Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Bez léčení - úspěšně abstinuji

  • PeterBe
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3843 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Dnes 34 den bez hrania. A som tomu úprimne rád.
Do poradne sa objednávame, je to vlastne ak som to pochopil posedenie u psychologa. Termín v Novembri prisposobim presný dátum svojmu volnu.
V decembri mám volno tam chcem íst na stretnutie AG v TN.
No a ten smútok je to doma striedavo oblačno. Nečakal som že mi manželka bude skákat okolo krku, ale čakal som viac radosti.
Niekedy mám pocit že pre náš vztah by bolo lepšie keby hrám dalej.
Ale to nechcem som rád že sa zatial držím a cítim sa tak dobre.
Jednoducho neviem, zmiešané pocity zo všetkého jedine čo cítim je že som sa rozhodol správne skončit s hazardom to je asi moja jediná istota

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3842 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Peter Be

prečo toľko skeptizmu ,smútku a zatrplnutosti? Za lekármi si už bol ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3841 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 398. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3840 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 397. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3839 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
PeterBe,


zase muzu jen za sebe, nevim jak to maji ostatni.........32 dnu - pekne.............treti az ctvrty mesic je rizikovy a muze ukolebat a navodit dojem, ze je vse v pohode....pozor na to, drz se

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3838 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Tak ja dnes 32 den bez hazardu a po tejto stranke sa citim dobre. Je to ale asi jedina vec co ma tesi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3837 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 396. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3836 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 395. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3835 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 394. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3833 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 393. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3832 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Peter Be

všetko máte v rukách len a len ty s manželkou a len od vás dvoch a vašich postojov k vaším problémom závisí vaša ďalšia budúcnosť ! Ty vieš ,čo chceš a manželka sa to musi ešte naučiť a ona musí pochopiť ,že peniaze nie sú všetko a nie len ony vytvárajú dokonalú spokojnosť v rodine. Ja by som v tejto fáze stavu vášho vzťahu nechal momentálne voľnejší priebeh ,venoval sa rodine,práci a pozorne sledoval správanie sa manželky a počúval reč vlastného vnútra a tela. Ono je totiž v niektorých prípadoch menej viac a ,,stále tlačiť na pílu'' sa môže vymstiť únavou,, materiálu'' a návratom na začiatok celého procesu. Keď rozmýšľaš nad návštevou psychológa ,alebo iných odborníkov na vzťahy,tak to jednoducho správ a to ,čo najskôr a v doprovede manželky ,lebo aj ona iste musí počuť slovo a radu odborníkov a tak si ,,upraviť'' názor a postoje k tebe ako závislému ale aj k sebe ako manželke ,ktorá veľa veci racionalizuje a zĺahčuje. A v nekonečnom rade je už prakticky na tej ,,lodi'',čo aj ty! Takže neváhaj ale konaj tak,ako ti vnútro káže ! Čím skôr uskutočníš tento rozhodujúci krok k posunu tvojho problému ,tým skôr ho začneš kvalitnejšie riešiť a tak meniť jedno z tvojich semienok duše v plody spokojnosti a šťastia celej tvojej rodiny!

,,V ŽIVOTE NIE JE ANI TAK DÔLEŽITÉ TO,ČO VIEŠ ALE VŽDY TO,ČO DOKÁŽEŠ USKUTOČNIŤ!!!''

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3831 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 392. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3830 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 391. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3829 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Dusiander - v príspevku pár dní dozadu si sa ma pýtal čo cítim po jeho prečítaní
- strach že možem príst o rodinu
- neistotu čo bude
- lútost nad tým čo som pokazil
- a hnev že si napísal niečo v tom zmysle že to neustojíme a že lutuje mna ako svoju volbu
Ja verím že to zvládneme, moc mi na tom záleží.
Inak o psychickom rozpoložení a pod. si mal asi pravdu, a možno aj o tom že niekedy mám pocit ako keby som bol odmietaný
taký aký som ale v týchto veciach sa snažím urobit v sebe poriadok aby som vedel oddelit čo sa mi zdá a čo je realita

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3828 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahojte, tak dnes 26 den bez stávkovania
a som s tým spokojný, posledné dni sú velmi dobré

A k tým odpovediam a reakciam na príspevky-
1 - som rád že som čistý a že to zvládam, St spýtaj sa mojich detí či nastal nejaký posun, príp. v práci, manželky a mna, a podla mna v myslení nastal posun, a to minimálne ten že že teraz chápem abstinenciu ako niečo dobré a hazard ako niečo zlé řo mi škodí, predtým som si to neuvedomoval
2 - práca tá mi hodne pomáha. Ako som písal predtým som podnikal, ale prešiel som do zamedtnania a le čast pod. aktivít som preniesol na manželku a tej výrazne pomáham, a zaúčam do podnikania.
Teraz však zvažujem že by som začal podnikat v 2 oboroch ktoré som už mal skor v pláne, jedna z nich je vzdelávacia pre deti a učí ich zodpovedne sa správat v dospelosti ohladne financii, tá by mala byt zameraná hlavne na sociálne slabšie vrstvy..
Inak koncom tohto roka alebo začiatkom budúceho ma čaká menší chir.zákrok s dobou PN cca 3 týčdne, to bude pre mna skúška aj v tom či dokážem svojej chorobe vzdorovat aj bez práce.
Pripravujem sa tým že sa učím oddychovat pri hudbe, príp. vytváraním predstáv ktoré odvedú moju pozornost od tipovania
3 - nezrovnalosti v tom že spomínam rozvod a lúbime sa s manželkou.
Ja viem že to príde čudné ale niekedy ked vidím ako sa k nám správala kvoli netu mám chut na rozvod, nie ale preto že by som ju nemiloval, že by mi na nej nezáležalo ale aby sa uvedomila.
Moja žena a deti sú pre mna všetko.
Za manželku hovorit nemožem ale tiež mi tvrdí že jej na nás velmi záleží, potom ako porušila pravidlá snaží sa ich dodržiavat, ale aj tak mi hovorí že prehánam a že veci nie su tak ako sa mi zdá, a poviem pravdu že nie som si istý sám sebou, či moj pokus o ukončenie závislosti vyvolal vo mne zmeny pohladu na vec a vyvolal neprimeranú kritiku, neviem,a čo ma úplne dostalo ked mi povedala če sa snou pokúšam manipulovat aby robila všetko podla mna, atd.
A na druhý den tu písal St o mojej manipulácii, tak uvažujem či nemá pravdu aj moja žena a ST.
Ja fakt neviem ked somm vyčítal manželke že je v noci na nete tak mi povedala že je spln a ona memoáe vtedy spávat/ čo je naozaj pravda že to na nu tak vplýva/ a druhykrát mi povedala že ked som na nočnej že sa je j zle spí.
Podla mna sú to výhovorky, aj ja som mal vždy výhovorku, ale som na pochybách. Možno hladám problém kde nie je? Neviem, ale čo viem že mi na mojej rodine záleží a záleží mi na tom aby som sa dokázal navždy zriect hazardu.
4. Ja sa nebránim odbornej pomoci písal som že som sa informoval na klub AG v TN chystám sa tam ale neviem presne kedy musím si to naplánovat aby mi to nekolidovalo s prácou
5. ak sa niekedy objavia nezrovnalosti nie su myslím tým že by som chcel sám seba o niečom presviedčat ale možno nedokážem plne vyjadrit to čo cítim písaním, a aj preto rozmýšlam napr. o návšteve psychologa, príp. manželskej poradne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.420 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top