Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

začiatok cesty - priateľ gembler

  • pirohy
Viac
pred 1 mesiacom 2 dňami #4385 od pirohy
Odpoveď od pirohy na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Majka,

ako sa vám darí vo vašej spoločnej ceste za trvalou abstinenciou ,ktorú prerušila recidíva po dlhých desiatich rokoch ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • pirohy
Viac
pred 1 mesiacom 4 dňami #4382 od pirohy
Odpoveď od pirohy na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Sunnyball ,

aké ponaučenie si si zobral zo zlyhania a recidívy Majkynovho Petra ,ktorý po deviatich rokoch zrecidoval a iste sklamal aj sám seba a nie len jeho manželku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • pirohy
Viac
pred 1 mesiacom 4 dňami #4381 od pirohy
Odpoveď od pirohy na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Ahoj Janka ,

tvoj príbeh len potvrdzuje moje slová ,ktoré som tu už mnohým napísal a odkázal o neviditeľnej sile a zákernosti závislosti a neverili mi ! Ako samá vidíš ,tak ani tá najsilnejšia a najväčšia láska aj v tvojom prípade nevyhrala nad silou závislosti u teba milovaného ,ale ťa zase priviedla do veľmi krutej reality ! Otázok zlyhania -recidívy v tomto prípade je iste veľa a odpovede naň vie len ten ktorý zlyhal a dlhé roky odolával pokušeniam ,ale pritom v sebe živil myšlienku ,že raz to predsa príde a všetko sa mu vráti ! Ty si do jeho hlavy a jeho snov nevidela dlhých desať rokov a on popri tom , ako milujúci a trpiaci sám sebe po tichu kopal hrob a tebe ďalšie prekvapenie z ktorého sa nevieš spamätať ! A zase je všetko len a len na tebe presne tak, ako na filtri ktorý filtruje špinavú vodu v ktorom ale ostáva všetka špina ! Si samá svedkom ,že ani ten najlepší filter na svete nedokáže prefiltrovať ale myšlienky rodiace sa v hlave ťažko chorého ,ktorý sa nedokázal brániť a bojovať nanúteným myšlienkami jeho a tvojho nepriateľa . Ale naopak dlhé roky s nimi pracoval ,spolupracoval s nimi až im nakoniec podľahol a ty si samozrejme prehrala s ním ! Si iste veľmi silná a silne milujúca žena - manželka ,ale ako samá vidíš to nestačí a nestačilo na zastavenia sily nepriateľa -závislosti a nakoniec ste obidvaja prehrali . Tak je je teraz na rade veľmi dôkladná dialektika správania nie len tvojho manžela a hľadanie chýb ,ktoré spravil počas abstinencie ,ale aj tvojho správania a dohľadu nad ním a jeho konaniami ,ktoré ti určite niečo signalizovali ,ale si im nepripisovala až takú dôležitosť ,akú by si vyžadovali ! Dnes je to ale už len minulosť s chybami ,ktoré aj teba postavili opäť na štartovaciu čiaru s odhodlaním aj ďalej bojovať a pomáhať chorému človekovi ,ktorého nechceš opustiť a nechať ho potopiť sa . A tak žiť neustále v strehu , strachu a v podozrievavosti v tom ,že konanie tebou milujúceho nie je v súlade s tým ako sa správa a ako hovorí ! Neviem aké opatrenia ste obidvaja zase prijali v tomto vašom veľmi ťažkom boji so silou nevideného ,ale zase trpezlivo čakajúceho nepriateľa ,ale pokiaľ si sám milujúci neuvedomí s kým deň a noc bojuje a kvôli komu a čomu sa rozhodol bojovať ,tak musíš aj ty rátať s tým ,že sa veľmi ľahko môže zopakovať scenár z minulosti ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • sunnyball1313
Viac
pred 1 mesiacom 1 týždňom #4380 od sunnyball1313
Odpoveď od sunnyball1313 na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Vďaka Majka za popísanie situácie. Môže sa z toho veľa ľudí poučiť. Bohužial banky ani inštitúcie nezaujíma človerk ako taký. Všade sú reklamy na hazardné hry a je to predstavované ako zábava a dobrá vec pre mladých. Sme dospeli. Ľudia ktorý majú s tým problém sú pokúšaní nástrahami zo všadial a nie je to pre nich ľahké. Len silný jedinci obstoja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maja
  • Autor témy
Viac
pred 8 mesiacmi 4 dňami - pred 8 mesiacmi 4 dňami #4303 od maja
Odpoveď od maja na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Ahojte priatelia,
strata ostražitosti bolí a tak som tu znova. Počas liečby a na kluboch sme dookola počúvali, nezabudnite byť ostražitý, nepriateľ zaútočí v slabej chvíli..., a on veru zaútočil dobre si to naplánoval a informatizácia spoločnosti mu aktívne pomáhala.
1. Po Petrovom prepustení z liečby sme všetko vzorne dodržiavali (vyriešili sme finančné dlhy bankrotom, výplata prichádzala na môj účet, chodili sme do klubov a sledovali zmeny nálad)
2. Po pár rokoch menil prácu - nechceli sme, aby mal "pochybnú" povesť už pri nástupe a tak si zriadil účet a výplata mu začala chodiť na jeho vlastný (internetbaiking som mala pod kontrolou, karty mali obmedzený pár korunový denný limit).
3. V bankovej inštitúcii zaviedli georga :) - Peter si sťahuje aplikáciu a mne sa obmedzuje tichá kontrola jeho účtu (mToken mi blokuje ľahkosť prístupu.
4. Pomaly prichádza pokušiteľ :( od liečby ubehlo cca 9 rokov a začína sa pokúšať o schválenie úveru
5. V danom období našťastie ešte bol po bankrote uvedený v úverovom registri a to mu bráni v opätovnom zadlžení (teraz som si už istá, že v hotovosti už niečo skúsil...)
6. 10-ty rok od vyhlásenia bankrotu - úverový register vymazáva históriu a hráčovi sa otvára cesta (banka ho notifikuje "úver na čokoľvek" a to všetko na dva kliky; hádam majú vypočítané jeho životné minimum, lebo veľkoryso dostáva jednu pôžičku za druhou a to všetko za krásny neprehliadnuteľný úrok 11,99% RPMN 16,49%) no neber to :(:(:(
A tak sme na začiatku..., s tým rozdielom, že momentálne nechce nastúpiť na hospitalizáciu, aby neprišiel o príjem a mohol splácať dlh. Odovzdal mi všetky prístupy k účtu a peniazom a spolieha sa na to, že finančná nedostupnosť ho oslobodí a pomôže mu vrátiť sa k abstinencii. On sa tvári, že si verí a ja zmätene čakám..., "Kam kráčaš človeče..." Pekný deň vám všetkým prajem Maja
Posledný krát upravené:pred 8 mesiacmi 4 dňami maja Dôvod: neukončená správa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 3 týždnami #1617 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
:) :) :) ..dakujem velmi pekne Majka...
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: maja

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maja
pred 12 rokmi 3 týždnami #1616 od maja
Odpoveď od maja na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Ďakujem a prajem krásne dni, plné síl a duševného šťastia :) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 3 týždnami #1615 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Maja,
nech sa tvoja tuzba len v radost uz meni

nech uz len ,zdravie,a ststie je vo vasom porozumeni!


nech tvoja laska Petrovi oci kazdy den otvara

nech uz nikdy nepoznate smutok ,narek a ani sklamania!

Drzim vam obom palce a mnoho dalsich prekrasnych chvil prezitych v abstinencii.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maja
  • Autor témy
Viac
pred 12 rokmi 1 mesiacom #1612 od maja
Odpoveď od maja na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
A TAK MÁME VÝROČIE ....:)

rozmýšľam nad pocitmi a asi nedokážem oslavovať. Ale určite chcem POĎAKOVAŤ. Peter naštartoval práve v BB, absolvoval celú liečbu a slová padli na úrodnú pôdu (dodnes si ich opakuje).
Ďakujem za rok rodinnej pohody, spolupatričnosti a obyčajnej lásky.
Ďakujem kolektívu BB a Vám všetkým za podporu. A hlavne ďakujem Petrovi, že mi každý deň dokazuje, že si tú šancu zaslúžil a zároveň túžim po tom nech mu to naďalej vydrží:kiss:
Pekný slnečný deň !:P :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maja
pred 12 rokmi 4 mesiacmi #1537 od maja
Odpoveď od maja na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
To nie je jednoduché riešenie, to nie je hodiť cez palubu = to je prestať byť spoluzávislá a zničiť sama seba, to je niekedy ťažšie ako zostať !!!! Teraz časovo nemôžem ale potrebujete odbornú pomoc.. len šťastná matka môže vychovávať šťastné dieťa, každý deň sa naň vedieť usmiať, čítať mu rozprávku... ja obdivujem aj ženy, ktoré dokázali odíjsť. Prečítajte si Matkina: "Miluj ma ironicky". Najprv narkoman, teraz gembler... poznám ten príbeh, najprv alkohol potom.... . Komu sa to stane raz, dá sa to pochopiť, kto sa nepoučí asi padol v detstve na hlavu a má pocit, že si do smrti musí ubližovať.... to hovorí Matkin. Lucka, držím prsty a určite sa ozvite. Pekný deň

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Linda
pred 12 rokmi 4 mesiacmi #1536 od Linda
Odpoveď od Linda na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
som v podobnej situacii a to, ze citam tieto odkazy mi dodava silu zit. je naozaj tazke sa rozhodnut ako dalej, hlavne ked ide o milovanu osobu. moj priatel gembluje uz velmi dlho, mame spolu dcerku a minuly tyzden som ho vyhodila, lebo som uz nemohla pocuvat ako ma stale obvinuje zo svojich zlyhani. nas vztah dost ochladol, vzhalodm na to, ze zacal byt dost agresivny, no napriek tomu mu chcem opat podat pomocnu ruku, pretoze by som bola rada, keby bol so svojou dcerou a dokazal normalne zit. uz som si nieco podobne prezila s narkomanom, ktorý zatial abstinuje uz 7rokov, co sa tyka liecenia, musela som ho vodit za ruku ako skolkara, kazdy den do liecebne po dobu niekolkych mesiacov a vsetko do zblbnutia kontorlovat.
hladam v sebe silu, viem ze sa musim koncentrovat najmä na seba a zabezpecenie domacnosti a dcerky. nedokazem vsak hodit niekoho cez palubu, aj ked by to bolo z casti jednoduche riesenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander
  • dusiander-ov Avatar
Viac
pred 12 rokmi 4 mesiacmi #1535 od dusiander
Odpoveď od dusiander na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Ahoj Efil,
uz som sa neraz vyjadril a posledny krat asi Lucii 28,v tejto chvili,tomto momente sa na cloveka najblissieho tvojmu srdcu musis pozerat predovsetkym ,ako na choreho,a nie len milovaneho a milujuceho!!!Ja ta ako spoluzavislu,ktora sa sama rozhodla pomoct, plne chapem a viem v akom si predovsetkym psychickom rozpolozeni po vsetkom co si si doteraz,,uzila",ale tu na, a to nie len v tvojom pripade treba byt velmi empaticky voci choremu ! Viem ze to nie je jednoduche a to aj kvoli tomu ,ze ani chory nerozumie a nevie co sa s nim deje a preco kona tak ,ako kona!Ale sama mozes vidiet ze manzel odisiel ,,len" k dalsej jeho milujucej osobe a to matke,on proste nie je v stave pochopit co sa s nim deje.Nema sil o tom ani rozpravat,a jeho vnutorne dialogy s vlastnym svedomim su uz skor hororove, nez uvedomujuce si a racionalne!Manzel tak,ako lubi deti tak lubi aj teba,o com iste nepochybujes,lenze medzi vami je jeden obrovsky mur ktory sa vola zavislost! A prave toto je problem s ktorym z roznych dovodov sa manzel nevie,nechce vysporiadat.Mozna on sam ani nevie pomenovat pricinu,ktora mu brani spravit prvy razny krok.Co je to?Strach,hamba,neznalost vlastneho problemu voci sile choroby! Mozna ze to vies ty ,co je skutocnou pricinou,ale sama opat vidis ze to nestaci!Tvoje rozhodnutie nechat ho padnut na same dno-hubu v jeho pripade len velmi tazko pomoze,lebo si nasiel mmatku ako pomocnicku na leicenie jeho ran.No a ta nie je schopna pochopit ,ze jej pomoc je prakticky hrobarom vazho manzelstva a vstahu.A tak,ako sa frekvencia hrania zvysovala,tak sa frekvencia navstev deti bude znizovat.Faza jeho zavislosti je uz davno na spodnej hranici reprimitivizacnej spiraly,a len s ,,pomocou" matky sa drzi nad hladinou,ale ked raz pochopi aj ona ,tak uz bude absolutne pozdne a ty uz budes mozna na celkom inej ceste smerovat ,a mozna aj s niekym, k radostnejsiemu,zdravsiemu a le i stastnejsiemu zivotu......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • efila
pred 12 rokmi 4 mesiacmi #1534 od efila
Odpoveď od efila na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Dik Majka.
Co si napisala je pravda,vsetko do bodky.....
Len je to strasne tazke a stale to boli......Neviem pochopit cloveka,ktory da prednost hazardu a byvaniu u svojej mamy pred vlastnou rodinou,pred vlastnymi detmi,ktore nadovsetko lubi to viem celkom urcite.Najhorsie je,ze jeho mama ho podporuje a nikdy nechcela pripustit pravdu,ze jej syn ma problem a velky.Aj s tym liecenim moc nesuhlasila.......nechapem.Mozno pochopi teraz,ked u nej byva.Dik za podporu Majka.Drzte sa:unsure:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • maja
  • Autor témy
Viac
pred 12 rokmi 4 mesiacmi #1533 od maja
Odpoveď od maja na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Milá Efila
dobre si na Vás spomínam... aj na to očakávanie 1.7.. Nie som odborníčka v tomto smere, keď napíšem, tak len to, čo si myslím.
Ale ja mám na toto všetko jedno heslo, (pochádza z filmu z tebou mne baví svet) "Matýsek se posral...". Moje životné skúsenosti vravia, že človek typu Tvoj manžel sa musí...., aby pochopil. Slzami ani prosbami a dokonca ani svojou láskou ho k zmene neprinútiš. Je to smerom k záchrane rodiny kruté ale je to tak.
Takže asi skús žiť a oslobodiť sa od neho. Venuj sa deťom, kariére a nerozmýšľaj ako by si mu pomohla. On to teraz nechce. Športuj, študuj, čokoľvek, čo Ti pomôže vnútorne sa s tým vyrovnať.
Možno sa jedného dňa ten Matýsek ...., príde a bude na Tebe, či mu budeš ešte chcieť podať ruku. A možno do tej doby už budeš niekde úplne inde na ceste životom. On ešte asi nepadol na dno a tento život mu vyhovuje... aspoň ja mám ten pocit a zmeniť ho chceš len Ty.
Chápem, že idú vianoce, bude snežik a deti sa budú chcieť sánkovať, tak obmedz komunikáciu aj Ty, veď tým, že nekomunikuje Ťa vnútorne vydiera a chce, aby si o to väčší záujem o neho prejavovala a trápila sa. Pozná Ťa a čaká, že budeš v sebe hľadať chybu - to robia. Zbytočne sa nezaťažuj a skús ísť ďalej. Ani ja by som to nechcela čítať, keby to patrilo mne....
Ver mi, aj u nás sa Matýsek....a až keď pocítil hranicu medzi bezdomovcom a liečením,tak.... nebolo to také jednoduché. Keby nechcel sám, tak od neho odchádzam!
Veľa síl a kedykoľvek sa ozvi. Pekný deň.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • efila
pred 12 rokmi 4 mesiacmi #1532 od efila
Odpoveď od efila na tému Odp.:začiatok cesty - priateľ gembler
Ahoj Majka,
som rada,ze sa drzite.....fandim Vam.My s manzelom sme tolko stastia nemali.Neviem,ci si spominas,1.7.mal nastupit na liecenie...nestalo sa a teraz su tomu dva mesiace,co nebyva doma.Ano vyhodila som ho,lebo sa uz dalej nedalo,bolo to horsie a horsie.Teraz byva u rodicov ...Keby sa dalo najradsej by som mu odpustila a prijala ho,ale ako???Svojho muza nadovsetko lubim,aj ked je hore,aj ked padne dole,ale pokial on nechce nieco urobit,tak nemozem s nim dalej zit.Rada by som mu pomahala,podporovala ho a snazila sa ho pochopit,co je v zivote dolezite a co nie....Srdce mi krvaca kazdy vecer pri pohlade na deti......On so mnou nekomunikuje ,len s detmi,tak neviem,co tymto sleduje.Idu Vianoce,tak mi nie je moc veselo.Ako mu pomoct?Nechat ho tak,alebo sa snazit???Som s toho zufala.Pekny den Vam vsetkym.....:lol:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.107 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top