Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Bez léčení - úspěšně abstinuji

  • St
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3827 od St
Odpoveď od St na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
lemog
mas pravdu nepoznam ta a neviem coho si schopny ale to kolko si spravil nezistnych skutkov a nic si necakal nebola len naplast na tvoje svedomie za vsetko to co si vykonal a sposobil. To ci od teba dali ruky prec blizky bola otazka a tvoja odpoved bola blabablapreco ta podrazdena odpoved. Za vsetko to co sme v minulosti napachali sa snazime teraz vynahradit svojou nezistnostou ale ani ta nesmie byt prehnana.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3826 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 390. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3825 od St
Odpoveď od St na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
dusiander
Suhlasim s tebou a nechcem tu navodzovat strach s toho ze zavislost je dozivotna lebo ako si napisal kto abstinuje a dodrzuje pravidla zije svoj zivot plnohodnotne ale nesmie zabudat ze potrebuje doliecovanie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3824 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Dusiander,



u me tedy co se tyka diskuzniho fora takto: Pred rokem melo diskuzni forum pro me ne hlavni ale nezastupitelnou roli.
Pokud se zminuji o dolecovacim ucinku jakehokoliv netoveho fora - ten jiz pominul , v teto dobe jiz nemam temer co cerpat, naopak, muzu pokud bude zajem na foru sdilet sve zkusenosti. Je to pravdepodobne kolobeh a "generace diskutujicich" prichazeji a po dovrseni "zivotnosti" odchazeji.
A ze jsem stale v procesu lecby - dolecovani - ale ano a ja si to plne uvedomuji.
Ale forum jiz neni to, bez cehoz bych se neobesel.
St me vubec nezna a popisuje jak ode me dali vsichni ruce pryc, protoze...blablabla.........St vubec netusi, ceho jsem schopen a kolik nezjistnych skutku jsem vykonal, bez toho abych ocekaval jakoukoliv formu oplaceni pomoci.

Toto vlakno jsem zalozil a ma jasny nazev.
Mozna bych St doporucil /nebo komukoliv jinemu/........nenutim - nabizim variantu v zajmu zachovani tematu tohoto vlakna ....aby zalozil vlakno s nazvem napr. "volnejsi pokec na ruzna temata" , kde by bylo mozne probirat vsechno mozne tak aby se zbytecne nezanasela jasne dana temata vecmi, ktere tam nepatri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3823 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Lemog,

neviem o akých doliečovacich účinkoch píšeš ,lebo ja si myslím že si praktický ešte vždy v procese liečby ,ale je možné že som to len zlé pochopil! A čo sa tyka adresnosti a presnosti komu patria ,tak robrobíš chybu ,lebo práve adresnosť je to,čo tuna každý z nás potrebuje a čo ho môže posunúť v pred! Ja osobne si nemyslím ,žeby st.empatia k nám bola až na tak nízkej úrovní aby nepochopil že sa tu píše o ňom a preto je lepšie aj jemu adresovať presne než písať v inotajoch !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3822 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Dusiander,


asi jsme si nerozumeli. Psal jsem neadresne, protoze nechci u St vyvolat zachvat.
Pusobeni na tomto foru uz pro me nema zadny dolecovaci ucinek.
Jinak vidim smysl svych komentaru podobne, jak jsi popsal a i ja jsem tady jiz nekolikrat zminoval, ze svekomentare pisi proto aby si ten, kdo si je precte mohl vybrat pro sebe tu konkterni pasaz, kterou muze aplikovat do sveho zivotniho stylu. Nikomu nic nenutim, jen sdilim sve zkusenosti.
Co se tyka Peterova soukromi, k tomu jsem se jiz vyjadril a dal nebudu komentovat z vyse uvedenych duvodu.
Neni to tedy tak, ze bych se urazel.....ja jsem se totiz naucil ovladat do te miry, ze se nedokazi nastvat. Pokud to vyznelo z meho predchoziho komentare jinak, uvadim to tedy na pravou miru, bohuzel psany projev muze byt pochopen jinak nez je mysleno.

A tva konkretni otazka?
Ano, jiz nejakou dobu premyslim nad tim, ze navstivim psychologa - odbornika v oblasti zavislosti na gamblůerstvi a budu chtit znat jeho nazor na me konkretni postupy pri samolecbe. Bohuzel byl jsem ted dlouhodobe pracovne mimo civilizaci, pred par dny jsem se vratil do Prahy, tak toto bude nasledovat velmi brzy, rad se tady potom podelim o ziskane informace.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3821 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
St,

závislosť sa dá vyliečiť tak isto ako aj zápal pľúc alebo TBC a to za predpokladu že napred dodržíš všetky rady -pokyny odborníkov alebo tvoje vlastné ktoré si si stanovil sám,to len tebe ako zavislemu zostane celoživotná nalepka ,,ABSTINUJUCI '' a v prípade zápalu pľúc len ,,VYLIEČENÝ,'' Ale koľko je pritom recidiv zapalov pľúc TBC už málokto rieši!!! Tu ide potom už len v obidvoch prípadoch o prevenciu a profilaxiu ,ktorá má zabrániť recidivam!!! A tak ako keď ,,VYLIEČENÝ'' nedodržiava rady lekárov ,zanedba prevenciu a nie je schopný profilaxie ,tak opäť ochorie ,tak presne to sa stane aj ,,ABSTINUJUCEMU'' ktorý tento stav dosiahol za pomoci odborníkov ,alebo aj sám ako samoliečiteľ!!! Takže ja si myslím že zo závislosti netreba robiť až takého veľkého ,,NEVYLIEČITEĽNÉHO''strašiaka a to aj s mojím prihliadnutím na to,že ona samotná postihuje viac jej okolie než samotného závislého!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3820 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Lemog,

aky máš problém navštíviť odbornika na nelatkove zavislosti a prediskutovať si s ním tvoj spôsob samoliečby ? Toto je portál vytvorený na pomoc pre závislých na ktorom sa má predovšetkým diskutovať . A keď ty diskutovať a vymieňať si názory nechceš tak to je vec tvoja ,ale zároveň hovorí aj o tebe a tvojej snahe pomáhať iným tvojimi názormi a pohľadom na závislosť ako ,takú! A to ,že niekto má výhrady voči tvojej samoliečbe a je zastancom liečby pod odborným dohľadom je len jeho názor . A nic menej a ani viac . A aj preto sa hneď uzatvárať a urážať z tvojej strany nie je najšťastnejším riešením . Tu sa vyžaduje totiž čo najviac otvorenej diskusie a výmeny názorov a to bez ohľadu na to ,či sú správne alebo nie z pohľadu diskutujúcich ale aj z pohľadu odborného . V konečnom dôsledku je tu vždy rozhodujúca snaha pomôcť a vybrať si pre seba to ,čo má a nás všetkých posunie v pred pri samoliečbe alebo aj v pokročilejšom alebo začinajucom štádiu abstinencie!
Takže ,Lemog aj ty si musíš uvedomiť že mnohé skutočností ohľadom liečby závislosti a tvoje predstavy o nej nie sú to isté a uzatvárať sa pred nimi ti sú viac na skodu než osoh . Tvoje uvedomenie tu musí byť aj v prípade a ohľade na nás diskutujúcich ,ktorí chceme napred vždy pomôcť spôsobom nám vlastným a to že sa vždy nezhodneme je predsa normálne . Aj my si totiž popri aj agresívnej hadke robíme názor na nášho oponenta a snažíme sa mu veľa vecí vytknúť a dokázať opak jeho názorov .Ale keby všetky tieto nezhody mali končiť mlčaním ,tak tento portál si nebude plniť svoj účel a poslanie a jednoducho zanikne ,alebo bude len tunelom v ktorom zaniknú všetky volania o pomoc a aj echa tých čo pomôcť chcú.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3819 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
No ja dnes 25 den bez tipovania

Príspevky som čítal ale nakolko celý týžden tahám nočné/čo je pre mna utrpenie/ a potom bežím s detmi do školy potom pospím a venujem sa poobedše rodine vyjadrím sa aý v piatok navečer, to už budem mat po nočných.
Som natolko unavený že momentálne nie som presvedčený či chápem príspevky úplne správne a tým pádom či by som vedel zaujat správny postoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3818 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 389. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3817 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Dusiander,

pravdepodobne neni.
Duvod meho pusobeni zde jsem uvedl , dale se k rodinnym situacim nebudu vyjadrovat.

Ma-li nekdo pocit a je presvedcen, ze bez leceni se neda abstinovat, neni mozne docilit rovnocenneho dialogu.
Ja tvrdim a na zaklade vlastnich zkusenosti vim, ze to je mozne.
Skoda, ze zde svuj nazor nevyjadri i nekdo z odbornych lekaru.
Nemam zapotrtebi obhajovat zde samolecbu a obhajovat napr. slovo boj.
Kdo chce jeho vyznam pochopi, kdo nechce, bude prudit.
Nemusite uz nikdo na tento muj komentar reagovat...........anebo muzete ale ja jiz to dal ponecham bez reakce.
Nejsem tady proto, abych se dohadoval o slovickach, kdyz jsem jasne uvedl, ze si vse pojmenovavam svymi laickymi vyrazy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3816 od St
Odpoveď od St na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ked citam prispevky tak sa zamyslam nad ludmi ktory sem pridu s velkym problemom ze nevedia ako dalej maju kopec problemov maju depky a mozna uz su na to aj samy lebo vsetci co sa im snazili pomoc dali od nich ruky prec. Precitaju si par clankov par prispevkov dostanu nejaku radu a za 10 az 20 dni su presvedceny o sebe ako veci zvladnu ako su abstinenti na cely zivot. Co vas o tom presvieca ze to zvladnete ked ste to nezvladali aj niekolko rokov. Gamblerstvo je choroba a chorobu treba lieci nie bojovat s nou.Bojovat mozeme v ringu v nejakom zapase, ked niekto ma zapal pluc co je tiez choroba a nebojujeme s nou ale navstivime odbornika lekára dame sa vysetrit a dodrzuje rady co dostaneme. Rozdiel medzi zapalom pluc a gamblingom je ze zapal pluc sa da vyliecit ale gambling nie je to dozivotna choroba ale da sa abstinovat a zit plnohodnotne a zivot si znovu uzivat. Ak sem niekto napise ze kolky den uz abstinuje a pomaha mu to tak ok ale to je malo musi ist dalej hlbsie do podstaty svojej choroby. Pri abstinencii clovek musi ma posun nemoze to byt ze sa bude neustale trapit sa ze je ten ktory musi abstinovat. Treba si priznat chorobu a vyhladat odbornu pomoc. Kolko je takych co sa rozhodli abstinovat od gamblingu a zvladli to sami bez pomoci druhych. Ja osobne nepoznam ani jedneho a to sa stretavam z ludmi ktory to skusali a nevyslo im to. ale ak je niekto taky kludne mi moze napisat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3815 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Lemog,

myslíš si že situácia v rodine Petra je v niečom iná ako v každej inej rodine kde sa denno denne riešia problémy ako následok závislosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3814 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 388. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3813 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Dusiander,

Na zacatku sve reakce na Peterovu rodinnou situaci jsem jasne napsal, ze to nedokazi adekvatne zhodnotit a dal uz byly napsany jen me subjektivcni nazory bez toho, ze bych nekomu neco nutil,
Myslim , ze si rozumime.
St, nemam potrebu se vyjadrovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.415 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top