Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

moj priatel je gambler

  • lucia28
Viac
pred 12 rokmi 5 mesiacmi #1496 od lucia28
Odpoveď od lucia28 na tému Odp.:moj priatel je gambler
Ahoj Sandra, no tak je to uz skoro dva roky ,čo sa s týmto problemom pasujeme.On sa rozhodol pre liecbu ambulantnu, berie lieky, chdi na sedenia ku psychiatrovi.Pre liečbu sa rozhodol len pre mna, lebo som mu povedala, že ja si s ním život nechcem pokaziť a v budúcnosti skončiť niekde pod mostom...bývame spolu, čakáme babo, mám len ja založený účet na ktorý mi chodia peniaze aj jeho výplata...ide nám to spolu, veľa sa rozprávame, chodíme do prírody čo je jeho veľká záľuba...tešíme sa na bábo...Nehovorím sú aj zlé časy vo vztahu , ale v ktorom niesu...ale je to ťažké a unavujúce, ale ked aj Tebe na nom zaleží tak musiš byt ty ta silná a nepolavit, byť tvrdá a stanoviť si pravidla...a ked Ta má rád tak to spraví pre Teba a on si ani neuvedomí, že to robí pre seba byť lepším a spolahlivým človekom.Sandry hlavu hore a ak za to stoji on Tebe tak do boja...držím palce... a rozhodne mu never všetky výhovorky, lebo ako tu niekto písal, gamblery sú rodení klamary..Musíš byť silná

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • žilina
pred 12 rokmi 5 mesiacmi #1494 od žilina
Odpoveď od žilina na tému Odp.:moj priatel je gambler
sandy ešte tu chodíš? nikdy neprestane tvoj priateľ hrať rada by som si s tebou popísala skúsenosti ja som z& gemblerom 6rokov a je to sila klamstva vystrieda vášeň a takto dookola... je to zbytočný boj na dlhú trať vopred prehraný...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • žilina
pred 12 rokmi 5 mesiacmi #1493 od žilina
Odpoveď od žilina na tému Odp.:moj priatel je gambler
drahá neviem či tu ešte chodíš aj ja mám problem žijem z gemblerom nikdy drahá nikdy neprestanú hrať nikdy!!! lebo je to silnejšie ako oni a my im v tom nepomôžeme je to hrozné ale je to tak ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Sandra
pred 13 rokmi 1 týždňom #1267 od Sandra
Odpoveď od Sandra na tému Odp.:moj priatel je gambler
Ahoj Lucia. Velmi ma zaujal tvoj zivotny pribeh je totiz velmi podobny tomu mojmu. Moj priatel je gembler a nechce si to priznat. Som uz zufala a velmi by som mu chcela pomoct len neviem ci sa mi vobec podari presvedcit ho aby sa dal liecit. Vidim,ze tvoj pribeh je rok stary a chcem sa Ta opytat ci tvojmu partnerovi pomohlo liecenie ci zvladol celu dobu liecenia a ci to vobec zmenilo Vas zivot k lepsiemu. Budem rada ak sa mi ozves.Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • adik
Viac
pred 13 rokmi 1 mesiacom #1232 od adik
Odpoveď od adik na tému Odp.:moj priatel je gambler
Ano.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 13 rokmi 1 mesiacom #1230 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:moj priatel je gambler
No neviem,ci vas nesklamem ale ak tu niekto robil isty prieskum v nazore spoluzavislej na zivot so zavislim,tak to vzdy prebiehalo cez mailovu stranku toho,ktoreho uzivatela tejto stranky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • DD
pred 13 rokmi 1 mesiacom #1229 od DD
Odpoveď od DD na tému Odp.:moj priatel je gambler
DObry den, neviem ci to tu je este aktualne, ale chcela by som Vas poprosit ci by som mohla s Vami spravit rozhovor vramci diplomovej prace o tom, co prinasa zivot s gamblerom. Boli by ste ochotna? Za odpoved vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • mimi
Viac
pred 13 rokmi 11 mesiacmi #713 od mimi
Odpoveď od mimi na tému Odp.:moj priatel je gambler
Ahoj Lucia,ak ti môžem poradiť,nech tvoj priateľ navštívi psychiatra a žiada sa na liečenie.Je to jediný spôsob ako sa popasovať s touto závislosťou a stať sa abstinujúcim gamblérom.Môj manžel chodil na sedenia,ale aj tak v hraní a stávkovaní pokračoval.Teraz je 3.týždeň na liečení a aj keď je to tam tvrdé,neľutuje,že sa na to dal.Veľa šťastia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lucia28
Viac
pred 13 rokmi 11 mesiacmi #712 od lucia28
Odpoveď od lucia28 na tému Odp.:moj priatel je gambler
Dlho som nepisala,lebo som konecne cakala na ten termin u psychiatra...tak moj priatel bol u doktora.Som rada ze tam vobec isiel,doktor ho zase objednal sa sedenie uy aj so mnou.Chcem sa opytat ze ci tam mam s nim chodit alebo je lepsie nechat ho sameho tam chodit a nech sa sam vyrozprava...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 3 týždnami #697 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:moj priatel je gambler
Lucia 28,
hanba je jednou z dobrych ludskych vlastnosti,ktora svedci o tom,ze si clovek nieco uvedomil a ma aj pocit,ze nieco spravil zle,a to aj nevedomky.Hamba nie je staly stav,ale len vyvolany pocit na zaklade poznaneho po nejakej udalosti.Tak,ze Lucia,preco by sa mal tvoj priatel hanbit,po poznani,len preto,ze je chory?Choroba je sice stav nenormalny,ale nie je ziadny dovod sa za nu hanbit,skor naopak!Zatajovat skutocny stav,nepriznat si vinu-chorobu,pred okolim,ktore ale uz davo vie a pozna,ze niekto ma velky problem je najvecsou chybou,ktoru priatel momentalne robi.Je vidno,ze priatel nema ani najmensie znalosti a vedomosti o svojej chorobe,a nema ani najmensie tusenie,co vsetko ho prezradza ako gemblera,a prave preto sa sprava tak,ako sa sprava,a to je na skodu vas obidvoch!Ak by si priatel poriadne precital,co i len najmensie percento z prispevkov,co sa nachadzaju na tomto portali,tak by bol aj s tebou uz davno u psychologa alebo psychiatra!!!Tvoj priatel sa nesmie bat pravdy,ta je tu nato aby mu pomohla,a nie mu skodila!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evula
pred 14 rokmi 3 týždnami #695 od evula
Odpoveď od evula na tému Odp.:moj priatel je gambler
Lucia, to že je u vás "teraz pekné obdobie" je iba klam. Ak si myslíš že ti hovorí všetko, tak sa veľmi mýliš. Gamlery sú dokonalý klamári. Musíš byť stále v strechu, lebo je to také ticho pred búrkou.
A to že sa hambí, je normálne. On má pocit že toho psychiatra nepotrebuje, lebo veď "on je v poriadku, má len taký menší problém".........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lucia28
Viac
pred 14 rokmi 3 týždnami #694 od lucia28
Odpoveď od lucia28 na tému Odp.:moj priatel je gambler
dakujem vam velmi pekne za rady.teraz momentalne mame pekne obdobie,dost mi hovori o tom presne ako povedal stevo,kedy zacal,kedy hadze do automatov,co ho zenie,atd.snazi sa velmi,ale ja urcite v tomto nepolavim a pojde k tomu psychiatrovi,ja som tam objednana tiez.chcem sa vas opytat je zle,ze sa hanbi za to ze pojde k doktorovi?je velmi nerad ked mu poviem,ze som sa zdoverila najlepsej kamoske,hanbi sa za to.chalani drzim vam palce,urcite si zasluzite lepsi zivot...dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • brano921
Viac
pred 14 rokmi 3 týždnami #691 od brano921
Odpoveď od brano921 na tému Odp.:moj priatel je gambler
suhlasim s tym čo tu napisal števo bez liečby to nedokaže určite by bolo dobre keby ste sa zastavili na klube v BB tam by vam určite velmi poradili psicholog aj abstinujuci hrači určite skuste prist na ten klub

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Števo 242
pred 14 rokmi 3 týždnami #686 od Števo 242
Odpoveď od Števo 242 na tému Odp.:moj priatel je gambler
Hi Lucia. Som tiež gambler.Abstinujem rok a niečo.Tiež som to zvládol s pomocou manželky a hlavne 7-týždňovej liečby v BB. Táto diagnóza je doživotna a nedá sa vyliečiť.Dá sa už iba abstinovať.Najlepšie riešenie,a podľa mňa jediné je liečba v BB.Musí to chcieť hlavne tvoj priateľ.Ty ho môžeš podporiť,no zmeniť sa môže iba on sám.Tak ako ti písala Evula,stanov podmienky a pravidlá na ktoré by mal pristúpiť a uvidíš.Ako prvé,nech ti povie všetko.Ako dlho hrá, čo všetko hrá, aké ma dlhy,od koho si požičiava a pod.Tvoj priateľ je plne závislý.Žije a myslí ako chorý.Myslim si, že o veľa veciach nemáš ani potuchy.Vieš len to, čo on chce aby si vedela.Gemblerstvo je najprestižnejšia univerzita klamania, podvodov a výmyslov.S touto chorobou sa dá žiť.Je to síce ťažké, no dá sa.Je to úplne iný život ako som žil, keď som hrával.Ak môžete prídite pozrieť na klub do BB.Najbližší bude 9.4. 13:30.Držím vam palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • evula
pred 14 rokmi 4 týždnami #682 od evula
Odpoveď od evula na tému Odp.:moj priatel je gambler
Ahoj Lucia. Ako napísal môj manžel (príspevok vyššie) jedine on sám musí chcieť a na tebe je, aby si ho v tom podporovala a nie hustila, pretože to môže mať opačný efekt. To čo teraz prežívaš a prežíva aj on je si veľmi podobné. Tak ako je on závislý (žiedna polozávislosť neexistuje) tak isto si spoluzávislá aj ty. Keď sa vrátil muž z liečenia a ja som si čítala jeho denník (ten si tam musí viesť každý) tak som zisťovala, že tými istými fázami ako on som prechádzala aj ja a nebolo to vždy jednoduché a stále nie.
Jedine čo ti fakt môžem poradiť z pozície ženy, ktorá žije s gamblerom je aby si ho podporovala a on to aj cítil. I keď určite budeš mať pocit, že to nepomáha a robí presný opak, nie je to tak, niekde tam vo vnútry to bude cítiť. Musíš byť naňho tvrdá a stáť na svojich pravidlách. Určiť presne a jasne čo bude ak ich poruší.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.101 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top