Otestujte sa: Ste hráč ?

test hracomHľadáte odpoveď na otázku, či ste, alebo nie ste patologický hráč - gambler? Vravia Vám ľudia okolo, že ste gembler, ale Vy s tým nesúhlasíte? Myslíte si, že s tým ešte nemáte problém, že to zvládnete, že to bude dobré? Viac ->

List pre Teba

listMilý priateľ, dopočul som sa o tom, že si sa rozhodol niečo robiť so svojou závislosťou. Úprimne povedané, nečakal som od teba tento krok. Vždy si sa zdal ako normálny chalan, nekonfliktný, super sme spolu vychádzali, ... viac->

Hľadáte pomoc?

psycholog zaskalanMgr. Ján Záskalan - 17 rokov profesionálnej práce v rámci špecializovaného oddelenia pre liečbu nelátkových závislostí v Banskej Bystrici - viac na www.bbpsycholog.sk

Výpovede hráčov

vypovede hracovSom šťastný, že som mohol vidieť a hlavne rozprávať sa s rodičmi. Doma mi to vždy robilo problém a aj keď som im nestíhal všetko povedať na terapii, vonku počas návštev sme sa dokázali porozprávať aj o bežných veciach, . viac->

Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Závislosť na počítačoch naozaj nie je taký zriedkavý jav, ako by sa na prvý pohľad zdalo. S otázkou, ako takýto problém vzniká a ako ho možno riešiť, sme oslovili krajskú psychiatričku, prednostku Psychiatrickej kliniky Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Košiciach MUDr. Evu Pálovú, PhD. "Tradične sa za závislosť považovala iba závislosť od alkoholu, prípadne nikotínu.

Čítať ďalej: Závislosť na počítačových hrách - porucha kontroly impulzov

Osobný bankrot by mal byť dostupnejší Rezort spravodlivosti pripravuje reformu osobného bankrotu. Po novom by mal dať ľuďom šancu na nový začiatok. BRATISLAVA. Osobný bankrot sa u nás neujal. Kým v Čechách oň mesačne požiadajú stovky ľudí, na Slovensku to bola len za celý vlaňajší rok vyše stovka.

Čítať ďalej: Osobný bankrot by mal byť dostupnejší

Tínedžerom, ktorí trávia priveľa času na internete, hrozí jedenapolnásobne vyššie riziko, že sa u nich rozvinie depresia ako priemerným používateľom internetu, uvádza štúdia uskutočnená v Číne.Depresia môže byť výsledkom nedostatku spánku a stresu, ktoré zapríčiňujú online hry.

Čítať ďalej: Tínedžerom závislým od internetu hrozí vyššie riziko depresií

Vsetín - Do boje proti výherním hracím automatům a gamblingu ve Vsetíně vytáhlo v uplynulých dnech nově vzniklé občanské sdružení Občané proti závislostem. O nebezpečí, které patologické hráčství neboli gambling představuje, chtějí jednat se zástupci vedení města na setkání u kulatého stolu. Na setkání, které je naplánováno na nadcházející středu chtějí prosadit omezení výherních hracích přístrojů (VHP) a heren na území města.

Čítať ďalej: Nové sdružení žádá méně výherních automatů ve Vsetíně

Rodina Viki Rákovej (27) by najradšej navždy vymazala čiernu minulosť. Na povrch totiž vyplávali zarážajúce zistenia, odkiaľ pochádzajú dlhy herečkinho brata Róberta Ráka (31). Podľa informácií Nového Času prehral prvoligový futbalista závratné sumy v hazardných hrách.

Čítať ďalej: Šokujúce priznanie Viki Rákovej: Môj brat bol gambler

Partia mladých ľudí prežívajúca veľkú časť dňa na ulici, v parku, baroch. Sú v každom meste. Ak ich vnímate zvonka, môžete byť pohoršený. No keď k nim patríte, ste medzi svojimi najlepšími priateľmi a nič neriešite. Niekedy však ten vonkajší pohľad môže pomôcť mnohým veciam.

Čítať ďalej: Môj priateľ je gambler

Chce sa mi veľmi žiť a baví ma to,  Martin X


Som najmladší z troch bratov, preto som mal u rodičov asi najviac pozornosti. Mojím svetom boli knižky, neskôr hudba a film. Sem som sa utiekal pred reálnym svetom; pochopenie a trochu citu som hľadal tu. V našej rodine sa vždy požíval alkohol; mávali sme návštevy, pri ktorých sa pilo, a pilo sa dosť. Otec sa väčšinou opil a bol na hostí dosť nepríjemný. Urážal ich a vždy presadzoval len svoju pravdu. Pre neho boli v tomto stave všetci len blbci.

Čítať ďalej: Príbeh gamblera

HUMENNÉ (SNV - lk) - Mestské zastupiteľstvo v Humennom na svojom minulom zasadaní rozhodlo, že hracie automaty budú na území mesta zrušené ku koncu tohto roka. Od 1. januára 1998 si v Humennom už žiadny gambler nezahrá. Tento chvályhodný počin poslancov ocenia najmä rodiny, kde hráčskej vášni prepadli ich živitelia alebo deti.

Čítať ďalej: Koniec gamblerov v Humennom

Osobný bankrot a oddlženie je na Slovensku uzákonené od roku 2006. Odvtedy ho využilo len pár stoviek ľudí. Čiastkové štatistiky však naznačujú, že tento rok ich počet narastie. Zbaviť sa dá dlhov za desaťtisíce eur. Ako sa legálne zbaviť dlhov za desaťtisíce eur? Riešením pre ľudí, ktorí majú obrovské dlžoby a minimum majetku, môže byť osobný bankrot.

Čítať ďalej: Osobný bankrot vás zbaví dlhov - ako začať odznova

Keby Dušan Porubän z Trnavy vedel, ako si zničí život v tipovacích kanceláriách, nikdy by tam nevstúpil. Nemal by rozbitý život, skúsenosť patologického hráča a nepísal by knihy. Keby Dušan Porubän z Trnavy vedel, ako si zničí život v tipovacích kanceláriách, nikdy by tam nevstúpil. Nemal by rozbitý život, skúsenosť patologického hráča a nepísal by knihy. „V mladosti som robil atletiku a po tréningoch som sem-tam zašiel podať tiket.

Čítať ďalej: Knihu o gamblerstve krstil patologický hráč v kasíne
Scroll to top