Výpovede rodín

rodinaMôj problém sa ťahá už od marca tohto roka. Vtedy mi môj manžel oznámil, že investoval veľké množstvo peňazí do nejakých akcii spolu s kamarátmi a biznis krachol. Samozrejme ako ináč, tie peniaze fyzicky nemala musel si na to požičať, ... viac->

Kluby

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 5 rokmi 11 mesiacmi #4100 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
Pekne prežitie Veľkonočných sviatkov plne pokoja a porozumenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 6 rokmi 2 mesiacmi #4094 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
Kluby je forma doliečovania. Martinský klub je pravidelný každé dva týždne. Pravidelne sa na ňom stretne okolo 18 ľudí. Nejde o žiadne byt IN. Najprv treba pochopiť načo sú kluby ale ak si na žiadnom nebol tak to asi nepochopíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 6 rokmi 2 mesiacmi #4093 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
ST,

skús nám ty napísať ,čo dávajú CLUBY tebe ako ich organizátorovi ,ktorý chce pomáhať ,radiť a byť predovšetkým IN!!! Koľko ľudí ti vôbec príde na tebou nepravidelne organizovaný CLUB !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 6 rokmi 2 mesiacmi #4092 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
Čo ti dávajú kluby. Aké skúsenosti máš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 6 rokmi 3 mesiacmi #4088 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Lemog,

pri cravingu ale aj uzuse treba mať na pamäti jednú a to základnú ale aj podstatnú vec ! A tou je to,čo sa za nimi skrýva!? Nuž a tou ,,vecou" je jednoznačne neviditeľná sila nášho vnútra ,ktorá bola zvyknutá na určité látky,ktoré si samo produkovalo pri závislosti,bolo súčasčou jeho činnosti ! Nuž a pri abstinovaní sa prestavajú tvoriť a práve ich deficit sa prejavuje aj cravingom a pociťovanou silou zrecidovať!!!! Vnútro sa jednoducho potichučky snaží o ich tvorbu a to recidívou ,ktorej by mal predchádzať aj craving!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Lemog
  • Lemog-ov Avatar
Viac
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4084 od Lemog
Odpoveď od Lemog na tému Kluby
Ahoj,

dusiander to popsal presne. Muze se to nazyvat napr. obrannym systemem, kdy pri bezpodminecnem dodrzeni stanovenych pravidel a opatreni craving odezni a casem uzu neprichazi (tady to ma zrejme individualni intervaly i intenzitu a zálezi na sile osobnosti, jak se s touto situaci vyporada). Zvladnuti cravingu se v mem pripade skladalo z z mene ci vice dulezitych opatreni v navaznosti ne neustalou a nepolevujici chut studovat z dostgupnych materialu charakteristiku nemoci - zavislosti. Jakmile byl slozen celkovy obraz a nastavena pravidla - nebylo jiz tak tezke v nastoupene ceste abstinence nepolevit a to vse se opiralo o velmi silnou viru v to, ze se to da zvladnou a ve viru, ze jsem dostatecne silny.
Skupinu AG jsem navstivil poprve po asi 15 mesicich abstinence ,. tam jsem si rozsiril obzor a nahled na tuto zavislost. Doporucuje se chodit na kluby hned, v mem pripade vse melo svuj postup a davalo smysl v postupnych krocich.

Peter, podle toho co pises jsi na spravne ceste a jdes spravnym smerem. Ja uz dnes zadne cravingy nezazivam, mam vsak v zive pameti jak se mnou zavislost zamavala a s pokorou a uctou k zivotu jdu bezproblemove vpred a k dnesnimu dni je to vice nez 26 mesicu abstinence. Muzu tedy prohlasit, ze i bez odborne pomoci , za predpokladu aktivniho a pilneho nekolikamesicniho studia o teto nemoci, lze abstinovat.

Hodne stesti vsem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4083 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Peter,
túžba,žiadostivosť ,báženie po niečom a v tvojom prípade tipovaní sa dnes v rámci liečby predostiera ako CRAVING z angličtiny a liečiaci dostávajú rôzne návody ako sa dá potláčať a ťo treba robiť ak sa dostaví v podobe tzv. nanútenej myšlienky. Teda to ,čo sa ty teraz učíš sám a ja som tu o tom už niekoľko krát písal tiež. Takže si na dobrej ceste aj v tomto prípade a treba na tom len ďalej pokračovať a nedať sa odradiť ako cravingom tak aj s ST.,ktorý asi nevie , čo to vôbec je. Pri cravingu a následnom presmerovávaní myšlienok je dobré mať určitú fixnú ideu ,ktorá je síce len imaginárna ,ale práve jej zaoberánim sa slabne žiadostivosť a túžba po hraní a po niekoľkých minútach sa stratí úplne! Ja to robím do dnes tak,že po každom presmerovavaní sa využívam tzv, modernú modlitbu a niekedy len jednoduché COGITO ERGO SUM !!! Takže držím palce a prajem dobrú noc....ďusiander

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4082 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
ST,

ale ide o tvoje predstavy ,to si len ty už akosi nevieš pripustiť! Ale keď už tak,no tak poraď Petrovi keď ťa o to aj teraz prosí. On sa rozhodol jednoducho ,že to skúsi bez odborníkov tak mu v tom pomôž a aj pouč. St,kedy pochopíš ,že peter už abstinuje a nie len chce abstinovať !!! A ty na tom iste nič nezmeníš a to neviem aj ako by si chcel . On si sám vytvoril ,na základe ním získaných informácii , určitý obranný systém ,ktorému verí a ho praktizuje v jeho každodennej prax a to presne tak ,ako aj Lemogi. A pokiaľ sa drží a nerecidivuje ,tak to asi robí dobré,alebo snáď nie???

Ty by si chcel ,aby každý robil to ,čo si sa ty naučil na liečení a pritom nie si schopným to podať ďalej a vždy tu niečo píšeš o tom že práve ty vieš ,čo treba robiť!!! Ja som ťa tu už nie raz a ani dva krát vyzýval aby si dal konkrétnu radu ,no okrem tvojho dvíhnutého nosa som sa ničoho nedočkal! Samozrejme okrem tvojej AFIRMÁCIE s ktorou si vyrukoval aj v prípade Petra!!! Odpovedať na otázky si sa ešte vždy nenaučil a ako tak pozorujem tak iste ani s rozšírením vedomosti o závislosti ako takej a všetkému ,čo k nej patrí a to včetne abstinencie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
Viac
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4081 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Kluby
Odbornika som nenavstivil nevylucujem to ale ani nehovorim ze mam momentalne potrebu navstivit. Co sa tyka prace ano aj ja som kedysi zahanal stresom live tipovanim. Ale myslim ze ak sa niecomu ucim je to sebaovladanie a presmerovanie myslienok. Mam stres idem radsej s zenou posediet s detmi na pizzu atd. Co sa tyka penazi takmer vsetko je na zeninom ucte ale mam pristup k jej uctu. Som ale pod kontrolou. Zena ma aj moju kartu od uctu. Den si neplanujem lebo popri praci detoch a pomoci manzelke vela casu neostava. Az sa cudujem ze ako som mal predtym vela cadu na tipovanie ale to slo na ukor rodiny co si uvedomujem az teraz
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Lemog

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4080 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
dusiander2
nejde o moje predstavy skôr ide o to že človek ktorý chce abstinovať by mal dodržiavať pravidla abstinencie a tie sa niekde musí naučiť. abstinencia nie je o sľuboch že niečo budem robiť ale skutočne to aj robím a viem čo mam robiť

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4079 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
PeterBe
Navštívil si aj nejakého odborníka na na chorobu ktorú máš, predpokladám asi nie a povedal si si že štúdiom zistíš čo najviac o chorobe. Zúčastnil si sa nejakého stretnutia klubu abstinentov. Máš naplánovaný deň čo budeš robiť. Máš pod kontrolou financie . Viac pracuješ čo to znamená že viac času tráviš v práci. Nadmerná práca a stres sú tiež spúšťačom závislosti a recidív .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • PeterBe
Viac
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4078 od PeterBe
Odpoveď od PeterBe na tému Kluby
Stevo

Naozaj si mi písal že čo robím atd. a ja som ti odpísal.
Uprimne sa ospravedlnujem ak máš pocit že na teba útočím ale nie som si toho vedomý.
Ale odpovedám aj ked už minimálne druhykrát - viac pracujem
viac spávam a oddychujem, čítam
viac sa venujem rodine, hlavne detom, ale samozrejme aj manželke,robíme si výlety, posedenia, spoloč.hry
viac sa vzdelávam aj ohladne práce ale hlavne závislosti a ešte stále som lenivý začat cvičit
raz za čas zájdem do kostola/celá rodina/

Ale ak máš nejakú radu čo robit nerobit, budem rád, a nemyslím to ironicky.
Vážim si každého kto sa pokúsil prestat, lebo viem podla seba že to nie je lahké, a chápem nedoverčivost lebo má opdstatnenie, ale tento portál je o pomoci, preto aj ja píšem čo robím, čo mi pomáha, ale aj to čo škodí, čo sú ú mna spúštače.
Ale skús sa aj ty správat trochu pragmatickejšie, pomoct, dat návod ako, vystríhat pred nástrahami, nielen kritizovat.
Ja som v stave kedy si užívam svoj čas, abstinenciu chápem a cítim ako svoje oslobodenie, vytvára mi to klud dobrú náladu atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4077 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
ST,
ty si skutočne ne poučitelným!!! Čo ti má vôbec napísať Petr ,keď nie si schopným pochopiť ,že on už dávno niečo robí a nechystá sa začínať niečo robiť a výsledkom toho je aj jeho abstinencia!!! A to ,čo robí ti tu predsa už iks krát napísal!!!! Tak čo vlastne chceš ešte viac vedieť a skús mu predsa ty napísať ,čo by mal robiť podľa tvojich predstav, ak sa ti nepáči to,čo robí on ale je s tým aj spokojným???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • St
  • Autor témy
Viac
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4076 od St
Odpoveď od St na tému Kluby
PeterBe
nechcem ta znechutiť ani odradiť úprimne sa teším že chceš niečo robiť so svojou zvislosťou čo si zmenil vo svojom živote aby nastala zmena v tvojej závislosti a nie len sľuby že toto a ono budem robiť ale čo skutočne aj robíš od rozhodnutia že budeš abstinovať Každú otázku berieš ako útok na svoju osobu nehľadaj tam žiaden útok len otázku na ktorú môžeš alebo aj nemusíš odpovedať keď nemáš čo skrývať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • dusiander2
pred 6 rokmi 4 mesiacmi #4075 od dusiander2
Odpoveď od dusiander2 na tému Kluby
Peter,

presne ako píšeš ,nenechaj sa znechutiť a po ceste na ktorú si nastúpil ty a nie ST, kračaj tak,ako ty uznáš za vhodné ! Tu totiž ideš o život a cestu v ňom, tvoju a nie jeho!!!
Ináč ,čo sa týka jeho ,tak ide o jasnú AFIRMÁCIU a neschopnosť pochopiť ,že jeho problémom nie je ani tak to ,čo sa deje s inými v ohľade závislosti a abstinencie ,ale len to čo si on o tom myslí !!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.081 sekúnd

Prihlásenie

Scroll to top