Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Bez léčení - úspěšně abstinuji

  • dusiander2
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3873 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Marcus,

tvoje správanie a rétorika je ešte vždy pod vplyvom tvojej choroby . Neosvojil si si skoro žiadne návyky ako liečiaci sa gambler a tvoje vyjadrenia sú skoro všetky protichodné a ,,zaváňajú'' iracionalizaciou! Je pravdou ,že si pred tvojou chorobou ušiel do Ameriky,ale akosi si neuvedomil že s ňou!!! Nuž a oná ťa sprevádza aj tam. Marcus,skús mi povedať v čom spočívala ta drsnosť v PL v BB,čo tam bolo také neznesiteľné z tvojho pohľadu a bolo aj tvojou príčinou nechcenia sa tam vrátiť ako zrecidovany gambler. Alebo,prečo si vlastne porušil vlastné slová o liečbe po recidive? Niekedy si tu písal ,že CHCEŠ byť už len zdravým a to aj s pomocou odborníkov a dnes ich apriory odmietaš,prečo? Písal si tu ako si už všetko POCHOPIL a niet tej sily k návratu naspäť ,ale aká je pravda a skutočnosť??? Je pravdou ,že recidiva v mnohých prípadoch ako neúspech je cestou k úspechu ,ale pri tom netreba zabúdať ,že len ešte väčšou VÔĽOU,SEBADISCIPLÝNOU, POCHOPENÍM,CHCENIM a posilnením sebadôvery je cesta vpred a nie s jediným slovkom MUSÍM !!! Takže ,skús si osvojiť pojem a činnosť CHCEM a vymeň ho za pojem MUSÍM !!! Lebo ver mi že ak budeš všetko NE-MUSIEŤ ,tak nikdy nebudeš CHCIEŤ!!!

P.S.?Ako sa ti darí v tej Amerike,pracuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3872 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Maroš 6,

tvoj momentálny stav je viac než len jasný! A tvoje správanie v ňom tak isto! Tvoja neistota,nerozhodnosť a tiež STRACH z následkov už napacháneho hovoria jasnou rečou. Aj ty si totiž momentálne v stave keď NECHCEŠ ,ale MUSÍŠ ,lebo tvoje najbližšie okolie CHCE a ty nie si zvyknutý počúvať iných !!! A aj preto si pod silným tlakom a len veľmi ťažko sa rozhoduješ a aj vzdávaš toho ,kto a čo ti zo života spravil ,,peklo!'' Aj ty sa zrazu nahliš a myslíš si,že liečba všetko vyrieši a spraví hrubú čiaru za tvojou minulosťou .No aj teba musím sklamať a povedať ti ,že sa strašne mýliš a pokiaľ nezmeníš čo i len pohľad na tvoj problém -chorobu ,tak sa v pred len tak ľahko nepohneš ! Skús mi povedať ,v čom bola ,,slabá'' pani psychologička a s kým alebo čím si porovnaval jej ,,slabosť?'' A čo keď sa ti bude aj na tvojom prípadnom liečení zdať niekto z odborníkov ,,slabým'',alebo aj niekto zo spolu liečiacich? Čo spravíš? Odídeš z liečenia ??? Aj ty si musíš konečne uvedomiť,že ty už nie si dávno tým ,ktorý podmienky kladie ,ale tým ktorý ich musí plniť!!! A tu je momentálne tvoj najväčší problém !!! To znamená bariera ,ktorú musíš CHCIEŤ prekonáť a prelomiť. Tebe zrazu chýba DÔVERA a ťažko sa zmieruješ s prístupom blízkeho okolia k tebe . To znamená k osobe ,ktorá roky bola vedená silou závislosti,klamala,podvadzala,okradala a hlavne zraňovala všetko okolo seba. Nuž aj pri tomto konštatovaní si musíš uvedomiť ,že nie okolie ale ty si niečo spôsobil a aj preto na odstraňovaní následkov sa musíš chopiť iniciatívy ty a nie oni ! Oni budú už len sledovať tvoje kroky na ,,ceste nápravy'' a keď z nej zijdeš tak ti len nastavia zrkadlo !!! Samozrejme ak ako už SPOLUZAVISLI budú mať ešte dosť síl a budú ti CHCIEŤ pomáhať!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3871 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Matkostav,

už som ti raz napísal že tvoje nahlenie neveští pre teba nič dobré . Nuž a tvoja dávka STRACHU pred tým,čo ťa čaká a neminie pri liečbe závislosti tak isto! Ja som tu už neraz písal o priebehu liečby v PL a systéme na akom je založená. Nevieme ,či si sa k tomu dopracoval ,ale asi nie keď sa opäť pýtaš. Nuž vedz ,že liečba závislosti ,nie je žiadnym strašiakom a ani nebolí. Celá jej filozofia je založená na PRAVDE , DISCIPLÍNE ,VÔLI ,ZODPOVEDNOSTI ,SEBADISCIPLYNE s jediným cieľom ,ktorý spočíva v zmene myslenia -osobnosti a k návratu k autetičnosti závislého -osobností pred vznikom choroby!!! Liečiaci sa musí prispôsobiť dennemu režimu ,robiť veľa veci aj napriek jeho nevôli a jeho pohľadu na danú vec. Naučiť sa novej komunikácii v ramci komunity a skupiny . Pozorne počúvať okolie a pozerať sa do zrkadla nimi nastaveneho . Chodiť ná prednášky ,písať k ním elabotaty ,písať denník ale raz týždenne aj úvahu na danú tému ,raz za čas napísať úvahu do knihy Úvah v komunite ,chodiť na ranné rozcvičky a pracovné terapie ,alebo aj umývať riad a robiť poriadok vo verejných priestoroch ,Po sobotach a nedeliach sedieť na samo riadiacich skupinách ,ale aj raz za celú liečbu viesť celú skupinu v ktorej si a mať patronát nad novo prijatým členom komunity ktorý bude potom prijatým do skupiny ,ale aj nemusí byť a tým pádom jeho pokus o liečbu skončí!!! Príprav sa na ,,gril'' pred celou komunitou kde si ťa vyspovedaju a budú chcieť vedieť ako iracionalizuješ a CHCEŠ !!! Je to jednoducho súhrn mnoho činnosti ,ktoré ti nedávajú veľa času na zamšľanie sa nad sebou samím
,ale vplývajú na tvoju zmenu myslenia a menia tvoje MUSÍM na CHCEM!!! Nuž a v tejto spleti povinnosti ,premahania sa ,formovania sa a nadobudania sebaistoty a pevnej vôle budeš musieť CHCIEŤ pôsobiť celé dva mesiace !!! Dva mesiace,počas ktorých budeš musieť CHCIEŤ POCHOPIŤ ,že všetko v rukách máš ty a nikto iný a že na novej cesty životom sa budeš pohybovať len ako ABSTINUJUCI gambler a tiper ,ale možná aj fajčiar a alkoholik v určitej jeho fáze !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3870 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Lemog,

......tak ,ako nie je správne riešenie jedine liečba!!!To sa ti ako podarilo prísť k takémuto konštatovaniu? Veď aj tvoja samoliečba je liečbou!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • matkoslav
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3869 od matkoslav
Odpoveď od matkoslav na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
V závere novembra nastupujem do BB na liečbu. Volal som s primárom Nábělkom aj so sestričkou. Obaja hlasy ako anjeli.
Reakcie na fórach sú však skôr také, že je to tam všetko riadne náročné. Skoro mám pocit, akoby to tam malo fungovať ako v amerických filmoch z väzenského prostredia, kde sa bachari "odbavujú" na väzňoch. Vie niekto otvorene napísať svoj pohľad? Keď som sa niekoho pýtal, kto tam bol, tak každý iba zahmlieval. Nech viem, na čo sa mám pripraviť. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3868 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 409. den bez gamblu


Marcus, recidiva - stalo se, uz to nelze vratit zpet. Vsichni gambleri nescetnekrat recidivovali. Je dulezite si uvedomit a sam pro sebe rozebrat do nejmensiho detailu proc se to stalo a udelat vse pro to, aby se to nemohlo opakovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Marcus
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3867 od Marcus
Odpoveď od Marcus na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahojte všetci,
po dlhšom čase sa sem opäť vraciam napísať ako to so mnou je. Už je to viac ako polrok čo abstinujem a recidivu som počas tohto obdobia mal raz. Musim povedať, že mi ta recidiva trošku pomohla lebo v tej chvili som prehral a viac už nechcel hrať. Dlho som to tajil ale doma mi nato prišli ked som im dal heslo na moje konto. Nepriznal som sa ale vedel, že mi nato prídu. Bolo to 80 eur z mojej smiešnej marodky a verim tomu, že to boli posledne peniaze ktore som do gamblerstva vrazil lebo ma to už k hre neťahá.

Nerad sa vraciam k tomu čo som za tie 3 roky gamblerstva fakt prežil ale poviem to tym čo maju s tym problem, do akeho štadia ma to zaviedlo. Nielen,že som prehral veľa peňazí ale ešte k tomu som skončil na psychiatrii. Okrem diagnozy gamblera mi zistili akutnu psychicku poruchu kde som podstupil liečbu elektrošokmi. Hned ked ma prepustili z jednej psychiatrie išiel som do druhej na patologické hračstvo do BB po druhykrat. Druhykrat som tam nevydržal kvoli inej diagnoze a po 5 dnoch som liečebnu opustil.

Povedal som si, že ak zrecidivujem idem na psychiatriu znova. Videl som to na vlastné oči ako to tam funguje a v BB je to dosť drsné,každý kto tam bol vie o čom hovorím. Pravdou je, že ja sa tam už nechcem nikdy vratiť a nechcem skončiť na žiadnej psychiatrii. Preto nerad hovorim o mojej recidive a ani o tom čo mi hranie spôsobilo.
Ak je človek patologický hrač ako ja, je veľmi ťažke s tym prestať. Počas troch rokov hrania som sa pokúšal veľa krát prestať, doma za mna zaplatili dlhy, dali by mi aj modre z neba len aby som viac nehral. Sľuboval som x krát že viac nebudem hrať a čo som robil?? Okrádal a klamal aj vlastnú mamu o veľké peniaze len aby som išiel hrať.

Teraz k tej samoliečbe o ktorej Lemog rozprava.
V podstate som samoliečiteľ tiež kedže som nedokončil liečbu na psychiatrii. Lenže ja to tak nechcem brať že som samoliečiteľ. Vždy je podstatné či hrám alebo nehrám. Každý z nás to dobre vie. Ja za seba hovorím že nehrajem a ani o tom nechcem počuť... aj ked je to od mojej poslednej recidivy 3-4 mesiace, neťaha ma to už vôbec. Som rád že nehrajem a to ma naplňa, konečne po troch rokoch si možem povedať JA NEMUSIM VIAC HRAT. Lenže hráč musí nato prísť k takemu zaveru čo z ďaleka nie je jednoduché.

Pozdravujem všetkých z Ameriky. Nehrajte!!! Okráda vas to o čas, peniaze a hlavne zdravie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Maros6
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3866 od Maros6
Odpoveď od Maros6 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Chvalabohu za to ze pri mne ostala aj po vsetkom moja priatelka ktora ma poznala este pred tym ako som zacal hrat a veri ze dokazem byt zasa taky ako pred tym a ona je aj ten spustac ze som si povadel ak uz nic tak ona za to stoji ... aj ked po mnohych sluboch a pokusoch prestat je aj jej dovera velmi ale velmi mizerna ale nemozem jej to zazlievat.

Teraz ma uz aj ona tlaci na liecenie .... 2.11. som objednany ku psychologovi a ma tam so mnou ist aj ona a este jeden blizky rodinny prislusnik tak som zvedavy co to bude co mi odporuci on taktiez som navstivil psychologicku ale asi som nemal stastie na niekhoho kto ma skusenosti s takymi to pripadmi lebo mi prisla velmi slaba v tejto oblasti tak som tam viac nesiel a objednal sa k psychiatrovi priamo z ustavu kde sa tato zavyslost lieci.

Prve kroky boli ze som priznal okoliu vsetky dlhy lebo to utajovanie a zakyvnie ma hnalo k dalsim stavkam. Priatelka ma vsetky karty od mojich uctov hesla k internetbankingu aby ma mohla kontrolovat ale povedzme si pravdu ak gambler chce hrat cestu si najde vzdy.

Tlak okolia na tu liecbu a to ze nechcu ma pocuvat, moje argumenty kazdy povazuje len za nepodstatne keci zavyslaka maju na mna kontraproduktivny vplyv. A hlavne otec ktory to sice viem ze nemysli zle ale svojimi recami pomozeme ti vo vsetkom ale podmienka je ze pojdes tam a bez reci bud alebo .... ma privadza akurat tak k myslienke vsadit z trucu.

Pisem asi dost nesurodo ale v hlave mi teraz prudi strasne vela myslienok skusim tu pisat moj vyvoj priebezne a snad sa z toho vykrystalizuje realny obraz mojho stavu.

Dakujem za kazdu radu a podporu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3865 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj Maros6,

Ja bych si nejprve odpovedel pravdive a bez moznosti nechani nejakych zadnich dvirek pro gambleni, jak moc jsi tedy "odhodlany" uz nikdy nehrat a co jsi schopen a ochoten udelat pro to, aby se toto odhodlani pretavilo v realitu a ty ziskal zpet svobodu a zacal noivy zivot?

Pro zacatek bych ti doporucil precist si prispevky v tomto /i jinych/ vlaknech, do nekterych jsem vkladal i odkazy na me prispevky a diskuze s ostatnimi z jinych vlaken.

Mas za sebou par dnu abstinence, soustred se na sebe a peclive cti, nekteri ti tady budou radit okamzite nastoupit na leceni / nemysli to spatne/.....ja ti mohu "pouze" dle svych vlastnich zkusenosti dat rady a doporuceni, na jejichz zaklade si zvolis a pro sebe naordinujes samolecbu. Pokud nekdo tvrdi, ze to neni mozne, plete se. Obnasiu to ovsem velmi pevnou vuli / aspon v zacatku/, stanoveni velmi prisnych pravidel a jejich bezpodminecne dodrzovani. Pokud jen naznakem zanedbas pripravu i realizaci, uspech se nedostavi a casem skoncis stejne v lecebne. Jsem tady proto abych dal nadeji, ze samolecba je mozna, netrvam ovsem na tom, ze je to to jedine spůravne reseni...........tak jako neni jedine spravne reseni lecebna / ta ale muze nasmerovat a pripravit na abstinenci za pomoci vseobecnych lekarskych postupu/.......ano - gamblerstvi je nemoc......


Maros6 - cti pozorne, reaguj v klidu bez emoci, mas to ve svych rukou


Hodne stesti

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Maros6
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3864 od Maros6
Odpoveď od Maros6 na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj Lemog a vsetci,

ja som sa po sice relativne kratkom hrani ale zato velmi intenzivnom cca 2,5 roka odhodlal prestat skusal som to viackrat ale teraz som odhodlany prestat alebo aspon to tak citim. Som este len 11 dni bez gamblu ... zatial to ide v pohode ale chcem sa opytat kedy si mal najhorsie obdobie cca po akom case abstinencie?

Druha vec je to ze ma blizky teda aspon tych par ludi co mi ostalo tlacia na liecenie, ja s tym problem nemam no nechcem nechat dobru pracu koli trojmesacnej absencii a koli dlhom z hrania som rad ze mi takato dobra praca padla z neba :)

Co myslis/te mam to skusit este raz sam ak som odhodlany alebo zahodit pracu a ist na liecenie, mas s tym skusenost?

Dik za vsetky reakcie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3863 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 408. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 5 mesiacmi #3862 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 407. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3861 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 406. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3860 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 405. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar Autor témy
Viac
pred 7 rokmi 6 mesiacmi #3859 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Bez léčení - úspěšně abstinuji
Ahoj všem: dnes 404. den bez gamblu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.109 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top