Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

× Tu môžete písať o tom, ako zvládate svoje problémy, čo Vás najčastejšie trápi...

Potrebujem radu,pomoc

  • Live4Love
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #237 od Live4Love
Odpoveď od Live4Love na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Doporučujem Vám srdečne knihu Koniec spoluzávislosti - prvá lekcia z tejto knihy znie:

Kedysi dávno sa jedna žena presťahovala do jaskyne v horách, aby sa učila od majstra. Vravela, že sa chce naučiť všetko, čo by mala vedieť. Majster jej poskytol kopy kníh a zanechal ju samú, aby mohla študovať. Každé ráno sa majster vrátil do jaskyne s drevenou tyčou v ruke, aby skontroloval jej pokrok. Každé ráno sa jej spýtal tú istú otázku: “Už si sa naučila všetko, čo máš vedieť?” Každé ráno bola jej odpoveď rovnaká. “Nie,” povedala, “Nenaučila.” Majster ju potom vždy udrel tyčou po hlave.
Tento scenár sa opakoval niekoľko mesiacov. Jedného dňa vošiel majster do jaskyne a spýtal sa tú istú otázku, počul tú istú odpoveď a zodvihol tyč, aby ju znova udrel, ale žena vytrhla tyč majstrovi z rúk a zastavila jeho úder v polovici.
Spokojná s tým, že ukončila každodennú bitku, ale s obavami, že bude potrestaná, sa žena pozrela na majstra. Na jej prekvapenie sa majster usmieval. “Blahoželám,” povedal, “svoje štúdium si ukončila. Teraz vieš všetko, čo potrebuješ vedieť.”
“Ako to?” spýtala sa žena.
“Naučila si sa, že nikdy nebudeš vedieť všetko, čo vedieť možno,” odvetil. “A naučila si sa, ako skoncovať s bolesťou.


A práve o tom je tá kniha: ako ukončiť bolesť a získať kontrolu nad svojim životom.
Mnoho ľudí sa to naučilo. Vy môžte tiež.

Držím Vám baby palce a ešte jedna vec: Niekedy je to tak, že tak silno, ako sa Vy snažíte veriť v zázrak - že oni prestanú hrať - tak silno aj oni veria v zázrak - že konečne vyhrajú a udržia to pod kontrolou...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 10loli10
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #236 od 10loli10
Odpoveď od 10loli10 na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Vies,umna je to dost tazke.,Lebo on si to nepriznava a vkuse mi tvrdi ,ze nehra aby som bola pokojna.,a ja hlupa mu vzdy uverim,a to vsetko preto lebo ho lubim,ale je to tak ako pises takto mu nepomozem.Ja som uz vselico skusala,ale on nie a nie priznat si to.Uz naozaj neviem ako nanho,myslim si ze uz som vsetko vycerpala.Vydrzi par dni a potom zas to ide dolu vodou.
Co sa tyka nasho vztahu,v poslednom case sa dost hadame kvoli automatom,ale inac je to celkom super vztah. Viem,ze aj on mna lubi!!!Ale mozno ani on sam nevie co je snim,?!alebo uz ja neviem co si mam mysliet ,co robit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lenka
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #235 od lenka
Odpoveď od lenka na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Mas pravdu Woland...kolkokrat som to chcela skoncit, ale budem musiet v sebe najst tu silu...toto je posledna sanca, ak sa nieco stane, je koniec...to som si sice uz hovorila velakrat, ale jednoducho to tak musi byt. uz som stratila dost vela - aj penazi. Vzdy som ho zachranovala a mas pravdu - som spoluzavisla, pretoze mu pomaham. Vzdy ma zadne dvierka, ktore mu pomozu - no musim to nechat tak ! Ma teraz dostat nejake peniaze, ktore slubil, ze mi vrati. Tak uvidim, ci to naozaj tak bude ! Viem, ze sa z toho nikdy nedostane doslova /stale to v nom bude/ a toho sa bojim najviac - buducnosti! Laska je niekedy nevyspytatelna a prave kvoli nej robime velke chyby. Dakujem Ti za rady, beriem si ich k srdcu! Janka, drzim nam palce, aby sme urobili uz len tie spravne kroky. U Vas je to horsie, ze mate deti. Ja som slobodna, tak mam este sancu, no poviem Ti, ze som stratila kopec energie do zivota a zmenila som uplne pohlad na svet a hlavne na muzov.
Bola som veli vesele dievca, terae sa zo mna pomaly stava troska-to vidim i citim sama aj moje okolie znamych a rodiny. Pravdou je, ze s tym musim nieco robit JA SAMA a nie niekto iny! Urcite sa ozvem ! Ahojte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #234 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Buď miluješ, alebo ľutuješ. Ľútosť nie je láska. Ale to príliš teoretizujeme. Ak ho naozaj ľúbiš, musíš vedieť, že ľútosť mu nepomôže, skôr naopak. Niekedy, bohužiaľ, ani láska. Ale za pokus to stojí. Záleží na tom, aký vzťah má on k tebe. Lebo ak hrá, určite to láska nie je. Je to číre sebectvo, čo ho pri tebe drží. Jednoducho tvoju lásku (alebo tvoju ľútosť) zneužíva. No a je na tebe, či sa necháš zneužívať, alebo to čím skôr pochopíš a zneužívať sa nenecháš. Je to všetko teraz o tebe. O ňom by to začalo byť vo chvíli, keby sa rozhodol so svojou závislosťou niečo urobiť. Prvý krok je liečenie. Nijaký iný prvý krok neexistuje. Iba na liečení má akú takú šancu si naozaj uvedomiť, aké je v podstate zviera voči tebe. Nie je isté, že to naozaj pomôže, ale ak, bez toho prvého kroku to nepôjde. Ver mi, niekoľkokrát som si tiež namýšľal, že to zvládnem sám. Nezvládol som. Po liečení to zatiaľ (istotu už nebudem mať nikdy) zvládam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 10loli10
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #233 od 10loli10
Odpoveď od 10loli10 na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Viem mas pravdu. ale ked niekoho milujes ,tak ho aj lutujes.!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #232 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Nedajú si povedať, lebo im dávate šancu, aby si nedali povedať. Jednoducho už niet kam ustúpiť a stále ustupujete. Ono totiž nie nie sú chorí iba vaši muži, ale v takomto prípade aj vy dve. Hovorí sa tomu spoluzávislosť. Na tejto stránke nájdete aj informácie o knihe, ktorá sa problémom spoluzávislosti zaoberá. Ak nie je možnosť pomôcť vašim mužom, bolo by dobré, keby ste sa začali zachraňovať aspoň vy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 10loli10
  • Autor témy
Viac
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #231 od 10loli10
Odpoveď od 10loli10 na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Ahoj Lenka...Presne tie iste pocity mam ako ty.S nami je to podobne ako u vas,len s tim problemom ,ze ten moj si to nepriznava ,klame vselico si vymysli.,len aby som mu verila,no ja mu vobec neverim.
Par dni sa drzal a vcera zas prisiel jeho cas a vecer zmizol.Rano prisiel domov , uz cisty...ani neviem kolko penazi mal. Neviem si snim rady,je ako vymeneny ako by to nebol ani on.Je mi ho luto ,ale co uz ked nechce aby som mu pomohla.Tie reci ako aj u tvojho ...si ta moja ,jedina bez teba byt nemozem........atd..... to tiez poznam.
Ale nechapem, preco robia to co robia?
Viem , je to choroba,ale ako to liecit,ked si nedaju povedat?
Ja uz tiez stracam nervy a neviem dokedy to budem zvladat,totiz ja ho tiez milujem a tazko by mi bolo bez neho.
Ale budem musiet aj napriek tomu ,ze ho lubim razantnejsie konat!
Peniaze mu uz vobec ja nedavam.,nech si zozenie na svoje zaluby.Jest, pit doma ma a cigarety mu kupim,lebo aj ja fajcim
a viem ze bez toho je zle.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #230 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Ja vám obom poviem, čo robíte. Veľkú chybu. Lenka, mala si ho nechať vyhodiť z práce, možno by sa konečne spamätal. A ak by sa nespamätal, aj tak je to jedno. Takto si prišla o peniaze a ešte si mu dala nádej, že to zasa zahladíš, keď sa niečo vyskytne. Tu neexistuje iné riešenie, nasľubovať sa dá všeličo. Poznám to veľmi dobre, roky som to robil... Čo z takej lásky, keď je jednostranná? Nestačí držať si palce, treba niečo rázne urobiť. Inak sa budete v tom obe iba zamotávať, pobabrete si život ešte viac a svojim mužom aj tak nepomôžete. Verte, že inak sa to nedá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lenka
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #229 od lenka
Odpoveď od lenka na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Ach Janka, co to robime ? davame nadej jemu alebo sebe ?! Vies, co som nakoniec urobila ? tie peniaze som mu dala, pretoze to boli firemne peniaze a chybali by - vyhodili by ho z prace. tak som sa zlutovala a urobila som to s tym, ze mu ich dam a je koniec...plakali sme spolu, nechcel aby som ho opustila...ja neviem, ja to uz nedokazem tahat takto dalej..velmi sa trapim, v noci nespim a ked spim, tak sa mi snivaju hrozne sny. ma tolko pozicanych penazi, ktore nema z coho splatit...ja neviem co bude a neviem, ci mam stat pri nom alebo nie...niekedy mam taky pocit, akoby ma citovo vydieral - "ked ma opustis uplne sa zrutim a padnem, si jedine moje stastie a opora, jedine co ma drzi pri zivote....." je to velmi dobry chalan, ak by nemal tuto chorobu, vsetko by bolo uplne inak :( presne sa bojim toho, co pises....tvoj manzel nehral niekolko rokov a predsa sa k tomu vratil a chytilo ho to ovela viac...toto je moja hrozna predstava buducnosti.....neviem, ci sa dokaze niekedy z toho dostat a uplne vyliecit...vzdy to v nom bude a vzdy ho to moze kedykolvek chytit...kolkokrat sa mi sniva, ze si siahne na zivot a to je hrozna predstava v realite. V utorok ide opat po dlhsej dobe k svojmu terapeutovi /myslel si, ze to zvladne bez neho- ze sa pokusi, no nevyslo to/, tak neviem, co sa bude diat. Spytal sa ma, ci s nim pojdem - velmi rada by som sla a uverila mu, ze bude vsetko zasa fajn, ze sa da vsetko do poriadku. U neho je velmi dobre,ze sa chce o tom rozpravat a ze sa chce vyliecit, vie ze je chory...V sobotu sme spolu plakali, pretoze den predtym bol odhodlany so vsetkym skoncovat, no chytilo ho to tak, ze v ten den prehral 500EUR za necelu hodinu-s tym, ze musi vyhrat a vratit kazdemu peniaze!!!! Nedokazal to premoct! Chcela som dat tomu bodku, no velmi ma prosil - bolo mi ho strasne luto. Ale vztah z lutosti nema zmysel! U mna je horsie to, ze ho naozaj lubim, inak by som to vsetko nerobila. Som strasne zmatena a neviem, co robit ! Rozum vravi OPUSTI HO PRE SVOJE VLASTNE DOBRO a srdce vravi STOJ PRI NOM,VED HO LUBIS! Bojim sa, ze ma stiahne este viac ku dnu, az zo mna bude len troska. U nas je fajn, ze sa dokazeme o vsetkom porozpravat - dokonca mu vravim vsetko,co citim a co si myslim-dokonca i to ako ma nici...ale co z toho ? Su to len slova.....Janka, budem nam obom drzat velmi palce !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 10loli10
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #228 od 10loli10
Odpoveď od 10loli10 na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Jaj Lenka...do tej BB sme ani mi nesli,podobne ako vy ,musela som nanho cakat.Az do vecera,kym sa mu uracilo prist domov.
Pises ako je to snim...no ja by som to nerobila.Jeho dlzoby by som neplatila keby neviem co bolo.,ale u teba je to dobre,ze sa snim vies porozpravat,tymto mojim sa neda.On otom nechce ani pocut.Ked som otvorila tuto stranku vcera tak som ho sem zavolala aby si to precital.Precital a potom sa ma opytal preco robim toto,preco robim z neho gamblera,ked on tym nie je.Ha-ha-ha!
Pred 15-imi rokmi ked sme sa vzali tiez hraval,sem tam prehral asi tak 10000 korun,dozvedela som sa to neskor,nevedela som co mam robit,tak som odneho odisla,nas maly mal vtedy 4 mesice.Chodil za mnou prisahal ze nikdy viac na automaty nepojde.Verila som mu a tak som sa k nemu vratila.
Ani nehral,zarabal pekne peniaze a vsetky do koruny mi polozil.Bola som rada tesila som sa.Mali sme vsetko,co sme si len zaziadali.
Az do teraz.Zacalo sa to asi pred polrokom.Zostal bez roboty,bol doma sam ,ja v praci,maly v skole zrejme sa nudil a vyhladaval nieco.Vzal mi z domu peniaze a vsetko prehral.Vtedy sa mi tym priznal.Ale coraz castejsie ostaval vonku,ked som mu volala ....kde si? odpoved:hned uz idem,nieco vybavujem.A takto to islo den co den.Vela razy sme sa ani nestretli.On ked prichadzal ,ja som odchadzala do prace.,ked som prisla uz doma nebol.Jeho vyhovorkam som stale verila,ale nam zacali miznut veci z domu.
Jeden jeho kamarat mi otvoril oci ked prisiel za mnou do roboty,a povedal mi:Dozri si na muza V kuse je v herni a prehrava peniaze,a mozno aj nieco uziva.Vtedy som si vzala dovolenku,a zacala som za nim chodit po tajomky.Ked prisiel domov otazky na nho,on vsak vsetko tajil a taji doteraz.29.5. sme mali ist do tej BB,no nestalo sa tak.Napisala som ziadost o rozvod dala som mu pdpisat,nepodpisal,podpisala som to ja a zaklamala ,ze som to podala.Od tej doby sa drzi je doma nikde nechodi.
Neviem dokedy to takto pojde,alebo co bude dalej.Ale stakimto clovekom,ktoremu nemozes doverovat tazko sa zije.
Bojujem snim ako sa len da,no majd uvidim co ztoho bude,ale ked mi nedovoli aby som mu pomahala tak ja neviem ako.....
Lenka Drz sa,a drzim aj tebe palce!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lenka
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #227 od lenka
Odpoveď od lenka na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
ja som mala ist s priatelom do BB 22.05.2009. vzala som si kvoli tomu dovolenku z prace, aby som to stihla...nezalezalo mi na peniazoch za benzin a tak, byvame na zapadnom slovenku. o 11tej sme mali odist, zatial neviem co postihal, no nakoniec som ho cakala ja, lebo este dakde bol...kde..hm....ked sme sa stretli, dal mi otazku..."tak co , ideme?" uz som vedela, ze zacnu vyhovorky a nakoniec sa nikam nepojde...ani sa neslo....vraj na to este nie je pripraveny, musi sa pripravit, je teraz mimo....a to on sam chcel ist pred tyzdnom ako sme tam mali ist toho 22eho..videl, ze ide stale viac ku dnu a nakoniec nepomohla ani moja ochota ! uz je tomu 2 tyzden - vcera sme mali rozhovor, povedal mi vsetky dlzoby (neviem, ci su naozaj vsetky) a opat ma poziadal o pomoc....asi pred 2 mesiacmi som sa zaprisahala, ze mu uz ziadne peniaze nedam..doteraz som zaplatila vysse 1000EUR nato, aby on nebol v kasi...opat ma poziadal o fin. vypomoc, lebo nema kde zohnat peniaze, ale uz to neurobim....kolkokrat som mu hovorila, ze to musi spadnut az na same dno, aby si to uvedomil ? ked sa mu kazdy otoci chrbtom a a uz mu nikto nepomoze ? doteraz ho vzdy vedel niekto zakryt alebo pozicat, no karta sa pomalicky obracia a vsetci k nemu tiez ! ja uz mu nemozem dat nic, kvoli sebe a takisto svojej hrdosti - este nejaku taku mam. no nie som schopna a neurobim to ! tentokrat bude nato sam a musi si pomoct sam, inak to nepojde. Vyzera to dost bledo, no sam si vsetko sposobil a takisto sam to musi vsetko napravit - inak sa z toho nepouci, ak vobec...
Velmi ma zabolelo, ked si odomna pytal znova peniaze a zasa ma ohuroval slovami, citmi,...ved to urcite poznas - no jedine, co som citila bol hnev, nenavist a odpor, i ked ho velmi lubim... "ako moze ?!" to je otazka ktoru si kladiem....
Pokus sa urobit to, co uznas za vhodne a on sa ukaze ako stym bude narabat a ci si to vezme k srdcu...ja ztaial stale bojujem, no je to "POSLEDNY" jeho zaciatok - a tych zaciatkov teda bolo...no dufam, ze tento bude posledny - pre neho vitazny...inak niet vychodiska :( bohuzial..DRZIM TI PALCE !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lenka
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #224 od lenka
Odpoveď od lenka na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Ahoj Lenka... Dakujem ti za radu a je mi velmi luto,ze v tvojom pripade sa to nepodarilo.To ze on sam sa musi rozhodnut to viem,ale neviem ako ho mam k tomu prinutit.Momentalne je uz 3.den doma ,ale presedi cely cas od rana az do vecera pri pocitaci a hra sa.Cele dni striela.Ked sa ho opytam,..no co chyba ti herna? Tak mi odpovie...uz zase zacinas? Jednoducho neda sa snim otejto veci hovorit. Tvrdi ze uz nehra>
No neviem...nemozem byt 24 hodin snim,ale peniaze mu nedavam. To ze by si pozical otom neviem .Zatial.
Na to sedenie pojdem,jemu som vravela ze potrebujem ist do BB,ci pojde somnou? vravel ze ide,ale??? Nevie naco a preco.Bojim sa ako bude reagovat,ked tam prideme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • lenka
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #218 od lenka
Odpoveď od lenka na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Ahoj Janka....asi Ta teraz trosku naplasim, no napisem Ti par riadkov, lebo mas podobny problem ako ja...na sedeni v BB, to mozes akurat tak lepsie pochopit - jeho situaciu, jeho spravanie..no vyrovnat a skoncovat s tym musi on sam. Ty nic nezmozes...mozes mu byt iba oporou, no pomoct si musi on sam - uvedomit si, co robi !!! Hovorim z vlastnej skusenosti, mne sa to s mojim priatelom nepodarilo ide to dolu vodou. Hrozne klamstva kvoli peniazom, zatajovanie, presne ako pises ty a kvoli nicomu.dokonca i ked by mi mohol povedat pravdu, tak klame...tolkokrat som citala literaturu o tomto probleme, pochopila som, ze je to choroba, s ktorou tazko zapasit, no jedno som uz pochopila po roku - ty sa mozes snazit ako chces, ale nic nezmozes ! ak bude chciet hrat bude to robit i ked Ti naslubuje hory doly ! Myslela som si, ze sa da kontrolovat jeho volny cas, no opak je pravdou...ak chce, tak jednoducho ide bez ohladu na cokolvek !
Stratila som uz nadej a nedokazem uz viac znasat jeho klamstva. Musis sa s nim porozpravat a je na Tebe, ci to budes dalej znasata alebo sa budes ty snazit nieco stym urobit - no ako hovorim, v prvom rade je to na nom ! Drzim Tiplace, dufam, ze Tvoj pribeh sa skonci stastne. lenka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • 10loli10
  • Autor témy
Viac
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #217 od 10loli10
Odpoveď od 10loli10 na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Dakujem za radu,ale rozpravat sa snim neda,ked zacnem otom hovorit,berie sa z domu.Nechce o tom ani pocut,prisaha ze hrava.Jednoduchu ja uz stracam nervy.
O tom klube som sa uz informovala aj som tam volala,Teraz 29.5.2009 bude sedenie tak tam pojdem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 14 rokmi 10 mesiacmi #216 od woland
Odpoveď od woland na tému Odp.:Potrebujem radu,pomoc
Janka,
ak pred polrokom tvoj manzel prehral 38000, je dost pravdepodobne, ze jeho (a nielen jeho, lebo je to problem spolocny) problem trvá oveľa dlhsie, iba ti to dokazal utajit, kym neprehral tie peniaze zo suflika. Tu je moja rada: musis okamzite konat. Ak sa o tom nechce rozpravat, rozpravaj o tom ty. Daj mu sancu, aby ti porozpraval, ako dlho to uz trva, kolko uz prehral a co s tym chce robit. Prvy krok je ten, aby si uvedomil, ze ma problem, ze je chory. A choremu moze pomoct iba odbornik. A k odbornikovi ho dostanes iba v pripade, ze pochopi, ze mu uz nic ine nezostava. To znamena, ze svojou hrou neprichadza iba o peniaze (nesmies to ani ty zlahcovat, ze to nie su nejake velke peniaze - v pripade hraca neexistuju male paniaze, pretoze aj tie male sa casom premenia na velmi velke), ale prichadza o teba, o svoje dieta, o svoj zivot, o vsetko. MOzno by bolo dobre, aby pocitil, ze o teba a dieta prichadza uz teraz. Takze opakujem, prvy krok je stanovit presne a jasne pravidla, koniec hry. Dalsim krokm potom moze byt navsteva odbornika, neskor liecenie...ale to je, ako tak citam, co pises, este velmi dlha cesta. Mozno by bolo dobre, keby si zasla do Bystrice na klub (zatial aj sama, lebo nepredpokladam, ze v tomto stadiu by si svojho muza presvedcila, aby siel s tebou), tam by si si vypocula podobne osudy, aj rady od skusenych abstinentov aj terapeuta. Vsetko, co by mohlo pomoct, treba urcite vyskusat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top