Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Mam problem?!

  • St
Viac
pred 7 rokmi 9 mesiacmi #3633 od St
Odpoveď od St na tému Mam problem?!
bizon
Pre teba neni nic problem staci ti trocha vole a vsetko skonci. Ty si jeden s tych co si nahovara ako vsetko ma pod kontrolou prehral si vela narusil si si vztahy ale to neni problem lebo ty mas vsetko pod kontrolou. Skus sa pocuvat co hovoris a ake chore rady ponukas tym ktory maju problemy ako ty. Ako je to tvojou psychikou ked nevies riesit veci vo svojom zivote a hladas len vyhovorky a ospravedlnenia svojho konania.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 9 mesiacmi #3632 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Mam problem?!
Peter,

skončil si presne tam a tak,ako som ti predpovedal a keď si nedáš veľký pozor ,tak skončíš ešte horšie!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 9 mesiacmi #3631 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Mam problem?!
Bizón,

čo ti hovorí pojem ZÁMENÁ ZÁVISLOSTI ? Ale ináč by sa tvoja iracionalizácia tvojho postoja k závislosti ako takej dala vyučovať v PL. Si silne závislou a teda chorou osobou ,ktorá nevidí problém v chorobe ale vo výške prehratých peňazí!!! A aj preto vyznieva z tvojich úst slovo Vôľa asi tak,ako reklama na kabáty pre nebožtikov!!! Ty si ešte vždy nič nepochopil a pri tom si myslíš ako máš všetko pod kontrolou a akým si silákom . Ale aj ty sa strašne myliš a tvoj postoj a neznalosť veci ohľadom závislosti ťa raz dobehne tak,ako každého tebe podobného. Skús mi vysvetliť kde je tvoja veľká vôľa a psychická sila ,keď už sedem rokov podporuješ a živíš v sebe chorobu teda závislosť a iste s ňou trápiš aj najbližšie a širšie okolie okolo seba. Alebo mi povedz ,čo a kto sa skrýva za silou tvojho sebavedomia ,keď nie si schopným pod touto silou rozoznať nebezpečenstvo ktoré ti iste hrozí!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 7 rokmi 9 mesiacmi #3630 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Mam problem?!
bizon,
nemas pravdu, vsetko patrí pod hazard ci je to poker, tipovanie, ruleta, automaty ... ja som napríklad automaty nikdy nehral...Hraval som poker a tipoval ,,prehral som majland za 3 roky". Ide o to, že človek sa mení na nepoznanie, začne klamať, kradnúť, brať uvery... len aby si zahral. To liečenie je nato aby človek sa uvedomil a videl svoju pravu tvar, zachranil vztahy s blízkymi , naučil sa žiť podľa určitých pravidiel ako sa hazardu vyhnuť a žiť plnohodnotny život bez hrania. Liečenie som absolvoval 2x krat neuspešne kvôli inej diagnoze. Tiež som si myslel skončím s tým sam od seba. Bol som v tom tak ponorení že ma to vždy dobehlo a sám som s tym nevedel prestať. Až kym som neprišiel nato,že gambling je choroba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • bizón
Viac
pred 7 rokmi 9 mesiacmi #3629 od bizón
Odpoveď od bizón na tému Mam problem?!
ahojte :) ako som tak čítal veľa zaujímavých diskusií.. ide však o to, že ja som gambler teda respektívne bol som.. to čo som prehral to neprehral nikto z Vás.. nejde o žiadne chválenkárstvo ale o to, že nie vždy človek potrebuje liečenie alebo veci podobné, ide o to že človek pokiaľ má aspoň akú takú vôľu tak prestane aj bez liečenia len musí mať nato dostačujúci podnet... u niekoho je to rodina u niekoho priateľka u každého skrátka niečo iné.. pokiaľ tú vôľu nemá je to psychicky labilný človek ktorý nevie riešiť problémy a to žiadne nie len tie čo sa týkajú gamblerstva.. liečenie nikomu aj tak nepomôže , pretože to by museli zrušiť všetky automaty na celom svete, pretože ak je raz gambler tak časom neodolá aj tak a ak bude príležitosť tak peniaze hodí.... ako tu bolo spomínané tipovanie... to nie je gambling, ja tipujem už sedem rokov a je to asi tak na nule alebo niečo málo do plusu... tak isto aj poker nie je gambling ako to veľa ľudí považuje, poker hrám takisto okolo 7 rokov, autamaty som hral zhruba rok a pol ale za ten čas som pre..bal toľko koľko neminie človek za celý život... tak si premyslite čo podaktorí píšete lebo sú to zväčša bludy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 7 rokmi 9 mesiacmi #3628 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Mam problem?!
peter,
veselo si hrajes a pijes a este sa z toho tešiš?? Ja by som sa z toho až tak netešil, ale to je prave to čo si neuvedomuješ.
A k tym ludom, ktorí droguju a sú zavislí, žiju aj nadalej v tom svinstve lebo maju k tomu lahký prístup a potom tak aj dopadnú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 9 mesiacmi #3627 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
Zdravím, opäť som si spomenul na tento portál tak sa tu zastavujem
od 13.2. som nepodal jediny tiket ani nehodil nic do automatu.
Je to fajn byt oslobodeny od dennodenneho uzieraca casu a myslienok.
Ale mal som aj dve chvile, jednu v aprili, ked prisla zo zahranicia
kamoska a sli sme do baru aj s dalsimi kamaratmi, potom isli hrat automaty vedlaa v tej meistnosti sme boli hadam aj tri hodiny.
Pozeral som sa na to, a ked isli dakde prec a ostal som tma chvilu sam, mal som velku chut si to skusit, vsak sa o tom nikto nedozvie (vedeli ze abstinujem) som si hovoril. Ale nakoniec som povedal ze ked uz sa drzim dva mesiace, tak to nepokazim.
A este jedna chvilla tu v anglicku ked som uvidel na diskoteke automat s normalnymi valcami, nie elektronicky.. Ale taktiez som nic nehodil.
Je tu kopu slovakov, poliakov ako pisal dusiander. AJ som si s nimi zahral poker so zetonmi, ale vstupne bolo desat libier. Bolo to fajn pokecali sme si pri pive, priatelska atmosfera.
Hrat na internete poker mam odpor lebo viem ze by mi to zobralo viac nez len cas.
Inac je to tu fajn, mam uz usporene prve stovky libier, ludia su ti priatelski, ina kultura. Ludia tu aj droguju, lebo je lahke sa k tomu dostat, a cloveka hned nejdu poslat za mreze ako na svk. Ale k drogam ma to asolutne nelaka, lebo som ziadnu okrem alkoholu ani nikdy neskusil a ani to neplanujem.
Tot zatial vše :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 4 týždnami #3080 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Mam problem?!
Peter084,

takže ty veriť nechceš a pritom si ešte aj myslíš ,že tí čo ti chcú pomôcť a rádia ti na základe nimi prežitého ti klamú a vymýšľajú si !!! A my ti máme veriť a donekonečna čítať tvoje iracionality k pravde a závislosti a to len preto,že ty to zľahcuješ a vidíš inakšie než tí,ktorí vedia prečo tú píšu to,čo píšu!!! Nuž milý Petriček,davaj si v tom Anglicku veľmi veľký pozor na tých ,,nových'' ľudí s ktorymi tam prídeš do styku a to hlavne zo Slovenska a Poľska !!! 80-90% závislých na všetkom a všetko .......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 4 týždnami #3077 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
tak ja uz som ho raz stopol a povedal ze ma to nezaujima ze tipovanie je blbost.. no vsak chodim si sadnut a pokecat do krcmy a ked aj niekto bude chciet ist hrat tak sa nepojdem ani divat :)..
a zachvilu bude okolo mna aj tak uplne iny druh ludi :)
načo, k comu to je dobre..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 8 rokmi 4 týždnami #3076 od St
Odpoveď od St na tému Mam problem?!
peter084
A co tvoji kamarati s korimi chodis a oni dalej pokracuju chvalia sa pred tebou a rozpravaju o tipovani a hrani. V tomto nevidis riziko. A co rizikove miesta na ktore chodis ani to sa ti nezda problemom ktory ta casom zlomi. A to ye tajis svoju chorobu ta casom moze dostat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 4 týždnami #3074 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
Ked som klamal rodicom tak som predsavtie nemal, to mam stanovene az od 13:02...
Zablokoval som si vsetky online gemblerske ucty ako prevenciu..
No to je pravda, ze som nevedel ze aj ty si pracoval v anglicku preto si aj tak dobre poznal nazvy stavkovych.. bol som trocha v soku, ked som si to precital, teraz viem ze zrejme vies o com hovoris..
A je to az vtipne ako su vsetky tie pribehy ludi podobne, cloveka zdrbu a on vravi ze uz to pochopil...
Doma to vraviet nejdem, mozno moja hlupost, ale ja pevne verim ze budemi nadalej dalsie mmesiace abstinovat..
A uz sa nejdem ani divat na tie automaty, ved preco drazdit hada bosou nohou po hlavicke?..
Čo mi to dodá keď sa budem divat na druhych.. este mu tam padne nejaky jackpot a mne prepne v hlave a poviem ze skusim aj ja, vsak len a 5 €a cely kolotoc by sa zacal..
Proste ziadne tikety nic.. A budem tu chodievat aspon raz tyzdenne mozno to casom potom obmedzim, aby som nezabudol na svoje slova popripade prispel komentarom niekomu inemu..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3066 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Mam problem?!
Peter084,

DÔVERA !!!To je to kuzelne a očarujuce slovo pre pre závislého ,ktorý ňou ale opovrhuje a zahrava sa s ňou dovtedy ,dokedy mu každý nenastavi chrbát!!! Aj ty bažíš po nej a chceš aby ťa robila silnejším a sebavedomejšim ,ale keď si si ju mal získať priamo u rodičov ,ktorí už niečo tušili tak si spravil čo???Nuž si sa zľakol pravdy a zodpovednosti za tvoje sľuby a predsavzatia a si KLAMAL!!!A teraz chceš aby som ti ja veril a to aj napriek tomu ,že vidím ako sa k ZÁVISLOSTI ako takej stávaš a ako s ňou riskuješ . Ale ešte nie je nič z tvojej strany stratené. Doma pekne povedz aký máš problém ,prečo nechceš mať pri sebe pl.karu a ani väčšiu hotovosť a hneď budeš mať nad sebou kontrolu ,ale aj ľudí ktorí ti budú VERIŤ a DÔVEROVAŤ !!! Z tvojej strany to bude istým spôsobom prevencia a profilaxia pred recidivou a aj dobrým štartom pre prácu v Anglicku!!!! Samozrejme s prihliadnutím na to,že aj strýko bude vedieť kde je tvoj problém a slabina. Ja keď som ti písal o ,,vykrutenom krku'' tak som veľmi dobre vedel že prečo a hlavne to,čo je Anglicko pre závislého zo Slovenska . Ty si tu prišiel tiež pre rady a dostávaš ich ani nevieš od koho a čo ,to ,,tvojich radcov'' stalo ,ale hráš sa tu vždy na silného so sebavedomim 20 rokov abstinujuceho závislého a mysliš si že svet a závislosť je gombička ,a vieš že prečo??? Nuž milý Petriček ,ty si žiadal odo mňa aspoň kúsok DÔVERY a teraz ja ju tiež žiadam od teba a dokaž mi ,že si ju zaslúžiš!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3043 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
dusiander aspon trocha dovery mozes vo mne mat :)
ako myslis pri vstupe do herne? , to je prepojene s krcmou , vsak ked nemam stavene tak ziadne pocity...
automaty som mohol taky mesiac nehrat, na tie uz pomaly zabudam.. nedostali ma nejako extra.. mam pred nimi respekt, aj ked som hraval tak som hraval na malych otackach aj ked mi neikto iny vravle nech ich zvysim, pvoedal som ze sa oji mtoho stroja :D...

Ale pocity? hm, no ked som si tukal , tak je clovek ako v tranze, cas ide rychlo.. mal som taky den ze som pirsiel o 4 a odisiel o pol 7.. clovek ked nasobi vyhru na farby cierna - cervena tak rychloam a zrazu je z 3 € 24.. tak sa citi dobre..
celkovo som automat hral do 10 krat

tipovanie? - nevie sa sustredit na ine veci ako na aktualny zapas, stale rozmysla ked pije kofoli/pivo ze aky je stav a ide sa pozriet do toho stavkovacieho automatu..nezaujimaju ho debaty pri stole.. vidi ako sa zmensuje kurz na jeho favorita a ako sa pribliuje k vyhre? ale tam aspon clovek vyberie vyhru a ide domov
online tipovanie? clovek nejde spat lebo sa stale nieco hra a on chce zveladit zostatok na ucte,, zobudi sa a ide na tipsport pozriet na com by ,, zarobil" ake super zapasy sa dnes hraju, pri tajberejku kde rozhoduje kazda jedna lopticka sa spoti, ponadava si.. uz ho nebavi tipovat za 10 € , lebo sa nedostavia pozadovane pocity..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 1 mesiacom #3042 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Mam problem?!
Peter O84,


okamžite daj platobnú katru mamičke ,lebo si budeš ináč požičiavať peniaze na letenku do Anglicka !

Skús mi napísať,čo pocituješ pri vstupe do herni ,alebo keď zapneš doma počítač......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • peter084
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 1 mesiacom #2986 od peter084
Odpoveď od peter084 na tému Mam problem?!
Ved kazdy den som sledoval evysledky.sk , studoval co by som dal na tiket.. ked uz sa na live tipovani nic z tenisu nehralo, tak som si dal aj nejaku blbost uplnu typu volejbal len aby som sa dival a prezival pocity :D..
a opity isiel k stavkovaciemu automatu...
Teraz som si ozrel ligu majstrov, v krcme - barcelonu aj bez stavenia..
Ale fakt ked budem mat o mesiac 400 € k dobru, tak potom sa uvidí, ale verim ze recidiva nepríde!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top