Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Kluby

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2611 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
a je to otvorene stretnutie aj pre tych co sa neliecili v B.Bystrici

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • woland
  • woland-ov Avatar
Viac
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2608 od woland
Odpoveď od woland na tému Kluby
V Banskej Bystrici funguje na oddelení liečenia nelátkových závislostí každý piatok 13:30
je to jediný špecializovaný klub, ktorý funguje tak, že sú na ňom pacienti, ktorí sa práve liečia a zároveň sú tam abstinujúci (väčšinou gambleri, ale občas aj iné nelátkové závislosti)
adresa:
Cesta k nemocnici 1
975 56, Banská Bystrica
Slovakia
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Telefón: 048 / 433 5821

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2607 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
Chcem sa opytat vsetkych ktory to budu citat: ak viete kde funguju aktivne kluby G v ktorých mestach napište mi. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2314 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
manželka
Práve naopak ak je teraz závislý tak jedine co mu pomôže aby mohol kvalitne žiť je práve abstinencia.
Nechcem ti tu rozpisovať o spolu závislosti o tom by si sa najviac dozvedela na kluboch ktoré mávajú abstinujúci .
Niektoré veci v živote sa vám zmenia ak bude manžel abstinovat k lepšiemu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2297 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
?????

Ale jasne že nie a ja jemu a aj tebe prajem aby sa to stálo skutočnosťou a on už len abstinoval a žili ste šťastným životom aj s deťmi a to aj napriek tomu že on bude už len abstinujucim gamblerom-tiperom !!! Ja som ti pisal o správaní sa zavisleho a jeho dopade na neho a jeho blizkych . V tomto si to akosi nepochopila. Ty aj keby si neviem ako chcela tak manžela už z tvojho života nevymazeš a to aj v prípade že by si za nim definitívne ,,zatvorila dvere'',to sa jednoducho nedá!!! V takomto prípade možeš kvôli svojemu dobrú a zdraviu odpustiť no zabudnúť nedokážeš !!! Ale je tu aj možnosť tá ,že sa totalne zmieriš s osudom a budeš žiť aj naďalej so závislým -chorým manželom ako spoluzavisla a budeš s ním spoločne zdieľať jeho chorobu a jej symptomy a následky !!! Ale to je už na tebe a tvojom rozhodnutí . Ty si mu dala ďalšiu šancu,po koľkí krát už, a to v dobrej viere ,že sa jej chytí a už ťa v tomto smere,recidiva, nikdy nesklame!!! Ale ty už dobré vieš ,že všetko má v rukách on a predovšetkým on musí chcieť a ty mu možeš byť len napomocna v jeho opätovných krokoch na ceste k trvaléj abstinebcii a zmene života jeho ale i tvojho a vašich detí . A na tejto ceste zmeny za zdravším a kvalitnejším životom vám držím palce a prajem už len šťastné chvíle vkruhu celej vašej rodiny ! Prajem dobrú noc ,ďusiander

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • manzelka
Viac
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2296 od manzelka
Odpoveď od manzelka na tému Kluby
Takže mi chcete povedať že keď už manžel závislí je tak už nikdy nemôže abstinovat? Že teraz ho mam vymazať zo svojho života? Alebo ako? Lebo naozaj nerozumiem tým posledným vetam..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2295 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Manželka,

závislosť je choroba a aj preto má jej diagnóza svojej číslo ,lieči sa a je uznaná aj WHO!!! Táto choroba má svoje sprievodné znaky -symptómy a jej súčasťou sú aj blízky ,chorého a dokonca sa o nich otvorene hovorí ako o SPOLUZAVISLYCH ,ktorí žiaľbohu a na škodu veci trpia viac než samotní chorí!!! Správanie tvojho manžela je jednoducho riadené ,neriadenou a neviditelnou silou zavislosti a jej symptomamy . Pokiaľ berie pôžičky ,tak to prinajmenšom znamená že má veriteľov a ich tlak naň sa zväčšuje a on ti jednoducho klame a bojí sa ti priznať ,lebo si vždy myslí že raz výhra veľké peniaze a splatí dlhy a ešte aj tebe dá!!! To je tipicky krok zadlzeneho závislého a chorého človeka. A takýchto tzv. krokov má každý jeden závislý xyz a tieto kroky sú týmito symptomami ktoré ho sprevádzajú počas celej jeho cesty závislosti. Iste ti netreba pripomínať všetky od A do Z ! Ty si musíš uvedomiť tiež ,že tvoja spoluzavislosť ovplyvňuje aj tvoje myslenie a konanie a tvoje myšlienky sú ňou ovplyvňované . A aj preto som ti napísal ,že aj k tejto chorobe treba mať aj z tvojej strany pokoru ,lebo tu výčitky svedomia a otázky ,prečo práve ja ,my neobstoja . Tato choroba si jednoducho našla mňa , tvojho manžela a mnohých iných aj tu na píšucich a to bez príčinenia našich manželiek ,detj a blízkych tak,ako iných ešte pri chorobách o mnohom zákernejších!!! Lenže my sme v počiatkoch tejto choroby tiež nevedeli a nepoznali jej symptómy a následky ,zakryvali sme ju a doslova jej pomahali rozvinúť sa v nás v jej plnej sile. To až naše okolie ,manželky a deti nám začali otvárať očí a zacali ,,bombardovať'' na poplach . A čo sme tobili my už chorí a závislí? Nuž začali sme brániť chorobu-závislosť a nie seba a rodinu a doslova sme plakali ,ako keď malému dieťaťu berú cumlik z úst keď usina! Manželka,ty si prišla na tento portál s prosbou o pomoc tak,ako mnoho manželiek pred tebou a ja sa ti snažím pomôcť a uviesť ťa do reality závislosti len ako abstinujuci gambler a nie odborník. To ako si zoberieš moje rady,pomoc a moje názory na tento problém je len a len na tebe . Ver mi že ja tak robím v dobrej viere ,lebo veľmi dobré viem čo prežívaš a cítiš v tejto pre teba a tvoju rodinu neľahkej dobe. Takže vôbec som neapeloval na teba ,ale som ťa chcel viac uviesť do problematiky zavislosti z pohľadu bývalého závislého ,ktorý túto chorobu zažil aj so svojou rodinou na vlastnej koži. A to aj preto ,lebo ty si ešte vždy nezatvorila dvere pred tvojím manželom a prinajmenšom dúfaš ak už neveríš ,že po liečbe manžela sa všetko na dobro obráti a ty budeš vyzbrojená informaciami ,ktoré ti môžu byť v nasledujúcom živote napomocne!!! Dobrú noc,ďusiander

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • manzelka
Viac
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2294 od manzelka
Odpoveď od manzelka na tému Kluby
Dusiander.. Ja si vás ako človeka prispievajuceho na tomto fóre veľmi vážim.. Pomáhate tu ľudom a sam abatinujete v com vam držím Palce ale úprimne nerozumiem vašej odpovedi na moju osobu.. Ja si nemyslím že je každý zdravý človek musí chápať závislosť a to kam až dokáže pod jej vplyvom človek zájsť.. To skutočne nepochopím nikdy keďže som závislá nikdy nebola.. Naozaj nepochopím to ze manžel berie Pôžičky pritom sa topime v dlhoch s dvomi deťmi.. To ani nie je moja povinnosť pochopiť.. Tak isto som nikde netvrdila ze abstinencia prichádza sama.. To ake ja mam myšlienky či si hovorím prečo práve ja alebo moj manžel si myslím že sú na mieste.. Hovoríte ze závislosť je choroba.. Keby je vaša manželka smrteľne chorá vy by ste sa nepýtal prečo práve ona? A ako posledne.. To ci moj manžel niečo pochopí alebo nepochopí je čisto na ňom.. Keď ano budem samozrejme rada lebo sme spojení nielen deťmi ale pokiaľ to nepochopí tak môj svet sa nezruti.. Jedine tak jeho.. A to ci on pochopí ja ovplyvniť nedokážem.. To len taka rozsiahlejšia odpoveď na vaš názor.. Pretože naozaj som nepochopila prečo ste vo vašej rozsiahlej odpovedi apeloval na mňa..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2293 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
?????

manželka ,ja si myslím že pre zdravého človeka by nemalo byť problémom pochopiť človeka chorého! V prípade závislosti je viac menej problémom to,že táto choroba-závislosť postihuje viac celú rodinu ako v prípade chorôb iných -,,ľahších'' a to aj preto lebo zasahuje do ekonomiky rodiny viac než choroby iné! Ja už roky ľuďom ,,poznačených'' akoukoľvek negatívnou závislosťou hovorím ,že ak by závislosť bolela pri najmenšom tak intenzivne ako bolesť zuba ,tak v živote netipuju,nesedia v Cassine a za automatami s poharom piva a pol decakom v ruke . Pri tejto diagnóze treba byť predovšetkým v pokore ku nej a nemať výčitky a hlavne otázky ,že prečo práve ja ,my ,oni !!! Ja viem veľmi dobré ,že myšlienkam sa dá len ťažko ubrániť ,a byť v každom okamihu empatickym s chorým je tiež ťažké a to ešte vtedy keď nie je čo do hrnca a exekútor stojí za dverami. Manželka,abstinencia je stav a ten neprichádza sám ,ale musí si ho každý jeden závislý tvrdo ,,vybojovať'' a potom zaslúžiť. A pokiaľ aj toto tvoj manžel nepochopí ,tak sa z morálneho bahna len veľmi ťažko ,,vyplazi!'' Uvedomenie u každého závislého je individuálne a je len na ňom ako si ho hlboko vpusti do duše a ako sa na jeho základe chce zmeniť . A to nie len kvôli sebe samému ,ale aj kvôli predovšetkým rodine a okoliu . Nebudem sa tu opakovať ,ale pokiaľ spoluzavisli a hlavne ty vždy ,,povolia'' ,tak ver tomu že samotný závislý to vo väčšine prípadoch zneuzije!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 3 mesiacmi #2292 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
manzelka
Ako pišeš tažko je pochopiť zdravému človeku co je to závislosť prečo práve postihla niekoho z mojej rodiny čo bude dalej ako budeme dalej fungovat . To sú časte otázky. Ale ako pišeš kto chce abstinovať ten dodržuje pravidla a robi vsetko preto aby abstinoval . Kto nechce hra len divadlo a pokračuje vo svojej závislosti kým nedosiahne dno a potom snáď urobí zmenu ak nie tak sa zahrava životom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2291 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
Ano ako si napisala abstinencia nie je divadlo ale je to novy zivot. Ak si niekto nevazi sancu ktoru dostal od zivota od rodiny mozno mu pomoze presneto to co si urobila. Odstrihnut vyhodit ho aby nestiahol celu rodinu.
Kluby su miesto kde abstinujuci ako aj rodinny prislusnici maju priestor riesit problemy ktore maju spojene s abstinenciou ale aj ine veci ktore chcu. Kto chce ábstinovat potrebuje si osvojit pravidla ktore ho budu drzat. Pokora ku chorobe ktoru ma. Trpezlivost a Skromnost.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • manzelka
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2290 od manzelka
Odpoveď od manzelka na tému Kluby
Určite majú význam.. Ale len pre ľudí ktorí naozaj chcú.. Ako som písala vyššie.. Môjmu manželovi nepomohli.. Pretože! Hral ďalej.. Robil to len ako divadlo aby rodina bola spokojná.. Pre abstinenta ktorý chce v abstinencii pokračovať sú určite prínosné a priamo potrebne aby si neustále pripomínal kto je a akú diagnózu má za menom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2289 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
??????,

manželka,tak majú cluby svoj význam a opodstatnenie pri doliečovani sa závislých ,alebo nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2288 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
St,

a tvoj názor na cluby a ich činnosť je aký,podelíš sa?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • manzelka
Viac
pred 8 rokmi 4 mesiacmi #2286 od manzelka
Odpoveď od manzelka na tému Kluby
Ahoj.. Moj manžel je gembler a raz som s nim bola na klube abstibujucich gemblerov... Pocit som mala z toho zvláštny.. Predsa len počúvať príbehy ľudí ktorí robia to isté ako náš blízky človek je zvláštne.. Človek ktorý nieje závislí to Nikdy nedokáže pochopiť.. Jedine sa s tým zmieriť.. Mne osobne pomohli kluby al-anon (keďže skupiny gam-anon som nenašla hladala som pomoc inde).. Môjmu manželovi klub nepomohol.. Hral ďalej.. Kto nechce a chodí tam pre divadlo aby rodina bola ticho je na nič.. Manžel si až po pár týždňoch po vyhodenie z domu uvedomil a priznal že má problém a vybavil si liečenie... Takže vyskúšaj keď chceš možno ti to pomôže.. Keď nechceš nepomôže ti ani pán Boh postavený na hlave..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.140 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top