvať ťa pomaličky čím ďalej tým viac ku dnu!!!
Peter,ty budeš iste aj viac v tom tvojom vysnivanom zahraničí aj viac zarábať ,čo bude pre teba veľkým rizikom ale aj spúšťačom k pitiu,gamblingu a tipovaiu !!! To je k opätovným recidivam a neustálym začiatkom s abstinovanim!!! Tak mi skús úprimne povedať. Povieš doma rodičom a strykovi ktorý ťa berie pod jeho ,,krídla'' o tvojej chorobe ??? Si schopným vzdať sa dobrovoľne kontroly nad tvojimi,tebou zarobenymi peniazmi ??? Budeš sa chcieť zodpovedať za každé minúte euro a dokladovať ho kedykoľvek na požiadanie rodičov a strýka??? Pracuješ už teraz na koncepcii voľného času pri strykovi ??? Alebo ,ako si predstavuješ tvoje trávenie času po práci ?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2934 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
Vzdy ked som si povedal dost, tak to bolo len kvoli financnej stranke.
Az toho 13.2. som sa zamyslel ze tato zavislost je o tych pocitoch.. ked som sa isiel pozriet na wifi a uvidel som ze moj hrač brejkol a uz staci len udrzat podanie a bude 400euro na ktoré robím 3 týždne tak mi naskocil úsmev, pytal som sa barmana ze ci mi vyberie tiket, este ani nevysiel a uz som sa to pytal... povedal ze az rano kym pride obsluha.. tak som siel domov, overil si vysledok, a ked som uvidel priebeh zapasu tak ma oblial pot, siel som si lahnut a po 5minutach som isiel zvracat...
Taketo nasledky zavislosti, tipovania som este nezazil..
Preto teraz ked mam cas, si citam co najviac clankov s podobnym osudom, a vidim ze ako
nechcem dopadnut.. Ked sa ma otec pytal kde davam penaize sa ma dokonca aj spytal
ci netipujem a ja na to ze nie.. tak som mu klamal..

Proste uz nechcem davat svoje zarobene peniaze prevadzkarovi herni, ktory sa asi na nas len smeje ake sme ovce..
Idem to skusit.. Dufam ze vo mne nenastane nejaky skrat, hlavne ked budem mat v sebe vacsiu hladinu alkoholu ze by som to porusil.. Potom uz asi fakt len psycholog pomoze..

No ved toto, ze tato choroba cloveka sprevadza cely zivot, clovek si to musi asi cely cas hovorit ze je gembler a ze nechce aby sa opakovala situacia z minulosti..

myslim ze pomoze ked s odstupom casu sa zdoveri s tym druhemu, mame kuchara ktory sa mi priznal pred pol rokom ze prehral na automate milion korun, ja som v tej do budy svoje penaize nehral, a divil som sa ze ako mohol byt taky sprosty, ako sa divim aj tym co fetuju.. ale to telo ked zazije raz ten stav tak to potrebuje znova, preto ako sa hovori NESKUSAJTE HAZARD..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2932 od St
Odpoveď od St na tému Mam problem?!
peter084
Vies ked napises ze chces to riesit tym ze si povies ze viac nebudes. Neni to take jednoduche . Kolko krat si si uz povedal dost a vratil si sa k tomu. Preco by to malo byt ine teraz. Zavislost je choroba a chorobu treba liecit. Najprv musis chciet ty a potom sa da. Ako rychlo sa s toho chces dostat. Smutna sprava pre teba zavislost je dozivotna zalezitost. Napises o sebe par viet a chces aby si dostal navod. Ten kto ti ten navod bude davat by mal vediet o tebe pomerne viac ako tych par viet.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 2 mesiacmi #2930 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
Lebo som bol asi zaslepeny, proste som to neriesil.. Chcel som od Vas nejake rady co Vam pomohlo ... Ved som v mladom veku, myslim ze ked som sa do toho dostal za 8 mesiacov, co nieje dlha doba, tak sa z toho aj rychlejsie dostanem... ved predsa musia byt aj nejake fazy zavislosti, a tym ze som si pozicial na hazard a nehral s vlastnymi peniazmi som prepiskol hranicu..
St preco este hlbsie? neviem ako sa budem citit , ked sa mi nedostavia pocity adrenalinu a aky bude abstak.. ale ked zacnem robit ine veci tak sa haazrd z mojho zivota vytrati, aspon dufam.. Ja vas len ziadam o pokec, ze co pomohlo Vam..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.099 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top